Jump to content

Осінь 2022-Зима 2023 Ми переможемо !

Mihail-ves

Recommended Posts

7 хвилин тому, Stol сказав:

1 хвилину тому, Stol сказав:

Стару залишу в верхньому корпусi

1 годину тому, Stol сказав:

i крiм всього iншого немає вiльних корпусiв

???

300 грн плідна матка це 4,6 кг соняху на опт.  Це не дорого.

15 хвилин тому, Stol сказав:

Як i всi на бакфастiв:rolleyes:

Але  ж я хочу помiняти породу i з зрiлим маточником не все буває просто аточнiше вбивать матку пiсля виходу з м-ч

Якщо вбивають матку із зрілого маточника то де гарантія що не вбьють з відритого поставленого?? 

В якій період хочите маток міняти?

5 минут назад, Stol сказал:

Не має у мене кiлькох  сотень плiдних. З провалом буду бороться тим ,що Стару залишу в верхньому корпусi

:IMHO:с таким же успехом старую можете оставить в нижнем, а вверху сделать отводок для облёта неплодки. Этим приёмом сэкономите 2 недели времени для наращивания пчелы молодой маткой перед соединением отводка с семьёй на ГВ.

5 хвилин тому, Гурович сказав:

:IMHO:с таким же успехом старую можете оставить в нижнем, а вверху сделать отводок для облёта неплодки. Этим приёмом сэкономите 2 недели времени для наращивания пчелы молодой маткой перед соединением отводка с семьёй на ГВ.

Доповню , і ще наперед замовити 30% плідних маток, щоб компенсувати тих які не облітаються.

1 час назад, B 740 сказал:

Якщо вбивають матку із зрілого маточника то де гарантія що не вбьють з відритого поставленого?? 

В якій період хочите маток міняти?

Рiзниця в тому ,що догляд за маточником продовжується  i пiсля його запечатування.Якщо поставити зрiлий то я так розумiю,що бджоли не розумiють звiдки вiн взявся  Нерозумно вбивати зразу матку пiсля виходу-пiзнiше можуть замiнити, можуть i нi Буду мiняти в перших числах травня.Наша домовленнicть залишаєтьсяв силi.

Доповню , і ще наперед замовити 30% плідних маток, щоб компенсувати тих які не облітаються.

Я думаю процент втравнi не бiльший 1  0

???

300 грн плідна матка це 4,6 кг соняху на опт.  Це не дорого.

Я працював лише з маточниками i пiдсадити - непiдсадити десятки маток в сiмï з розплодом для мене  проблема тично.

11 хвилин тому, Stol сказав:

i пiдсадити - непiдсадити десятки маток в сiмï з розплодом для мене  проблема тично.

Не має там нічого складного , всі міняють стару плідну матку на нову плідну матку.  Я роблю так, нахожу стару матку убиваю і кидаю на дно вулика , прикрив вулика і пішов до іншого,  через годинку роздаю плідних маток у клітках з відкритим маленьким проходом,. Через тиждень прихожу і убираю уважно всі маточники , добиваю канді до повного великий прохід і виломую заслонку великого проходу , три чотири дні не лізу до вулика і не дивлюся чи прийняли чи ні.  Через тиждень дивлюся , а можу і не дивитися , по прильотці видно чи сімья в роботі чи в сиротстві. І все добре прийомка 95%. І того я роблю  два підходи до вулика для заміни матки.  

