Перейти к содержанию

Приміщення для відкачки: як уникнути нападу бджіл


yu1986ra

Рекомендуемые сообщения

1 годину тому, Ворон сказав:

Тобі вже легше, я завтра почну відкачувати гречку. :vinny:

Так, гора з плечей. Позавчора закінчив качати гречко-соняшник. Напад був серйозний. Відбирав з видалячами, то все ок. А от ''герметизувати'' до кінця приміщення так і не вдалось. Качав 2-3 медогонки ввечері і 1-2 зранку.

В тебе багато принесли цього разу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, yu1986ra сказал:

Так, гора з плечей. Позавчора закінчив качати гречко-соняшник. Напад був серйозний. Відбирав з видалячами, то все ок. А от ''герметизувати'' до кінця приміщення так і не вдалось. Качав 2-3 медогонки ввечері і 1-2 зранку.

В тебе багато принесли цього разу?

Не герметизувати треба ,а робити  протягв той бiк з яркого вини не зможуть пролiзти Я наприклад маю вiкно з сiткою яке вiдволiкає бджiл вiд iнших шпаринок.Ще краще невеликий протяг на горище

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давно хотів створити тему... 

І ось є підходящі пости...

Я думаю, всі мали проблему нападу бджіл на приміщення для відкачки. 

Чи має хто рецепти, ідеї, як цього якщо не позбутися, то хоча би зменшити... Бо в окремі роки то ціла трагедія...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Stol сказал:

Ще краще невеликий протяг на горище

Була в мене така думка. Поки що збираюсь зробити.

Іще планую поставити в люкові лампочку, щоб заманювати бджіл на світло

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб комфортно вiдкачувати  потрiбно мати примiщення мiнiмум з двоих кiмнат - кiмнати накопичування в якiйбджоли злiтають з корпусiв та рамок на вiкно та самоï кiмнати вiдкачування. Iдеально буде Якщо мiж кiмнатами буде темний  тамбур з червоним свiтлом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

Давно хотів створити тему... 

І ось є підходящі пости...

Я думаю, всі мали проблему нападу бджіл на приміщення для відкачки. 

Чи має хто рецепти, ідеї, як цього якщо не позбутися, то хоча би зменшити... Бо в окремі роки то ціла трагедія...

Найкращий рецепт це  відкачувати поки ще не закінчився взяток повністю. Якщо вже стає привіс менше 0,5 кг в день, починаю відкачку. Якщо щось і принесуть то буде їм в зиму.

Приміщення з щільними дверима і вікнами. Вікна відчиняються повністю на весь просвіт. Коли бджіл на вікнах збирається  багато, то на декілька секунд відкриваю і випускаю.

Відкачані рамки при останній качці не виставляю на осушку, а якщо потрібно осушити, то краще зробити це по закінченню відкачування.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, yu1986ra сказал:

Так, гора з плечей. Позавчора закінчив качати гречко-соняшник. Напад був серйозний. Відбирав з видалячами, то все ок. А от ''герметизувати'' до кінця приміщення так і не вдалось. Качав 2-3 медогонки ввечері і 1-2 зранку.

В тебе багато принесли цього разу?

звичайні пластикові вікна та двері , і нихто лізти не буде...і запаху меду не буде.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Троян сказав:

Найкращий рецепт це  відкачувати поки ще не закінчився взяток повністю. Якщо вже стає привіс менше 0,5 кг в день, починаю відкачку. Якщо щось і принесуть то буде їм в зиму.

Приміщення з щільними дверима і вікнами. Вікна відчиняються повністю на весь просвіт. Коли бджіл на вікнах збирається  багато, то на декілька секунд відкриваю і випускаю.

Відкачані рамки при останній качці не виставляю на осушку, а якщо потрібно осушити, то краще зробити це по закінченню відкачування.

Поганий рецепт, відкачувати незрілий мед, бо йде свіжий нектар, книгу в руки візьміть. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Троян сказал:

Найкращий рецепт це  відкачувати поки ще не закінчився взяток повністю.

Це якщо невелика пасіка або тривалий взяток.

Багато хто не встигає оперативно відкачати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, ромео сказав:

Це якщо невелика пасіка або тривалий взяток.

Багато хто не встигає оперативно відкачати...

