Перейти к содержанию

Нові правила видачі паспорта пасіки, реєстрація, інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР


Beekeepingman

Рекомендуемые сообщения

Шановні пасічники!

В нас в Черкаській області була конференція, вирішив викласти цікаві матеріали хто ще не знає.

Новий порядок видачі паспорта пасіки тут https://ips.ligazakon.net/document/view/re35903?ed=2021_02_19

Порядок реєстрації тут https://ips.ligazakon.net/document/view/re35904?an=1&ed=2021_02_19

Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР тут https://ips.ligazakon.net/document/view/re35905?an=3&ed=2021_02_19

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Товариш пару днів назад був на зібрані бджолярів (Кіровоградська обл. Новоархангельський  р-н).я так розумію представниця ветслужби довела інформацію що змінився порядок отримання паспорта пасіки і реєстрації ( посилання у нас на форумі є в відповідній темі)  і що наказом міністерством розвитку економіки ітд. 395 вносяться зміни в наказ  96 міністерства аграрної політики ітд. а саме  по між іншого змінюють тарифи на послуги. див фото.

Почав розбиратися: посилання на наказ  Наказ 395  див. розділ ІІІ п.1.12.  проте наказ 96  наче як втратив чинність (хз може буде інший чи ще внесуть в цей зміни). 

З огляду на вище викладене (значні зміни  тарифах на клінічний огляд) цікавить інформація: в якому ндп прописано в якій кількіст сімей проводиться клінічний огляд при реєстрації пасіки і при щорічних весняних ветсан обстеженнях. А також де прописано з якої кількості сімей в першому і другому випадку береться підмору і які аналізи проводяться?

IMG-c4363c63193a3a77b3f424a8e5aab157-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Lefty сказал:

Товариш пару днів назад був на зібрані бджолярів (Кіровоградська обл. Новоархангельський  р-н).я так розумію представниця ветслужби довела інформацію що змінився порядок отримання паспорта пасіки і реєстрації ( посилання у нас на форумі є в відповідній темі)  і що наказом міністерством розвитку економіки ітд. 395 вносяться зміни в наказ  96 міністерства аграрної політики ітд. а саме  по між іншого змінюють тарифи на послуги. див фото.

Почав розбиратися: посилання на наказ  Наказ 395  див. розділ ІІІ п.1.12.  проте наказ 96  наче як втратив чинність (хз може буде інший чи ще внесуть в цей зміни). 

З огляду на вище викладене (значні зміни  тарифах на клінічний огляд) цікавить інформація: в якому ндп прописано в якій кількіст сімей проводиться клінічний огляд при реєстрації пасіки і при щорічних весняних ветсан обстеженнях. А також де прописано з якої кількості сімей в першому і другому випадку береться підмору і які аналізи проводяться?

IMG-c4363c63193a3a77b3f424a8e5aab157-V.jpg

Знаю у мене з понеділка цього вже нова ціна. Скільки не знаю. Огляд свої вже оплатив по старому тарифу, як і обіцяв збільшив кількість.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Знаю у мене з понеділка цього вже нова ціна. Скільки не знаю. Огляд свої вже оплатив по старому тарифу, як і обіцяв збільшив кількість.

 

Там не просто нова ціна а певні зміни ( для мене не зрозумілі): якщо раніше тариф на клінічний огляд однієї сім'ї був - (ось тобі маєш поки писав уже внесли зміни хоча годину назад ще все було по старому) якась сума і все ( при досліджені певної кількості та суме множилась на кількість сімей в яких проводився той огляд) то тепер добавилась градація і не зрозуміло оте " пасіка"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Lefty сказав:

Там не просто нова ціна а певні зміни ( для мене не зрозумілі): якщо раніше тариф на клінічний огляд однієї сім'ї був - (ось тобі маєш поки писав уже внесли зміни хоча годину назад ще все було по старому) якась сума ......

Наче розібрався з тими змінами. Старий тариф на клініч огляд був 29,73грн/ 1 сім'я. Відповідно (десь зустрічав і так було ) при реєстрації пасіки 100% сімей клініч огляд * 29,73 а при наявності паспорта (тобто при весняному ветсан огляді пасіки клініч огляд проводився в 10% сімей *29,73. 

