Jump to content
Скляренко

Нові правила видачі паспорта пасіки, реєстрація, інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР

Recommended Posts

3 часа назад, Lefty сказал:

Інша справа. Більше того, хоча не впевнений що це правда, але я коли телефонував в районну держпрод. особа з якою спілкувався ( так розумію він і клініч огляд буде проводити), почувши що я збираюсь сусідню пасіку купити, почав розповідати що типу якщо та пасіка з паспортом то можна навіть  отримати часткову компенсацію). Повторюсь що і як та навіть чи це правда - не знаю....

3 часа назад, Мико сказал:

Только документы на Васю , а новый владелец Петя 

А какая разница. в законе сказано что 100 % клин.огляд при первичной регистрации.    .. а если пасека уже зарегистрированна и есть отметки о прохождении ветеринарии то получается 10 % и то на следующий год. смысл её снова проверять если она уже проверена.

5 часов назад, Пахомич сказал:

Якби я був сучий ветеренар,  я взявби рулетку і переміряв  .....я б тебе так взув . Ветеренари, то специ з великої букви

:rofl:  ..  Ага.. и для большей солидности секундомер в другую руку с расценкой в 2 гр. или сколько там в минуту :rofl: ..   или может сразу карантин наложите  :umora:

1 година тому, Мико сказав:

Только документы на Васю , а новый владелец Петя 

Знову повертаємось до наших правил:  при зміні власника пасіки паспорт можна не міняти а прасто внести зміни про власника, але знову ж таки з 1.01-15.05 тобто якщо купуєм пасіку після 15.05 то щоб отримати дотацію, то це не підходить. Але можна отримати новий паспорт на підставі п.9 цих правил: " . Паспорт пасіки підлягає заміні на новий у разі його втрати, пошкодження або зміни власника пасіки за заявою власника пасіки або уповноваженої ним особи, що складається в довільній формі та подається до територіального органу компетентного органу" а оскільки це заміна паспорта  а не первинна реєстрація ( та не існує такого ндп де зазначається що при заміні паспорта проводятья повторні обстеження аналізи ітд - все що написав в дужках то ІМХО і можливо помиляюсь). то взагалі  ніяких  додаткових  фінансових витрат і після  заміни паспорта можна оформляти на законних підставах на себе дотацію. Ну ось якось так...

Edited by Lefty
1 час назад, Lefty сказал:

при зміні власника пасіки паспорт можна не міняти а прасто

Взять генеральную доверенность как на авто :umora:

• Haha 1
6 годин тому, Пахомич сказав:

Панове !!! Не будіть звіра в ветеренарові!  Розбудите , вам і нам ЗВІЗДЕЦ:hi:

І я не буду будити звіра, пару років назад у нас навісили пасічництво ветеринару який бджіл до того по роботі не вів і сам не тримав, відразу завів декілька сімей,   від того часу досить часто спілкуємось, перезимувало успішно  вже десяток сімей, добудовує апідомік, вообщем ще не зовсім профі але  ж людина відчутно прогресує  і на сьогодні далеко не кожен пасічник може його чимсь здивувати то я скажу не рівняйте всіх ветеринарів під один аршин там як і всюди є різні люди.:hi:

• Like 2
14 часов назад, Lefty сказал:

але знову ж таки з 1.01-15.05 тобто якщо купуєм пасіку після 15.05 то щоб отримати дотацію, то це не підходить. 

В постанове про дотацию такого нету.   я могу 30 октября купить пчёл и в этот же день имею право подать на дотацию. главное успеть с документами за один день. есть загвоздка с оператором рынка. нужно всё же за 2 недели раньше купить пасеку если не являешься оператором.

• Like 1
13 часов назад, Николай S сказал:

І я не буду будити звіра, пару років назад у нас навісили пасічництво ветеринару який бджіл до того по роботі не вів і сам не тримав, відразу завів декілька сімей,   від того часу досить часто спілкуємось, перезимувало успішно  вже десяток сімей, добудовує апідомік, вообщем ще не зовсім профі але  ж людина відчутно прогресує  і на сьогодні далеко не кожен пасічник може його чимсь здивувати то я скажу не рівняйте всіх ветеринарів під один аршин там як і всюди є різні люди.:hi:

Но всё равно  это ещё не специалист который имеет право обслуживать пасеки по ветеринарии..  спросите у него когда он был последний раз на курсах повышения ветеринарной практики с пчеловодства ?  :rolleyes: .. а специалист минимум раз в 5 лет должен проходить такие курсы.  

