Перейти к содержанию

Приміщення для відкачки: як уникнути нападу бджіл


yu1986ra

Рекомендуемые сообщения

8 годин тому, ромео сказав:

В обчому я пойняв... 

Рецепт простий...

Побудувати двокімнатний цех з пластиковими вікнами і дверями...

В кінці взятку найняти максимум працівників і за 2-3 дні все викачати... 

А, да, забув. Щоб вкластися в такий час потрібна якась медогоночка, рамок так на 60. Ну, або декілька медогонок... 

Всього то ділов, подумаєш... :af:

Ще чим більша пасіка - тим більше приміщення має бути.

А взагалі для себе бачу так: Приміщення має бути герметичне , посередині комін з трубу 200-300мм зверху скло і щось типу бджовидаляча . Розмір приміщення має вміщати обладнання для відкачки , тару під відкачаний мед , а також всі магазини з пасіки .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, ромео сказав:

Чи має хто рецепти, ідеї, як цього якщо не позбутися, то хоча би зменшити... Бо в окремі роки то ціла трагедія...

І чи багато поділилося своїм досвідом:hmm: 

Ото ж бо. А таких, хто тримає пасіки сотнями вуликів і мають цехи,  склади, сховища вже чимало.

Конкуренція-с, батєнька-с.

Всі стали швидко розумнішать.

Руслан Коваленко також каже, що в Аргентині просто так тобі ніхто нічого не розповість, не порадить, не поділиться.

Красномовний власний досвід. Замовив матку ІОШку кордован. Приходить матка без паспорта і будь якої інформації про неї. Телефоную, а що це таке, лінія, батько мати? Відповідь, вам це не потрібно знати. Все, що вам потрібно знати, це матка кордован, батьки  з Америки. Говорю, комерція? Так.

А тут ділишся власним досвідом, яким є, то ще й носом крутять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Троян сказал:

 

Красномовний власний досвід. Замовив матку ІОШку кордован. Приходить матка без паспорта і будь якої інформації про неї. Телефоную, а що це таке, лінія, батько мати? Відповідь, вам це не потрібно знати. Все, що вам потрібно знати, це матка кордован, батьки  з Америки. Говорю, комерція? Так.

Знаем такого шифрованного ..  с Винницкой обл..  что то в последнее время много жалоб на его маток ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

Знаем такого шифрованного ..  с Винницкой обл..  что то в последнее время много жалоб на его маток ..

Да-да , в минулому році теж мав з ним справу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Троян сказал:

І чи багато поділилося своїм досвідом:hmm: 

Ото ж бо. А таких, хто тримає пасіки сотнями вуликів і мають цехи,  склади, сховища вже чимало.

Конкуренція-с, батєнька-с.

Тут якби ( на форумі) і так активність "зашкалює"... 

Оперативного вирішення не чекаю. 

Створив тему в першу чергу не для себе, не для вирішення нагальної пекучої проблеми...

Слава Богу стаж 22 роки...Багато зроблено помилок, багато розумію і знаю...

Но то таке...

Суть теми ось у чому. Тисячі пасічників в Україні викачують мед у пристосованих приміщеннях. Я маю на увазі, що це не є суто цехом для викачки меду. І практично всі стикаються із проблемою нападу бджіл. Коли бджоли беруть в облогу дане приміщення. І всередині їх багато, і надворі. Кожен намагається якось уникнути цього неприємного процесу.

Тому то і створив тему. Може хтось має поради як зробити, щоб це було не так дошкульно...

Ви ж радите те, чого, в принципі неможливо зробити для багатьох... Типу : "Якщо вам постійно не вистачає грошей, станьте багатим - і грошей почне вистачати"

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Герметичні двері і вікно, шоби мали куди сідати ті шо все-таки залетіли. В ідеалі -

20 годин тому, Triton сказав:

звичайні пластикові вікна та двері , і нихто лізти не буде...і запаху меду не буде.. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 хвилин тому, Троян сказав:

І чи багато поділилося своїм досвідом:hmm: 

Ото ж бо. А таких, хто тримає пасіки сотнями вуликів і мають цехи,  склади, сховища вже чимало.

Конкуренція-с, батєнька-с.

