Перейти к содержанию

Нові правила видачі паспорта пасіки, реєстрація, інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР


Beekeepingman

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Arius сказал:

Мені здається, що реально ніхто нікому ніколи не допоможе, маю на увазі якщо на пасіці щось трапиться, це проблема виключно власника, і ніякий ветеринар навіть не почешеться. Постійні отруєння бджіл по всій країні це свідчать. А всі ці огляди - чиста формальність і привід здерти гроші. Ніякої користі ні бджолам, ні пасічнику від цього нема. Нам ще розказують, що пасічників не оподатковують - то це є непряме оподаткування.

@artemishe і ви теж? Співчуваю :umora:

Немного не согласен.  налог это когда мы платим в бюджет государства .. а это прямой ветеринарный рэкет..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Ну и теперь самый завуалированный вопрос..  сколько по новым тарифам пчеловод должен заплатить при регистрации пасеки в 100 семей ? и при продлении паспорта на этиже 100 семей ?...  :hmm:... в этом и весь подвох.. как от 10%  получить100%. 

По 58.с копейками за семью при новой регистрации за каждую семью

 

если честно как было все мутно так и осталось можно вечно писать запросы и получать ответы, а возможность манёвра у чиновника остаётся

взять хотя бы фразу не менее 10%
или за підозри в захворюванні

так будь яка пасіка підпадає під підозру бо кліщ є всюди, тож завжди є підстави оглянути більше 10%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Arius сказал:

 

@artemishe і ви теж? Співчуваю :umora:

Якшо в когось позичив, вибачайте, сподобалось

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, artemishe сказал:

 

взять хотя бы фразу не менее 10%
или за підозри в захворюванні

так будь яка пасіка підпадає під підозру бо кліщ є всюди, тож завжди є підстави оглянути більше 10%

Не нужно себя сразу рассматривать как жертву.. не меньше 10%  это не значит что больше 10%.. какие причины ??? 

подозрение на болезнь это не значит что ветеринар стоит возле забора и пятый улик в третьем ряду в чём то подозревает.. есть клинические признаки болезней и при этих признаках делается клинический осмотр с отбором проб.. и даже про таком подозрении ветеринар отбирает 200 грам пчёл со ВСЕЙ ПАСЕКИ и делается одна проба с копеечным анализом.. но возвращаемся к клиническим признакам болезни если нету пчёл с повреждёнными крылышками и не видно зрительно на пчёлах клеща то и нет признака.. так и с остальными болезнями. и отбор там делается с 2-3х семей пасеки с копеечным лабораторным исследованием.. ну и по секрету -- с нашим совдеповским подходом ветеринар болезнь у Вас на пасеке не обнаружит. так как это карантин -- куча работы-- лишение премий-- и вплоть до лишений занимающих должностей.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, artemishe сказал:

Услуги ветлаборатории бесплатно а ветлечебницы которая типа проводит осмотр и типа оттирает пробы - не сказано о том что они бесплатные

5209FCFF-BCCF-4B95-A6E4-3EE7C53F8671.png

D308D951-0EA4-479F-9168-06EB67343084.png

подчеркнули то что нужно видеть .. а почему не читаем не подчёркнутое ... там написано что работа вет. специалиста (клин.огляд) так же за счёт гос бюджета. только видать не хватило чернил и это подчеркнуть .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

 Читаем 11 пункт.. работа вет специалиста за.. дежавный рахунок.. ( клин.огляд. что типа проводит отбор проб.и.т.д.)  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/413-2008-п#Text  

 

Читайте п. 11 в повному обсязі, а заккінчується він так: за здійснення обов'язкових або необхідних
протиепізоотичних заходів згідно з переліком та у розмірах, що
затверджені Кабінетом Міністрів України.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Вообще то по закону с 15 апреля и по 15 мая. 

