Перейти к содержанию

Рапс (ріпак)


Ivan7iv

Рекомендуемые сообщения

У дерев кількість суцвіть по роках чергується. Цього року було дуже багато цвіту у акації і липи і ще сильна засуха, з великою ймовірність можна сказати, що на наступний рік суцвіть буде не багато, а ще погода повинна бути спиятлива. У книгах зустрічав для липи циклічність цвітіння.

Поживемо - побачимо. У мене липа давала щороку (на виїзді) .  А це тому, що там її з півтора десятка різновидностей і цвіте вона більше місяця  - починає з міських алей дрібно та середньо-листою, а кінчає амурською в лісопарку,- якраз для моїх бджілок спідручно . А акація на стаціонарі теж медоносить щороку бо її теж багато  як на відкритому місці, так і в лісі. Вже чимало й сам насадив. А про медоносний рік я вам прогноз скажу після Євдохи - на 14 березня. Цього року прогноз точно справдився.

Щодо суцвіть - то факт. Але ж не всі ж акації повністю квітували цього сезону. У всякому разі, у мене. Ходив, вивчав спеціально...

Що ж до ріпаку,- то тут історія інша.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Мав бесіду з агрономом, каже "будимо ріпак кропить припаратом "Борей"", спочатку казав, що з добавками репеленту, потім пізніше в бесіді коли я сказав, що бджіл все одно буду ізолювать, каже що ніяких репелентів не добавляють:dntknw:, так і захотілось його лупануть.

В його буклетах про бджіл нічого не пишуть, то ж порився в інеті і знайшов інфу (не всі її показують), що "Борей" високонебезпечний для бджіл, стійки до сонячних променів і жари, ізоляція бділ на 120-140 годин.

Зараз дякую вчорашньому дощу, що пасіку вночі не вивіз.

П.С. Не для того я бжділ в зиму зберіг, щоб на рапсі положить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ВАДОС сказал:

Мав бесіду з агрономом, каже "будимо ріпак кропить припаратом "Борей"", спочатку казав, що з добавками репеленту, потім пізніше в бесіді коли я сказав, що бджіл все одно буду ізолювать, каже що ніяких репелентів не добавляють:dntknw:, так і захотілось його лупануть.

В його буклетах про бджіл нічого не пишуть, то ж порився в інеті і знайшов інфу (не всі її показують), що "Борей" високонебезпечний для бджіл, стійки до сонячних променів і жари, ізоляція бділ на 120-140 годин.

Зараз дякую вчорашньому дощу, що пасіку вночі не вивіз.

П.С. Не для того я бжділ в зиму зберіг, щоб на рапсі положить.

мы готовим точок сразу в нутри посадке рядом с полем рапса ! 2 дня назад поле обработали ,но вчера сегодня идут дожи ,возможно дождь смоет всю потраву. РАпс уже повыкидал бутончики но ещё не зацвёл  поле немного  начинает желтеть. думаю после этих дождей через несколько дней зацветёт понемногу. разговаривали с фермером , будет ещё травить когда будет цвести , но мы попросили что бы он травил ночью , он согласился , обычно ночью всё и травит!  но думаю ему ещё напомнить чтобы он не забыл ! взял его номер телефона для связи!   должно пройти всё более менее гладко. а там как карта ляжет. 

 побеседуйте с фермером может он тоже ночью у вас будет обрабатывать тогда думаю пчелу не так сильно потравит ,и она с утра непойдёт или менее пойдёт на рапс ! нежели будут травить днём.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Ляшенко сказал:

мы готовим точок сразу в нутри посадке рядом с полем рапса ! 2 дня назад поле обработали ,но вчера сегодня идут дожи ,возможно дождь смоет всю потраву. РАпс уже повыкидал бутончики но ещё не зацвёл  поле немного  начинает желтеть. думаю после этих дождей через несколько дней зацветёт понемногу. разговаривали с фермером , будет ещё травить когда будет цвести , но мы попросили что бы он травил ночью , он согласился , обычно ночью всё и травит!  но думаю ему ещё напомнить чтобы он не забыл ! взял его номер телефона для связи!   должно пройти всё более менее гладко. а там как карта ляжет. 

