Перейти к содержанию

Прошу поради! Вулик лежак на українську рамку


Atpol

Рекомендуемые сообщения

Доброго дня всім. Залишився від діда вулик лежак на 20 українських рамок. Має чотири льотки - два нижні, та два верхні. Планую придбати бджолопакет, тому, цікавлять питання:

1) По влаштуванню вентиляції у цих вуликах, хто має досвід.

2) Яку породу бджіл порадите для Київської області?

3) Що краще використовувати - холстик з утепленням чи потолочини з утепленням?

4) Література

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Порада.

1 . З вулика краще зробити будку для собаки або спалити.

2. Всі породи підходять для вашої області головне щоб мед носили.

3 .Краще плівка ніж потолочини основне сильна сімя , для доходяг все погано.

4. Можна почитати літературу але в багатьох книжках така єрись написана що з ними потрібно зробити те що і з вуликом в пункті першому, тож тут складно щось порадити . Тут головне кретичне мислення і здоровий глузд є друг ютуб що в деякій мірі навіть краще ніж книжки , але без двох попередніг дарів природи не обійтись.

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 3
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почніть з п. 4). Не захоплюйтесь привабливими новинками, яких зараз безліч. Я починав з " Якщо маєте бджіл" Радіонов, Шабаршов.

По п. 1). Чотири льотки, бо розраховано на зимове утримання 2х сімей. Якщо одна невелика сім'я - два  зайві. Нижній в літню пору - основний (прохід бджіл). Верхній - вентиляція взимку і під час бурхливого взятку. Зверніть увагу (поки вулик без бджіл), чи є добре підігнана глуха перегородка (Діафрагма). Знадобиться.

2) Для  однієї -двох сімей немає суттєвого значення. Як на мою думку, з карпаткою Вам буде комфортніше.

3) Використовуйте, що під рукою. На кількість меду це не вплине. До кінця сезону самі зрозумієте що зручніше. Успіхів!:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ого один вулик без бджіл ,а запитань так як для початківця купа.Моя думка автор все знає...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, uam_63 сказал:

Порада.

1 . З вулика краще зробити будку для собаки або спалити.

Вибачаюсь, порада не мені, але вона занадто строга. Ну, не можна починати пасічникування з підпалу вулика.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Петрович 49 сказал:

Вибачаюсь, порада не мені, але вона занадто строга. Ну, не можна починати пасічникування з підпалу вулика.:IMHO:

Людина запитала поради правильно, я як користувач даного вулика протягом 20 років написав власну думку . А тут вже автору теми вирішувати палити чи ні. Хоча краще будка або тепло в грубці ще дякую потім скаже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, uam_63 сказал:

написав власну думку .

Я Вас зрозумів. Ви мене ні. Шкода! Дискусія про ефективність тієї чи іншої системи вуликів в цій темі недоречна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Atpol сказал:

Доброго дня всім. Залишився від діда вулик лежак на 20 українських рамок. Має чотири льотки - два нижні, та два верхні. Планую придбати бджолопакет, тому, цікавлять питання:

1) По влаштуванню вентиляції у цих вуликах, хто має досвід.

2) Яку породу бджіл порадите для Київської області?

3) Що краще використовувати - холстик з утепленням чи потолочини з утепленням?

4) Література

 

1 Улей не удобен (как минимум для меня). Возможно сменить улей..

2 Любую.

3. Соглашусь с коллегой пленка лучше а еще можно вместе типа пленка потолочины...

4. У меня первая книга была учебник пчеловода за 1953 г. как вариант можно любой учебник главное читать...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Петрович 49 сказал:

Я Вас зрозумів. Ви мене ні. Шкода! Дискусія про ефективність тієї чи іншої системи вуликів в цій темі недоречна.

Можливо ви вкладали якийсь філософський підтекст в 

 

7 часов назад, Петрович 49 сказал:

Ну, не можна починати пасічникування з підпалу вулика.:IMHO:

я питання зрозумів чисто зпрактичної сторони.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я думаю, краще послухати тих, кому "вдається" працювати з українською рамкою. Бо поки кинулись радити здебільшого ті, кому вона не подобається.
Якщо не помиляюся, у пана Гуслія пасіка в українських лежаках. Та й ще хтось відгукнеться. На ютубі можна глянути канали Ярослава Мухи, наприклад, Пасека Лаврова, - це так, навскидку. Особисто я найближчим часом від укр. рамки відмовлятись не планую - беззастережно подобається. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.04.2021 в 19:53, Atpol сказав:

, цікавлять питання:

1) По влаштуванню вентиляції у цих вуликах, хто має досвід.

2) Яку породу бджіл порадите для Київської області?

3) Що краще використовувати - холстик з утепленням чи потолочини з утепленням?

4) Література

 

Український вулик, по моєму, найкращий для початківця. Система вулика сама підказує  що треба робити пасічнику.

1. Підчас взятку в літню спеку додатково до відкритих льотків ще зробите шпаринки між стелинками, наскільни великі побачите по бжолах, що вентилюють вулик.

