Перейти к содержанию

Осінь 2022-Зима 2023 Ми переможемо !


Mihail-ves

Рекомендуемые сообщения

38 хвилин тому, B 740 сказав:

Мабуть пора докторську десиртацію писати в яких регіонах України шо природне а шо ні ;)

Так вперед, бачу що Ви мастак в написанні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Так вперед, бачу що Ви мастак в написанні.

Бджола вільна тварина і летить мігрує  куди хоче.  Тому я нікому не розказую де і які бджоли мають жити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, B 740 сказав:

Бджола вільна тварина і летить мігрує  куди хоче.  Тому я нікому не розказую де і які бджоли мають жити.

Зате пасічників вмокаєте в болото. Тепер самі і відмивайтесь. Всі бджоли гарні, але не всі матководи про це пам'ятають коли починають їх називати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Александр К. сказал:

А що будє?

Бакфаст від Вальчука.  Карпатка якщо з весни не виправдає сподівань - піде за карнікою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Гурович сказал:

Бакфаст від Вальчука.  Карпатка якщо з весни не виправдає сподівань - піде за карнікою.

А УС был?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Александр К. сказал:

А УС был?

Років 15 тому брав у Єгошина пару маток.  На той час нічим особливим вони не виділялись - бджола як бджола.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я этой осенью проклинаю медведя. Что бы он с голода сдох. Вот почему медведь занесён в красную книгу, а пчёлы нет? Три семьи уничтожил. Пришлось остальные вывозить к дому. Лет шесть простоял точок на окраине Руднянской пущи. В заброшенной деревне,  где остался только один дом. Да и тот не жилой. Всё было тихо и спокойно. Хороший там был мёд. Рядом урочье бывшей панской усадьбы. Многие десятки вековых лип. В лесу малина, крушина и прочие дары леса.  И до ближайших чужих пчёл больше трёх км. Да и то там пасека всего в пять ульев.

SDC11647_thumb.jpg

SDC11650_thumb.jpg

SDC11652_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Гурович сказав:

Років 15 тому брав у Єгошина пару маток.  На той час нічим особливим вони не виділялись - бджола як бджола.

Нема бажання спробувати теперішню УС? Степовики в один голос стверджують що це супер-пупер бджола, кращої просто бути не може, до того ж своя, українська... Заодно і незалежний відгук би був як то кажуть "з сторони"...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, davolodya сказал:

Нема бажання спробувати теперішню УС? Степовики в один голос стверджують що це супер-пупер бджола, кращої просто бути не може, до того ж своя, українська... Заодно і незалежний відгук би був як то кажуть "з сторони"...

Там закритий клуб по інтересах.  Ми тут на форумі якось вели розмови про тестерів. Нам озвучили умови. Мене особисто вони не влаштували - на тому і скінчили.

Можна, звичайно, взяти який десяток на пробу. але на слідуючий сезон в планах подібного не передбачено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, B 740 сказав:

Мабуть пора докторську десиртацію писати в яких регіонах України шо природне а шо ні ;)

А про причини зльотів бджіл ніхто ще не написав. Я знайшов одну з ймовірних причин, а мені відразу дорікати, що я їм матки заважаю продавати. Тут не матками треба мірятися, а коптіти над дисертацією :ay:. Хто перший її захистить та виставить в відкритиц доступ - тому честь і хвала!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

А про причини зльотів бджіл ніхто ще не написав. Я знайшов одну з ймовірних причин, а мені відразу дорікати, що я їм матки заважаю продавати. Тут не матками треба мірятися, а коптіти над дисертацією :ay:. Хто перший її захистить та виставить в відкритиц доступ - тому честь і хвала!

Зльоти є давно і злітають незалежно від породи - в нас це явище ще не носить масовий характер, а в Америці за цю проблему вже давно на сполох б'ють. Причин багато, починаючи з пестицидів довкола, і закінчуючи кліщем. Не останню роль відіграє забруднене хімією гніздо - щось приносять з поля, а щось ми самі добровільно вносимо, лікуючи бджіл від кліща. Точної причини ніхто не вкаже, є купа варіантів - вибирайте, який Вам найбільш довподоби... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, davolodya сказав:

Зльоти є давно і злітають незалежно від породи - в нас це явище ще не носить масовий характер, а в Америці за цю проблему вже давно на сполох б'ють. Причин багато, починаючи з пестицидів довкола, і закінчуючи кліщем. Не останню роль відіграє забруднене хімією гніздо - щось приносять з поля, а щось ми самі добровільно вносимо, лікуючи бджіл від кліща. Точної причини ніхто не вкаже, є купа варіантів - вибирайте, який Вам найбільш довподоби... 