Після змін (ІМХО стосовно % так і залишилося), тепер клініч огляд 1 сім'ї 48,51гр. *(1-10сімей) ; 20-30 сімей=583,34грн, 30-50 сімей=712,96 ітд, тобто якщо обстежується більше 10 сімей (див. градацію) йдуть фіксовані суми. Ну в цілому трішки вигодніше виходить чим як було без градації.  Виходячи з вище наведеного виходить що це має більше значення при реєстрації пасіки а бо ж якщо чергове обстеження на пасіці від 100 сімей..  

ЗІ: може хто знає що то за нормативний документ де "прописано в якій кількіст сімей проводиться клінічний огляд при реєстрації пасіки і при щорічних весняних ветсан обстеженнях. А також де прописано з якої кількості сімей в першому і другому випадку береться підмору і які аналізи проводяться?"  ІМХО швидше всього це якась інструкція....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Lefty сказал:

Наче розібрався з тими змінами. Старий тариф на клініч огляд був 29,73грн/ 1 сім'я. Відповідно (десь зустрічав і так було ) при реєстрації пасіки 100% сімей клініч огляд * 29,73 а при наявності паспорта (тобто при весняному ветсан огляді пасіки клініч огляд проводився в 10% сімей *29,73. 

Після змін (ІМХО стосовно % так і залишилося), тепер клініч огляд 1 сім'ї 48,51гр. *(1-10сімей) ; 20-30 сімей=583,34грн, 30-50 сімей=712,96 ітд, тобто якщо обстежується більше 10 сімей (див. градацію) йдуть фіксовані суми. Ну в цілому трішки вигодніше виходить чим як було без градації.  Виходячи з вище наведеного виходить що це має більше значення при реєстрації пасіки а бо ж якщо чергове обстеження на пасіці від 100 сімей..  

ЗІ: може хто знає що то за нормативний документ де "прописано в якій кількіст сімей проводиться клінічний огляд при реєстрації пасіки і при щорічних весняних ветсан обстеженнях. А також де прописано з якої кількості сімей в першому і другому випадку береться підмору і які аналізи проводяться?"  ІМХО швидше всього це якась інструкція....

Как раз с понедельника собрался заняться вопросом вет паспорта... Интересно цена в каждой области своя или одна на всю страну?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Lefty сказал:

Після змін (ІМХО стосовно % так і залишилося), тепер клініч огляд 1 сім'ї 48,51гр. *(1-10сімей) ; 20-30 сімей=583,34грн, 30-50 сімей=712,96 ітд, тобто якщо обстежується більше 10 сімей (див. градацію) йдуть фіксовані суми. Ну в цілому трішки вигодніше виходить чим як було без градації. 

Та де вигідніше. Навпаки ставки виросли.

Отож, згідно того документа, що на фото.

Приміром пасіка 90 сімей. Огляд пасіки - 816 грн. Тобто ветеринар має оглянути пасіку стільки вуликів, скільки захоче. А аналізи - дослідження - БЕЗКОШТОВНІ (9 проб). Тобто 816:9=90 грн виходить одна проба!

Кожна додаткова проба  (за бажанням пасічника) - 600грн!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1.12

Бджоли:

х

х

1.12.1

1 - 10 бджолосімей

1 бджолосім'я

0,02137

1.12.2

11 - 20 бджолосімей

пасіка

0,25698

1.12.3

21 - 50 бджолосімей

пасіка

0,31408

1.12.4

51 - 100 бджолосімей

пасіка

0,35977

1.12.5

за кожні наступні 100 бджолосімей

100 бджолосімей

0,28553

 

Прожитковий мінімум 2270грн

30 минут назад, ромео сказал:

Та де вигідніше. Навпаки ставки виросли.

Отож, згідно того документа, що на фото.

Приміром пасіка 90 сімей. Огляд пасіки - 816 грн. Тобто ветеринар має оглянути пасіку стільки вуликів, скільки захоче. А аналізи - дослідження - БЕЗКОШТОВНІ (9 проб). Тобто 816:9=90 грн виходить одна проба!

Кожна додаткова проба  (за бажанням пасічника) - 600грн!

Це не аналізи а клінічний огляд: тобто приїзджає ветлікар і робить огляд пасіки, починаючи від дотримання ветеринарних вимог і закінчуючи візуальним оглядом сімей в вуликах, а проведення аналізів це окремо додатково: або за рахунок відповідних коштів бюджету, або за кошт пасічника. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Александр К. сказав:

Как раз с понедельника собрался заняться вопросом вет паспорта... Интересно цена в каждой области своя или одна на всю страну?

