Перейти к содержанию

Рослина для затінку вуликів


arki

Рекомендуемые сообщения

Спало на думку знайти таку рослину що росте велика, швидко ну і по можливості щоб цвіла, можна і однорічну але головне її призначення щоб затіняла вулики від спеки. Бачив якось в ютубі що в пасічника між вуликами посіяні соняхи, звісно гарно але коли б щось знайти більш з густішим листям, для кращого затінку. Хтось щось порадить? Буду вдячний!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Павловнія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, arki сказал:

Спало на думку знайти таку рослину що росте велика, швидко ну і по можливості щоб цвіла, можна і однорічну але головне її призначення щоб затіняла вулики від спеки. Бачив якось в ютубі що в пасічника між вуликами посіяні соняхи, звісно гарно але коли б щось знайти більш з густішим листям, для кращого затінку. Хтось щось порадить? Буду вдячний!

Лiщина

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, arki сказав:

Спало на думку знайти таку рослину що росте велика, швидко ну і по можливості щоб цвіла, можна і однорічну але головне її призначення щоб затіняла вулики від спеки. Бачив якось в ютубі що в пасічника між вуликами посіяні соняхи, звісно гарно але коли б щось знайти більш з густішим листям, для кращого затінку. Хтось щось порадить? Буду вдячний!

Цікаву відкрили ви тему, потрібну.:IMHO:

Все залежить від наявної площі. У мене на дачі, де всього 6 соток,  ліпше старих яблунь з цим нічого так і не знайшлося. А ще кілька років тому посадив я сортову ліщину. @Stol правий, теж - супер - ранній медонос і тінь , і вудилища, і ще й горіхи. Та й росте порівняно швидко. Тож восени посадив ще два її кущі різних сортів.  :ay:

А павлонія росте вже другий рік. На привеликий жаль не знаю, яка вона там. Приїду - побачу... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

А павлонія росте вже другий рік. На привеликий жаль не знаю, яка вона там. Приїду - побачу..

Я посадив в 2020 р в кінці літа. Виросла до осені близько метра. Зрізав під нуль. Минулого року вимахала близько 4 м. Але зимою примерз вершок . Цього року пішла в гілки .Під нею стоїть вулик. Затінює прекрасно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене акація з тим прекрасно справляється. Навіть не садив, сама виросла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

ліпше старих яблунь з цим нічого так і не знайшлося.

звісно. але яблуня росте дуже довго. в даному випадку цікавить щось що росте дуже швидко, нехай навіть і однорічне

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

сортову ліщину.

в мене 20 метрів від пасіки дикої ліщини хащі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Актинідія наростає за сезон три- чотири метри, але потрібна шпалера з арматури. Квітне один- три тижні і дає смачні і дорогі плоди.

По тій же шпалері можна пустити ломиніс виноградолистий. Квітне з кінця червня до кінця серпня, але наростає повільніше, ніж актинідія. Більш посухостійка, ніж актинідія

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10.08.2022 в 21:50, gardener сказав:

В мене акація з тим прекрасно справляється. Навіть не садив, сама виросла.

Але, якщо то не на садовій ділянці.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, язичник сказав:

Актинідія наростає за сезон три- чотири метри, але потрібна шпалера з арматури. Квітне один- три тижні і дає смачні і дорогі плоди.

По тій же шпалері можна пустити ломиніс виноградолистий. Квітне з кінця червня до кінця серпня, але наростає повільніше, ніж актинідія. Більш посухостійка, ніж актинідія

У мене актинидії насаджено у двох місцях. То перша заплела півбудинку з балконом і цвіте прекрасно .

Бджоли на ній гудуть ніби кілька роїв вийшло. Та не плодоносить, хоч й садив штук п'ять там - казали продавці, що то два були чоловічі, а три - жіночі.

А от в іншому місці на шпалері - плодоносить одна. А там же дві - ні , видно , чоловічі. Планував цьогоріч поприщіплювати, та проклятий біснуватий кремлівський недафюрер усе зіпсував, щоб він вічно горів у пеклі разом з своїми виродками та усією його бандою !  :refery:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10.08.2022 в 22:41, arki сказав:

звісно. але яблуня росте дуже довго. в даному випадку цікавить щось що росте дуже швидко, нехай навіть і однорічне

в мене 20 метрів від пасіки дикої ліщини хащі. 

:umora: Зачекайте, то у вас же

  • Житомирщина                                                                                                                                                                                                       
  • Пасіка в:саду :dntknw:       Чи ви переїхали ?... :ah:                                                                                                                                                                 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10.08.2022 в 21:42, Павло Михайлович сказав:

Я посадив в 2020 р в кінці літа. Виросла до осені близько метра. Зрізав під нуль. Минулого року вимахала близько 4 м. Але зимою примерз вершок . Цього року пішла в гілки .Під нею стоїть вулик. Затінює прекрасно.

Я теж у 20-му павлонію посадив, але вже восени. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Зачекайте, то у вас же

  • Житомирщина                                                                                                                                                                                                       
  • Пасіка в:саду

сад молодий і затіняє ще слабувато, та й росте хотілося б скоріше. в деяких місцях вулики на сонці до 16 00

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, arki сказав:

в деяких місцях вулики на сонці до 16 00

Ось туди треба ставити полісянку, спокій буде аналогічний карниці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Mihail-ves сказав:

Ось туди треба ставити полісянку, спокій буде аналогічний карниці.

Полісянка, тому й полісянка, бо оптимально почувається в умовах Полісся- густі зарості змішаних лісів розмежовуються річищами й болотами з багатими заплавними луками. Навіть темне забарвлення бджоли свідчить про обмежений вплив ультрафіолету в поліських умовах. Також полісянка відносно стійка до захворювань, які провокує підвищена вологість повітря. Тобто, на відкритому просторі полісянка перегрівається, а світлі бджоли на Поліссі отримують недостатньо ультрафіолету. Тому полісянки проходили природній відбір в дуплах дерев при підвищеній вологості, а світлі степові бджоли виживали в розріджених деревних посадках степових річок та вузьких щілинах крутих камянистих розломів і низькій вологості повітря. Це не я придумав- науковці так пояснюють природню адаптацію різних порід бджіл до різних кліматичних умов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, язичник сказав:

Полісянка, тому й полісянка, бо оптимально почувається в умовах Полісся- густі зарості змішаних лісів розмежовуються річищами й болотами з багатими заплавними луками. Навіть темне забарвлення бджоли свідчить про обмежений вплив ультрафіолету в поліських умовах. Також полісянка відносно стійка до захворювань, які провокує підвищена вологість повітря. Тобто, на відкритому просторі полісянка перегрівається, а світлі бджоли на Поліссі отримують недостатньо ультрафіолету. Тому полісянки проходили природній відбір в дуплах дерев при підвищеній вологості, а світлі степові бджоли виживали в розріджених деревних посадках степових річок та вузьких щілинах крутих камянистих розломів і низькій вологості повітря. Це не я придумав- науковці так пояснюють природню адаптацію різних порід бджіл до різних кліматичних умов

Можливо Ви маєте рацію. Але якщо хочте лагідність, зробіть як я кажу. І Ви будете дуже вражені.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 годину тому, Mihail-ves сказав:

Можливо Ви маєте рацію. Але якщо хочте лагідність, зробіть як я кажу. І Ви будете дуже вражені.;)

Лагідність, це чудово. Але продуктивність і здоров'я бджіл важливіші

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...