Перейти к содержанию

Зимові втрати


Dan

Рекомендуемые сообщения

Заготовляєте листя горіха "Грецького", зараз йго скрізь повно росте, полину і м`яти, перекладаєте таким "асорті" рамки з запечатаним кормом і :ole_ole::ole_ole::ole_ole: Вам щастя.
Листя горіха не допомагає. Використовував його в порожніх вуликах і в мішках, де зберігав суш, перекладав рамки. Міль їсть так само. Про полин і м'яту не скажу. Полин у нас останнім часом чомусь став рідкісною рослиною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

'Брониславович' А всё-таки интересно что из них получится, я не профи - пасека для души (пока работаю),на сегодняшний день это самая сильная семья.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу заперечити, що до пізньої відкачки. На мою думку, качати можно, і навіть в де яких ситуаціях(велика наявність паді) потрібно, але ж тоді згодовується цукор, до ПОТРІБНОЇ кількості кормових запасів сім`ї, а не 5 чи 10кг. наголошую, до ПОТРІБНОЇ кількості кормових запасів сім`ї в зиму! :IMHO1: Я знаю де хто, виходить з ситуації накопичення зимових запасів трішечки по хитрому. У безвзятковий весняно - літній період згодовує цукр. сироп, потім перед г/в, відбирає ці рамки і зберігае до формування гнізда в зиму. Хочу спробувати таку технологію, але мабуть на наступний рік. :hi:
Про що сперечаємося :dntknw: незрозуміло... Якщо є падь, її треба відкачувати так? Звичайно ТАК! Якщо не вистачає якісного меду, треба згодовувати цукор, так? Звичайно ТАК! Якщо маємо пізній рій, що ледь назбирав собі ЯКІСНИЙ мед на зиму, його треба відкачувати, а потім зношувати бджолу переробкою цукрового сиропу, так? Звичайно ТАК НІ і ще раз НІ При чому треба відмітити що часто працює наш менталітет, як з грошима- "позичаємо чуже, а віддавати треба своє", тому дехто забирає мед без міри. а цукор згодовує жаліючи... Є гарна приказка- мед робить бджолу, а бджола мед.Що тут ще можна додати?.. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заготовляєте листя горіха "Грецького", зараз йго скрізь повно росте, полину і м`яти, перекладаєте таким "асорті" рамки з запечатаним кормом і :ole_ole::ole_ole::ole_ole: Вам щастя.
Листя горіха не допомагає. Використовував його в порожніх вуликах і в мішках, де зберігав суш, перекладав рамки. Міль їсть так само. Про полин і м'яту не скажу. Полин у нас останнім часом чомусь став рідкісною рослиною.
Я також ложив листя оріха не допомага бризкав з росинки уксусом не займа але друга проблема ржавіє проволока.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

'Брониславович' А всё-таки интересно что из них получится, я не профи - пасека для души (пока работаю),на сегодняшний день это самая сильная семья.
Такие семьи имеют низкую зимостойкость, вовремя не собираются в клуб и расходуют много корма. У меня такие были , они пропадают зимой рано или поздно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось не зрозумів маттематики? blink.gif , що значать ці цифри? штуки, кілограми?.....

