Jump to content
Юра Пчеловод

Здраствуйте,я только начинаю заниматься пасекой у меня вопрос: обизательно ли нужна суш для начала? Или поставить вощину и они сами вытянут?

Recommended Posts

11 минут назад, Мико сказал:

Ваши сообщения и имел ввиду 

Так це тільки один край села , а ще є три краї і я по центру із сотнею:umora:

• Confused 2
2 години тому, AVA сказав:

Я все жду ну коли все закінчится 

Був період по селі масово строїли свининці десятки свиней було по дворах , пройшли 

Потім масово почали розводить корів , також по декілька штук було на двір , пройшли 

Зараз пішли бджоли , коли ?:umora:

коли в чиюсь нездорову голову прийде податі з пасічників брати або такі норми, що будуть унеможливлювати промислове бджільництво в населених пунктах

місце під пасіку треба по закинутих хуторах шукати і під базу-склад, а потім вже рахувати до скількох вуликів можна розширитися

зараз в наших місцях пішов тренд овець розводити, власне, де є ще місця для випасу. Купують закинуті свиноферми, огороджують, ставлять охорону і наймають пастуха. Клієнт на таке діло є і база постійно розширюється, бо купують не для заводів, які стараються здешевити продукцію по максимуму, а для ресторанів і багатих столів. Якщо і є там торг з боку покупця, то мінімальний

в мене, до речі, прямо зараз в вікно одну таку ферму видно - зробили на місці колишнього маслозаводу

Edited by Олександр Коваль
  • Like 3
  • Sad 1
2 часа назад, Мико сказал:

Я не пугаю , а говорю правду 

Булатов в Германии по 6 евро в час зарабатывал

на самых подсобных работах ,

а его жена в доме работает и 13 евро в час получает 

В лихі 90-і схожі думки роїлись в моїй голові. (З бджолами вже був обізнаний). Бувалі мені відповідали: Де ти бачив багатого пасічника!? Без найманих працівників не розбагатієш! Актуально до цих пір. Ну а перші "наймані" поруч: сім'я, родичі, особливо жінка. Вклонимося їм напередодні 8 БЕРЕЗНЯ :ax:

• Like 7
13 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

В лихі 90-і схожі думки роїлись в моїй голові. (З бджолами вже був обізнаний). Бувалі мені відповідали: Де ти бачив багатого пасічника!? Без найманих працівників не розбагатієш! Актуально до цих пір. Ну а перші "наймані" поруч: сім'я, родичі, особливо жінка. Вклонимося їм напередодні 8 БЕРЕЗНЯ :ax:

Велика проблема в бджільництві в тому, що все зав"язано на особі пасічника і його здоров"ї. Не приведи доля, захворіти на щось більш-менш серйозне протягом сезону - і що робити? Можна відразу втратити все. :( Адже в бджільництві, попри його всі перваги в порівнянні з тваринництвом, все одно є роботи які обов"язково виконати вчасно і правильно. Але й жити більш-менш пристойно з бджільництва теж можна, якщо качати від 10т меду. 

• Like 7
1 час назад, Sanich сказал:

Велика проблема в бджільництві в тому, що все зав"язано на особі пасічника і його здоров"ї. Не приведи доля, захворіти на щось більш-менш серйозне протягом сезону - і що робити? Можна відразу втратити все. 

Приехал к мне знакомый в октябре , за скабатоксом с сухим кашлем ,

я дал лекарство и выпроводил 

Весной звонит говорит ,таки скосила корона 

пасеку не обработал , с зимы вышло 6 штук из 40 

• Like 2
  • Confused 1
  • Sad 8
2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

коли в чиюсь нездорову голову прийде податі з пасічників брати або такі норми, що будуть унеможливлювати промислове бджільництво в населених пунктах

місце під пасіку треба по закинутих хуторах шукати і під базу-склад, а потім вже рахувати до скількох вуликів можна розширитися

зараз в наших місцях пішов тренд овець розводити, власне, де є ще місця для випасу. Купують закинуті свиноферми, огороджують, ставлять охорону і наймають пастуха. Клієнт на таке діло є і база постійно розширюється, бо купують не для заводів, які стараються здешевити продукцію по максимуму, а для ресторанів і багатих столів. Якщо і є там торг з боку покупця, то мінімальний

в мене, до речі, прямо зараз в вікно одну таку ферму видно - зробили на місці колишнього маслозаводу

Пусть лучше чем то занимаются , нежели будут пить да воровать .

• Like 2
25 минут назад, цыганок сказал:

Пусть лучше чем то занимаются , нежели будут пить да воровать .

Ну  воровать у нас есть кому 

А вот пить это бич деревни 

Правда у нас самогон уже  не покупают ,

только водочка ряженка 

• Like 1
  • Confused 1
1 година тому, Мико сказав:

Приехал к мне знакомый в октябре , за скабатоксом с сухим кашлем ,

я дал лекарство и выпроводил 

Весной звонит говорит ,таки скосила корона 

пасеку не обработал , с зимы вышло 6 штук из 40 

Саме те, про що я кажу. Випав на пару тижнів в самий непідходящий момент і розпочинай все з початку. одна втіха - вулки і матеріальна база є. А роки тІкають, життя спливає...