• Like 1
19 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

В постанове про дотацию такого нету.   я могу 30 октября купить пчёл и в этот же день имею право подать на дотацию. главное успеть с документами за один день. есть загвоздка с оператором рынка. нужно всё же за 2 недели раньше купить пасеку если не являешься оператором.

Так, на разі немає, навпаки чорним по білому написано, що " за наявні бджолосімї" ,але ми  ж обговорювали випадок, якщо  в постанові раптом з'являться зміни на кштал " за кількість сімей зафіксовану в ветпаспорті".....

38 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

Но всё равно  это ещё не специалист который имеет право обслуживать пасеки по ветеринарии..  спросите у него когда он был последний раз на курсах повышения ветеринарной практики с пчеловодства ?  :rolleyes: .. а специалист минимум раз в 5 лет должен проходить такие курсы.  

Це перше, що я зробив коли він робив у мене перший клінічний огляд, почали спілкування, він показав свіженьке посвідчення по "загальній ветеринарії" і добавив що бджоли теж входять хоч про них на курсах більш ніхто і слова не сказав:dntknw: бо "вчителі" не мали чого сказати:umora: .......окрім наявності поїлки.

• Like 1
41 минуту назад, Lefty сказал:

Так, на разі немає, навпаки чорним по білому написано, що " за наявні бджолосімї" ,але ми  ж обговорювали випадок, якщо  в постанові раптом з'являться зміни на кштал " за кількість сімей зафіксовану в ветпаспорті".....

Читаем правила ведения ветпаспорта.  Записи делает владелец пасеки - Вам и карты в руки.

Например: 25.05  сделаны отводки в количестве 30 шт. Проведена обработка от клеща вароа деструктор щавелевой кислотой.

25. 06  отводки переведены в разряд семей.

Посетили ветврача и поставили подпись с печатью.

Edited by Гурович
  • Like 1
45 хвилин тому, Гурович сказав:

Читаем правила ведения ветпаспорта.  Записи делает владелец пасеки - Вам и карты в руки.

Например: 25.05  сделаны отводки в количестве 30 шт. Проведена обработка от клеща вароа деструктор щавелевой кислотой.

25. 06  отводки переведены в разряд семей.

Посетили ветврача и поставили подпись с печатью.

Будь-ласка дайте посилання   де написано що записи про проведення санветзаходів а також зміни стосовно кількості сімей робить власник пасіки. 

• Like 1
1 час назад, Lefty сказал:

Будь-ласка дайте посилання   де написано що записи про проведення санветзаходів а також зміни стосовно кількості сімей робить власник пасіки. 

2. Характеристика пасіки

2.1. Кількість бджолиних сімей ____
2.2. Порода (популяція) бджіл ___________________________________________________________

2.3. Адреса розміщення пасіки ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                               (у разі розміщення пасіки в декількох місцях зазначаються всі адреси)

3. Ветеринарне обслуговування здійснюється ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                      (найменування органу/установи/особи, якщо це приватний ветеринарний лікар)

Посадова особа,
яка видала
паспорт пасіки

Посада _________________________________________________________

Прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) _____________________________

Підпис та печатка ________________

Власник пасіки
або уповноважена
ним особа

Підпис ________________

Дата реєстрації ___ __________ 20__ р.

Додаток до ветеринарно-санітарного паспорта пасіки N ___

N

Дата

Найменування робіт на пасіці (переміщення, ветеринарно-санітарні заходи тощо)

Кількість бджолиних сімей

Примітки
(стан здоров'я бджіл, стан їх розвитку, відмітки за результатами ветеринарно-санітарних заходів та інше)

1

2

3

4

5

Кожна сторінка повинна бути пронумерована з обов'язковим зазначенням кількості сторінок (наприклад, "1 аркуш з __") у нижній правій частині та містити вгорі єдиний унікальний номер.

