Jump to content

Зимові втрати

Dan

Recommended Posts

За останньою інформацією в нашому і навколишніх селах дуже багато сімей загинуло.В основному в тих,що пішли на меду.Найбільше у одного діда під лісом з 34 сімей залишилось 4.Майже всюди картина однакова-опоношені сімї.З огляду на аномально теплу осінь можна зробити висновок,що нанесли паді. В сусіда ,який то не дуже доглядає бджіл,як не дивно вижили всі чотири.Він викачує весь мед і загодовує цукром в зиму.В мене всі вийшли,але сліди проносу майже у всіх сімях,в одних трохи а в інших більше. Дві сімейки так ослабли ледве 3 рамки обсиджують.Рік на рік не випадає :dntknw: .Один висновок таки правильний зробив,що добре Метрологу, Гуцулу смерть. ;)

Суть дела такова, после зимовки осталась сильная семья но без матки , и слабая но матка сеет. Как правильно их объединить ? Кого к кому подсаживать? И ещё между ними стоит три улья, кого к кому переносить?

Суть дела такова, после зимовки осталась сильная семья но без матки , и слабая но матка сеет. Как правильно их объединить ? Кого к кому подсаживать? И ещё между ними стоит три улья, кого к кому переносить?
Я переносив рамки з матками розпплодом і бджолами, які зимували у 5-ти рамочних пакетах до більших сімей без маток . Все пройшло добре - без війни.

Я переносив рамки з матками розпплодом і бджолами, які зимували у 5-ти рамочних пакетах до більших сімей без маток . Все пройшло добре - без війни.
Також просто переніс слабші до сильніших. Правда робив це на другий день обльоту.Поки ще бджоли не дуже звикли до місця. Вулики далеко один від одного. У порожньому закрив льоток. На другий день бджоли трохи кружляли біля свого. І зараз є пару, що прилітають до вулика. Прийняли абсолютно спокійно.

. Как правильно их объединить ? Кого к кому подсаживать? И ещё между ними стоит три улья, кого к кому переносить?

Правда робив це на другий день обльоту.Поки ще бджоли не дуже звикли до місця

А тепер вже вони місце запам"ятали. І коли ви їх перенесете до нового вулика, то вони вернуться і залетять до найближчого. Всі до одної бо вони всі льотні. Отже толку від такого перенесення ніякого. Залишається пересадити безматочний до найближчого.

За останньою інформацією в нашому і навколишніх селах дуже багато сімей загинуло.В основному в тих,що пішли на меду.Найбільше у одного діда під лісом з 34 сімей залишилось 4. .Один висновок таки правильний зробив,що добре Метрологу, Гуцулу смерть. ;)
«Один висновок таки правильний» или квалификация пчеловодов низкая, или селекция пчел ведется не по тем направлениям. :dntknw: Делайте выводы. :hi:

За останньою інформацією в нашому і навколишніх селах дуже багато сімей загинуло.В основному в тих,що пішли на меду.Найбільше у одного діда під лісом з 34 сімей залишилось 4. .Один висновок таки правильний зробив,що добре Метрологу, Гуцулу смерть. ;)
«Один висновок таки правильний» или квалификация пчеловодов низкая, или селекция пчел ведется не по тем направлениям. :dntknw: Делайте выводы. :hi:
Ну селекция думаю ни причем ,а вот квалификация сыграла злую шутку со многими этой зимой :IMHO1: .

Обычно так и делаю. Те летные, что со слабой семейки, распределятся по остальным семьям. Так что, потерь летной пчелы не будет. А матку примут с благодарностью(будущей) :hi:

Вставлю своїх 5коп. Я так розумію, що пан egor, до 15 вересня загодовує так сиропом, що маткам ніде відкладати яйця. У мене прошлий рік, (випадково) вийшло майже те саме, тільки не на 15 вересня, а на 10 жовтня. Тепер буду брати на озброєння.

Я теж постійно до 15 вересня загодовую, стараюсю щоб нечервила матка.
Майже всі бджолярські книжки рекомендують загодовувати бджіл в зиму до кінця серпня. Я пробував ,але пізнього розплоду *не миновать*. Тепер працюю по Кашковському, який рекомендує загодовувати пізніше і максимально- ударними дозами по3-5, навіть по 10л за один раз. В цю зиму так і загодовував- тричі по 3л-сподобалось. Всі перезимували добре, підмора мало.

Я рамки з росплодом пириставляю в кiнець гнiзда перед криючою рамкою потiм помiрi вихода бджоли отбераю.

Доложу и я о своих потерях... В одном - мышь сделала своё дело.....
Впервые столкнулся с столь массовым нашествием мышей. Нашкодили в четырёх ульях, одна семья погибла, три ослабли. Рамки обгрызены до половины, в том числе сьедены элементы рамок. В один из ульев мышь проникла, прогрызя дыру в боковине крыши и в потолочине. А других проблем нет - зимовали на 8-12 рамках, корма оставил вдоволь (подсолнух + сахарный сироп, в каждый улей ставил по два трёхлитровых бутылька за один раз за заставную концетрации 1,5 : 1, переработали примерно за 2-3 недели). Лёт дружный, улей с погибшей семьёй насчёт медку перекусить дружно бомбили всей пасекой. Убрал рамки, улей унёс. Читаю ваши посты о цветении всего на свете, о приносе пыльцы и удивляюсь - в посадках сугробы, на ставках лёд. Смотрю в свои личные данные - так я вроде южнее почти всех... P.S. Одну мышь я таки поймал. Я её душил, душил, душил...

Я её душил, душил, душил...

