Перейти к содержанию

Осінь 2022-Зима 2023 Ми переможемо !


Mihail-ves

Рекомендуемые сообщения

41 хвилину тому, wwlo сказав:

головне ,щоби наслідки виноградного взятку не аукнулись весною 23 року.Залиште його осам і для виноробства.

та я б радий залишити, але бджоли не хочуть, кажуть що дуже смачний сік, нічим не гірший за соняшник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, ss77 сказав:

Так я ж пишу "Одного разу запізнився і тому я годую в цей час."! Тепер у серпні починаю. Як на вашу думку, яка бджола?

Саме ТЕ ! :ay: Але все ж мед ,навіть соняшниковий - значно ліпше.

Проводив експеременти й не раз на цю тему. Правда, найліпшим буде той соняшниковий, який зібрано в період хоч з невеличкими дощами (СБД) .

Це вже мною помічено з десятиріч практики -, не хвалюся, але  стаж самостійного мого пасічникування вже перемахнув на другу півсотню років.:ooops:

І де вони тільки взялися?... Ніби ще вчора був у випускному класі, й на тобі... :hmm: І вже навіть у чотирнадцятому, лише по роках,  вже забракували у військкоматі.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось і настав перший день осені 22-го року, будемо надіятися, що все ж-таки вона для нас стане ПЕРЕМОЖНЮ !

Тож пора відкривати чергову тему нового сезону.:UA:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зльоти однозначно бувать у закліщених сім'ях . Це як аксіома - доказів не потребує.

Бувають й інші причини. Але рідко. А так масово - то лише одна причина - Вароа. :frusty:

До появи кліща про такі масові зльоти - до половини пасік -  я чомусь не чув. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23.08.2022 в 11:03, wwlo сказав:

головне ,щоби наслідки виноградного взятку не аукнулись весною 23 року.Залиште його осам і для виноробства.

А як тут керувати бджолами ? Хіба що - на комп'ютері ?:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго осіннього дня всім форумчанам. 

Почав ставити полоски у відводки (потім у сім'ї). Завжди чекаю коли спаде температура повітря, тому що тоді найкраще на мою думку.:IMHO: Не хочу щоб бджілки травились коли у нас 37-38 градусів, а на "сонці" так взагалі 45-48. Так що можна сказати що пішли бджілки в осінь-зиму. Відводки на сьогоднішній день мають дуже добрий вигляд, а все тому що маток з них не продавав, не було перериву у розплоді. Тому і меду мені принесли і бджоли зараз як у звичайних сім'ях.

Читаю про рої та зльоти, тому зразу і проводжу візуальний контроль стану сімей на пасіці. Як кажуть "всі дома".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

як тут керувати бджолами ? Хіба що - на комп'ютері ?:dntknw:

 

43 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

А як ? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Доброго осіннього дня всім форумчанам. 

Почав ставити полоски у відводки (потім у сім'ї). Завжди чекаю коли спаде температура повітря, тому що тоді найкраще на мою думку.:IMHO: Не хочу щоб бджілки травились коли у нас 37-38 градусів, а на "сонці" так взагалі 45-48. Так що можна сказати що пішли бджілки в осінь-зиму. Відводки на сьогоднішній день мають дуже добрий вигляд, а все тому що маток з них не продавав, не було перериву у розплоді. Тому і меду мені принесли і бджоли зараз як у звичайних сім'ях.

Читаю про рої та зльоти, тому зразу і проводжу візуальний контроль стану сімей на пасіці. Як кажуть "всі дома".

А як там у вас обстановка - орки далеко ще до пасіки ?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

А як там у вас обстановка - орки далеко ще до пасіки ?:ah:

Зараз орки далеко від пасіки (до 100-120км по прямій), але іноді від них прилітає по нашому району. Як в районний центр, так і деякі ближні села. Ми Тримаємось і чим можемо тим допомагає нашим ЗСУ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Mihail-ves сказав:

Доброго осіннього дня всім форумчанам. 

Почав ставити полоски у відводки (потім у сім'ї). Завжди чекаю коли спаде температура повітря, тому що тоді найкраще на мою думку.:IMHO: Не хочу щоб бджілки травились коли у нас 37-38 градусів, а на "сонці" так взагалі 45-48. Так що можна сказати що пішли бджілки в осінь-зиму. Відводки на сьогоднішній день мають дуже добрий вигляд, а все тому що маток з них не продавав, не було перериву у розплоді. Тому і меду мені принесли і бджоли зараз як у звичайних сім'ях.

