Перейти к содержанию

Осінь 2021/Зима 2022


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

1 хвилину тому, Николай S сказав:
20 годин тому, Гурович сказав:

Ручки для молотка, кувалды, топорище - делается из бука, всё остальное - детские игрушки.

На мій погляд правильна розмітка виробу на заготовці більш важлива чим вибір породи дерева, ідеальним деревом вважаю шовковицю,...

стосовно розмітки на заготовці, в ідеалі берем окоренок, тобто перший зріз від землі, крім того  інструмент насаджується на нижню частину, ..............та частина заготовки, що ближче до серцевини пускаємо до низу, відповідно та, що ближче до кори піде до обуха(верху) сокири чи колуна.:hi:

Хлопці, робив з усього тут перерахованого, спробуйте з ясена, тоді зробите висновки - як на мене, то в рази кращий за все перераховане. Ще раджу після шліфовки нанести пару раз льняне масло. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Seos сказав:

Хлопці, робив з усього тут перерахованого, спробуйте з ясена, тоді зробите висновки - як на мене, то в рази кращий за все перераховане. Ще раджу після шліфовки нанести пару раз льняне масло. 

Робив досить часто, саме на них і натренувався на цей виріб конвеєрно,  коли був молодшим то тріскалися вздовж волокон тепер вроді стали тріщати рідше:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все залежить від віку деревини, чим старіше, тим міцніша. Колоду беру 25 см в діаметрі і більше, побел сантиметрів по 5 одкидаю.  Та й напрям волокон треба вгадать на ручці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Николай S сказав:

Робив досить часто, саме на них і натренувався на цей виріб конвеєрно,  коли був молодшим то тріскалися вздовж волокон тепер вроді стали тріщати рідше:dntknw:

Згадав, що заготовку краще колоть, а не вирізати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Николай S сказал:

Робив досить часто, саме на них і натренувався на цей виріб конвеєрно,  коли був молодшим то тріскалися вздовж волокон тепер вроді стали тріщати рідше:dntknw:

 

5 часов назад, Seos сказал:

Все залежить від віку деревини, чим старіше, тим міцніша. Колоду беру 25 см в діаметрі і більше, побел сантиметрів по 5 одкидаю.  Та й напрям волокон треба вгадать на ручці.

Повністтю згодний з Seos. найкращі ручки хоч до молотка хоч до сокири із ясену, але ясен напевно єєсть різний, нам на роботу привизли кажуть що ясен на дрова, деревина теж біла але дуже колка і кора мілкорубцьова, ясен той що я роблю із лісополоси ще як серий розколоти півбіди, коли сухий ні гвіздка забити, ні розколоти не можливо, кора крупнорубцьова в осени із нього сипляця " вертольотики" як із клена, із ясена що із лісополоси  раніше робили на катки для грунту та комбайнів  підшипники.

З акації теж  робив ручки, робити можна, але сама деревина в руках слизька і пекуча в руки .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Повністтю згодний Seos. найкращі ручки хоч до молотка хоч до сокири із ясену, але ясен напевно єєсть різний, нам на роботу привизли кажуть що ясен на дрова, деревина теж біла але дуже колка і кора мілкорубцьова, ясен той що я роблю із лісополоси ще як серий розколоти півбіди, коли сухий ні гвіздка забити, ні козколоти не можливо, кора крупнорубцьова в осени із нього сипляця " вертольотики" як із клена, із ясена що із лісополоси  раніше робили на катки для грунту та комбайнів  підшипники. З акації теж  робив ручки, робити можна, але сама деревина в руках слизька і пекуча в руки 

У того, що я робив, то зріла деревина має темнуватий відтінок, а біла то від кори побел, або молоде дерево до 20 см в діаметрі.

1745132924_w640_h640_1745132924.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Ю. Р. А. сказав:

 

Ювелір.:af::hi:

Та ні просто в свій час мав можливість постійно спілкуватись з потомственним першокласним майстром,  столяром -краснодеревником який міг в звичайному  дідівскому токарному станку по дереву з приводом "від ноги" (як ш.машина Зінгер)  виточити  з вільхи  заготовку довжиною 40см з перемінним діаметром від 8мм і більше  потім її лучковою пилкою розпустити вздовж і отримував дві накладочки для рами під картину, повірте ото точно ювелір. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Віталій.В сказав:

 

..ясен той що я роблю із лісополоси ....... кора крупнорубцьова в осени із нього сипляця " вертольотики" як із клена,

ТО можливо  йдеться про народну назву якогось дерева з кленових:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Николай S сказал:

ТО можливо  йдеться про народну назву якогось дерева з кленових:dntknw:

Теж так подумав, але пошук видав Ясен звичайний ( Fraxinus.) плакучий.

 https://ua.all.biz/uk/yasen-zvychajnyj-fraxinus-plakuchyj-g3056777

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Теж так подумав, але пошук видав Ясен звичайний ( Fraxinus.) плакучий.

Так, це він, а дрова з його жаркучі - ого-го, з того що в нас росте, кращих немає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Seos сказал:

Так, це він, а дрова з його жаркучі - ого-го, з того що в нас росте, кращих немає.

