Перейти к содержанию

Зимові втрати


Dan

Рекомендуемые сообщения

Это я все к тому, что причины большинства потерь в нашем неуёмном регулировании жизнедеятельности пчел. А они гораздо умнее нас.
категорически не согласен, эту зиму тоже позволил пчелам уйти на более просторных гнездах, результат плачевный, почти во всех семьях крайние улочки осыпались, расход кормов очень выcокий, как результат еле досидели до облета кишечники переполнены, все семьи выжили но просели по сравнению с прошлым годом раза в полтора-два, так что лично я заканчиваю экскременты и далее практикую "неуёмное регулирование жизнедеятельности пчел" :smile:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

категорически не согласен,
Я знал, что запинают ногами :smile: Но это всего лишь :IMHO1: которое срабатывает лишь в системе Дно, Тип улья, Материал корпуса, Порода пчел. Поменять хоть что то и результат тоже будет плачевный.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перший раз зимував.З 32 одна загинула в лютому. З осені всі пішли на 6-8 рамок. При весняній ревізії вияви багато підмору Загалом ціле відро. СУМНО!!!. В основному всі по три рамки , 5 сімей по 4. Матка пропала одна. Одна сімя на одну рамку з маткою. Що робити з нею? Де пропала матка там приєднав до другої сімї , а ця була остання при огляді. Порадьте...
Якщо у Вас три десятки сімей, то :IMHO1: підсильте цю сімейку печатним на виході за рахунок сильних сімей. Сильно ви їх цим не посадите бо на цю пору, як правило на рамках печатного розплоду не багато, але для підсилення 2 - 4 рамки достатньо(не одноразово, а поетапно) :IMHO1: А якщо не хочете морочитись і не важлива кількість сімей то
порада така,Якщо матка молода .то замініть нею матку усім"ї зі старою.
Та всеж нехай скажуть своє слово більш досвідченіші.
А чим підсилювати, коли ВСІ! по три рамки вийшли. Вони також ослаблені. Це ослабить і донорів. Тільки приєднувати! Із Вище сказаного можна прослідкувати, що на зиму було залишено непомірно великі гнізда. Також і у мене зимувало 32 сімї. І я також пускав по 5-8 рамок. І весною зібрав відро підмору. Проте основна маса була із двох загиблих сімей. На 3 рамках зараз нема жодної. Лише 2 ослаблих відводки на 4. Основна маса після скорочення має 5-6 рам, сильні - по 7.
Сорі. Не вчитався в це
В основному всі по три рамки , 5 сімей по 4.
:hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

категорически не согласен,
Я знал, что запинают ногами :smile: Но это всего лишь :IMHO1: которое срабатывает лишь в системе Дно, Тип улья, Материал корпуса, Порода пчел. Поменять хоть что то и результат тоже будет плачевный.
Ключевой момент -СИЛЬНАЯ СЕМЬЯ ,у меня посыпалось по пол семьии именно в слабых семьях(в лежаке,дадане и руте).Выжили все но слабаков соединил.В январе гнали расплод,ударили морозы и пол семьи осталось на расплоде,оставшиеся опоносились от переполнения кишечника.Две сильные в рутах с сетчатым дном перезимовали отлично с потреблением минимум корма. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю сюда или не сюда пишу, но есть такой вопрос. У знакомых-новичков в пчеловодстве после зимы в ульях тишина. У нас была очень суровая зима, могли ли пчелы замерзнуть? Улии находились в неотапливаемом сарае. Сейчас у нас +8 градусов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я знал, что запинают ногами :smile:
даже и не думал :umora: , наоборот благодарен человеку который поделился личным опытом зимовки :ah: просто сообщил что у меня увы "фокус не удался" что скорее всего говорит о том, Ваш вариант скорее частный случай а не какая то особая примудрость пчел которые сами всё себе организуют как надо при любых обстоятельствах и это тому подтверждение :wave:
которое срабатывает лишь в системе Дно, Тип улья, Материал корпуса, Порода пчел. Поменять хоть что то и результат тоже будет плачевный.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У знакомых-новичков в пчеловодстве после зимы в ульях тишина. Сейчас у нас +8 градусов.
ну если тишина тогда видимо финита, морозов нет откройте и гляньте для верности, давно уже пора
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проаналізувавши записи в журналі дійшов до висновку: Найбільше пропало бджоли у сімях котрі кормив кормом " Апіфортуна" привезеним з Польші. Було закуплено 280 кг. Там де коми в більшості були свої - мед і сироп все значно краще. Іще. Самі сильні сімї вийшли з вуликів з екструдованого пінополістиролу з 2 оворами в діаметрі 50 мм. Іще питання до профі. Купив підігрів для вуликів плівковий на 20 Ватт з регулятором температури. Якщо хтось використовує поділіться досвідом. На яку температуру висталяти регулятор? Всім дяую за відгуки і поради. хай щастить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо хтось використовує поділіться досвідом. На яку температуру висталяти регулятор?