Читаю про рої та зльоти, тому зразу і проводжу візуальний контроль стану сімей на пасіці. Як кажуть "всі дома".

трохи пізно ставите полоски,але на великій пасіці все робиться з затримкою,бо викачка меду в вас затягнулась.я зараз буду ставити 2 партію полосок на основі амітразу.Вчора закінчив другу половину пасіки стимулювати сиропом з полином(по 1л через день-два ,курс 5-6 л)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Зльоти однозначно бувать у закліщених сім'ях . Це як аксіома - доказів не потребує.

Бувають й інші причини. Але рідко. А так масово - то лише одна причина - Вароа. :frusty:

До появи кліща про такі масові зльоти - до половини пасік -  я чомусь не чув. :hmm:

Леоніде, а ви памятаєте той час, як це з*являлось. Спочатку горя було більше від ноземи. А от про злети на той час я і не пригадую. Вулики були 12-15 рамок, рідко 20 - сім*ї такого розміру *кінчались* не дожив до злету:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, wwlo сказал:

.Вчора закінчив другу половину пасіки стимулювати сиропом з полином(по 1л через день-два ,курс 5-6 л)

Два питання

1. Скільки було розплоду до стимуляції?

2. Скільки його зараз?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Гурович сказав:

Два питання

1. Скільки було розплоду до стимуляції?

2. Скільки його зараз?

не міряв.але перед стимуляцією були рамки без засіву з виходячим розплодом і матка не думала сіяти в пусті ячейки ,тепер є рамки з  запечатаним компактним засівом.друге поповнюються зимові запаси .третє -дається полин для профілактики нозематозу і можливої негативної дії на вароа. роблю так вже років з 30 і буду робити далі.і головне бджіл в жовтні стає більше чим привіз із соняшника на початку серпня

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, wwlo сказал:

Вчора закінчив другу половину пасіки стимулювати сиропом з полином(по 1л через день-два ,курс 5-6 л)

Как хорошо, что мне подобная процедура не грозит - имея на середину августа 7 -8 рам преимущественно крытого нету смысла морочиться со стимуляцией для наращивания пчелы в зиму:ole_ole:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Гурович сказав:

Как хорошо, что мне подобная процедура не грозит - имея на середину августа 7 -8 рам преимущественно крытого нету смысла морочиться со стимуляцией для наращивания пчелы в зиму:ole_ole:.

в вас на 200км північніше зовсім другий клімат і взятки.в нас засуха і опустелювання,тому без осіннього нарощування зимівля буде проблемною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Mihail-ves сказав:

Зараз орки далеко від пасіки (до 100-120км по прямій), але іноді від них прилітає по нашому району. Як в районний центр, так і деякі ближні села. Ми Тримаємось і чим можемо тим допомагає нашим ЗСУ.

Хто б міг колись  подумати, що дійде до такого - окупація  Миколаївщини...? Біснуватий кремлівський недофюрер точно з котушок зірвався.

Але із спілкування в іннеті з іншими москалями переконало мене, що більшість з них не ліпшого характеру, щоб горіли вони усі вічно у пеклі! :UA:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, wwlo сказав:

в вас на 200км північніше зовсім другий клімат і взятки.в нас засуха і опустелювання,тому без осіннього нарощування зимівля буде проблемною.

Близкість моря відчутно впливає на клімат. Це правда ... :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Лавр сказав:

Леоніде, а ви памятаєте той час, як це з*являлось. Спочатку горя було більше від ноземи. А от про злети на той час я і не пригадую. Вулики були 12-15 рамок, рідко 20 - сім*ї такого розміру *кінчались* не дожив до злету:IMHO:

Так, Лавре, саме тоді найбільше збитків пасіки одержували від ноземи. Це був наслідок впливу отої бездумної повсемісної 'кавказації ' .