По якому такому закону, якщо можна то посилання на конкретні норми відповідних нормативних документів... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, yurasaver сказал:

По якому такому закону, якщо можна то посилання на конкретні норми відповідних нормативних документів... 

У нас неделю назад было собрание пчеловодов района с ветеринарами и лабораторией. так сказал ветеринар. и ещё добавил что по погоде можно раньше но не позже.. у меня это заснято на видео. так что я ничего не путаю..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Lefty сказал:

 

Доречі, Сергію, Ви в одному із своїх роликів кажете що з Вас вимагали заплатити за послугу ветспеціаліста. Я як з усім цим розбирався на цю послугу теж звернув увагу. Насправді тариф на таку послугу був і є але він позначений * виходячи з примітки в кінці наказу дана послуга при планових заходах має бути за рахунок бюджету. Питання що це за послуги? Швидше всього це ті послуги на які відсутні  тарифи, приміром відбір проб підмору чи проб  розплоду ветлікарем..... ( і згідно інструкції по відбору проб робити це має саме ветспеціаліста а не пасічник). Проте наголошу ще раз : при весняному ветсаноглягі ця послуга оплачується з бюджету. 

клинический осмотр включает в себя и Отбор проб .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, yurasaver сказал:

Читайте п. 11 в повному обсязі, а заккінчується він так: за здійснення обов'язкових або необхідних
протиепізоотичних заходів згідно з переліком та у розмірах, що
затверджені Кабінетом Міністрів України.

Ну и ?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

У нас неделю назад было собрание пчеловодов района с ветеринарами и лабораторией. так сказал ветеринар. и ещё добавил что по погоде можно раньше но не позже.. у меня это заснято на видео. так что я ничего не путаю..

Слова ветеринара это же не закон, интересуют законодательные (нормативные) нормы где указаны сроки проведение осмотров. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Ну и ?  

Ссылочку на перечень обязательных или необходимых противоэпизодических мероприятий и их размеры утвержденных КМУ сбросьте.... (по услугам вет. Лабораторий четко прописано в додатке 2). Кроме того, в самом новом прейскуранте возле лабораторных иследованиях стоит *, а возле клинического осмотра * отсутсвует. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Lefty сказал:

 

 В общем на все вопросы никто не дает точных ответов... Все что я смог добиться это узнал процедуру... Первый шаг держпродспожив служба... там надо написать два заявления одно на оператора второе на обстеження пасеки... Второй шаг приезжает на пасеку ветеринар и представитель держпроспожив службы и берут подмор в лабораторию бесплатно и приезд и забор проб. Третий шаг я должен оплатить согласно вашей таблицы только анализы и получить паспорт... Тут начинается туман...

 На все вопросы о стандартах на расположение пасеки... Ответ один что никто точно ответить не может... И что уточнят у вышестоящего а потом перезвонят... Только что-то никто не звонит..

 Про подмор сказали с десяти семей спичечный коробок сколько раз по 10 семей столько и коробков в разных пакетах....

Завтра поеду в держпродспожив... К вышестоящему ....

Да кстати это для тех кто делает в первый раз 100 % проб а если не в первый то 10 %...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Александр К. сказав:

 В общем на все вопросы никто не дает точных ответов... Все что я смог добиться это узнал процедуру... Первый шаг держпродспожив служба... там надо написать два заявления одно на оператора второе на обстеження пасеки... Второй шаг приезжает на пасеку ветеринар и представитель держпроспожив службы и берут подмор в лабораторию бесплатно и приезд и забор проб. Третий шаг я должен оплатить согласно вашей таблицы только анализы и получить паспорт... Тут начинается туман...

 На все вопросы о стандартах на расположение пасеки... Ответ один что никто точно ответить не может... И что уточнят у вышестоящего а потом перезвонят... Только что-то никто не звонит..

 Про подмор сказали с десяти семей спичечный коробок сколько раз по 10 семей столько и коробков в разных пакетах....

Завтра поеду в держпродспожив... К вышестоящему ....