Якщо вже пішов напад, то і у вулик проблематично залізти. Хіба що відбирати рамки на світанку і скільки дадуть, а вже потім вдень відкачувати в приміщенні.

Хтось ділився досвідом, що робив відбір рамок вночі при червоному світлі. Я так не пробував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Ворон сказав:

Поганий рецепт, відкачувати незрілий мед, бо йде свіжий нектар, книгу в руки візьміть. :hi:

18 відсотків вологість це незрілий мед?

А створювати напади і повний хаос на пасіці це в якій  книзі написано.

Я ж не качаю гніздові рамки взагалі, тільки надставки поверх роздільної решітки.

Викиніть ту книгу і купіть рефрактометр. :hi:

  • Подобається 9
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Ворон сказав:

Поганий рецепт, відкачувати незрілий мед, бо йде свіжий нектар, книгу в руки візьміть. :hi:

Я стараюсь дочекатись повного закінчення взятку (хоча б 2-3 дні), потім на світанку ставлю видалячі-квебаки (щоб не встигли бува чого нового принести) 20-40 шт.. На другий день, з самого ранку відбираю мед. Рідко коли бджоли повністю видаляються - доводиться мести щіткою. Якщо не знімати видалячі, то за дві-три години магазини вже в причепі і ніякого нападу.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Троян сказав:

18 відсотків вологість це незрілий мед?

А створювати напади і повний хаос на пасіці це в якій  книзі написано.

Я ж не качаю гніздові рамки взагалі, тільки надставки поверх роздільної решітки.

Викиніть ту книгу і купіть рефрактометр. :hi:

Інтересно як пасічник можем відділити свіжий нектар, від меду 18% вологості, я це не уявляю. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Троян сказав:

18 відсотків вологість це незрілий мед?

А створювати напади і повний хаос на пасіці це в якій  книзі написано.

Я ж не качаю гніздові рамки взагалі, тільки надставки поверх роздільної решітки.

Викиніть ту книгу і купіть рефрактометр. :hi:

Ддядьку, при  заявленій кількості сімей, я давно забувби про якісь проблеми, а ви бачу спеціаліст в усіх галузях. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Ворон сказал:

Поганий рецепт, відкачувати незрілий мед, бо йде свіжий нектар, книгу в руки візьміть. :hi:

не вигадуйте... сонях качаеться минимум 2 раза( буває і три)...коли ще взятки ідуть по 3-4 кг в день... і нічого,вологість 17-19 відсодків...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Ворон сказав:

Інтересно як пасічник можем відділити свіжий нектар, від меду 18% вологості, я це не уявляю. :hmm:

Питання елементарне і в кожній книзі є - не качай рамки з розплодом, який би він не був, ТАБУ. Який нектар при 200 - 300 гр взятку та й ще поверх РР. Та в кінці взятку з соняшника навіть в незапечатаних стільниках вологість не перевищує 19 відсотків.

2 години тому, Ворон сказав:

Ддядьку, при  заявленій кількості сімей, я давно забувби про якісь проблеми, а ви бачу спеціаліст в усіх галузях. :hi:

Вашу заявлену кількість дядько відкачує за день з хвостиком. 

Як казав дядько Петро з Аргентини, якщо ви не відкачуєте 200 сімей за день, то ви мало їсте. Не обов'язково робити все самому, чи закабаляти близьких, не треба жаліти найняти помічників, відкачати за 2-3 дні на кінці взятку і не створювати проблеми з нападами.

В тім я нічого нікому не нав'язую, діло хазяйське.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В обчому я пойняв... 

Рецепт простий...

Побудувати двокімнатний цех з пластиковими вікнами і дверями...

В кінці взятку найняти максимум працівників і за 2-3 дні все викачати... 

А, да, забув. Щоб вкластися в такий час потрібна якась медогоночка, рамок так на 60. Ну, або декілька медогонок... 

Всього то ділов, подумаєш... :af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, ромео сказав:

В кінці взятку найняти максимум працівників і за 2-3 дні все викачати... 

Де такі працівники водяться, що прийдуть на відкачку на 3 дні? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Sanich сказав:

Де такі працівники водяться, що прийдуть на відкачку на 3 дні? 

Зараз з робочими руками проблеми не має, мільйони людей переміщені з окупованих територій і зони бойових дій, більшість безробітні, багато   готові на любу роботу. Серед них багато навіть пасічників. Не знаю як де, а у нас 500 грн за 8 годинний робочий день вважається пристойним заробітком за таку роботу, як помічник при відкачці меду.