Аркуші додатка зшиваються. Місце скріплення завіряється печаткою державного ветеринарного інспектора або офіційного ветеринарного лікаря, або ліцензованого лікаря ветеринарної медицини.

Якщо до паспорта пасіки додаються аркуші для потреб пасічника, такі додаткові сторінки вважаються його невід'ємною частиною, на кожній з таких сторінок проставляються підпис і печатка державним ветеринарним інспектором або офіційним ветеринарним лікарем, або ліцензованим лікарем ветеринарної медицини.

Читайте примечания.

Вы всё ратуете за то, чтобы ветеринары знали нтд, а сами то, что непосредственно касается Вас, пропускаете мимо. У нас не цивилизованная Европа и никто за Вас пчёл  лечить не будет.  А то не дай Бог пасека высыпится - Вы пойдёте требовать компенсацию за неправильные действия ветеринара. Этим примечанием вся ответственность за обработки переложена на хозяина пасеки и никакие претензии по лечению и обработке пчёл не принимаются.

Edited by Гурович
  • Like 1
1 час назад, Гурович сказал:

2. Характеристика пасіки

2.1. Кількість бджолиних сімей ____
2.2. Порода (популяція) бджіл ___________________________________________________________

2.3. Адреса розміщення пасіки ___________________________________________________________
                                               (у разі розміщення пасіки в декількох місцях зазначаються всі адреси)

3. Ветеринарне обслуговування здійснюється ______________________________________________
                                      (найменування органу/установи/особи, якщо це приватний ветеринарний лікар)

Посадова особа,
яка видала
паспорт пасіки

Посада _________________________________________________________

Підпис та печатка ________________

Власник пасіки
або уповноважена
ним особа

Підпис ________________

Дата реєстрації ___ __________ 20__ р.

Додаток до ветеринарно-санітарного паспорта пасіки N ___

N

Дата

Найменування робіт на пасіці (переміщення, ветеринарно-санітарні заходи тощо)

Кількість бджолиних сімей

Примітки
(стан здоров'я бджіл, стан їх розвитку, відмітки за результатами ветеринарно-санітарних заходів та інше)

1

2

3

4

5

Кожна сторінка повинна бути пронумерована з обов'язковим зазначенням кількості сторінок (наприклад, "1 аркуш з __") у нижній правій частині та містити вгорі єдиний унікальний номер.

Аркуші додатка зшиваються. Місце скріплення завіряється печаткою державного ветеринарного інспектора або офіційного ветеринарного лікаря, або ліцензованого лікаря ветеринарної медицини.

Якщо до паспорта пасіки додаються аркуші для потреб пасічника, такі додаткові сторінки вважаються його невід'ємною частиною, на кожній з таких сторінок проставляються підпис і печатка державним ветеринарним інспектором або офіційним ветеринарним лікарем, або ліцензованим лікарем ветеринарної медицини.

Читайте примечания.

Вы всё ратуете за то, чтобы ветеринары знали нтд, а сами то, что непосредственно касается Вас, пропускаете мимо. У нас не цивилизованная Европа и никто за Вас пчёл  лечить не будет.  А то не дай Бог пасека высыпится - Вы пойдёте требовать компенсацию за неправильные действия ветеринара. Этим примечанием вся ответственность за обработки переложена на хозяина пасеки и никакие претензии по лечению и обработке пчёл не принимаются.

Уважніше читайте, що таке відомості (там є перелік, що відноситься до відомостей) і що таке ветеринарно-санітарні заходи:

III. Ветеринарно-санітарні заходи

1. Після здійснення ветеринарно-санітарних заходів посадовою особою територіального органу компетентного органу в паспорті пасіки засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.

2. Результати ветеринарно-санітарних заходів, у тому числі щорічного весняного обліку пасік, які здійснюються до 15 травня поточного року, вносяться в додаток до паспорта пасіки посадовою особою територіального органу компетентного органу.