 побеседуйте с фермером может он тоже ночью у вас будет обрабатывать тогда думаю пчелу не так сильно потравит ,и она с утра непойдёт или менее пойдёт на рапс ! нежели будут травить днём.

Він сказав, що попередить і обробляють вони тільки вночі. Мене насторожує сам препарат "Борей" в інструкції якого написано стійкий до жари і ізоляція на п'ять днів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 час назад, ВАДОС сказал:

ізоляція бділ на 120-140 годин.

Ізоляція на 5 діб сімей на стаціонарі - жесть. Половина може вже в ройовому вийти з такої ізоляції. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Ізоляція на 5 діб сімей на стаціонарі - жесть. Половина може вже в ройовому вийти з такої ізоляції. 

це нереально вони запарятся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А від чого вони його обробляють?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, ВАДОС сказал:

Мав бесіду з агрономом, каже "будимо ріпак кропить припаратом "Борей"", спочатку казав, що з добавками репеленту, потім пізніше в бесіді коли я сказав, що бджіл все одно буду ізолювать, каже що ніяких репелентів не добавляють:dntknw:, так і захотілось його лупануть.

В його буклетах про бджіл нічого не пишуть, то ж порився в інеті і знайшов інфу (не всі її показують), що "Борей" високонебезпечний для бджіл, стійки до сонячних променів і жари, ізоляція бділ на 120-140 годин.

Зараз дякую вчорашньому дощу, що пасіку вночі не вивіз.

П.С. Не для того я бжділ в зиму зберіг, щоб на рапсі положить.

В нас і на пшениці можна положити,кроплять разной дрянью.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Sanich сказал:

Ізоляція на 5 діб сімей на стаціонарі - жесть. Половина може вже в ройовому вийти з такої ізоляції. 

або 5 днів сидіти на медові в гнізді або на потраву - вибір за меншим злом, а щоб не запарились то замість положка сітку під дах і все буде добре. smile277.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Любомир сказал:

або 5 днів сидіти на медові в гнізді або на потраву - вибір за меншим злом, а щоб не запарились то замість положка сітку під дах і все буде добре. smile277.gif

Сітка в дні теж непоганий варіант;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Озимий Рапс, що посіяли біля мого літнього облітника.

IMG_20161020_085446.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, ВАДОС сказал:

Озимий Рапс, що посіяли біля мого літнього облітника.

IMG_20161020_085446.jpg

А як з фермером ладите,на щот обробки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ВАДОС сказал:

Озимий Рапс, що посіяли біля мого літнього облітника.

IMG_20161020_085446.jpg

Трохи, як на мене вже переріс.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Женя Циба сказал:

А як з фермером ладите,на щот обробки?

Приходиться напрягаться, під час обробітку, але спільну мову знаходим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас  рапсом засіяли  200 гектарів 500м. від пасіки.

Скоріш всього на час обробіки буду сімї вивозити з пасіки десь подальше від рапсу, так як мав проблеми в цьому році. Покропили соняшник ще коли не цвів а по ньму була свиріпа льотна пчола не вернулася сімї сильно просіли, Це було перед цвітінням липи, такщо з  липи меду ноль. Сімї відновилися тільки до пізніх взятків. Компенсації я ніякої не добився, хіба що тільки вибачення зі сторони голови фермерського господарства.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, ВАДОС сказал:

Приходиться напрягаться, під час обробітку, але спільну мову знаходим.

А тут лише один рецепт

 Перший раз оброблюють до цвітіння, а другий раз під час цвітіння Біскайя і бажано всі обробітки або підвечір або перед ранком.

2 минуты назад, Микола 5 сказал:

В нас  рапсом засіяли  200 гектарів 500м. від пасіки.