Ціни мають бути однаковими по всій Україні. Єдиний нюанс це якщо в селі немає дільничного ветлікаря, тоді ще напевно доведеться при оформлені пасіки платити за приїзд спеціаліста з району 3,47 грн/км (було 5,05грн/км). Приплановому огляді ( я так зрозумів з примітки в кінці наказу * )що ця послуга  як і аналізи оплачується з бюджету.

Поюзав трохи Інтернет і ось знайшов інформацію що правда там старі тарифи проте з  ОФ сайт Головного управління держпродспожив служби у Чернігівській обл.. доречі там є посилання тобто частково відповіді стосовно тих нпд про які я вище запитував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Lefty сказал:

Ціни мають бути однаковими по всій Україні. Єдиний нюанс це якщо в селі немає дільничного ветлікаря, тоді ще напевно доведеться при оформлені пасіки платити за приїзд спеціаліста з району 3,47 грн/км (було 5,05грн/км). Приплановому огляді ( я так зрозумів з примітки в кінці наказу * )що ця послуга  як і аналізи оплачується з бюджету.

Поюзав трохи Інтернет і ось знайшов інформацію що правда там старі тарифи проте з  ОФ сайт Головного управління держпродспожив служби у Чернігівській обл.. доречі там є посилання тобто частково відповіді стосовно тих нпд про які я вище запитував.

Если успею завтра займусь к вечеру расскажу какие правила у меня ... Я отношусь к Харькову а не к области будет весело.. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, ромео сказав:

Та де вигідніше. Навпаки ставки виросли.

Отож, згідно того документа, що на фото.

Приміром пасіка 90 сімей. Огляд пасіки - 816 грн. Тобто ветеринар має оглянути пасіку стільки вуликів, скільки захоче. А аналізи - дослідження - БЕЗКОШТОВНІ (9 проб). Тобто 816:9=90 грн виходить одна проба!

Кожна додаткова проба  (за бажанням пасічника) - 600грн!

Щось я Вас не зрозумів. 

При оформлені пасіки клінічний огляд 100% сімей  і 10% проби на аналізи - за все платить пасічник, тобто в Вашому випадку клінч. огляд 90 сімей за новими тарифами 816,68грн. По старих потрібно було б заплатити 2675,7грн., За аналізи 9 проб трохи більше по нових тарифах проте в сумі все ж набагато вигідніше, Але якщо 10сімей зараз реєструвати то тепер буде дорожче а ніж раніше було б..... Доречі уважно подивився нові тарифи - в оновленому наказі відсутній тариф за видачу паспортів на пасіку та  ставок, отже ІМХО паспорт тепер повинен видаватись безкоштовно ( доречі в новому порядку видачі паспортів на пасіку теж ні слова про оплату);

У випадку планового весняного ветсан огляду (паспорт Ви вже маєте) проби для аналізів з 10% сімей і аналізи, в тому числі якщо є підозра на гнильці (тоді з 2-3 підозрілих сімей беруться проби розплоду)  всі безкоштовні. А клініч огляд в даному випадку платний але огляду підлягає теж 10% сімей пасіки в Вам доведеться заплатити 9*48,54=436,59грн. (По старих тарифах це було 9*29,73=267,57)

ну ось якось так.......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, Александр К. сказав:

Если успею завтра займусь к вечеру расскажу какие правила у меня ... Я отношусь к Харькову а не к области будет весело.. :umora:

Я завтра в наш районне  зателефоную,спробую прояснити що та як..... та можливо якщо почнуть щось мутити ,тоді ще в обласне управління.... відпишусь по результатам...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Приміром пасіка 90 сімей. Огляд пасіки - 816 грн.

+20%пдв

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, artemishe сказав:

+20%пдв

Ну звісно а як без цього..... Припустив не написав.....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Lefty сказал:

і не зрозуміло оте " пасіка"

Пасіка це значить за всю пасіку

якшо раніше 1проба=1огляд з десяти сімей для тих хто вже має паспорт, то зараз 1 проба з десяти а вартість клінічного огляду від кількості сімей, по діапазонам

це лише моє розуміння нововведень а питання поїду ставити ближче до середини квітня 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Wladimir_K сказал:

Знаю у мене з понеділка цього вже нова ціна. Скільки не знаю. Огляд свої вже оплатив по старому тарифу, як і обіцяв збільшив кількість.