А ще прочитайте поки-що діючу редакцію ЗУ про бджільництва в частині вет-сан заходів. 

Стаття 34. Ветеринарно-санітарне обслуговування бджільництва

Ветеринарно-санітарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем власниками пасік чи пасічниками.

• Like 1
  • Thanks 1
1 година тому, Гурович сказав:
Читайте примечания.

Вы всё ратуете за то, чтобы ветеринары знали нтд, а сами то, что непосредственно касается Вас, пропускаете мимо. У нас не цивилизованная Европа и никто за Вас пчёл лечить не будет. А то не дай Бог пасека высыпится - Вы пойдёте требовать компенсацию за неправильные действия ветеринара. Этим примечанием вся ответственность за обработки переложена на хозяина пасеки и никакие претензии по лечению и обработке пчёл не принимаются 

Загалом пан yurasaver уже відповів за мене. Єдине що добавлю,  так це те що в самих правилах чітко написано що і коли заповнює власник пасіки, більше того чітко прописані терміни коли  вносятся записи про ветсан заходи та у випадку тих чи інших змін. Колеги, будь-ласка, читайте не лише примітки чи якесь положення , а в цілому ндп тоді все більш менш буде зрозуміло....

ЗІ: стосовно знання ндп. Як мають діяти чиновники, хочу не я, а від них того вимагає Конституції України та інші законодавчі документи. Більше того та посадова особа отримує зарплатню з податків в тому числі і моїх - і я ще маю мовчати коли мене намагаються нагнути?!

• Like 2
  • Thanks 1
41 хвилину тому, yurasaver сказав:

Ветеринарно-санітарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем власниками пасік чи пасічниками.

А ветеринари мають бути по місцю проживання пасічника чи по місцю пасіки?:ah:

16 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

ІМХО за місцем реєстрації пасіки. 

Якщо огляд перший раз то за місцем знаходження. Спочатку видається паспорт (чи за місцем проживання чи за місцем знаходження пасіки) а потім власник звертається в відповідний орган за проведенням ветсан заходів. Наче закон чітко не прописує в який  (де цей орган має знаходитись)але я хотів би подивитись на того товариша який з Полтави визвав ветеренара  в забуте богом село десь під Жмеренкою та дуже було цікаво скільки йому то стало б:umora:

Edited by Lefty
  • Thanks 1

Я сейчас опишу процесс, как оно делается на теренах України,  а вы меня поправьте, если у вас не так.

Набираете на пасеке подмор с 10% семей  и печатный расплод ( из тех, где точно нет болезней), приезжаете к ветеринару, сдаёте ему материал на анализы. Дальше беседа: хочу поменять паспорт на новый, нажимается кнопка на принтере, оттуда вылетает бланк заявления и бланки паспорта. Вы всё это заполняете.  Ветеринар спрашивает об обработках, отвечаете - против клеща проливал бипином, или щавелькой. Всё это вносится в паспорт, проставляется количество семей, пишется что пасека у вас в удовлетворительном состоянии,  вносится соответствующая плата и вы с чувством выполненного долга и новым паспортом довольный едете домой.

И лечить своих пчёл вы будете сами, потому что никому, кроме вас, они не нужны. И все прекрасно знают - чем меньше заразы на пасеке, тем больше выхлоп.  И не парьте никому мозги, что приедет ветеринар и будет вам лечить пчёл.

Edited by Гурович
  • Thanks 1
7 хвилин тому, Lefty сказав:

ІМХО за місцем реєстрації пасіки.

Тоді - логічне запитання, якщо ви в курсі, а де її реєструвати -  по місцю проживання пасічника чи по місцю розміщення пасіки?:ah::az:

Edited by ДобровоЛ
17 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Тут потрібно розрізняти: 1. реєстрацію, та проходження весняного контролю - територіальним органом вет медицини за місцем реєстрації пасіки; 2.проведення ветеринарного обслуговування -  спеціаліст ветеринарної медецини (або під його керівництвом) незалежно від територіальної ознаки... 

