Jump to content

Осінь 2021/Зима 2022

Recommended Posts

Активний сезон вважаю закритим.

Загалом сім'ї сильніші ніж минулого року. 

Із робіт залишилось: пролив і по стабільному холоду, приєднати відводки із запасними матками. 

• Like 6

07.10.2021 в 17:43, Ю. Р. А. сказав:

Можна фото сімей непоганої сили. Хочу порівняти зі своїми бо теж вважаю непоганої сили, але можуть відрізнятися ваші і мої уявлення.

Як і обіцяв, додаю фото. 

1.thumb.jpg.023c06ff48b2bb4e9ef11332899dd16e.jpg

На крайній рамці також бджілки присутні

2.thumb.jpg.47ff28735eab4876057c0ddda2fdfb02.jpg

Це був 10-ти рамочник з очерету, дальше лежак:

3.thumb.jpg.c44cd9266e0f8e8a773e604eb93faa7b.jpg

Наступна сімейка - апібудиночок:

4.thumb.jpg.748197ffd111338ad03380eb749f583b.jpg4-1.thumb.jpg.690ce6827cbc0d2e6977b4e3862e6869.jpg

Фотографував при -1. Клуби рихлі. Спеціально сім'ї не вибирав, просто по середині ряду відкривав і знімав середньостатистичні. На пасіці є і сильніші. Заставна присутня тільки в лежаку. У всіх вуликах, всі вулички з бджолами.

• Like 6

Рома також на високопродуктивних перейшов. :ay: Так що, чекайте, агресори, обвалу ціни в себе :umora:

• Like 2
  • Haha 2

33 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

Рома також на високопродуктивних перейшов. :ay: Так що, чекайте, агресори, обвалу ціни в себе :umora:

Щось Рома попчихує, хоч би ковід не підхватив:umora: скучно без нього буде...

• Like 3
  • Haha 1

7 годин тому, слава 1987 сказав:

Активний сезон вважаю закритим.

Загалом сім'ї сильніші ніж минулого року. 

Із робіт залишилось: пролив і по стабільному холоду, приєднати відводки із запасними матками. 

:ole_ole:.  :ole_ole:.  :ole_ole:.

І я теж сезон щойно закрив, обробивши (оббіпінивши) останню рамку останньої бджолосім'ї. Цьогоріч у мене навпаки, сім'ї слабші за минулий сезон . Далися взнаки перебої з доглядом через власну  госпіталізацію та хвороби на Ковід , особливо у стартовий період. Та й неврожайний, маломедний був у мене рік : на липу так і не кочував, а сонях на моїх пісках видав  втричі менше минулорічного, коли я стояв на дачі у кума на чернігівських чорноземах... :wave:

• Like 6

10 минут назад, ДобровоЛ сказал:

:ole_ole:.  :ole_ole:.  :ole_ole:.

І я теж сезон щойно закрив, обробивши (оббіпінивши) останню рамку останньої бджолосім'ї. Цьогоріч у мене навпаки, сім'ї слабші за минулий сезон . Далися взнаки перебої з доглядом через власну  госпіталізацію та хвороби на Ковід , особливо у стартовий період. Та й неврожайний, маломедний був у мене рік : на липу так і не кочував, а сонях на моїх пісках видав  втричі менше минулорічного, коли я стояв на дачі у кума на чернігівських чорноземах... :wave:

Я чомусь вважав, що пролив слід робити при більш прохолодній погоді. Щоб вже не було масового обльоту та перезараження. ( за умови попередньої обробки пластинами, в період нарощування зимувалої бджоли)

Поправте мене якщо я не правий.

• Like 1

18 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Пробував ще років 25 тому. Шприц - то чистий онанізм! :IMHO: :frusty::rofl: 

А ви невже шприцом 50 своїх сімей обробляєте?! :dntknw:

без проблем. Та мені  не сподобалось, - контрольку витягуєш і різна неоднорідна картина результатів опаду. Потім всю зиму думку гадаєш, що і як. Проливом видно все, скільки бджоли і де розмістився клуб і що посипалось з вуличок. 

• Like 1
  • Thanks 1

15 хвилин тому, слава 1987 сказав:

Я чомусь вважав, що пролив слід робити при більш прохолодній погоді. Щоб вже не було масового обльоту та перезараження. ( за умови попередньої обробки пластинами, в період нарощування зимувалої бджоли)

Та ні, все ок. Головне щоб не було розплоду, де ховається кліщ . А я такі рамки видаляв. Та й їх було пару штук, не більше бо вже давно зняв утеплення. :IMHO:

• Like 2

17 минут назад, слава 1987 сказал:

Я пролив сьогодні,кліща сипануло, думав буде поменьше.

• Like 5
  • Thanks 1

Пора грати ставити на льотки миші вже лізуть до вуликів,сьогодні в трьох вуликах знайшов сволочей.

• Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 2

19 хвилин тому, Лавр сказав:

без проблем. Та мені  не сподобалось, - контрольку витягуєш і різна неоднорідна картина результатів опаду. Потім всю зиму думку гадаєш, що і як. Проливом видно все, скільки бджоли і де розмістився клуб і що посипалось з вуличок. 

От саме й це теж +  послугувало моєму переконанню до застосування Росинки. Після порамочної обробки я добре тепер знаю стан своєї пасіки.  Та й обробка ця однієї сім'ї  триває всього пару хвилин . :dntknw::IMHO:

3 хвилини тому, Женя Циба сказав:

Пора грати ставити на льотки миші вже лізуть до вуликів,сьогодні в трьох вуликах знайшов сволочей.