Сучасний браконьєр?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Ю. Р. А. сказав:

Сучасний браконьєр?

Чому браконьєр? Купив цього року дві машини дров, там десь 20% ясеню. В нас він досить поширений, не далеко від мене гине сосновий ліс, його місце посідає ясень. Я надто ледачий, щоб іти в ліс по дрова, простіше заплатить і привезуть готові в двір і розвантажать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Seos сказал:

простіше заплатить і привезуть готові в двір і розвантажать.

Потiм ще заплатить i попиляють i поколять своею сокирою :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Мико сказав:

Потiм ще заплатить i попиляють i поколять своею сокирою :ay:

Я плачу за вже порізані і поколоні!:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Seos сказал:

Я плачу за вже порізані і поколоні!:umora:

Тодi найняти щоб у  дровник занесли 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Мико сказав:

Тодi найняти щоб у  дровник занесли 

Ну з цим я вже й сам упорався.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Seos сказал:

Так, це він, а дрова з його жаркучі - ого-го, з того що в нас росте, кращих немає.

В нас зараз дрова:  ясен 7000грн, акація 8000грн машина і акацію треба чекати.

По Вашому фото дошок, можливо залежить від місцевості  де ростуть дерева, з моїх лісополос по кольору деревени десь так

1371089768_3.thumb.jpg.68148812460306ec75d924f6cfe8b808.jpg

в мене не велика стрічкова пилорама 

1122789049_3.jpg.7cc5fe156b76fe2c75d28326116a6c47.jpg

дошку ріжу з того  що в посадкі упало, до речі, з клена роблю верхні - нижні  планки для рамок, бокові із верби бо в клен тяжко в поперек волокна забити цвяха, тільки в торець, іще може пригодиця... клен на дошку 15 - 20 см, в товщого кена майже завжди зіпсована  середина ствола.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Seos сказал:

Купив цього року дві машини дров

цікаво, в кого яка вартість дров? по регіонах. я на житомирщині машина дров, метровки, двухметровкі, береза 4800грн, поколані 5800грн. це середня ціна, є більше є і менше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, arki сказав:

цікаво, в кого яка вартість дров? по регіонах. я на житомирщині машина дров, метровки, двухметровкі, береза 4800грн, поколані 5800грн. це середня ціна, є більше є і менше

Брав у серпні, машина 6 метрів колоних 4800, метровка 3800. На сьогодні вже дорожче - метровки за 5000

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Віталій.В сказав:

В нас зараз дрова:  ясен 7000грн, акація 8000грн машина і акацію треба чекати.

По Вашому фото дошок, можливо залежить від місцевості  де ростуть дерева, з моїх лісополос по кольору деревени десь так

На фото все ясен, все залежить від місця зрізу, дивіться не тільки на колір, а й на текстуру волокон.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Seos сказал:

Брав у серпні, машина 6 метрів колоних 4800, метровка 3800. На сьогодні вже дорожче - метровки за 5000

Я кпил 6000 гривень машина метровки

Из них 1куб веток в  руку толщиной ,  можно не колоть

, сложил помощник за 200 гривен 

Если нанять пилять то 500 - 800 смотря сколько пропилов в  полене 

Колоть 1000- 1200 и найти желающего очень проблематично 

Бывшая моя помощница в мужем колет , она колет он наблюдает 

На сегодня метровка уже 6500 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Мико сказав:

Я кпил 6000 гривень машина метровки

Из них 1куб веток в  руку толщиной ,  можно не колоть

, сложил помощник за 200 гривен 

Если нанять пилять то 500 - 800 смотря сколько пропилов в  полене 

Колоть 1000- 1200 и найти желающего очень проблематично 

Бывшая моя помощница в мужем колет , она колет он наблюдает 

На сегодня метровка уже 6500 

Робота в нас теж не дешево коштує, дешевше купить готове. У лісників, які цим займаються є або постійні підручні, для цих робіт, або механічний колун, по різному. Гілля не проходить, вони його навіть з лісу не забирають, саме тонше не колоне поліно сантиметрів 8-9 в діаметрі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Seos сказав:

Робота в нас теж не дешево коштує, дешевше купить готове. У лісників, які цим займаються є або постійні підручні, для цих робіт, або механічний колун, по різному. Гілля не проходить, вони його навіть з лісу не забирають, саме тонше не колоне поліно сантиметрів 8-9 в діаметрі.

Не зовсім правда, зараз все гілля, іде на тирсу, якею опалюють, хоча раніше все голіло в вогні, гріючи природу,енергоресурси,дорогі.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Ворон сказав:

Не зовсім правда, зараз все гілля, іде на тирсу, якею опалюють, хоча раніше все голіло в вогні, гріючи природу,енергоресурси,дорогі.:hi:

То у Вас так, В нас з полів, коли фермери розкорчовували поля позгортали акацію, то яка товща забрали на дрова, а, що менше 10 см, то вже кілька років по сей день купи кругом полів лежать. Була думка поїхати нарізати, та під'їзди надто вже не зручні, шкода машину шкрябать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Віталій.В сказал:

акацію треба чекати.

Поки знову виросте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...