Извиняюсь :hi: немного напортачил . 6 ульев , 5-ь рамок дадана в зиму , на один улей . Получаем общее количество 30 рамок
Зрозумів. Ящики, такі як для ревізії переносні, тільки на 20р. з кришками(бажано без щілин та дірок), стоять стаціонарно один над одним(для єкономії місця). :ay: А що до листя, то оріх відлякує мишей, а м`ята з полином ганяє міль. У всякому разі я так зберігаю суш і вощину. Проблем від молі поки не мав. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про що сперечаємося незрозуміло... Якщо є падь, її треба відкачувати так? Звичайно ТАК! Якщо не вистачає якісного меду, треба згодовувати цукор, так? Звичайно ТАК! Якщо маємо пізній рій, що ледь назбирав собі ЯКІСНИЙ мед на зиму, його треба відкачувати, а потім зношувати бджолу переробкою цукрового сиропу, так? Звичайно ТАК НІ і ще раз НІ При чому треба відмітити що часто працює наш менталітет, як з грошима- "позичаємо чуже, а віддавати треба своє", тому дехто забирає мед без міри. а цукор згодовує жаліючи... Є гарна приказка- мед робить бджолу, а бджола мед.Що тут ще можна додати?..
А де пізній рій
назбирав собі ЯКІСНИЙ мед на зиму
? То це і є ПАДЬ! :at: Пізньому відводку( якщо такий вже получився) треба дати повномедних рамок за рахунок сильних сімей. :IMHO1: Або взагалі, приєднати його до когось! :IMHO1: Тому і не рекомендується робити пізні відводки! І взагалі, що Ви маєте на увазі "пізній"? Я в минулому році 24 серпня зформував відводок, дав плідну матку, згодував цукру потрібну кількість і :ole_ole: зараз активно носить у вулик з дерті муку і ще щось десь шука, а основна сім`я сидить як вкопана. Хоча і знаходяться з осені в одному вулику ч/з перегородку. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас пізній - то кінець липня... В цей час у нас медувала гречка та люцерна- можливо і не ахті які, про те бджоли зимують і непогано, падь, як така практично не зустрічається...звичайно можна і закормити цукром- тільки навіщо, як не крути, та зношувати бджоли, це скоріш вимушений, а ніж обовязковий захід...А от льот бджіл в цей період- теж знос бджіл, краще б жували минулорічну пергу і нарощували силу, а мука користі не дасть, і ВИ мівіною наїстись можете, тільки з салом її не порівняти :ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

виходить з ситуації накопичення зимових запасів трішечки по хитрому. У безвзятковий весняно - літній період згодовує цукр. сироп, потім перед г/в, відбирає ці рамки і зберігае до формування гнізда в зиму. Хочу спробувати таку технологію, але мабуть на наступний рік.

Такой метод есть в книгах, только вот проблема :dntknw: , где хранить соты с мёдом . Я пробовал этот метод , только потом отказался от этого , так как моль достаёт , а содержать в гнезде лишних 5 рамок , это потеря мёда на Г.В , :blink:
Заготовляєте листя горіха "Грецького", зараз йго скрізь повно росте, полину і м`яти, перекладаєте таким "асорті" рамки з запечатаним кормом і :ole_ole::ole_ole::ole_ole: Вам щастя.
Даже не пробуйте (пройденный этап), моль чихала на все листья. Я спасаюсь уксусом, из росинки обрабатываю рамки, ставлю в пустой корпус и обматываю стрэч-плёнкой (проволка на рамках нержавейка), правда такой метод подходит только для хранения суши (буз меда).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У газеті Вінниччина опублікована ось така стаття: ЯК МИ ЗИМУВАЛИ Зима - то суворі випробування як для пасічників, так і для їхніх підопічних. Адже вирішується найголовніше питання: бути чи не бути бджолі? З другої половини осені й першої половини зими ми не чекали міцних морозів. Вони все-таки прийшли наприкінці січня і заявили про себе на початку лютого та тривали упродовж трьох тижнів. І саме завдяки цьому й не допущено загибелі бджіл Нарешті у березні бджілки обліталися. Телефоную давнім приятелям - Василеві Модостову, який мешкає на П’ятничанах, і Василеві Миколайчукові, велика пасіка котрого зимувала на волі в одному із сіл Липовецького району. Перше запитання, чи перезимували їхні бджолосім’ї. Відповідь приємна: зимівля пройшла успішно. Я й не здивувався: це - досвідчені пасічники, десятки років залюблені в Божу комаху. Проте без втрат не обійшлося. Під час розмов з пасічниками- любителями довідався: в одного, скажімо, з 15 сімей залишилося менше половини, в іншого з 5 лише одна. Дехто позбувся всієї пасіки. Навіть дивуються господарі: мед залишився, а бджоли загинули... Постає гірке-прегірке запитання: чому? Відповідь тут небагатослівна - від неправильного догляду. Згадаю кілька найголовніших причин. 1.У зиму пішли слабкі сім’ї, бо господарі не зуміли наростити відповідної сили. 2. Комахи сиділи на рамках, у яких було менше двох кілограмів меду. 3.Запізніла підгодівля кормах цукровим сиропом негативно позначилася на біологічній спро¬можності бджіл. 4.Відсутність обробки бджіл від кліща вароа або ж обробку було проведено пізно восени. 5.Неправильно сформовані гнізда. 6.Сирі непродезінфіковані зимівники або незахищені від вітрів пасічницькі точки. 7.Поганий догляд за бджолами в другій половині зимівлі. Наступна проблема. Після весняної ревізії з’ясувалося, що в деяких бджолородинах пропали матки. Вихід один: об’єднати безматочну сім’ю з маточною. Як це зробити? Надвечір обприскати з «Росинки» цукровим чи медовим розчином рамки обидвох сімей й одну з них поставити біля гнізда, відсунувши заставну дошку. Через годину-другу з’єднані бджолородини набудуть загального запаху й вестимуть себе спокійно. У першій половині червня при бажанні із сильних сімей можна зробити відводки, поступово підсилюючи їх зрілим розплодом, щоб до початку головного медозбору відводки зрівнялися з середніми бджолородинами. Весна набирає обертів. Не баріться, друзі. Не відкладайте працю біля вуликів «на завтра». Костянтин МАТУЩАК, почесний пасічник України