Обычно выставляют температуру 20-25С на уровне нижних брусков рамок ( подогреватель на дне улья, желательно под сеткой ).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перший раз зимував.З 32 одна загинула в лютому. З осені всі пішли на 6-8 рамок. При весняній ревізії вияви багато підмору Загалом ціле відро. СУМНО!!!. В основному всі по три рамки , 5 сімей по 4. Матка пропала одна. Одна сімя на одну рамку з маткою. Що робити з нею? Де пропала матка там приєднав до другої сімї , а ця була остання при огляді. Порадьте...
Якщо у Вас три десятки сімей, то :IMHO1: підсильте цю сімейку печатним на виході за рахунок сильних сімей. Сильно ви їх цим не посадите бо на цю пору, як правило на рамках печатного розплоду не багато, але для підсилення 2 - 4 рамки достатньо(не одноразово, а поетапно) :IMHO1: А якщо не хочете морочитись і не важлива кількість сімей то
порада така,Якщо матка молода .то замініть нею матку усім"ї зі старою.
Та всеж нехай скажуть своє слово більш досвідченіші.
А чим підсилювати, коли ВСІ! по три рамки вийшли. Вони також ослаблені. Це ослабить і донорів. Тільки приєднувати! Із Вище сказаного можна прослідкувати, що на зиму було залишено непомірно великі гнізда. Також і у мене зимувало 32 сімї. І я також пускав по 5-8 рамок. І весною зібрав відро підмору. Проте основна маса була із двох загиблих сімей. На 3 рамках зараз нема жодної. Лише 2 ослаблих відводки на 4. Основна маса після скорочення має 5-6 рам, сильні - по 7.
В мене лижаки 20 рамочні я жимаю з20 на 5-7 це можна назвать сильне скорочення Багато пасичників такого метода не признають складають гнізда більш просторіші.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем привет! Первая зимовка прошла более-менее удачно. Зимовали на улице. Из 3-х семей пущеных в зиму перезимовали все. Одна значительно ослабла. Корма на исходе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З 14 сімей одна загинула (не перейшла у верхній корпус), в одній, напевно, пропала матка - при огляді на одній з рамок було 6 маточників. Буду приєднуватидо другої сім'ї/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В прошлом сезоне практически не трогал при откачках два нижних корпуса. Гнездо в зиму принципиально не формировал. Семьи пошли в двух корпусах на 230 (20 рамок), отводки силой 3-4 улочки - в одном корпусе (10 рамок) Зимовали все на том, что сами заготовили. И расположены корма так, как пчелы захотели. Ставил полоски Апизана, Бипина мои пчелы в глаза не видели. Корпуса пенопластовые Бартника, дно высокое, зимовали на улице. Ничем не утеплял, не обматывал. При всей этой "анархии" перезимовали ВСЕ Семьи весной с трудом затолкал в один корпус. Корма достаточно, есть такие, у которых практически корпус меда. Отводки также не голодают. Единственная потеря - взрывами в близлежащей шахте в мороз "стряхнуло" матку в отводке. Объединил два отводка. Это я все к тому, что причины большинства потерь в нашем неуёмном регулировании жизнедеятельности пчел. А они гораздо умнее нас.
Можна було б робити висновки, якби постійно так зимували і отримували такий результат. Це скоріше одиничний випадок. Якщо бджоли живуть за правилами, що їх встановлює людина, то і зимувати мусить по правилах пасічника. Якби ми не змінювали б умов зимівки, то мали б один результат - природний відбір ( а він нещадний до людських правил).
В мене лижаки 20 рамочні я жимаю з20 на 5-7 це можна назвать сильне скорочення Багато пасичників такого метода не признають складають гнізда більш просторіші.
Неправильне тлумачення понять. А якщо в мене вулик на 16 рам і зимують теж на 5-6, то що сжимання тоді менше, а у кого по 12 рамок, то зовсім слабке стискання? Не від розміру вулика, а від кількості бджіл у сімї. Можна стиснути так, що бджоли вільно ходитимуть по сотах, а можуть висіти бородою під рамками. Має бути кількість рамок по силі сімї.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я знал, что запинают ногами :smile:
даже и не думал :umora: , наоборот благодарен человеку который поделился личным опытом зимовки :ah: просто сообщил что у меня увы "фокус не удался" что скорее всего говорит о том, Ваш вариант скорее частный случай а не какая то особая примудрость пчел которые сами всё себе организуют как надо при любых обстоятельствах и это тому подтверждение :wave:
которое срабатывает лишь в системе Дно, Тип улья, Материал корпуса, Порода пчел. Поменять хоть что то и результат тоже будет плачевный.
В одном согласен,что пчелы,все себе организуют-в смысле зимовку,Если над головой у зимующей будет много корма которого жадный пасечник неотберет :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене лижаки 20 рамочні я жимаю з20 на 5-7 це можна назвать сильне скорочення Багато пасичників такого метода не признають складають гнізда більш просторіші.