2. Карпатка або карніка.

3. Стелинки +утеплення (як саме залежить від конкретного вулика)

4.Книга Шевчука - найпростіша для початку, назви точно вже не памятаю, та мабуть вона зараз рідкість. Тому література для початківців яку знайдете і інтернет. Є ще один український сайт, там прямо розділи книг иожна знайти.

Почніть з українського, Якщо втягнетесь через 2-3 роки, може більше, зможете свідомо обрати систему вулика під свої умови. Основне - хотіти, спостерінати  бачити і аналізувати  те, що відбувається в вулику. Сам починав з українських, половина  моєї пасіки - українські вулики.  Через їх недоліки потроху засінюю на інші. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 годин тому, Alazon сказав:

....

Почніть з українського, Якщо втягнетесь через 2-3 роки, може більше, зможете свідомо обрати систему вулика під свої умови. Основне - хотіти, спостерінати  бачити і аналізувати  те, що відбувається в вулику. Сам починав з українських, половина  моєї пасіки - українські вулики.  Через їх недоліки потроху засінюю на інші. 

Відмінний вулик для починаючого любителя,  а з остаточним вибором спішити не варто, все залежить від умов, вимог до пасіки, та вміння самого пасічника, .....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.04.2021 в 19:53, Atpol сказал:

Доброго дня всім. Залишився від діда вулик лежак на 20 українських рамок. Має чотири льотки - два нижні, та два верхні. Планую придбати бджолопакет, тому, цікавлять питання:

1) По влаштуванню вентиляції у цих вуликах, хто має досвід.

2) Яку породу бджіл порадите для Київської області?

3) Що краще використовувати - холстик з утепленням чи потолочини з утепленням?

4) Література

 

Вам дістався хороший вулик. 1) зробіть у кришці вулика вентиляційні отвори під самою стелею, причому робіть саме отвори, а не прорізи чи маленькі дірочки від сверла. Раджу подивитися на ютуб каналі "Мед Карпат" ролик про дренажну вентиляцію, дуже детально все розказано та показано. Можна також додати отвори в дні по кутам біля задньої стінки. Всі отвори, зрозуміло, треба засіткувати, щоб не пролізла миша. 2) Карніка або бакфаст 3) Різниці для бджіл особливої не має 4) Мегедь, Поліщук "Бджільництво" 1990 р.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.04.2021 в 19:53, Atpol сказал:

Залишився від діда вулик лежак на 20 українських рамок.

У меня на пасеке есть12 украинских ульев. Все сделал сам. Один из них(самый первый) на 20 рамок. Отличные ульи. Пчёлы в них замечательно зимуют и очень хорошо идёт ранне-весеннее развитие семьи. Но требуют точной установки по уровню. Т.к. рамки высокие и при малейшем перекосе их приклеивают к стенке. Хотя конечно 20 рамок маловато. Лучше 24. Необходим магазин на 8 обычных дадановских полурамки. Устанавливается поперёк гнездовых рамок. У меня пасека стационарная, лесная, посевных медоносов нет.  Поэтому качаю мёд только дважды. В первой декаде июня и в середине августа. Каждый раз примерно по ведру мёда с улья. Не рекорды конечно, но для моих условий нормально. 

SDC14413_thumb.jpg

SDC14415_thumb.jpg

SDC14414_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.04.2021 в 21:51, uam_63 сказал:

З вулика краще зробити будку для собаки або спалити.

Видно просто в Вашей практике содержания пчёл в украинских ульях что то пошло не так.  Сколько лет Вы содержали пчёл в таких ульях? 

Как для меня, то они ничуть не хуже дадановских. Дадановский улей хорош для пчеловода, а украинский улей хорош для самих пчёл. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Видно що ви тему не читали зовсім раз питаєте скільки років я користувався цими вуликами.

Людина запитала паради , ще раз повторюсь , на мою думку з вуликом потрібно зробити те що я описав вище , це створить набагато меньше проблем в майбутньому. Про те що бджоли краще себе почувають на українській рамці це казки діда панаса.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.04.2021 в 09:17, uam_63 сказал:

Видно що ви тему не читали зовсім раз питаєте скільки років я користувався цими вуликами.

Людина запитала паради , ще раз повторюсь , на мою думку з вуликом потрібно зробити те що я описав вище

Понятно. Опыта содержания пчёл в таких ульях у Вас нет. Зато Вы много о них где то от кого то слышали.  Поэтому и  советы подаёте. :umora:

 А у меня в таких уликах пчёлы живут уже больше 20-ти лет. У меня 12 украинских ульев и 20 даданов.  Пасеки стационарные. Так что я , в отличии от Вас, могу их сравнивать. Конечно в климате Витебской области. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.04.2021 в 19:53, Atpol сказал:

Що краще використовувати - холстик з утепленням чи потолочини з утепленням?

Принципиального значения не имеет. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.04.2021 в 09:17, uam_63 сказал:

Про те що бджоли краще себе почувають на українській рамці це казки діда панаса.:IMHO:

Ні! Це шкільний курс фізики, здається 7й клас!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1) По влаштуванню вентиляції у цих вуликах, хто має досвід.

