Перейти к содержанию

Зимові втрати


Dan

Рекомендуемые сообщения

Маю - 1 сімю, пропала матка ,
Щоб уникнути зимових втрат треба їх відмінусувати восени.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю - 1 сімю, пропала матка ,
Щоб уникнути зимових втрат треба їх відмінусувати восени.
Рано почали рахувати.ЦЫПЛЯТ ПО ОСЕНИ СЧИТАЮТ.Зима ще не закінчилася.Після обльоту пішов розплід,при +5 бджоли вилітають за водов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рано почали рахувати.ЦЫПЛЯТ ПО ОСЕНИ СЧИТАЮТ.Зима ще не закінчилася.Після обльоту пішов розплід,при +5 бджоли вилітають за водов.
Правильно .ЦЫПЛЯТ ПО ОСЕНИ СЧИТАЮТ.А пчёл весной, а весна то ещё не началась :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб уникнути зимових втрат треба їх відмінусувати восени.
Рано почали рахувати.ЦЫПЛЯТ ПО ОСЕНИ СЧИТАЮТ.Зима ще не закінчилася.Після обльоту пішов розплід,при +5 бджоли вилітають за водов.
Щоб уникнути зимових втрат треба їх (очікувані втрати) відмінусувати восени.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб уникнути зимових втрат треба їх (очікувані втрати) відмінусувати восени.

Втрати бувають від 0 до 100%. Як їх мінусувати? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

einar, Имеется ввиду, что не надо пускать семьи в зиму, которые могут не перезимовать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приз, А как можно точно определить: вот эта семья не сможет перезимовать? По силе? Вон Крым пчёл, в одной из тем, планировал пускать в зиму сотни нуклеусов на 2 рамки рута. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

einar, Имеется ввиду, что не надо пускать семьи в зиму, которые могут не перезимовать.
Вместо - семьи - пчёл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось треба поміняти в цій темі, тобто оновити її, бо пише, що я вже голосував. А це було в минулому році. А в цьому, ще не знаю даних.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приз, А как можно точно определить: вот эта семья не сможет перезимовать? По силе? Вон Крым пчёл, в одной из тем, планировал пускать в зиму сотни нуклеусов на 2 рамки рута. :)
Так тоже в Крыму Там и зимы то толком нет
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так тоже в Крыму Там и зимы то толком нет

Да ладно, вчера целую ночь снег лежал, до самого утра. :ah: Мы снег не только в кино видим :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

просто невимовно жаль сімї з купованими міченими матками що не бажають гріти холодний мед, а повзуть на напівпусті рамки зкраю, прижимаються до стінки вулика і там здихають з голоду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

просто невимовно жаль сімї з купованими міченими матками що не бажають гріти холодний мед, а повзуть на напівпусті рамки зкраю, прижимаються до стінки вулика і там здихають з голоду
Не понял какая связь меченной матки и холодного меда.
А связь такая что не правельно сформировано гнездо.Оставлены в зиму лишние рамки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

просто невимовно жаль сімї з купованими міченими матками що не бажають гріти холодний мед, а повзуть на напівпусті рамки зкраю, прижимаються до стінки вулика і там здихають з голоду
Не понял какая связь меченной матки и холодного меда.
А связь такая что не правельно сформировано гнездо.Оставлены в зиму лишние рамки.
возможно вы правы, но отчасти. есть (и были до этого не раз) примеры семей с лучшей наследственностью, которые не стали бы так глупо поступать в время зимовки. (те полупустые рамки были поставлены уже гораздо позднее последнего облета и явно после формирования клуба, который был под медовыми запасами, однако он не стал двигаться вверх, а пошел перпендикулярно рамкам вдоль передней стенки в угол к краю, прошел вдоль края по маломедным запасам до середины по направлению к задней стенке и там замер. а нормальные пчелы шли бы ВВЕРХ и назад вдоль рамок и не перлись бы в сторону... сбой программы зимовки: при искусственном отборе потерялось свойство рационального поведения) жаль, что за эту дурную наследственность пришлось платить деньги. я обычно не покупаю маток, и теперь приходится сожалеть о том, что лучше бы я на эту лишнюю сотню грн купил себе бутылочку чего-нибудь этакого и душевно поговорил лишний раз с интересным человеком... кровь, наследственность - решает очень многое, в том числе в данном случае. но это просто мое мнение такое. вообще с одной стороны видеть смерть то не добре, а с другой - это как раз выбраковка генетического брака.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