Якщо щороку наймати одних і тих же людей, то вони набувають кваліфікації і продуктивність праці зростає. Наприклад, бригадою з 5 чоловік на стаціонарній пасіці можна за день відкачати 1,5 т меду навіть без лінії  - двоє відбирають, двоє розпечатують ел ножами, один обслуговує 40 рам медогонку. Відбір рамок корпусами - бджоловидаляч і продувка залишків вітродуйкою. Цю роботу може робити любий, лиш би не дебіл і не боявся бджіл. На розпечатку складніше, потрібна певна кваліфікація.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, ромео сказав:

Всього то ділов, подумаєш

Чудес не буває. Це все пройдений етап. 

Згадав ще один метод відкачки при нападах - переносна палатка. Колись тут про це говорили. Накриваєш нею вулик і відбираєш рамки. Гемор ще той і також не спасає.

Є ще любителі покачати відібрані рамки аж в жовтні, камери для розігріву і т.п.

Але найбільше збуджує бджіл і провокує напади це виставляння відкачаних рамок одразу у вулик. Краще взагалі не виставляти, або робити це вкінці відкачки, або принаймні вечером.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Triton сказав:

не вигадуйте... сонях качаеться минимум 2 раза( буває і три)...коли ще взятки ідуть по 3-4 кг в день... і нічого,вологість 17-19 відсодків...

Який сонях, немає в мене такеї культури, памятаю тільки його за далекого срср, і то його сіяли на силос. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, Троян сказав:

Зараз з робочими руками проблеми не має, мільйони людей переміщені з окупованих територій і зони бойових дій, більшість безробітні, багато   готові на любу роботу. Серед них багато навіть пасічників. Не знаю як де, а у нас 500 грн за 8 годинний робочий день вважається пристойним заробітком за таку роботу, як помічник при відкачці меду.

Якщо щороку наймати одних і тих же людей, то вони набувають кваліфікації і продуктивність праці зростає. Наприклад, бригадою з 5 чоловік на стаціонарній пасіці можна за день відкачати 1,5 т меду навіть без лінії  - двоє відбирають, двоє розпечатують ел ножами, один обслуговує 40 рам медогонку. Відбір рамок корпусами - бджоловидаляч і продувка залишків вітродуйкою. Цю роботу може робити любий, лиш би не дебіл і не боявся бджіл. На розпечатку складніше, потрібна певна кваліфікація.

 

Це все теорія, яка далека від дійсності. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Троян сказав:

Чудес не буває. Це все пройдений етап. 

Згадав ще один метод відкачки при нападах - переносна палатка. Колись тут про це говорили. Накриваєш нею вулик і відбираєш рамки. Гемор ще той і також не спасає.

Є ще любителі покачати відібрані рамки аж в жовтні, камери для розігріву і т.п.

Але найбільше збуджує бджіл і провокує напади це виставляння відкачаних рамок одразу у вулик. Краще взагалі не виставляти, або робити це вкінці відкачки, або принаймні вечером.

Тут просто немає слів, теорії усього форуму, а я завжди чомусь пишу за себе і свою пасіку. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Троян сказав:

Наприклад, бригадою з 5 чоловік на стаціонарній пасіці можна за день відкачати 1,5 т меду навіть без лінії  - двоє відбирають, двоє розпечатують ел ножами, один обслуговує 40 рам медогонку. Відбір рамок корпусами - бджоловидаляч і продувка залишків вітродуйкою. Цю роботу може робити любий, лиш би не дебіл і не боявся бджіл. На розпечатку складніше, потрібна певна кваліфікація.

Сподіваюся, що це з власного досвіду. 

Цитата

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Ворон сказав:

Тут просто немає слів, теорії усього форуму, а я завжди чомусь пишу за себе і свою пасіку. :hmm:

Мене також дивує, чому ви пишете тільки за себе

2 години тому, Sanich сказав:

Сподіваюся, що це з власного досвіду. 

 

А яке це має значення. Я написав про реальні факти з надією допомогти пану Ромео. Адже він  просив поради. Але в котре пересвідчуюсь, що цього робити не треба, не вдячна це справа, нехай кожен здобуває свій досвід ціною втрачених років і зусиль.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...