Да кстати это для тех кто делает в первый раз 100 % проб а если не в первый то 10 %...

Тобто за клінічний огляд взагалі на потрібно платити? Якщо так то Вам повезло. А стосовно аналізів так  в Вашому випадку по суті і є з 10% сімей ( тобто одна проба це 1 сірникова коробка з 10 сімей - 100% було б якби з кожної сім'ї бралась проба)

Я сьогодні телефонував в районе управління держпродспожив служби. Результат: сказав що хочу зареєструвати пасіку, відповідь -  вони отримали лише сьогодні нові тарифи і нові правила видачі паспорта та реєстрації пасіки тому конкретно і точно  усе зможуть сказати лише через тиждень. Запропонували привезти підмор ( 1 проба з 10 сімей)/. Вони випишуть направлення в ветлабораторію і одразу в них напишу заяву і заповню бланк паспорта. Видача самого паспорта безкоштовно (бланк  безкоштовно чи ні -не знають)  Клінічний огляд ( так як пасіка вперше реєструється) буде проведено в усіх сім'ях- відповідно і оплата за усі сім'ї по нових тарифах. Аналізи платні ( знову ж таки, із за того що це реєстрація) згідно нових тарифів але за які скажуть в лабораторії.

В цілому поки що більш менш все адекватно.

На запитання яка процедура внесення змін в поспорт (при зміні кількісті сімей) адже згідно вимог законодавства якщо такі зміни відбуваються то я зобов'язаний звернутись в відповідний орган що б зробити відповідний запис в паспорті. Аргументував тим що в  травні планую поділити на впів зимувалі сім'ї,  відповісти конкретно не змогли, сказали типу що швидше всього просто впишуть ту кількість яка стане на момент звернення. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Lefty сказал:

Тобто за клінічний огляд взагалі на потрібно платити? Якщо так то Вам повезло. А стосовно аналізів так  в Вашому випадку по суті і є з 10% сімей ( тобто одна проба це 1 сірникова коробка з 10 сімей - 100% було б якби з кожної сім'ї бралась проба)

 

Нет мне регистрироваться впервые поэтому с меня 712.96 грн.

 

3 часа назад, Александр К. сказал:

  Третий шаг я должен оплатить согласно вашей таблицы только анализы и получить паспорт...

 Дальше согласно норм на основании которых регистрируют я наконец-то получил ответ типа согласно этого документа https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0131-01#Text

Но там такой бред написан.... Я им про закон про пчеловодство а они мне про эту инструкцию....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:dntknw: будем пробовать...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Александр К. сказав:

Нет мне регистрироваться впервые поэтому с меня 712.96 грн.

 

 Дальше согласно норм на основании которых регистрируют я наконец-то получил ответ типа согласно этого документа https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0131-01#Text

Но там такой бред написан.... Я им про закон про пчеловодство а они мне про эту инструкцию....

Тобто клінічний огляд 100% сімей відповідно і оплата. Ви просто написали що оплатити маєте лише аналізи..... тому мене це здивувало.

ЗІ: згоден що інструкція ІМХО трохи дебільна ( даремно Ви почали допитуватися стосовно норм розміщенні і ндп які їх регламентують). Не акцентували  увагу, швидше всього приїхали відібрали б проби , глянули сім'ї і на цьому все, а так можуть почати чіплятися і до кольору вуликів і до номерків і до відстані ( якщо вулики в різних місцях ділянки і відстань між ними більше 6-10м ), і висота паркана 2.5 м не менше ( байдуже що до меж ділянки 30-40м).... 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Lefty сказал:

Тобто клінічний огляд 100% сімей відповідно і оплата. Ви просто написали що оплатити маєте лише аналізи..... тому мене це здивувало.