 

Вообще то по закону с 15 апреля и по 15 мая. и новые тарифы значительно дешевле старых. а по закону вообще это бесплатно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, artemishe сказал:

Пасіка це значить за всю пасіку

 

Как говорится -- ловкость рук и ни какого мошеничества..  менеджеры по составлении таблици сработали на 5+++ по пятибальной...    Ни у кого ? ни каких вопросов ?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, artemishe сказав:

Пасіка це значить за всю пасіку

якшо раніше 1проба=1огляд з десяти сімей для тих хто вже має паспорт, то зараз 1 проба з десяти а вартість клінічного огляду від кількості сімей, по діапазонам

це лише моє розуміння нововведень а питання поїду ставити ближче до середини квітня 

Думаю що не так. Так я як написав одразу під тим постом який Ви процитували логічніше. Приміром що пасіка і моя  і Ваша зареєстровані. в мене 10 сімей а в Вас 11. Я за клініч огляд маю заплатити 48,51 а за Вашою логікою  Ви  будете платити 583, 34. Нонсенс .... Швидше всього ІМХО 10-20 сімей це або коли клініч огляд робиться при реєстрації усіх сімей пасіки коли їх від 10 і до 20 або коли плановий 10% від 100-200сімей. При плановому до 100  10%буде 1,2,3,4ітд*48,51

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Доречі, Сергію, Ви в одному із своїх роликів кажете що з Вас вимагали заплатити за послугу ветспеціаліста. Я як з усім цим розбирався на цю послугу теж звернув увагу. Насправді тариф на таку послугу був і є але він позначений * виходячи з примітки в кінці наказу дана послуга при планових заходах має бути за рахунок бюджету. Питання що це за послуги? Швидше всього це ті послуги на які відсутні  тарифи, приміром відбір проб підмору чи проб  розплоду ветлікарем..... ( і згідно інструкції по відбору проб робити це має саме ветспеціаліста а не пасічник). Проте наголошу ще раз : при весняному ветсаноглягі ця послуга оплачується з бюджету. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Вообще то по закону с 15 апреля и по 15 мая. и новые тарифы значительно дешевле старых. а по закону вообще это бесплатно.

Нові тарифи дешевше колишніх, це щось з розділу фантастики.

І закону у нас немає.

А лише накази різні.

Закон ніхто не міняв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Вообще то по закону с 15 апреля и по 15 мая. и новые тарифы значительно дешевле старых. а по закону вообще это бесплатно.

Услуги ветлаборатории бесплатно а ветлечебницы которая типа проводит осмотр и типа оттирает пробы - не сказано о том что они бесплатные

5209FCFF-BCCF-4B95-A6E4-3EE7C53F8671.png

D308D951-0EA4-479F-9168-06EB67343084.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Нові тарифи дешевше колишніх, це щось з розділу фантастики.

І закону у нас немає.

А лише накази різні.

Закон ніхто не міняв.

Что законы не меняли полностью согласен .. и по закону протиэпизоотические мереприятия бесплатны (а наш весенний клин огляд и лаборатория это и есть основная часть этих мероприятий.)  ..и  поменять их (законы) наша держава не может так как подписала определённые договора с соседними государствами (и той же Европой) в этой сфере... но зато выдавать разные подзаконные акты и указы противоречущуе законам  со своими расценками мы (ветеринария) умеем... а если коротко то расценки есть и должны быть.. но именно притиэпизоотические зазоды по закону за счёт гос бюджета.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, artemishe сказал:

Услуги ветлаборатории бесплатно а ветлечебницы которая типа проводит осмотр и типа оттирает пробы - не сказано о том что они бесплатные

 

 

 Читаем 11 пункт.. работа вет специалиста за.. дежавный рахунок.. ( клин.огляд. что типа проводит отбор проб.и.т.д.)  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/413-2008-п#Text  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, artemishe сказал:

Услуги 

 

Ну и теперь самый завуалированный вопрос..  сколько по новым тарифам пчеловод должен заплатить при регистрации пасеки в 100 семей ? и при продлении паспорта на этиже 100 семей ?...  :hmm:... в этом и весь подвох.. как от 10%  получить100%. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені здається, що реально ніхто нікому ніколи не допоможе, маю на увазі якщо на пасіці щось трапиться, це проблема виключно власника, і ніякий ветеринар навіть не почешеться. Постійні отруєння бджіл по всій країні це свідчать. А всі ці огляди - чиста формальність і привід здерти гроші. Ніякої користі ні бджолам, ні пасічнику від цього нема. Нам ще розказують, що пасічників не оподатковують - то це є непряме оподаткування.

Цитата

In bees we trust

@artemishe і ви теж? Співчуваю :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Нові правила видачі паспорта пасіки, реєстрація, інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...