2) Яку породу бджіл порадите для Київської області?

3) Що краще використовувати - холстик з утепленням чи потолочини з утепленням?

4) Література

Влаштування вентиляції залежить від сили сім"ї та типу рамки - змикаються чи ні верхні планки. Найкраще зимувати по дві сім"ї у вулику. Верхній льоток обов"язково відкритий ( ширина по силі сім"ї), нижній на зиму можна закривати зовсім (бджоли його прополісують максимально. Вентиляція в дашку обов"язкова. Якщо змикаються верхні планки або потолочини бажано мати щілину біля бокової стінки або вентиляціну решітку в потолочині.

2. Місцеву, взяту у дідів.

3.Холстик зручніший для швидкого огляду, але для санітарії гнізда краще потолочини.

4. Краще Іполіта Івановича Корабльова по Український вулик ніхто не написав! Шукайте його книги. Але попередні рекомендації також вірні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Ю.М. сказал:

Ні! Це шкільний курс фізики, здається 7й клас!!!

Аргументуйте будь ласка , а то щось всю книжку не хочеться перечитувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25.04.2021 в 12:53, Петрович 49 сказав:

Вибачаюсь, порада не мені, але вона занадто строга. Ну, не можна починати пасічникування з підпалу вулика.:IMHO:

Я б сказав, що та порада елементарно просто дурна! :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, uam_63 сказал:

Аргументуйте будь ласка , а то щось всю книжку не хочеться перечитувати.

Підручник Фізика 8 клас Бар’яхтар 2016 (Укр.)

Розділ 1. Теплові явища
§ 1. Тепловий стан тіл. - § 5. Теплопровідність
  Прочитайте, будь ласка, а далі поспілкуємось.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ю.М. сказал:

Підручник Фізика 8 клас Бар’яхтар 2016 (Укр.)

Розділ 1. Теплові явища
§ 1. Тепловий стан тіл. - § 5. Теплопровідність
  Прочитайте, будь ласка, а далі поспілкуємось.

Прочитав параграф дізнався що таке термометр,чим Український вулик кращий від всії інших для зимівлі так і не знайшов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер по темі тому що бачу деякі люди тему таки не читають вперто і нехочуть чути інших пояснюю на пальцях.

Людина запитала 

В 24.04.2021 в 19:53, Atpol сказал:

Доброго дня всім. Залишився від діда вулик лежак на 20 українських рамок. Має чотири льотки - два нижні, та два верхні. Планую придбати бджолопакет, тому, цікавлять питання:

1) По влаштуванню вентиляції у цих вуликах, хто має досвід.

2) Яку породу бджіл порадите для Київської області?

3) Що краще використовувати - холстик з утепленням чи потолочини з утепленням?

4) Література

 

Я відповів.

 

В 24.04.2021 в 21:51, uam_63 сказал:

Порада.

1 . З вулика краще зробити будку для собаки або спалити.

2. Всі породи підходять для вашої області головне щоб мед носили.

3 .Краще плівка ніж потолочини основне сильна сімя , для доходяг все погано.

4. Можна почитати літературу але в багатьох книжках така єрись написана що з ними потрібно зробити те що і з вуликом в пункті першому, тож тут складно щось порадити . Тут головне кретичне мислення і здоровий глузд є друг ютуб що в деякій мірі навіть краще ніж книжки , але без двох попередніг дарів природи не обійтись.

Також тут для тих хо не читає уважно  тему я написав скільки років користувався цими вуликами.

 

В 25.04.2021 в 14:55, uam_63 сказал:

Людина запитала поради правильно, я як користувач даного вулика протягом 20 років написав власну думку . А тут вже автору теми вирішувати палити чи ні. Хоча краще будка або тепло в грубці ще дякую потім скаже.

Тепер описую в деталях які будуть проблеми в тому ж числі стикався на власному досвіді.

Моделюєм ситуацію . Заводить автор теми бджіл в цьому вулику ,починає пасічникувати йому починає подобатись. Знаходить ще декілька таких черметів заводить і вних бджіл все класно. А потім виявляється що рамки з одного вулика не підходять до іншого, починає зростати майстерність і ще один косяк виявляється вулик на 20 рамок зовсім  маленький  навіть для однієї сімї. Знаходить він якісь дошки клепає  надставки на верх , але незручно дашок потрібно знімати з петель закидати на верх. І тут знову незручність виявляється що вже і цього магазину замало . Це один з варіантів розвитку подій і проблем буде набагато більше . Можливо автор теми попробує і закине теж імовірно.Але якщо він купить новий  краще всього багатокорпусний вулик попробує і закине, вулик можна з легкістю продати, при умові що вірус бджільництва його інфікує більшості перелічених вище проблем можна буде уникнути і рухатитися до мети заробити ,, шаленні гроші ,, в бджільництві, або  просто займатись любительським бджільництво з задоволенням.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...