40 минут назад, B 740 сказал:

. Через тиждень прихожу і убираю уважно всі маточники , добиваю канді до повного великий прохід і виломую заслонку великого проходу  

Якщо так мiняти то замiна маточником по часу не набагато бiльша- 3-4 днi

4 години тому, Stol сказав:

В наступному роцi радикально мiняю породу бджiл Хочу спробувати такий спосiб- забираю матку i даю вiдкритий маточник. З закритим источником 

часто не приймають матку iншоï породи Чи не вбють матку яку самi годувати?Хто що скажем про таку замiну.Через нуклеуси довго i крiм всього iншого немає вiльних корпусiв

Цього року після соняшнику міняв деяких маток, стару задавив і на цю ж рамку зразу даю плідну матку з нука. Рамка хвилин 5-8 стоїть на сонці над вуликом (чи на землі). Потім опускаю її у вулик і ЦІЛИЙ тиждень я туди не лажу. Прийом майже 99%.  Якщо зачешуться руки раніше перевірити прийом, матку можуть взяти в клуб і  навіть вбити. 

16 хвилин тому, Stol сказав:

Якщо буде Провал у місяць без розплоду ,на вихлопі недоотримання як мінімум 20 кг меду.  Воно того вартує? Коли матка коштує 5 кг меду.

Знайомий продав пакети , купив неплодок , дочекався поки весь розплід запечатали пообривав маточники, отримав 50 % обльоту маток , кинувся шукати плідних , але на кінець травня у всіх матководів все розписано , купити не легко, в результаті довго розгрібав ...і трутовки і тд.

8 часов назад, Stol сказал:

Як i всi на бакфастiв:rolleyes:

Але  ж я хочу помiняти породу i з зрiлим маточником не все буває просто аточнiше вбивать матку пiсля виходу з м-ч

З карніки на баків заміна проходи більш-меньш норм .

10 годин тому, Stol сказав:

З закритим источником

Це щось нове .:hmm:

10 годин тому, Stol сказав:

часто не приймають матку iншоï породи Чи не вбють матку яку самi годувати?Хто що скажем про таку замiну.Через нуклеуси довго i крiм всього iншого немає вiльних корпусiв

Я б давав маточник на виході , на 2-3 сутку  після видалення старої.:IMHO:

12 часов назад, Stol сказал:

Это хорошо если матка с облета вернулась и то время уйдет пока начнет засев

Да еще как облеталась вопрос

17 годин тому, B 740 сказав:

Якщо буде Провал у місяць без розплоду ,на вихлопі недоотримання як мінімум 20 кг меду.  Воно того вартує? Коли матка коштує 5 кг меду.

Знайомий продав пакети , купив неплодок , дочекався поки весь розплід запечатали пообривав маточники, отримав 50 % обльоту маток , кинувся шукати плідних , але на кінець травня у всіх матководів все розписано , купити не легко, в результаті довго розгрібав ...і трутовки і тд.

Якщо вже так кілограми рахувати, то чому не міняти на маточник днів за 10 основного взятку? Так напряжно буде піднімати хоч і пусті магазини, але по меду має бути +.

21 хвилину тому, yu1986ra сказав:

Якщо вже так кілограми рахувати, то чому не міняти на маточник днів за 10 основного взятку? Так напряжно буде піднімати хоч і пусті магазини, але по меду має бути +.

З таким методом гніздо залляють повністю, і слабаками в зиму підуть, поки матка облетиться , почнеться горловний й взяток і бжоли будуть заливати все шо бачать , в цей період їм матка і її робота до лампочки , 

Штатівський метод з заміною на зрілий маточник  дає провал по розплоду 14-15 днів. Заміна плідна на плідну провал у 8-9 днів. Саме краще заміна матки після соняшника , у мене це 15-20 серпня , провалу по розплоді не буде сильного ,і матки самі кращі по якості в цей період .

Нагадую штати займаються запиленням, і вони дозволяють собі зробити такий провал по розплоду.

17 годин тому, B 740 сказав:

З таким методом гніздо залляють повністю, і слабаками в зиму підуть, поки матка облетиться , почнеться горловний й взяток і бжоли будуть заливати все шо бачать , в цей період їм матка і її робота до лампочки , 

Штатівський метод з заміною на зрілий маточник  дає провал по розплоду 14-15 днів. Заміна плідна на плідну провал у 8-9 днів. Саме краще заміна матки після соняшника , у мене це 15-20 серпня , провалу по розплоді не буде сильного ,і матки самі кращі по якості в цей період .