Через вплив їх помісей на сильні прояви нозематозу й зараження ним, без перебільшення майже повально усіх пасік, я й став переконаним прибічником викорінення кавказянки. Саме через це, а вже злість і злодійкуватість у наступних її поколіннях до уваги брав менше. Отож тепер , коли буває підгодовую на зиму, обов'язково додаю настоянку перцю гіркого стручкового червоного з аптеки - прекрасний біологічний захист від тієї напасті. Десь столову ложку на 3-4 літри. То лишилося ще від того періоду.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В наступному роцi радикально мiняю породу бджiл Хочу спробувати такий спосiб- забираю матку i даю вiдкритий маточник. З закритим источником 

 часто не приймають матку iншоï породи Чи не вбють матку яку самi годувати?Хто що скажем про таку замiну.Через нуклеуси довго i крiм всього iншого немає вiльних корпусiв

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Stol сказал:

В наступному роцi радикально мiняю породу бджiл Хочу спробувати такий спосiб- забираю матку i даю вiдкритий маточник. З закритим источником 

 часто не приймають матку iншоï породи Чи не вбють матку яку самi годувати?Хто що скажем про таку замiну.Через нуклеуси довго i крiм всього iншого немає вiльних корпусiв

Думаю щр лише почне сіяти почнуть міняти. А кого та на кого міняєте ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Stol сказав:

В наступному роцi радикально мiняю породу бджiл Хочу спробувати такий спосiб- забираю матку i даю вiдкритий маточник. З закритим источником 

 часто не приймають матку iншоï породи Чи не вбють матку яку самi годувати?Хто що скажем про таку замiну.Через нуклеуси довго i крiм всього iншого немає вiльних корпусiв

В штатах ,та і в Канаді заміна маток проходить так. Стару матку убивають і кидають на дно, і зразу ставлять маточник  на виході в пластиковій броні , через дві неділі контроль на засів,  відсоток обльоту приблизно 70% +-. Там де не вернулась з обльоту зразу дають плідну матку в клітці з відкритими заслонками і з канді. Ці плідні матки вони замовляють на перед на певну дату, Замовляють 30% плідних маток від кількості  , тих що планують замінити.  На пасіці міняють кожен рік 50% маток. 

Цей метод економить вам два тижні провалу по розплоді . Чим просто дати  після стартера прийняту мисочку з личинкою в сім'ю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Месяц семья без поступления молодой пчелы. Если Вас такой расклад устраивает - вперёд к новым высотам. Лично меня это не устраивает от слова совсем. По этой причине всё идёт классическим путём - стартер, воспиталка, облётник, замена плодной на плодную.

1 час назад, Stol сказал:

 часто не приймають матку iншоï породи

Если сделать всё правильно - матка будет принята без проблем. Считаю, что проблема с не приёмом матки другой породы - надуманная проблема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Stol сказав:

В наступному роцi радикально мiняю породу бджiл Хочу спробувати такий спосiб- забираю матку i даю вiдкритий маточник. З закритим источником 

 часто не приймають матку iншоï породи Чи не вбють матку яку самi годувати?Хто що скажем про таку замiну.Через нуклеуси довго i крiм всього iншого немає вiльних корпусiв

Якщо у вашому регіоні низький відсоток обльоту маток , то можуть бути проблеми. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Женя Циба сказал:

Думаю щр лише почне сіяти почнуть міняти. А кого та на кого міняєте ?

Як i всi на бакфастiв:rolleyes:

23 минуты назад, B 740 сказал:

В штатах ,та і в Канаді заміна маток проходить так. Стару матку убивають і кидають на дно, і зразу ставлять маточник  на виході в пластиковій броні , через дві неділі контроль на засів,  відсоток обльоту приблизно 70% +-. Там де не вернулась з обльоту зразу дають плідну матку в клітці з відкритими заслонками і з канді. Ці плідні матки вони замовляють на перед на певну дату, Замовляють 30% плідних маток від кількості  , тих що планують замінити.  На пасіці міняють кожен рік 50% маток. 

Цей метод економить вам два тижні провалу по розплоді . Чим просто дати  після стартера прийняту мисочку з личинкою в сім'ю

Але  ж я хочу помiняти породу i з зрiлим маточником не все буває просто аточнiше вбивать матку пiсля виходу з м-ч

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Гурович сказал:

Месяц семья без поступления молодой пчелы. Если Вас такой расклад устраивает - вперёд к новым высотам. Лично меня это не устраивает от слова совсем. По этой причине всё идёт классическим путём - стартер, воспиталка, облётник, замена плодной на плодную.

Если сделать всё правильно - матка будет принята без проблем. Считаю, что проблема с не приёмом матки другой породы - надуманная проблема.

Не має у мене кiлькох  сотень плiдних. З провалом буду бороться тим ,що Стару залишу в верхньому корпусi

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...