ЗІ: згоден що інструкція ІМХО трохи дебільна ( даремно Ви почали допитуватися стосовно норм розміщенні і ндп які їх регламентують). Не акцентували  увагу, швидше всього приїхали відібрали б проби , глянули сім'ї і на цьому все, а так можуть почати чіплятися і до кольору вуликів і до номерків і до відстані ( якщо вулики в різних місцях ділянки і відстань між ними більше 6-10м ), і висота паркана 2.5 м не менше ( байдуже що до меж ділянки 30-40м).... 

 

  Самое смешное что высота забора (как сказал проверяющий из держпродспожив) должна быть 1.8 метра.... :blink::dntknw: А допытываться я стал потому что в этом отделе никто пчел не оформляет он типа городской все оформляют на дачах по селам чтоб с ними не связываться...  Просто с этим отделом уже был скандал когда они приехали к пасечнику и начали рассказывать о нормах из инструкции... В итоге человек паспорт не сделал плюнул...  У меня нет дачи вся недвижимость в черте города и деваться мне от них некуда...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Александр К. сказав:

:dntknw: будем пробовать...

 

Дозволю собі маленьку дати пораду: прочитайте завчасно "Порядок видачі вет паспорта пасіки" якщо точніше це Наказ мін.розвитку економіки і сільгосподарства  #338 від 19.02.2021р. (доречі цим же наказом оновлені  ті правила на які ви дали посилання). Так от згідно порядку видачі вет паспорта пасіки відмовити Вам в видачі паспорта мають право лише у тих випадках які зазначені в даних правилах і ні в яких інших випадках (це чітко зазначено в цьому ндп) А не дотримання Вами вимог інструкції, такого випадку не має. ІМХО якщо при обстеженні пасіки ( байдуже чи це планове обстеження чи перше обстеження) виявлено якісь порушення вимог тієї інструкції, уповноважена особа має зробити власнику пасіки відповідний припис, або якщо  посадова особа наділена відповідними повноваженнями і за певне порушення передбачена якась відповідальність, то скласти протокол або постанову ( притягнути винну особу до відповідальності). ( Я не знаю чи якась відповідальність за порушення вимог тієї інструкції існує ( швидше всього що ні), але якщо і існує то все має бути в рамках законодавства з дотриманням процедури ітд. Повірте, якщо вони не можуть розібратися в своїх внутрішніх ндп, то про КУАП я вже мовчу.....

Якщо почнуться якісь гойдалки - нагадайте їм про існування 19 ст. Конституції України., та що там написано,  запитайте яким ндп і яким пунктом цього ндп вони керують при відмові  видати паспорт (доречі паспорт без печатки то просто заповнений бланк це не документ), записуйте на телефон,  а дальше можна і на місце поставити...... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Lefty сказал:

Дозволю собі маленьку дати пораду: прочитайте завчасно "Порядок видачі вет паспорта пасіки" якщо точніше це Наказ мін.розвитку економіки і сільгосподарства  #338 від 19.02.2021р. (доречі цим же наказом оновлені  ті правила на які ви дали посилання). Так от згідно порядку видачі вет паспорта пасіки відмовити Вам в видачі паспорта мають право лише у тих випадках які зазначені в даних правилах. А не дотримання Вами вимог інструкції такого випадку не має. ІМХО якщо при обстеженні пасіки ( байдуже чи це планове обстеження чи перше обстеження) виявлено якісь порушення вимог тієї інструкції, уповноважена особа має зробити власнику пасіки відповідний припис.

Якщо почнуться якісь гойдалки - нагадайте їм про існування 19 ст. Конституції України., та що там написано,  запитайте яким ндп і яким пунктом цього ндп вони керують при відмові  видати паспорт (доречі паспорт без печатки то просто заповнений бланк це не документ), записуйте на телефон,  а дальше можна і на місце поставити...... 

Спасибо ознакомлюсь обязательно!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, yurasaver сказал:

Вообще то по закону с 15 апреля и по 15 мая. 