я просто перший раз таке бачив, щоб сім'я злетіла, чимала. До цього тільки пару відводків-слабишів в нуклеусах по зрозумілих причинах - не змогли захистити гніздо під час відсутності взятку

вулик новий, рамки нові з натуральної вощини. Хімією особливо не балуюсь, так що цей варіант відпадає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рятуйте!

Спасите-памагите...

Вони скрізь, їх мільйони, лізуть в очі, не дають говорити і навіть дихати...

22839515_2.thumb.JPG.bddafef95d9f6fdda189da7cda79d1eb.JPG

Село неначе в тумані...

722286220_.thumb.JPG.347de7ca59e0e3ce65706729aef81d97.JPG

Це не бджоли, і навіть не сніжинки...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

А про причини зльотів бджіл ніхто ще не написав. Я знайшов одну з ймовірних причин, а мені відразу дорікати, що я їм матки заважаю продавати. Тут не матками треба мірятися, а коптіти над дисертацією :ay:. Хто перший її захистить та виставить в відкритиц доступ - тому честь і хвала!

Знаю такі випадки. Коли залітає в сім'ю ройок і вона вся потім розлітається. Причини це хвороби, які віруси спричиняють в основі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Олександр Коваль сказав:

я просто перший раз таке бачив, щоб сім'я злетіла, чимала. До цього тільки пару відводків-слабишів в нуклеусах по зрозумілих причинах - не змогли захистити гніздо під час відсутності взятку

вулик новий, рамки нові з натуральної вощини. Хімією особливо не балуюсь, так що цей варіант відпадає

Не обов'язково хімія - кліщ теж може бути причиною, вірніше не кліщ, а ті віруси, якими він заражає сім'ю. Часто це все працює в сукупності - всього по трошки, а результат плачевний...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, ромео сказав:

Це не бджоли, і навіть не сніжинки.

А що? Нажаль фото не чітке, на телефоні роздивитись проблемно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, davolodya сказал:

А що? Нажаль фото не чітке, на телефоні роздивитись проблемно

Мошкарня

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, ромео сказав:

Мошкарня

Кровосісі чи пацифісти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 жовтня, а в мене за 500м квітне 80 га падалішнього соняху. Продивлявся сім'ї після вчорашньої обробки. Матки сіють на всю, особливо ті що замінив у серпні-вересні. З пилком бджола не влазить у вулик. Прийдеться 5 раз обробити біпіном але вже мабуть за 2-3 тижні.

З приводу болячок в цьому році багато кліщу, та вперше з'явився гнілець. Довелося скоротити в зиму десь 15% сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, msgarry сказав:

2 жовтня, а в мене за 500м квітне 80 га падалішнього соняху. Продивлявся сім'ї після вчорашньої обробки. Матки сіють на всю, особливо ті що замінив у серпні-вересні. З пилком бджола не влазить у вулик. Прийдеться 5 раз обробити біпіном але вже мабуть за 2-3 тижні.

З приводу болячок в цьому році багато кліщу, та вперше з'явився гнілець. Довелося скоротити в зиму десь 15% сімей.

В Вашій ситуації - це нормально. Розплід буде до середини жовтня, а далі - головне, щоб була можливість в бджілок облітатися

Це в мене після 15 вересня нічого не відбувається, скукота. Забрав полоски і до середини жовтня нічого робити не буду. Взагалі не спортивно і зовсім не промишлєнно. Хоча не все так гладко - в одної сімейки нездорова агресія, треба буде матку замінити. До речі, кому треба гарні сторожові на віддалений точок - можу на халяву маточку підкинути ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30.09.2022 в 21:18, ромео сказав:

Рятуйте!

Спасите-памагите...

Вони скрізь, їх мільйони, лізуть в очі, не дають говорити і навіть дихати...

22839515_2.thumb.JPG.bddafef95d9f6fdda189da7cda79d1eb.JPG

Село неначе в тумані...

722286220_.thumb.JPG.347de7ca59e0e3ce65706729aef81d97.JPG

Це не бджоли, і навіть не сніжинки...

 

Це що схоже на одну з кар єгипетських

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Олександр Коваль сказал:

До речі, кому треба гарні сторожові на віддалений точок - можу на халяву маточку підкинути ;)

Спасибі за пропозицію ! В самого є така.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кліща цего року багатенько,проливав,полоски ставив,а його ще дохера,сімї просівші.І це ще я літом його толочив,якби літом частково незбив то зараз бувби гаплик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Женя Циба сказав:

Кліща цего року багатенько,проливав,полоски ставив,а його ще дохера,сімї просівші.І це ще я літом його толочив,якби літом частково незбив то зараз бувби гаплик.

Скільки випало останнього разу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, yu1986ra сказал:

Скільки випало останнього разу?

Та я не рахував.

Сьогодні пролив всю пасіку то начебто картина нормальна,але попадаються такі сім'ї що більше сотні кліщів точно є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...