Скоріш всього на час обробіки буду сімї вивозити з пасіки десь подальше від рапсу, так як мав проблеми в цьому році. Покропили соняшник ще коли не цвів а по ньму була свиріпа льотна пчола не вернулася сімї сильно просіли, Це було перед цвітінням липи, такщо з  липи меду ноль. Сімї відновилися тільки до пізніх взятків. Компенсації я ніякої не добився, хіба що тільки вибачення зі сторони голови фермерського господарства.

 

Потрібно знати, коли і чим, тоді не потрібно нікуди їхати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

А тут лише один рецепт

 Перший раз оброблюють до цвітіння, а другий раз під час цвітіння Біскайя і бажано всі обробітки або підвечір або перед ранком.

Потрібно знати, коли і чим, тоді не потрібно нікуди їхати.

Це коли совісний фермер і попереджае як потрібно чим кропить і коли кропить. А якщо взаголі не попереджають або за декілька годин до обробвтку, тоді краще відвести.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Микола 5 сказал:

Це коли совісний фермер і попереджае як потрібно чим кропить і коли кропить. А якщо взаголі не попереджають або за декілька годин до обробвтку, тоді краще відвести.

На це існує сілький голова і депутати у нас цьго року агро холдинг мрія приїхала обробляти в обід то ми їх мяко кажучи випровадили а пізніше депутати подали рішення щоб обробку проводили в вечірній час і температура небільше 25 і все стало на свої місця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Богдан1 сказал:

На це існує сілький голова і депутати у нас цьго року агро холдинг мрія приїхала обробляти в обід то ми їх мяко кажучи випровадили а пізніше депутати подали рішення щоб обробку проводили в вечірній час і температура небільше 25 і все стало на свої місця.

А в інструкціях на переважну більшість препаратів написано, що бажана температура при обробці менше +25. Якщо обробляють Біскайя, то впринципі шкоди бджолі немає і серед дня, тому в інтернеті є фото, коли кроплять серед дня біля пасіки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Богдан1 сказал:

На це існує сілький голова і депутати у нас цьго року агро холдинг мрія приїхала обробляти в обід то ми їх мяко кажучи випровадили а пізніше депутати подали рішення щоб обробку проводили в вечірній час і температура небільше 25 і все стало на свої місця.

Почали попереджати коли підняв питання як покропили соняшник, але за півдня до обробки. Звертався до сільського голови. Ще весною плани зїздити до голови фермерського господарства і поговорити серйозни по поводу обробок. Не знаю що з того подучиться один в полі не воїн. Добре коли в районах е спілки пасічників в нас такої нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Микола 5 сказал:

Почали попереджати коли підняв питання як покропили соняшник, але за півдня до обробки. Звертався до сільського голови. Ще весною плани зїздити до голови фермерського господарства і поговорити серйозни по поводу обробок. Не знаю що з того подучиться один в полі не воїн. Добре коли в районах е спілки пасічників в нас такої нема.

Тиснути на фермера по закону топто щоб він попереджав про обробку препарат який буде використовуватись обєднувати пасічників які є в населеному пункті і писати скарги можливо вони допоможуть і напоумлять фермера по питанню обробки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Микола 5 сказал:

тоді краще відвести.

Це легко сказати відвести.Пасіка стаціонарна,та щей більшість лежаків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці, що ви паритесь, просто треба мать днищя-сітки і можна на два, три дні ізолювать бджіл, без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мій друг пасічник вихідного дня косив траву на пасіці нечайно зачепив засувку і закрив на тиждень уявіть собі нічого несталось правда дна сітчасті.Такщо на 2 дні як радить Вадос якщо обробляють сирйозною хімією можна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Обнаружил два поля  рапса  300 га за 2,5-3 км и 500 га за 6-6,5 км. Ближнее пчёлы по любому и сами найдут. Надо выходить на агронома. 

Для нас рапс в таких количествах в диковинку.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...