• Like 9
  • Sad 2
7 минут назад, Sanich сказал:

Саме те, про що я кажу. Випав на пару тижнів в самий непідходящий момент і розпочинай все з початку. одна втіха - вулки і матеріальна база є. А роки тІкають, життя спливає...

Начали за здравие, а закончили ? Вы это бросте, писимизмь не наш метод.:az:

• Haha 4
7 хвилин тому, Макарыч57 сказав:

Начали за здравие, а закончили ? Вы это бросте, писимизмь не наш метод.:az:

Я хочу застерегти новачків податися на ці хліба в надії розбагатіти. Тим більше - швидко розбагатіти. Зрозуміло, що хто вже тут - з корабля не так легко зійти чисто з психологічної точки зору. Маючи 200 вуликів, кинути все і зайнятися чимось іншим - це не так легко. 

• Like 10
  • Thanks 2
3 минуты назад, Sanich сказал:

Випав на пару тижнів в самий непідходящий момент і розпочинай все з початку.

Буває і в строю був,і щось намагався зробить, а толку :dntknw:

відразу після відкачки меду обробив від кліща 3 рази, 1 маврік, 2 тактік, 3 біпін, обробляв перший раз росинкою, другий пушкою, третій проливом, докормлював до повномедок цукром, після закорму обробив ще два рази біпін + Т, і .... з серпня до сьогодні - 43 сімї, із них 22 сімї злитіло в теплі краї, 15 сімей розтаяли на очах ще з осени, остальні обгадилися по вуха та обсипалися і те що клав ще в грудні канді із полиньом не допомогло.

Сьогодні клав знову канді з полиньом залишилось аж 9 сімей. 

зате 500м від пасіки близько 10га акаціїї 700м від пасіки 40га ріпаку, а через дорогу зять буде сіять 80га соняха.

• Confused 3
  • Sad 12
3 години тому, Мико сказав:

А вот пить это бич деревни 

Якось неоднозначно, Чому лише села? В містах по Вашому цієї проблеми нема? У нас між іншим кількість тих хто живе під магазином зменшилася практично до нуля.

• Like 2
1 час назад, Шульц сказал:

Якось неоднозначно, Чому лише села? В містах по Вашому цієї проблеми нема? У нас між іншим кількість тих хто живе під магазином зменшилася практично до нуля.

У нас в селi також пiд магазином нема нiкого 

Хто в Польшi ,хто в Харковi ,  а в магазин  тричи в недiлю хлiб привозять 

• Like 4

Взимку внуцю в школу i зi школи привiз  i ноут ганяю ,

що там може де i бiгають пьянички ,

все бiльше пiд парканами закладки шукають 

нарики 

• Sad 1
5 часов назад, Віталій.В сказал:

Буває і в строю був,і щось намагався зробить, а толку :dntknw:

відразу після відкачки меду обробив від кліща 3 рази, 1 маврік, 2 тактік, 3 біпін, обробляв перший раз росинкою, другий пушкою, третій проливом, докормлював до повномедок цукром, після закорму обробив ще два рази біпін + Т, і .... з серпня до сьогодні - 43 сімї, із них 22 сімї злитіло в теплі краї, 15 сімей розтаяли на очах ще з осени, остальні обгадилися по вуха та обсипалися і те що клав ще в грудні канді із полиньом не допомогло.

Сьогодні клав знову канді з полиньом залишилось аж 9 сімей. 

зате 500м від пасіки близько 10га акаціїї 700м від пасіки 40га ріпаку, а через дорогу зять буде сіять 80га соняха.

Офигеть . Как думаете в чем причина такого слета ?

12 часов назад, цыганок сказал:

Офигеть . Как думаете в чем причина такого слета ?

Я думаю вот это 

• Like 2
1 минуту назад, Мико сказал:

Я думаю вот это 

Дак вроде пишет что не плохо обработал от клеща .

3 хвилини тому, цыганок сказав:

Обробляти, і писати що нічого незнає про причину того що сталось, це різні речі, скоріше всього причина відома, просто пасічники привикли перекладати проблеми на різні причини, правда себе виним ніхто не визнає. :hi:

• Like 2
  • Thanks 1
9 минут назад, цыганок сказал:

А це ми свічку не тримали . Коли обробив, доза може не та , препарат шахраї робили ,досвіду не вистарчило і ще багато факторів.

Edited by uam_63
  • Like 2
6 хвилин тому, uam_63 сказав:

А це ми свічку не тримали . Коли обробив, доза може не та , препарат шахраї робили ,досвіду не вистарчило і ще багато факторів.