Жестокий ВЫ
В верховну раду вас хоть на тиждень (без обыд) :hi:

P.S. Одну мышь я таки поймал.
А у меня среди зимы то ли мышь объелась меду, то ли пчелы выгнали из улья, но она по снегу бегом в дом. Наверное огурчиками солененькими закусить сладкое. В общем все как обычно. Собака её поймала и долго с ней играла, играла, играла... :ole_ole: Пчелы не пострадали. Разве что морально.

Мав у зиму 2 сім"ї. Одна пропала-слаба сім"я(думав,що хвора-не приєднував).В результаті втратив і сімейку,і молоду матку... друга сім"я пішла в зиму на 8 рамках,гніздо не скорочував,в корпусі стояло 10 рамок. зимували на двох корпусах,в нижньому-три маломедні рамки,у верхньому-всі наполовину медові. сиропом не підгодовував. кілька разів заглядав у вулик.(зимують на дворі під плівкою). за зіму бджоли описали букву П на шести рамках(4 крайніх не зачепили;в рамках були зроблені отвори 1-2 см для ходу бджіл)... клуб з"вився на поверхню тільки весною. що здивувало: при першій нагоді-прибрав нижній корпус,поміняв дно. мед у нижньому корпусі ЦІЛИЙ! тоді вирішив поставити повномедну рамку(бо розплід уже є) на місце крайньої,де бджоли сиділи весь кінець зими. витяг рамку-а вона ще не розпечатана!!!так і поставив її на місце. 4 рамки так і стоять... відчувається,що сім"я цілком здорова і в прекрасному"тонусі".

писав,писав,а про головне забув... дно- приблизно німецьке Селле,тільки задня стінка не зйомна,і льоток один верхній на всю довжину,висота льотка-7 мм.Висота дна-120 мм.В задній стінці-засіткований проріз довжина 150,висота 7мм теж десь на рівні верхнього льотка. кращої вентиляції з власного досвіду ще не зустрічав,хоча теоретично вважаю сітчасте дно більш "прогресивним" варіантом.для мене це наступний варіант! :ole_ole:

Вставлю своїх 5коп. Я так розумію, що пан egor, до 15 вересня загодовує так сиропом, що маткам ніде відкладати яйця. У мене прошлий рік, (випадково) вийшло майже те саме, тільки не на 15 вересня, а на 10 жовтня. Тепер буду брати на озброєння.

Я теж постійно до 15 вересня загодовую, стараюсю щоб нечервила матка.
Майже всі бджолярські книжки рекомендують загодовувати бджіл в зиму до кінця серпня. Я пробував ,але пізнього розплоду *не миновать*. Тепер працюю по Кашковському, який рекомендує загодовувати пізніше і максимально- ударними дозами по3-5, навіть по 10л за один раз. В цю зиму так і загодовував- тричі по 3л-сподобалось. Всі перезимували добре, підмора мало.
я своих до конца августа докармливаю с кас 81.расплода позднего не боюсь.в октябре от клеща....

Майже всі бджолярські книжки рекомендують загодовувати бджіл в зиму до кінця серпня.
я своих до конца августа докармливаю с кас 81.расплода позднего не боюсь.в октябре от клеща....
:ah: Я того року 6 вересня ще мед качав :ah:

Сьогодні зустрівся із власником районної бджолоконтори (в минулому зоотехнік з бджільництва). Вона має знайомих в інституті бджільництва. З її слів, у телефонній розмові ті стверджують, що загинуло до 50% б\с по Україні.

Сьогодні зустрівся із власником районної бджолоконтори (в минулому зоотехнік з бджільництва). Вона має знайомих в інституті бджільництва. З її слів, у телефонній розмові ті стверджують, що загинуло до 50% б\с по Україні.
Ну навіть не знаю, що сказати. :dntknw: У мене 100% вижили, у сусіда 100%, у Андрія Сумчанина теж 100% перезимували. Нема знайомих, котрі скаржились би на зимівлю. Мабуть Сумська обл. ОСОБЛИВА, у відношенні до бджіл ;) Р.S. Переважно всі зимували на вулиці. Сумчанин тільки носиться із своїми до зимівника.

в інституті бджільництва. З її слів, у телефонній розмові ті стверджують, що загинуло до 50% б\с по Україні.
Ну навіть не знаю, що сказати. :dntknw: У мене 100% вижили, у сусіда 100%, у Андрія Сумчанина теж 100% перезимували. Нема знайомих, котрі скаржились би на зимівлю.
Все время наши специалисты отличались от инших; :af: «сперва проблему придумают, а потом ее успешно решают» :ay: . Ну или как говорит народ; «Всяко бывает: и то бывает, что ничего не бывает.» :hi:

У нас кто серьёзно занимается то в среднем пропало от 10 до 20%. У меня лично из 38 отошло 6. Ещё раз повторюсь слабых жалеть по осени нельзя. А кто надеется на авось то отход и 90% у одного знакомого из четырёх один остался у другого из семи тоже один, но пчёлы зимовалина на подсолнухе и после последней откачки сахаром мужики не подкармливали, а зимовать на трёх, четырёх рамках пчелы сами понимаете...

А кто надеется на авось то отход и 90% у одного знакомого из четырёх один остался у другого из семи тоже один,
Ну эти пчеловоды ( с таким количеством п/с) даже при отходе 300% по Украине 50% не дадут. Нас ни кто никогда во внимание не берет. А вот отход у зарегистрированных пасек, по которым институты ведут статистику, все может быть. Время покажет. :hi:

У мене перезимували всі сім"ї. Але корму з"їли як ніколи багато і багато підмору.

У мене перезимували всі сім"ї. Але корму з"їли як ніколи багато і багато підмору.
Ну и какие мысли по такому поводу? Что повлияло на ход зимовки? И заметь те, при таком расходе кормов, а поноса нет.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...