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хочу привести пример для начинающих, которые берегут каждую семью и сомневаются объединять или нет ослабевшие после зимовки семьи, сам до недавнего времени этим грешил, 16.03. помог соседу поднять из зимовника ульи, ревизия показала, что один слабенький отводок "просел" до двух улочек, я сразу сказал, объединяй, она неизветсно сколько будет развиваться, тем более есть средний роек, как раз просится тем более что пчелы в отводке выглядят нормально, гнездо без поноса, сухое, он отказался, говорит не надо, там видно будет, сегодня отзвонился, были у нас 2 дня ночные приморозки и крепенькие, замерзла семейка, причем меда было навалом, не хватило массы пчел температуру удержать вот и посыпались вот так, пропала пчела даром, а могла бы еще в средней семье за расплодом поухаживать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хочу привести пример для начинающих, которые берегут каждую семью и сомневаются объединять или нет ослабевшие после зимовки семьи, сам до недавнего времени этим грешил, 16.03. помог соседу поднять из зимовника ульи, ревизия показала, что один слабенький отводок "просел" до двух улочек, я сразу сказал, объединяй, она неизветсно сколько будет развиваться, тем более есть средний роек, как раз просится тем более что пчелы в отводке выглядят нормально, гнездо без поноса, сухое, он отказался, говорит не надо, там видно будет, сегодня отзвонился, были у нас 2 дня ночные приморозки и крепенькие, замерзла семейка, причем меда было навалом, не хватило массы пчел температуру удержать вот и посыпались вот так, пропала пчела даром, а могла бы еще в средней семье за расплодом поухаживать
Мда ,и я не хотел соединять два просевших,посадил в лежак через глухую фанерную,накрыл одной клеёнкой два гнезда и уехал.Приезжаю через неделю,а одного слабака нет и на дне посыпавшихся тоже нет.Сутки думал куда делись???????? Оказывается они умнее нас и сами объединились через складку в клеёнке, вместе с маткой :ole_ole::umora::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