на рахунок підробили або неякісний препарат цілком може бути. Сусід також обробляв димпушкою і пропало пів-пасіки. Злітати - не злітали, просто не перезимували. Кормів було досить

• Like 2
9 минут назад, Мико сказал:

Я думаю вот это 

Я учора описував про сльот у мене 2010-2011 роки 

І ще я описував що міняю рамки після виходу розплоду на полномедки 

Так от в 2010-2011 я тоже міняв , а при обміні виходить така ситуація , що міняю я в один день , а от розплід в один день невиходить , а рамки потрібно замінить на повномедки і зробить контрольний пролив біпіном при умові щоб небуло жодної запечатоної комірки 

Я винімаю рамки з пятнами розплоду де невийшов і вилочкою розпичатую кожну комірку і дивлюсь кліща 

В той рік я купив вулики , один з бджолами в який ніхнто два сезони незаглядав,  я купив на третій літом

Я його особливо контролірував при оброботкі бібіном і при розпичаткі вилочкой , от біпіна осип була в десять раз менше за ддеякі мої сімьї ,я удосі повню 5-6штук осипалось  вилочкою незнайшов , в той рік кліща майже небуло 

Так от вона злетіла разом з моїми , хотя вилочка нічого страшного непоказала , були роки в десятки раз більше , ті сімьї просто просідали і я як обично по морозі обьеднував 

Я знаю коли у мене є кліщ вилочка все покаже , найбільше що я памятаю я розпичатав десь сумарно 5 рамок , піввідрамідмору вийшло , трохи нерозрахував , глянув декілька малі пятна . почав розпичатувать нарвався на декілька по пів рамки , прийлось розпичатать , бо було потрібно контрольний пролив біном в один день , кури були довольні :umora:

Послідній масовий кліщ у мене вилочка показала у 2018 , пятна в деяких сімьях кишіли від кліща після 5 обробіток димпушкою , 4 у августі , пята десь через місяць після масового виходу розплоду , біпін був різних виробників 

2019 і 2020 кліща майже нема , цей рік на пятно на ладошку один кліщ приблизно в середньому після пластин , 

після вилочки ще був пролив контрольний найбільше нарвався на 5шт 

Хотя послідні роки сімей багато і такого контролю як у 2010-2011 уже нема , можливо тоді ще щось повліяло :dntknw:

нуточно не сам кліщ , я знаю як пасіка лягає від кліща , ще у школу коли ходив у перший рік положив 5 сімей , батько весною відав 2 , я розвів до 5 і осінню при виході розплоду небуло жодної комірки без кліща , і пластіни фольбекс і таблетки в бутилочкі були , тільки як оказалось батько забув сказать, як відав мені бджіл то сразу пропав у нього до них інтерес , даже невнікав особливо що я з ними роблю 

а я ще незнав у книжках що я читав про кліща і мови небуло 

а з пасічниками я необщався  і як він обробляв раніше пропустив якось , пасічникування якось різко почалось і майже самостійно , тільки книжка і відповідь батька на конкретні питання , в основнов у книжках є відповідь ось тут читай, непоймеш в одній перечитай другу про те саме , вобщім читай поки непоймеш , я майже напамять виучив ті книжки  :umora: 

Це все канешно трохи не потемі , а можливо і по темі , що пасіки лягають за раз і невідомо від чого 

• Like 3
1 час назад, AVA сказал:

а можливо і по темі , що пасіки лягають за раз і невідомо від чого 

Про трахейного клеща нужно задуматься 

• Like 2
1 час назад, Мико сказал:

Про трахейного клеща нужно задуматься 

Так від того часу коли пасіка лягла пройшло уже рівно десять зим , без втрат 

За які відійшло менше 10 сімей і то більша половина перезимували, а весною чомусь зійшли на ноль

і декілька  маток небуло і посоїдіняв  , ще штук три матки по ходу непереставали сіять і бджола лягала ще до лютого 

У мене по мєлочі не пропадають . або майже вся , або ніхто  :)

Подумав дійно якийсь парадокс перший раз пасіка лягла по молодості 100% , другий кількісно матки залишились 25%,

а по бджолі тільки 10% від того що йшло в зиму ,

а так до весни доживають майже 100% , весною після обльоту сиплятся :dntknw:, можливо зимовка на соняху плюс ще чогось до соняху підхватять і слабнуть 

• Like 1
1 час назад, AVA сказал:

можливо зимовка на соняху плюс ще чогось до соняху підхватять і слабнуть 

По этой причине я купил турецкие кормушки

и буду закармливать сиропом ,

даже если сахар будет дороже мёда 

Уже маленький запас сделал 10 мехарей по 980 гривен 

• Like 3
24 минуты назад, Мико сказал:

По этой причине я купил турецкие кормушки

и буду закармливать сиропом ,

даже если сахар будет дороже мёда 

Уже маленький запас сделал 10 мехарей по 980 

От якби ще знати що цукор той нормальний а не ... 

Бо той, що брав весною зіграв зі мною жарт. Хлопці в яких брав так і не признались хто виробник. А мішок без "опізнавльних" знаків

• Confused 1
  • Sad 1