Перейти к содержанию

Рапс (ріпак)


Ivan7iv

Рекомендуемые сообщения

Стою на рапсе. Понемногу носят (одна самая сильная семья уже натаскала магазин). Через неделю зацветет акация. На рапсе стою первый раз и всё думаю-думаю про откачку - как его откачать более-менее зрелым, чтобы он не забродил? И еще такой вопрос - Подскажите - может ли быть такая ситуация - верх рамок (рамка на 145) запечатан рапсом, а с низу рамок еще льется акация? Бывает ли такое и что делать в таком случае - качать или ждать?
Ріпак бродить будь-якої викачки все залежить від температури зберігання. Ріпак в основному здають оптовикам і не обов'язково чекати запечати аби вологість була в нормі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бывает ли такое и что делать в таком случае - качать или ждать?
Рапс наверх ,под него квебек, под квебек пустой маг для акации. Нет квебека -корпуса с рапсом в сарай ,под акацию новые. Нет новых -мешать акацию рапсом :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо за ответы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

знову телефонував до агронома, обробка переноситься ще на днів 4-5, потім додав : -ми кропимо не шкідливими для бджіл препаратами, ми зацікавлені в запиленні. але до цього він мені називав можливі припарати при обробці, то серед них були і токсичні. було б не погано якби зараз обробили, хоть сонячно але дуже холодний вітер, можна було б і закритими потримати. з вівторка обіцяють потепління, надіюсь вже більш стабільне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вже годину як кроплять, а бджоли ще літають! Попередили сьогодні в обід про обробку на завтра до обіду! Питання препарат буде отруйним поки роса чи по іншому діє.? Назви препарата незнаю. :at:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підтвердив знову агроном, що будуть кропити безпечним для бджіл препаратом, вже каже в одному районі покропили. працювали і в день і в ночі, каже що все там добре. :dntknw: ну буду надіяться на те.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще тиждень і буде по ріпаку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підтвердив знову агроном, що будуть кропити безпечним для бджіл препаратом, вже каже в одному районі покропили. працювали і в день і в ночі, каже що все там добре. :dntknw: ну буду надіяться на те.
СЄРЖ, торік і я стояв на ріпаку. І теж не потравились мої бджілки. Цікаво, а як там МИКО з його диванчиком ? Очевидно, зайнятий переливанням ріпачку в 200-літрівки. Дай Бог йому, та і всім нам, звести кінці з кінцями хоч у цьому році. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще тиждень і буде по ріпаку.
Активного тиждень, а загального вистачить на 2 тижні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підтвердив знову агроном, що будуть кропити безпечним для бджіл препаратом, вже каже в одному районі покропили. працювали і в день і в ночі, каже що все там добре. ну буду надіяться на те.

Чим кропили біля моєї пасіки не знаю. Але сморід стояв капітальний. Тепер усі діти в селі сильно кашляють та мають ознаки отруєння. Хто понос а хто рвоту. По бджолі не бачу зменшення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підтвердив знову агроном, що будуть кропити безпечним для бджіл препаратом, вже каже в одному районі покропили. працювали і в день і в ночі, каже що все там добре. ну буду надіяться на те.

Чим кропили біля моєї пасіки не знаю. Але сморід стояв капітальний. Тепер усі діти в селі сильно кашляють та мають ознаки отруєння. Хто понос а хто рвоту. По бджолі не бачу зменшення.
Запах не несе нічого доброго, препарати були дешевими і для бджіл шкідливими тільки напевне покропили ввечері або вночі, якщо бджола зла, то добавляли відлякувачів. У мене 2 раз кропили навіть не знаю коли, та й толком ніхто і не бачив про обробіток можна було судити по коліях.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, А як Ваш ріпачок, добре дав медку? І яка на нього ціна?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, А як Ваш ріпачок, добре дав медку? І яка на нього ціна?
Так холодрига була. Бджоли в кожухах та валянках не лiтали Сiмьi рвем на шматки. 90 маток завтра лупляться та 50 бакфастiв в недiлю . Не до рiпака зараз :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, А як Ваш ріпачок, добре дав медку? І яка на нього ціна?
Так холодрига була. Бджоли в кожухах та валянках не лiтали Сiмьi рвем на шматки. 90 маток завтра лупляться та 50 бакфастiв в недiлю . Не до рiпака зараз :dntknw:
У мене теж саме. Нові нуки вже немає чим заповнювати,- підвели пакетчики на 230 рамку.А на ріпак цього року не їздив, займаюсь матками.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Викачав ріпак їду на акацію. Колеги уже тиждень як виїхали на акацію на вагах поки що нуль!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Викачав ріпак їду на акацію. Колеги уже тиждень як виїхали на акацію на вагах поки що нуль!
У нас ріпак ще трохи потягне на тиждень точно вистачить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Викачав ріпак їду на акацію. Колеги уже тиждень як виїхали на акацію на вагах поки що нуль!
У нас ріпак ще трохи потягне на тиждень точно вистачить.
И какой привес на весах на рапсе, если не секрет, на акации пошел первый вес в 2 кг.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