подводя итоги зимовки.... 100% зимовка, не считая испорченой матки- обнаружил запечатаный маточник....его благополучно срезал и подсадил отводок с маткой...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Постає гірке-прегірке запитання: чому? Відповідь тут небагатослівна - від неправильного догляду. Згадаю кілька найголовніших причин. 1.У зиму пішли слабкі сім’ї, бо господарі не зуміли наростити відповідної сили. 2. Комахи сиділи на рамках, у яких було менше двох кілограмів меду. 3.Запізніла підгодівля кормах цукровим сиропом негативно позначилася на біологічній спро¬можності бджіл. 4.Відсутність обробки бджіл від кліща вароа або ж обробку було проведено пізно восени. 5.Неправильно сформовані гнізда. 6.Сирі непродезінфіковані зимівники або незахищені від вітрів пасічницькі точки. 7.Поганий догляд за бджолами в другій половині зимівлі.
У меня погибли 2 семьи по причине: в феврале погнала матка расплод, ударили морозы, пчелы не перешли от расплода на медные рамки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вихід після зими100%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вихід після зими100%.
У меня на одном точке выход 100%, а на втором только 33,33%, то есть было только 3 семьи, из которых выжила только одна семья.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимовка лучшая за последние годы. Отошли те, которые погнали расплод в январе. Главное - здоровые пчелы, полномедные рамки и свободное пространство по бокам от клуба. если это,конечно, лежак.В вертикальном на 2-х корпусах зимую (верхний полномедный),.зимовка на улице.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимовка лучшая за последние годы. Отошли те, которые погнали расплод в январе. Главное - здоровые пчелы, полномедные рамки и свободное пространство по бокам от клуба. если это,конечно, лежак.В вертикальном на 2-х корпусах зимую (верхний полномедный),.зимовка на улице.
А можно детальніше про
свободное пространство по бокам от клуба. если это,конечно, лежак.
У мене також лежаки. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я считаю что свободное пространство по бокам от клуба зимой -необходимо дляудаления влаги из клуба. Потолочины на зиму убираю.На гнездо сверху холстик новый и подушку п-образно. Подушку не плотно к задней стенке. По бокам обычные диафрагмы.не доходящиедо дна 50мм. В крышах хорошая вентиляция . Так зимую в лежаках на улице.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Итоги зимовки: из 15 семей осталось 11. Одна семья отошла в январе - клещ, остальные 3 пропали в конце февраля от голода - съели по 15-16 кг корма. Зимовка на воле.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отошли те, которые погнали расплод в январе.
Считаю, что пчёлы в зимнее время гонят расплод из-за сырости в улье.Так пчёлы боряться с сыростью, выращивая расплод.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отошли те, которые погнали расплод в январе.
Считаю, что пчёлы в зимнее время гонят расплод из-за сырости в улье.Так пчёлы боряться с сыростью, выращивая расплод.
А сырость в улье, когда расплод есть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сырость в улье, когда расплод есть.
Тут вопрос в том, что первично. При низкой влажности, пчелы ограничивают кладку матки, выбрасывают расплод, так как не могут поднять влажность. Но при большой влажности, наличие расплода, увеличивается расход кормов, следовательно, увеличивается влажность в улье. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сырость в улье, когда расплод есть.
Тут вопрос в том, что первично. При низкой влажности, пчелы ограничивают кладку матки, выбрасывают расплод, так как не могут поднять влажность. Но при большой влажности, наличие расплода, увеличивается расход кормов, следовательно, увеличивается влажность в улье. :IMHO1:
Лично мне зимой расплод в семьях не нужен.В связи с этим делаю хорошую вентиляцию в зимнем гнезде (верхний и нижний летки открыты полностью, по бокам гнезда - тёплые заставные и продухи, завёрнут холстик у задней стенки на 1 см по всему гнезду, тонкая подушка - толщиной не более 3-5 см).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю - 1 сімю, пропала матка , пару днів назад зєднав , отримав сильну сімю ,буду на виховатильку готовити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...