останні 5 років оновлюю паспорт після першого обльоту, беру жменю підмору і плачу за потрібну кількість проб ( на їх результати незважаю)

так от відмітки у мене як правило в період від 8 березня до 1 квітня

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Самый интересный ляп это то что улья на пасеке не должны быть зеленого цвета... просто слов нет... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Александр К. сказав:

Спасибо ознакомлюсь обязательно!

І ще один момент ( раз ви пишете що можуть виникнути проблеми).

Зверніть увагу що згідно того ж "Порядку видачі паспорта пасіки" видати паспорт зобовязані Вам в день звернення і подачі заяви. А запис про ветсанстан пасіки в результати проведених ветзаходів (клініч огляд, результатів аналізів ітд робиться) після проведення таких заходів. Я чому на цьому акцентую увагу, можуть почати розказувати що записи не зроблять або пичаткаю ті записи не засвідчать ітд . Тоді знову нагадуєте про ст 19 Конституції і вимагаєте щоб вони підтвердили законність своїх дій відповідним ндп.

ЗІ: яким чином ті посадові особи зобов'язані  діяти у випадку коли є порушення тієї інструкції я не знаю ( і чомусь впевнений що вони теж), проте виходячи з написаного в вище згаданому "Порядку..." засвідчити стан пасіки вони мають обов'язково, в гіршому випадку можуть написати що частково не відповідає певним вимогам тієї ж інструкції....проте як на мене то на отримання  дотації той запис не повинен вплинути ( якось буде натхнення уважно ознайомлюсь з постановою кабміну стосовно виплати дотацій). Ще було б добре для повного розуміння питання, десь би почитати той ндп яким вони керуються при проведені тих чи інших заходів при першому огляді пасіки і при чергових.... але то так.

ЗіЗІ:ІМХО напевно добре і правельно було б створити нову тему накштал " Обговорення питання пов'язаних з отриманням паспорта пасіки і проходження санветоглядів" і перенести   усі пости які її стосуються туди (просто інформація наче як непересічна а в темі весна-літо просто загубиться)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Нові правила видачі паспорта пасіки, реєстрація, інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР
21.03.2021 в 19:57, yurasaver сказав:

По якому такому закону, якщо можна то посилання на конкретні норми відповідних нормативних документів... 

 

21.03.2021 в 15:54, Сергей Тюркин сказав:

Вообще то по закону с 15 апреля и по 15 мая. и новые тарифы значительно дешевле старых. а по закону вообще это бесплатно.

Єдиний нпд яки я зміг знайти, де  згадуються терміни проведення планового ветсан огляду це " Порядок видачі паспорта пасіки" і там написано що: "Результати ветеринарно-санітарних заходів, у тому числі щорічного весняного обліку пасік, які здійснюються до 15 травня поточного року, вносяться в додаток до паспорта пасіки посадовою особою територіального органу компетентного органу" проте напевно існують розроблені відповідно до вимог законодавства якісь  плани проведення тих чи інших заходів де і зазначаєттся початок проведення щорічного весняного огляду.

ЗІ: Сергію і ще стосовно Вашого відео де Ви спілкуєтесь з ветлабораторією з питання оплати аналізів на гнильці. Знайшов той ндп де чорним по білому вказано що такі аналізи в будь-якому випадку (навіть при першому огляді) є за рахунок бюджету Постанова кабміну   від 23 квітня 2008 р. N 413  може в наступний раз згодиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Lefty сказав:

 питання оплати аналізів на гнильці.Знайшов той ндп де чорним по білому вказано що такі аналізи в будь-якому випадку (навіть при першому огляді) є за рахунок бюджету Постанова кабміну   від 23 квітня 2008 р. N 413  може в наступний раз згодиться.

До читав до кінці: виявляється в цей перелік входить і нозематоз і варотоз і акарапідоз. 

Візьму розддруковану дану постанову як поїду  отримувати паспорт,  завезу підмор і поспілкуюсь з зав. ветлабораторію. Напевно цікава буде розмова,☺️

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...