nezkor Не усложняйте и не придумывайте проблемы.Крайне редко бывают зимовки без проблем.За одну зимовку правильные выводы сделать нельзя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в п'ятницю пройшовся по всіх вуликах, всередину не заглядав, всі бджоли біля загратованого віконечка, всі живі. В понеділок знову глянув у кілька вуликів і побачив, що одна сім'я загинула. Сім'я не велика, пізній відводок на чотири рамки. Підняв рамки і зразу побачив причину - закінчився корм. Колись читав, що сім'ю можна врятувати, якщо пройшло не багато часу. Ніколи не пробував, але вирішив перевірити правдивість. Зробив тепленького сиропу, збризгав ним рамки з бджолами, налив в літрову банку гарячої води і поставив на дно вулика, біля крайньої рамки. Потолочини забрав і накрив сім'ю плівкою, а зверху штатне утеплення. Через годину заглянув - рухаються. Дав кусок сота з медом, вони помаленьку почали збиратись на ньому.На другий день подивився - живуть і сот з медом чистий, підкинув ще кусок, невеликий, десь 7х7 см. Згадав, що коли оглядав рамки багато бджоли осипалось на дно, можливо їх також можна оживити. Пером згріб весь підмор в один куток, витягнув його, вийшло близько півлітра. Висипав у картонну коробку, з росинки побризгав теплим сиропом, поклав кусок вощини з медом, накрив плівкою і поставив на батарею опалення. Чере годину почався шум - віджили. Відніс коробку у вулик і поставив на рамки збоку від тих, що віджили вчора. Сьогодні зранку перевірив - в коробці залишилось близько половини бджіл, підуть на настійку. Залишилось питання чи вижила матка, але це буде відомо коли почнуть літати і можна буде зробити повний огляд. Можливо не варто було з ними заморочуватись, але цікавий сам досвід, може пригодитись. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Залишилось питання чи вижила матка,

У меня был такой случай. Матка выжила, но сеяла только трутов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в п'ятницю пройшовся по всіх вуликах, всередину не заглядав, всі бджоли біля загратованого віконечка, всі живі. В понеділок знову глянув у кілька вуликів і побачив, що одна сім'я загинула. Сім'я не велика, пізній відводок на чотири рамки. Підняв рамки і зразу побачив причину - закінчився корм. Колись читав, що сім'ю можна врятувати, якщо пройшло не багато часу. Ніколи не пробував, але вирішив перевірити правдивість. Зробив тепленького сиропу, збризгав ним рамки з бджолами, налив в літрову банку гарячої води і поставив на дно вулика, біля крайньої рамки. Потолочини забрав і накрив сім'ю плівкою, а зверху штатне утеплення. Через годину заглянув - рухаються. Дав кусок сота з медом, вони помаленьку почали збиратись на ньому.На другий день подивився - живуть і сот з медом чистий, підкинув ще кусок, невеликий, десь 7х7 см. Згадав, що коли оглядав рамки багато бджоли осипалось на дно, можливо їх також можна оживити. Пером згріб весь підмор в один куток, витягнув його, вийшло близько півлітра. Висипав у картонну коробку, з росинки побризгав теплим сиропом, поклав кусок вощини з медом, накрив плівкою і поставив на батарею опалення. Чере годину почався шум - віджили. Відніс коробку у вулик і поставив на рамки збоку від тих, що віджили вчора. Сьогодні зранку перевірив - в коробці залишилось близько половини бджіл, підуть на настійку. Залишилось питання чи вижила матка, але це буде відомо коли почнуть літати і можна буде зробити повний огляд. Можливо не варто було з ними заморочуватись, але цікавий сам досвід, може пригодитись. :hi:
Прошлый год в конце июля поймал небольшой рой до 2кг. Посадил в 1 корпус 10-ти рамочного Дадана. Был небольшой взяток из разнотравья и сильно жарко.В начале августа эта семья снова отроилась.Опыта работы с Даданами у меня нет.Посмотрел после роения в гнездо -все рамки полные меда и расплода-нужно было ставить 2 корпус.Рой поймал и посадил в 2 корпус этого же Дадана через мелкую сетку.Закармливать в августе не стал а добавил по 3 рамки готового меда.Зимовать оставил на 6 рамках с боковым утеплением.Неделю назад на Черниговщине потеплело и о радость оба роя вышли на облет.Дал канди на сетку.Берут.Действительно перезимовали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо не варто було з ними заморочуватись,

Варто! Навіть в чисто грошовому еквіваленті. Не так вже й багато Ви затратили часу. Матка, за всіма правилами бджолиного буття, повинна вижити. Додам анекдотичний випадок. Пізньої осені назбирав навколо вуликів мертвих бджіл для настойки. Ввечері перед сном розіклав тонким слоєм на теплу плиту, аби просихали. Ліг спати. Деякі бджоли :vinny: ожили і нагадали про себе :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...