Перейти к содержанию

Осінь 2021/Зима 2022


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

12 годин тому, Бджолопотам сказав:

Теплення. Бджоли  носять пилок, білий і зелений, де що знайшли не знаю...Всі вулики не перевіряв, але в деяких з тих що знімав дах зверху під плівкою відчувається тепло - матки видно почали знову сіяти (ох це тепло може наробити біди...:IMHO:

 Баки це таки сюрприз. Зайве утеплення, недостача (неякісна) бджола чи банальна провокація на розвиток?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

+4 сонячно,чудова погода для останнього акорду по Доброволу.Вчора пробіпінив і в деяких сімях кліщ лазив по прилітних .Сьогодні поїду подивлюся що  там на контрольних картонках

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Александр К. сказав:

 Вопрос не очень по теме темы но очень интересно мнение форумчан... 

 Какое расстояние должно быть между ульями и рядами ульев??

Из литературы минимум 50 см между ульями и 3 м между рядами...

Буду благодарен за ответы..:)

 

Із практики - поруч, і ряди щоб ви пройшли (льотки в різні сторони) . А от наслідки - блудять, губляться матки, нерівномірний розвиток, кліщ розвивається інтенсивно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Лавр сказав:

Леоніде, Ви не враховуєте погодні умови саме півдня (часті відлиги і високу вологість). Наші бджоли розлазяться і облітуються кожного місяця і нерідко двічі. У нас зайве пусте в вулику навіть гірше чим повне. А зайве за заставною то взагалі :crazy:. Для Макарича, роздивляйтесь систему, клуб- об*єм і весь інший простір. Бджоли  гріють лише об*єм клубу і частково простір над клубом. Також враховуйте якість меду на якому буде зимувати бджола - сухий пересушений чи некристалізований. І, для нас запас меду для ЗИМІВЛІ не критичний як і наявність паді. А от при весняному розвитку там вже важливу роль грають інші чиники.

Дякую. Та я ж все приміряю ''на свій кафтан'', тобто до своїх умов. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Міщенко Олексій сказав:

По два або 4 вмісті (американський спосіб) найзручніше. Сусідні вулики являються поверхнею для інструмента і за один підхід обслуговуется два вулика

Групове розміщення раціональне ніж розміщення в ряд. 

В довгому ряду незручно працювати з вуликами. 

Це як для кого. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Лавр сказал:

Із практики - поруч, і ряди щоб ви пройшли (льотки в різні сторони) . А от наслідки - блудять, губляться матки, нерівномірний розвиток, кліщ розвивається інтенсивно.

То я про второй точок размышляю там не влазит нужное кол-во вот и задумался на сколько можно ужаться и надо ли это вообще...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, Лавр сказав:

 Баки це таки сюрприз. Зайве утеплення, недостача (неякісна) бджола чи банальна провокація на розвиток?

Утеплення взагалі не має зараз, більшість сімей сидять в повному корпусі. Скоротив лише пару сімей менших по силі. Сітчасте дною

Проблему вбачаю тільки в погоді...:IMHO:Тепло і крім того  (від того ж таки тепла) в природі є невелике джерело пилку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Александр К. сказал:

 Вопрос не очень по теме темы но очень интересно мнение форумчан... 

 Какое расстояние должно быть между ульями и рядами ульев??

Из литературы минимум 50 см между ульями и 3 м между рядами...

Буду благодарен за ответы..:)

 

Так шоб було зручно працювати

Якшо місця вдосталь ставлю парами щоб був доступ зліва і зправа

вдома стоять впритул аби кришку можна було зняти

між рядами так шоб в голову не летіли, метра 4-5, в лісі де роблять свічку можна менше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Бджолопотам сказал:

Проблему вбачаю тільки в погоді...:IMHO:Тепло і крім того  (від того ж таки тепла) в природі є невелике джерело пилку...

Виртрусив бджолу на мед ( на верхній корпус) . В мене рути. В багатьох сім’ях так званого ложа немає. Спочатку зробив 10рамкові вчора почав трусити і 8рамкові. Тож до лютого місяця місця під розплід там фізично не буде. До речі розплоду немає вже давно і я думаю шо і не з’явиться не дивлячись на відносно теплу погоду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, artemishe сказав:

Виртрусив бджолу на мед ( на верхній корпус) . В мене рути. В багатьох сім’ях так званого ложа немає. Спочатку зробив 10рамкові вчора почав трусити і 8рамкові. Тож до лютого місяця місця під розплід там фізично не буде. До речі розплоду немає вже давно і я думаю шо і не з’явиться не дивлячись на відносно теплу погоду

Ну так і в мене в багатьох сімях не було вже розплоду...  Ну а перетрушувати бджіл..... пасічнику вихідного дня... "Це не наш метод..."

За звичай прохолодна осіння погода все робить сама з регуляцією розплоду.. Але видно глобальне потепління вносить свої корективи... І на майбутнє треба буде думати що з цим робити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Ну так і в мене в багатьох сімях не було вже розплоду...  Ну а перетрушувати бджіл..... пасічнику вихідного дня... "Це не наш метод..."

За звичай прохолодна осіння погода все робить сама з регуляцією розплоду.. Але видно глобальне потепління вносить свої корективи... І на майбутнє треба буде думати що з цим робити...

Ну так а шо там трусити. 2-3 години і 20-30 сімей зроблено. Зате без канді зимового розплоду і переходу в верхній корпус ( якшо це рут). В дадані все простіше, витрусив 2-3 пусті рамки по центру і вся робота

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Александр К. сказал:

 Вопрос не очень по теме темы но очень интересно мнение форумчан... 

 Какое расстояние должно быть между ульями и рядами ульев??