• Thanks 2
9 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Тоді - логічне запитання, якщо ви в курсі, а де її реєструвати -  по місцю проживання пасічника чи по місцю розміщення пасіки?:ah::az:

II. Видача паспорта пасіки

1. Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки (додаток 2), що подається власником пасіки або уповноваженою ним особою до територіального органу компетентного органу за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису

• Thanks 1
7 хвилин тому, yurasaver сказав:

1. Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки (додаток 2), що подається власником пасіки або уповноваженою ним особою до територіального органу компетентного органу за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису

Чемно дякую! Розібрався! :az:

13 хвилин тому, yurasaver сказав:

22 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Цікаво як і логіки ІМХО нуль: паспорт видається або за місцем проживання власника або місцем знаходження пасіки а реєстрація за  місцем проживання.

Проте хочу зауважити (кому цікаво почитайте Цивільний Кодекс), що нічого власнику пасіки не заважає звернутись в відповідний орган за місцем знаходження пасіки і заявити що він там проживає (навіть якщо це не його ділянка і там геть немає будинку). 

ЗІЗІ: щоб було зрозуміло: місце реєстрації особи і місце проживання це різні речі більше того згідно того ж Кодексу місць проживання може обночасно бути декілька.

Edited by Lefty
  • Like 1
  • Thanks 1
27 хвилин тому, Гурович сказав:

Я сейчас опишу процесс, как оно делается на теренах України,  а вы меня поправьте, если у вас не так.

Набираете на пасеке подмор с 10% семей  и печатный расплод ( из тех, где точно нет болезней), приезжаете к ветеринару, сдаёте ему материал на анализы. Дальше беседа: хочу поменять паспорт на новый, нажимается кнопка на принтере, оттуда вылетает бланк заявления и бланки паспорта. Вы всё это заполняете.  Ветеринар спрашивает об обработках, отвечаете - против клеща проливал бипином, или щавелькой. Всё это вносится в паспорт, проставляется количество семей, пишется что пасека у вас в удовлетворительном состоянии,  вносится соответствующая плата и вы с чувством выполненного долга и новым паспортом довольный едете домой.

И лечить своих пчёл вы будете сами, потому что никому, кроме вас, они не нужны. И все прекрасно знают - чем меньше заразы на пасеке, тем больше выхлоп.

Ну що тут скажеш - ось тому так і живемо і має те на що заслуговуємо...

Як у мене напишу коли буду оформляти паспорт. (Хоч і по тел сказали що можу підмор принести сам як  подаватиму заяву проте  оглядати  пасіку ветеренар  все ж приїде.) Впевнений, якщо заявлю щоб проби відбирились під час огляду, як того вимагає відповідна інструкція, ніхто і слова не скаже, зроблять так як має бути.

• Thanks 1
6 минут назад, Lefty сказал:

Ну що тут скажеш - ось тому так і живемо і має те на що заслуговуємо...

Як у мене напишу коли буду оформляти паспорт. (Хоч і по тел сказали що можу підмор принести сам як  подаватиму заяву проте  оглядати  пасіку ветеренар  все ж приїде.) Впевнений, якщо заявлю щоб проби відбирились під час огляду, як того вимагає відповідна інструкція, ніхто і слова не скаже, зроблять так як має бути.

Если доставите материал на анализы - может случится так, что никто никуда ехать уже не будет, данные запишут с ваших слов и вперёд работать.

• Like 2
5 хвилин тому, Гурович сказав:

Если доставите материал на анализы - может случится так, что никто никуда ехать уже не будет, данные запишут с ваших слов и вперёд работать.

Як "воно буде", в принципі кожний вирішує сам, виходячи з того чи це його влаштовує, проте як "має бути" ІМХО поважаючий себе пасічник  повинен знати , хоча б для того щоб отих " сучих ветеринарів", котрим заманеться "взути", ставити на місце. Тай знання законодавства часто допомагає вашій кишені бути цілішою.

ЗІ: нічого не скажу за людину як спеціаліста,  котра має приїхати робити огляд, але судячи з того що тут пишуть, якщо він такий як більшість (тобто бджіл з далеку бачив і то на картинках) то не хочеться щоб і приїжав....

• Like 3