Нагадую штати займаються запиленням, і вони дозволяють собі зробити такий провал по розплоду.

Штати великі і там багато чого собі дозволяють, бо пасіки на 1-2 порядки більші як в нас. Там добре навчились рахувати час.

Якщо основний взяток хороший (качаєм два рази), то під час час першої викачки не важко поставити в гніздо 2 відкачаних сота під засів. При достатній кількості магазинів гніздо вже не заллють і матка вийде на пік подачі розплоду відразу після медозбору. Слабаками в зиму підуть тільки форсмажорні сім'ї.

Слабко собі уявляю заміну маток після взятку з дуже можливими нападами.

Вчора доставляв полоски, забирав видалячі і ганеманки, відтак заглянув зверху майже в кожен вулик.  Більшість сімей впевнено займають корпус рута, хоча і мають дещо меншу силу як минулоріч. Чорних бджіл майже нема - зносились на взятку.

Шукав розплід щоб підсилити іошку. З десятка вуликів забрав дві по піврамки печатного. Полоски вже як мертвому припарки - кого кліщ хотів загризти, того загриз.

Не дивлячись на триденну відкриту сушку магазинів бджоли спокійні - гнізда залиті. Ще такого в мене не було, щоб так рано в зиму заходили.

Починаю закорм.

Осіннє нарощування 5-6 л сиропу з полином закінчив.Сьогодні буду ставити 2 курс полосок з амітразом.Раніше 30 днів стояли полоски з флуметрином.корм в вуликах є ,бо при качці залишав по 4 повномедки.

2 години тому, yu1986ra сказав:

Вчора доставляв полоски, забирав видалячі і ганеманки, відтак заглянув зверху майже в кожен вулик.  Більшість сімей впевнено займають корпус рута, хоча і мають дещо меншу силу як минулоріч. Чорних бджіл майже нема - зносились на взятку.

Шукав розплід щоб підсилити іошку. З десятка вуликів забрав дві по піврамки печатного. Полоски вже як мертвому припарки - кого кліщ хотів загризти, того загриз.

Не дивлячись на триденну відкриту сушку магазинів бджоли спокійні - гнізда залиті. Ще такого в мене не було, щоб так рано в зиму заходили.

Починаю закорм.

Тобі вже легше, я завтра почну відкачувати гречку. :vinny:

1 хвилину тому, yu1986ra сказав:

Так, гора з плечей. Позавчора закінчив качати гречко-соняшник. Напад був серйозний. Відбирав з видалячами, то все ок. А от ''герметизувати'' до кінця приміщення так і не вдалось. Качав 2-3 медогонки ввечері і 1-2 зранку.

В тебе багато принесли цього разу?

Невкурсі, прокачаю напишу. :hi:

04.09.2022 в 11:12, Ворон сказав:

Невкурсі, прокачаю напишу. :hi:

Марно я надіявся на пізню гречку, цвіте чудово, бур'янів нема, але нектару також мало, її далеко до весняного посіву. :hi:

1 час назад, Ворон сказал:

Марно я надіявся на пізню гречку, цвіте чудово, бур'янів нема, але нектару також мало, її далеко до весняного посіву. :hi:

Сухо, потрібна волога.

51 хвилину тому, Wladimir_K сказав:

Сухо, потрібна волога.

Вологи є достатньо, але ночі холодні, вже нете пальто. :hi:

9 минут назад, Ворон сказал:

Вологи є достатньо, але ночі холодні, вже нете пальто. :hi:

За то бджола росте, а це головне.

поставив 2 курс полосок з амітразом.місяць до пасіки можна не дивитись.залишилось в жовтні-листопаді витягнути маломедки із середини гнізда і зробити останній акорд по кліщу біпіном.ще прийдеться обєднати пару слабачків і безматочних

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...