Из литературы минимум 50 см между ульями и 3 м между рядами...

Буду благодарен за ответы..:)

 

В мене десь так,  проблем нема.Шестирамочники стоять впритик один до одного-гріються.

P11027-155426.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Единичные вяло облётыватся . Налетались уже в этом году . Возможно и последний раз , хоть и передают по прогнозу до +17 , да пасмурно будет.

IMG_20211031_121901_copy_1152x864.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, igorstep сказал:

В мене десь так,  проблем нема.Шестирамочники стоять впритик один до одного-гріються.

P11027-155426.jpg

А расстояние между рядами?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, igorstep сказал:

В мене десь так,  проблем нема.Шестирамочники стоять впритик один до одного-гріються.

P11027-155426.jpg

У меня кстати тоже стоят стенка к стенке на первом точке а вот расстояние между рядами 3 метра... Вот и интересно у кого как..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, igorstep сказал:

Вопрос не очень по теме темы но очень интересно мнение форумчан... 

 Какое расстояние должно быть между ульями и рядами ульев??

Между рядами так что б не мешали ни пчеловоду , и что б пчеловоду в пятую точку не целились из за того что он перед летками копошится . Метра 3,5...4.

1,5...2м им .

1,5м мне .

0,5м ряд ульев .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Специально сходил замерил. 

Между рядами 3 м + 0,5 сам ряд . Меня устраивает .

Облётываются . :ay:

IMG_20211031_132536_copy_1152x864.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Назрел вопрос:есть ли разница в появлении расплода весной с сеткой в дне и глухом? Так же само и прекращение яйцекладки осенью разное? "Днищесетчики" есть ведь на форуме,кто что скажет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, САНЯ88 сказал:

Назрел вопрос:есть ли разница в появлении расплода весной с сеткой в дне и глухом? Так же само и прекращение яйцекладки осенью разное? "Днищесетчики" есть ведь на форуме,кто что скажет?

 Есть и с сеткой и без.... Не думаю что прям ключевое в этом вопросе сетка скорее сила семьи, порода\линия, условия зимовки и влага в улье наконец наличие белкового корма в виде перги... Сетка далеко не на все эти условия влияет... Хотя с сеткой влаги меньше это факт... У меня к примеру УС, они работают по принципу нет пыльцы нет расплода.... И хоть с бубном скачи старт идет с клена и садов до этого ни-ни... опять же осенью проблем с расплодом не имел... Есть около 5% семей у которых может наблюдаться ранний\поздний распод зимуют они хуже, но никакой зависимости от сетки лично я так и не увидел...

 У сетки есть как свои плюсы так и минусы... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Александр К. сказал:

 Есть и с сеткой и без.... Не думаю что прям ключевое в этом вопросе сетка скорее сила семьи, порода\линия, условия зимовки и влага в улье наконец наличие белкового корма в виде перги... Сетка далеко не на все эти условия влияет... Хотя с сеткой влаги меньше это факт... У меня к примеру УС, они работают по принципу нет пыльцы нет расплода.... И хоть с бубном скачи старт идет с клена и садов до этого ни-ни... опять же осенью проблем с расплодом не имел... Есть около 5% семей у которых может наблюдаться ранний\поздний распод зимуют они хуже, но никакой зависимости от сетки лично я так и не увидел...

 У сетки есть как свои плюсы так и минусы... :IMHO1:

Сделал десяток днищ,сетка На треть днища. Для кочевки хватит? Если весной не закрывать, будет разница в расплоде?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До пенсии осталось 6 часов.

Давно искал себе хороший фонарик, пересмотрел уйму и вот сегодня сделал себе подарок. Цена 100 грн. Лупит самошечче. Аккумуляторный. Зарядка встроена, заряжается от 5 Вольт. Шнурок есть. Подключил зврядку от мобилки. Точка регулируется в больших пределах. Даже коробочка есть, если там кому на подарок. Света два. Передний и боковой.  Пчелок между рамок посмотреть самое то. 

X-Balog BL 1501.

IMG_20211031_135344.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Макарыч57 сказав:

До пенсии осталось 6 часов.

Давно искал себе хороший фонарик, пересмотрел уйму и вот сегодня сделал себе подарок. Цена 100 грн. Лупит самошечче. Аккумуляторный. Зврядка встроена, заряжается от 5 Вольт. Шнурок есть. Подключил зврядку от мобилки. Точка регулмруется в больших пределах. Даже коробочка есть, если там кому на подарок. Название на фото. Пчелок между рамок посмотреть самое то. 

IMG_20211031_135344.jpg

китайські акумулятори на півгодини  і все.після 5 зарядки взагалі не горять.Тому вернувся до батарейок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, wwlo сказал:

китайські акумулятори на півгодини  і все.після 5 зарядки взагалі не горять.Тому вернувся до батарейок.

На сколько я понял, там стоит один 14500. Проверю на сколько хватит. Будет мало, куплю хороший. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, САНЯ88 сказал:

Сделал десяток днищ,сетка На треть днища.

Когда я планировать ставить сетку в дно, то хотел ставить 2 полоски. Слева и справа. На 12 рамочный улей полоски 3-5 см. Зимой будет продуваться колодец и и летом нормально будет и без сквозняка. Под гнездом дерево сплошное.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Макарыч57 сказал:

На сколько я понял, там стоит один 18650. Проверю на сколько хватит. Будет мало, куплю хороший. Их есть  на любую емкость и цену.

 

9 минут назад, Макарыч57 сказал:

На сколько я понял, там стоит один 18650. 

Те що там стоїть зразу можна викинуити і поставити щось з середньої цінової категорії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...