Всі стали швидко розумнішать.

Руслан Коваленко також каже, що в Аргентині просто так тобі ніхто нічого не розповість, не порадить, не поділиться.

Красномовний власний досвід. Замовив матку ІОШку кордован. Приходить матка без паспорта і будь якої інформації про неї. Телефоную, а що це таке, лінія, батько мати? Відповідь, вам це не потрібно знати. Все, що вам потрібно знати, це матка кордован, батьки  з Америки. Говорю, комерція? Так.

А тут ділишся власним досвідом, яким є, то ще й носом крутять.

Не перебільшуйте, не потрібно тут пропагувати теорії великих змов.

Ті хто мають вулики сотнями, цехи, склади - зараз працюють з бджолами або медом. Їм ніколи на форумах сидіти.

Матка без документів це дурний тон або можливість видати бажане за дійсне без серйозних наслідків.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Сергей Тюркин сказав:

Знаем такого шифрованного ..  с Винницкой обл..  что то в последнее время много жалоб на его маток ..

Користується моментом, що не має конкуренції по кордовану. А викласти всю інформацію - це спиляти сук на якому сидиш. Логіка в цьому є. Але це тимчасово, як тільки появиться пропозиція з повним сервісом, то він  залишиться біля розбитого корита.

До того ж при такому підході кожен при нагоді не посоромиться зробити йому антирекламу. Бізнес так бізнес, нам вигідно збивати ціну.

А в чому саме суть претензій по його матках - брак маток, чи погані племінні характеристики.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

Створив тему в першу чергу не для себе, не для вирішення нагальної пекучої проблеми...

Слава Богу стаж 22 роки...Багато зроблено помилок, багато розумію і знаю...

Якщо ні то ні. Коли мої поради не згодилися, а вони адресувались вам, то видаліть мої попередні повідомлення в цій темі будьласка, щоб не "засмічувати" мізки початківцям і не виводити їх зі стану нірвана. 

Якщо не помиляюсь, у членів ради є така можливість.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Троян сказал:

 

А в чому саме суть претензій по його матках - брак маток, чи погані племінні характеристики.

как то не очень охота про это пока говорить.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

04.09.2022 в 21:36, Ворон сказав:

Інтересно як пасічник можем відділити свіжий нектар, від меду 18% вологості, я це не уявляю. :hmm:

нектар складають бджоли в нижньому гніздовому корпусі. А на відкачку забирають корпуса з найвищого і до третього включно майже повністю з запечатаними рамками. То про яку вологість і свіжий нектар ви говорите. Медозбір півдня точно відрізняється від західного медозбору

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, ромео сказав:

В обчому я пойняв... 

Рецепт простий...

Побудувати двокімнатний цех з пластиковими вікнами і дверями...

В кінці взятку найняти максимум працівників і за 2-3 дні все викачати... 

А, да, забув. Щоб вкластися в такий час потрібна якась медогоночка, рамок так на 60. Ну, або декілька медогонок... 

Всього то ділов, подумаєш... :af:

Вам вже дали вірну відповідь,вхід в любе приміщення з навітреної сторони, а запах виходить з протилежної сторони загратованої сіткою. Вся бджола збирається там. Тут з відбором складніше, краще відібрати намічене повністю. а потім вже качати. Бджола яка потрапила в приміщення вилітає в освітлене вікно з клапаном. Клапан це капронова сітка з обшитою прорізю в верху з нашитою з середини завісою.  Цей принцип дієвий і на стаціонарі і в походних умовах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Лавр сказав:

нектар складають бджоли в нижньому гніздовому корпусі. А на відкачку забирають корпуса з найвищого і до третього включно майже повністю з запечатаними рамками. То про яку вологість і свіжий нектар ви говорите. Медозбір півдня точно відрізняється від західного медозбору

А я про що писав, я писав про Львівщину, а ви пишете про Південь, от в чому і різниця. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Ворон сказав:

А я про що писав, я писав про Львівщину, 

Не про Львівщину, а про лежаки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Лавр сказав:

нектар складають бджоли в нижньому гніздовому корпусі. А на відкачку забирають корпуса з найвищого і до третього включно майже повністю з запечатаними рамками. То про яку вологість і свіжий нектар ви говорите. Медозбір півдня точно відрізняється від західного медозбору

В мене чогось найбільш запечатаний перший над гніздом. Але все одно, якщо брати мед коли йде кілограмовий взяток в мене ''бризкає'' з усіх рамок не залежно від поверха.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, gardener сказав:

Не 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Ворон сказав:

Це лежаки? :umora:

 

Screenshot_20220906_084333_com.android.gallery3d.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Ворон сказав:

А я про що писав, я писав про Львівщину, а ви пишете про Південь, от в чому і різниця. :hi:

то Ви опонували пасічнику півдня та ставили під сумнів його пост.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, yu1986ra сказав:

В мене чогось найбільш запечатаний перший над гніздом. Але все одно, якщо брати мед коли йде кілограмовий взяток в мене ''бризкає'' з усіх рамок не залежно від поверха.

То у вас малий загальний об*єм вулика та ще і не вірно складений(через печатаний) мед гірше бджоли переносять нові приноси. Той *перший над гніздом* повинен бути завжди верхнім. Лише при великих (від 3 кГ) приносах та дуже сильних сімьях це немає значення - ви просто не встигаєте за цим слідкувати- тут би встигнути вчасно розширити вулика. І, спосіб пасічникування підбирається під взяток вашого регіону з невеликим коригуванням в залежності від умов конкретного року.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, yu1986ra сказав:

В мене чогось найбільш запечатаний перший над гніздом. Але все одно, якщо брати мед коли йде кілограмовий взяток в мене ''бризкає'' з усіх рамок не залежно від поверха.

Мова ж йшла не про кілограмові, а взятки менші 0,5 кг, як правило це вже 200-300 гр, які в кінці взятку якраз і тривають 3-4 дні.  А це вже не какая разніца, а дві великі різниці.

Оце і є наш прайм час, який важливо спрогнозувати і не пропустити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

05.09.2022 в 12:33, ромео сказав:

Ви ж радите те, чого, в принципі неможливо зробити для багатьох... Типу : "Якщо вам постійно не вистачає грошей, станьте багатим - і грошей почне вистачати"

В народі про це кажуть інакше:

"Чого бідний - бо дурний, а чого дурний - бо бідний"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, yu1986ra сказав:

В мене чогось найбільш запечатаний перший над гніздом. Але все одно, якщо брати мед коли йде кілограмовий взяток в мене ''бризкає'' з усіх рамок не залежно від поверха.

То так і має бути. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Ворон сказав:

 

Screenshot_20220906_084333_com.android.gallery3d.jpg

У два чи все ж в три ряди ? І ще не видно - таки на одній підвісці ? ... :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

04.09.2022 в 17:13, Ворон сказав:

Поганий рецепт, відкачувати незрілий мед, бо йде свіжий нектар, книгу в руки візьміть. :hi:

Ви праві на рахунок не зрілого меду . Але маю знайомого в нього сімей 200+ , він починає качати через 5 днів від початку взятку і так по кругу жме аж поки є мед і в ньго ще ніразу не відмовились його прийняти . 

Я не сказажу що це правильно , але таке є і так він працює не один рік.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Лавр сказал:

То у вас малий загальний об*єм вулика та ще і не вірно складений(через печатаний) мед гірше бджоли переносять нові приноси. Той *перший над гніздом* повинен бути завжди верхнім. Лише при великих (від 3 кГ) приносах та дуже сильних сімьях це немає значення - ви просто не встигаєте за цим слідкувати- тут би встигнути вчасно розширити вулика. І, спосіб пасічникування підбирається під взяток вашого регіону з невеликим коригуванням в залежності від умов конкретного року.

Бджоли заливають першим магазин, який стоїть над гніздом. Якщо він не долитий, а пасічник його підняв вище, над гніздом поставив пустий - будуть заливати пустий, а верхній кинуть і не будуть заливати до тих пір, аж поки нижній не заповнять. Не бачу ніякого смислу в перетасовуванні магазинів - бджоли краще знають в яке місце їм складать медові запаси. А через печатний магазин вони без проблем несуть мед в верхні магазини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...