А есть еще какието нюансы при кочёвке  на рапс,ну там оптимальная сила семей ,количество семей на 100 гектар , продуктивность рапса какая?для того чтоб примерно прикинуть на что расчитывать.:helpme::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С высокой долей вероятности готовиться нужно к тому,что нектар с рапса попадёт в акациевый мед и он ...причём несмотря на все принятые меры что бы не допустить этого.Также следует готовиться к тому что рапсовый мед через месяц-другой будет иметь признаки брожения(и это несмотря на кондиционность по влажности),продать в розницу его будет "надо очень постараться".Самое приятное и полезное-сильная стимуляция развития,если,конечно,будет принос нектара.Продуктивность непредсказуемая,как повезёт с погодой,сортом,культурой земледелия,вредными насекомыми,которых часто травят в разгар цветения.Надежней,дешевле,спокойней "убежать" от зацветающего рапса,только куда?,находят и за 5 км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А есть еще какието нюансы при кочёвке  на рапс,ну там оптимальная сила семей ,количество семей на 100 гектар , продуктивность рапса какая?для того чтоб примерно прикинуть на что расчитывать.:helpme::hi:

На ріпак кочують з метою збільшення росту сімей,- це найперше.:IMHO: Ну а  мед, пилок - то теж непогано. Кількість сімей вираховують на 1 га. На ріпаку це десь 2-3 сім"ї на 1 га. Більше теж не страшно. Зверніть увагу на обробіток ріпаку  отрутами (я про це вже говорив).

 Продуктивність на пряму залежить від розвитку сімей на час цвітіння ріпаку. Ріпак дає 60- 80 кг нектару з га. Але це приблизно. :hi::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На ріпак кочують з метою збільшення росту сімей,- це найперше.:IMHO: 

к концу апреля 2 дадан 10  - з цим все гаразд!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

к концу апреля 2 дадан 10  - з цим все гаразд!

Озимий ріпак цвіте трохи більше місяця. А ярий - днів 20. Меду можете взяти десь 10-20 кг. Все залежить від погоди.

Що ж до акації,- то я торік встиг на ріпаку взяти мед і перекочувати на акацію. Але стояв на ріпаку не до самого кінця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Озимий ріпак цвіте трохи більше місяця. А ярий - днів 20. Меду можете взяти десь 10-20 кг. Все залежить від погоди.

Що ж до акації,- то я торік встиг на ріпаку взяти мед і перекочувати на акацію. Але стояв на ріпаку не до самого кінця.

Спасибо ,буду теперь осведомлён.,если стану на рапс то там очень близко около 50 -100 метров ,а если переезжать на акацию ,то до акации около километра,но если тепло то и с акации можно будет взять по погоде,а так как Владимир прогнозирует что на след год акации небудет то ,думаю лучше взять рапс по полной!:hi::IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо ,буду теперь осведомлён.,если стану на рапс то там очень близко около 50 -100 метров ,а если переезжать на акацию ,то до акации около километра,но если тепло то и с акации можно будет взять по погоде,а так как Владимир прогнозирует что на след год акации небудет то ,думаю лучше взять рапс по полной!:hi::IMHO1:

  JekaLyax , Ніхто такого прогнозу точно видати не зможе!  :IMHO: Все залежить від погоди, яка змінюється буквально по днях. Ну, а на таких віддалях нікуди вам переїжджати й не потрібно. Але акацію ви точно перемішаєте з ріпачком. 10-20 кг меду - то від однієї сім"ї.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ніхто такого прогнозу точно видати не зможе!  :IMHO: Все залежить від погоди, яка змінюється буквально по днях. Ну, а на таких віддалях нікуди вам переїжджати й не потрібно. Але акацію ви точно перемішаєте з ріпачком. 10-20 кг меду - то від однієї сім"ї.:ay:

У дерев кількість суцвіть по роках чергується. Цього року було дуже багато цвіту у акації і липи і ще сильна засуха, з великою ймовірність можна сказати, що на наступний рік суцвіть буде не багато, а ще погода повинна бути спиятлива. У книгах зустрічав для липи циклічність цвітіння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...