Щось рано вони почали атакувати. А я ще вчора лишив льотки на 3-4 бджоли. Та та сволота прогризає й вулики ! :dntknw:

• Like 3

2 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

От саме й це теж +  послугувало моєму переконанню до застосування Росинки. Після порамочної обробки я добре тепер знаю стан своєї пасіки. :dntknw::IMHO:

ні на росинку також не підписуюсь, ще в 80-х в павільйоні надихався щавельки. Та ну його в болото, тільки шприц- дозатор на природі, по вуличкам. Та і пізно клуб рвать, у мене баки ще з розплодом. А УС вже оброблена.

• Like 4

8 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Я пролив сьогодні,кліща сипануло, думав буде поменьше.

У мене з учора було три контрольних перед біпіном. Один дадан лежак так нічого й не скинув на плівку, як я не придивлявся. В іншому знайшов вісім штук. А рутівський кочовий багатокорпусник сипонув 12 штук. Видно, підчепили на кочівлі - тричі переїжджав на сонях, хоч і толк був з того зовсім  слабенький. :dntknw:

• Like 2

13 хвилин тому, Лавр сказав:

ні на росинку також не підписуюсь, ще в 80-х в павільйоні надихався щавельки. Та ну його в болото, тільки шприц- дозатор на природі, по вуличкам. Та і пізно клуб рвать, у мене баки ще з розплодом. А УС вже оброблена.

Сьогодні у нас на пасіці нагріло повітря в бісєдці до +18С. Тож обробіток сьогодні почав вже під вечір, коли бджоли заспокоїлися. Бо вдень ще й з пилком літали. То про клуб у мене мова не йде. А з розплодом у мене була племінна ШО . Її пускаю в зиму трохи сильнішою за інші багатокорпусні. Решта ніби без розплоду вже - я давно перед цим зняв утеплення.

А мої усі на ввдкритому просторі. Що ждо щавелки, то я її надихався ще будучи іотокором - фіксаж з нею довго не псувався і класно працював. Коли мене якось призвали в партизани і теж по цивільній професії, тоді й запасся кількома десятками консервованих банок такого фіксажу з щавелкою, як консерватора і підкислювача, в обмін на проявники, яких у комплекті пересувної фронтової газети не було, де я виконував обов'язки відповідального секретаря, а заодно і фотокора. :dntknw: Так що щавелка ще не так і страшна, якщо її не підігрівати чи палити. :IMHO:

20 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Пробував ще років 25 тому. Шприц - то чистий онанізм! :IMHO: :frusty::rofl: 

А ви невже шприцом 50 своїх сімей обробляєте?! :dntknw:

Конечно, а чем же ещё? Бипин в керосине развёл, в шприц набрал, дым-пушку зажёг, шприцом точную дозу впрыснул, минута времени и семья обработана. А Вы думаете чтобы я шприцом пролив делал?:rofl: мечтайте дальше, мечтатель:az:

• Like 1
  • Thanks 1

2 години тому, Гурович сказав:

Конечно, а чем же ещё? Бипин в керосине развёл, в шприц набрал, дым-пушку зажёг, шприцом точную дозу впрыснул, минута времени и семья обработана. А Вы думаете чтобы я шприцом пролив делал?:rofl: мечтайте дальше, мечтатель:az:

Признаюсь, я про це навіть і не подумав був... :dntknw: 

Але то теж не легка справа, кожного разу отак дозувати... :IMHO:

Краще вже Росинкою. Так і швидше й надійніше та й гасом вулики не вонятимуть . :dntknw: :IMHO:

14 годин тому, Женя Циба сказав:

Дивно — бджлоли ще активні, в клуб не сіли. Хіба вони зараз не зажалять мишу?

5 минут назад, Svan сказал:

Вони в лежаках на стельових дощечках розкошують. Курорт прям

• Like 2

5 минут назад, Svan сказал:

Виходить що ні.Роблять гніздо в лежаках над клубом,з одного вулика вискочило сразу три миші.

• Like 1

9 минут назад, ромео сказал:

Вони в лежаках на стельових дощечках розкошують. Курорт прям

Надо организовать правильное питание,а то курорт не покажется Акуна-Мататой....

• Like 1

Вчора пролив біпіном другий раз. Після першого разу в одній сім"ї за тиждень впало 525 кліщів, в інших сім"ях де ложив контрольки від 20 до 100шт. В цій самій-самій зараз за добу впало 15шт. Може ще нападає але більше обробляти не буду. Решту не дивився бо дощ.

• Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1

20 часов назад, katran54 сказал:

Вчора пролив біпіном другий раз. Після першого разу в одній сім"ї за тиждень впало 525 кліщів, в інших сім"ях де ложив контрольки від 20 до 100шт. В цій самій-самій зараз за добу впало 15шт. Може ще нападає але більше обробляти не буду. Решту не дивився бо дощ.

Чим і коли обробляли перед цим ? Наперед вдячний за відповідь. 

В 11.10.2021 в 17:49, Женя Циба сказал:

І в мене одна. Вперше бачу, ніколи раніше не було. Залізла у відводок із ппс. Трохи вулика погризла. Але вже була мертва, видно наказали її за псування майна

• Like 3
  • Haha 1

Вчера я поставил жирную точку в сезоне 2021. Благодаря тому что был хороший погожий день обработал всех последний раз в этом году. 

Пчелы закормлены (уже давно), собраны (особо не заморачивался просто сократил), и обработаны.... Все теперь ближайший визит в конце февраля...

Из подробностей клеща по сезону сыпалось в пределах до 100 штук (максимум) с улья. Только последняя обработка показала больше. Расплода практически нет, максимум что видел пятакипечатного с ладонь на 2 рамках. Но смотрел выборочно. Сахара дал 6.2 кг на улей всреднем.

Всем удачной зимовки!!!!

И с праздником!!!

• Like 9