Як мене дістали ці лежаки і ці зжимання. Перехожу на 8 рамкові. Навіть з сіткою в дні в них кормів пішло менше. Може кому потрібні для зжимання лежаки.Я в районі Мог-Подільського.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В прошлом сезоне практически не трогал при откачках два нижних корпуса. Гнездо в зиму принципиально не формировал. Семьи пошли в двух корпусах на 230 (20 рамок), отводки силой 3-4 улочки - в одном корпусе (10 рамок) Зимовали все на том, что сами заготовили. И расположены корма так, как пчелы захотели. Ставил полоски Апизана, Бипина мои пчелы в глаза не видели. Корпуса пенопластовые Бартника, дно высокое, зимовали на улице. Ничем не утеплял, не обматывал. При всей этой "анархии" перезимовали ВСЕ Семьи весной с трудом затолкал в один корпус. Корма достаточно, есть такие, у которых практически корпус меда. Отводки также не голодают. Единственная потеря - взрывами в близлежащей шахте в мороз "стряхнуло" матку в отводке. Объединил два отводка. Это я все к тому, что причины большинства потерь в нашем неуёмном регулировании жизнедеятельности пчел. А они гораздо умнее нас.
Можна було б робити висновки, якби постійно так зимували і отримували такий результат. Це скоріше одиничний випадок. Якщо бджоли живуть за правилами, що їх встановлює людина, то і зимувати мусить по правилах пасічника. Якби ми не змінювали б умов зимівки, то мали б один результат - природний відбір ( а він нещадний до людських правил).
В мене лижаки 20 рамочні я жимаю з20 на 5-7 це можна назвать сильне скорочення Багато пасичників такого метода не признають складають гнізда більш просторіші.
Неправильне тлумачення понять. А якщо в мене вулик на 16 рам і зимують теж на 5-6, то що сжимання тоді менше, а у кого по 12 рамок, то зовсім слабке стискання? Не від розміру вулика, а від кількості бджіл у сімї. Можна стиснути так, що бджоли вільно ходитимуть по сотах, а можуть висіти бородою під рамками. Має бути кількість рамок по силі сімї.
В мене лежаки20 рамочні на рамку 435Х300 якщо бжола опсижуе 20 рамок я жимаю максімум до 7 рамок щоб бджоли під рамками висіли бородой зимують на улиці показниками задоволений. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо бжола опсижуе 20 рамок я жимаю максімум до 7 рамо

Я бы с удовольствием посмотрел на семью которая в октябре(когда ее надо сжимать) занимает 20 гнездовых рамок. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо бжола опсижуе 20 рамок я жимаю максімум до 7 рамо

Я бы с удовольствием посмотрел на семью которая в октябре(когда ее надо сжимать) занимает 20 гнездовых рамок. ;)
А ви попробуйте ще в грудні зжимать.В мене до 15 вересня вже загодовані і до весни я не лізу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо бжола опсижуе 20 рамок я жимаю максімум до 7 рамо

Я бы с удовольствием посмотрел на семью которая в октябре(когда ее надо сжимать) занимает 20 гнездовых рамок. ;)
А ви попробуйте ще в грудні зжимать.В мене до 15 вересня вже загодовані і до весни я не лізу.
А розплідні рамки в центрі? Якщо молода матка, то 2-3 рамки заповнені розплодом іноді до жовтня. Якщо їх не забрати, то бджоли на них сформують клуб і тоді ... Чи у Вас вже 15 вересня нема розплоду?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо бжола опсижуе 20 рамок я жимаю максімум до 7 рамо

Я бы с удовольствием посмотрел на семью которая в октябре(когда ее надо сжимать) занимает 20 гнездовых рамок. ;)
А ви попробуйте ще в грудні зжимать.В мене до 15 вересня вже загодовані і до весни я не лізу.
А розплідні рамки в центрі? Якщо молода матка, то 2-3 рамки заповнені розплодом іноді до жовтня. Якщо їх не забрати, то бджоли на них сформують клуб і тоді ... Чи у Вас вже 15 вересня нема розплоду?
Я ставлю кормушки на 3-4лт бджоли просто обмежують матку мені не нужна бджола яка може не облетітись в зиму вона всеодно буде на дні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зжимаю вкінці вересня на 6 повномедних рамок,якщо слабша то на 4-5.Зимують по дві сімї в лежаку 20рамочному.Ще не дивився ,коли була добра погода працював.Результати зимівлі виложу пізніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо бжола опсижуе 20 рамок я жимаю максімум до 7 рамо

Я бы с удовольствием посмотрел на семью которая в октябре(когда ее надо сжимать) занимает 20 гнездовых рамок. ;)
А ви попробуйте ще в грудні зжимать.В мене до 15 вересня вже загодовані і до весни я не лізу.
А розплідні рамки в центрі? Якщо молода матка, то 2-3 рамки заповнені розплодом іноді до жовтня. Якщо їх не забрати, то бджоли на них сформують клуб і тоді ... Чи у Вас вже 15 вересня нема розплоду?
Вставлю своїх 5коп. Я так розумію, що пан egor, до 15 вересня загодовує так сиропом, що маткам ніде відкладати яйця. У мене прошлий рік, (випадково) вийшло майже те саме, тільки не на 15 вересня, а на 10 жовтня. Тепер буду брати на озброєння. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ставлю кормушки на 3-4лт бджоли просто обмежують матку мені не нужна бджола яка може не облетітись в зиму вона всеодно буде на дні.
коли є "вікна" навіть у грудні місяці я не думаю що обліт молодої бджоли це проблема, просто при червленні пізніше вересня-початку жовтня, з`являэться два питання 1. коли обробляти від кліща коли весь час росплід? 2. а чи не зносить бджіл вирощування пізнього росплоду у несприятливих для цього умовах? тому з моєї точки зору і доречно припинити червлення пізніше вересня, а як раз обліт тут питання вторинне я гадаю
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вставлю своїх 5коп. Я так розумію, що пан egor, до 15 вересня загодовує так сиропом, що маткам ніде відкладати яйця. У мене прошлий рік, (випадково) вийшло майже те саме, тільки не на 15 вересня, а на 10 жовтня. Тепер буду брати на озброєння.

Я теж постійно до 15 вересня загодовую, стараюсю щоб нечервила матка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...