Перейти к содержанию

Здраствуйте,я только начинаю заниматься пасекой у меня вопрос: обизательно ли нужна суш для начала? Или поставить вощину и они сами вытянут?


Юра Пчеловод

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, слава 1987 сказал:

От якби ще знати що цукор той нормальний а не ... 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.03.2021 в 21:00, цыганок сказал:

Офигеть . Как думаете в чем причина такого слета ?

Думаю Романыч частично прав что причина клещ + совокупность причин, весной клеща было мало ( дёргал трутовый расплод ) но рядом пасека которая живёт сама по себе в пчеловода нет здоровья ещё и племянник перевез туда свои 15 семей думаю их и разбомбили.

Медосбор длился 10 дней и сразу после откачки обработал мавриком, ещё через 5 дней  обработал тактиком, и через 5дней обработал бипином, клал контрольные листы критичной осыпи клеща не было. Но думаю дельтаплан сыграл не малую роль, вокруг точка было 4 поля подсолнуха и 4 хозяина этих полей, ударила засуха подсолнух почти весь сгорел одно поле было что подсолнух до половины раскрылся, я тогда работал на пасеке слышу звук дельтаплана я не поверил как было около 13,00 дня но через день возле каждой сильной семьи земля была услана пчелами а ещё через пару дней начались слеты даже было пару семей где остались два корпуса меда а пчелы улетели, тактик и маврик покупал на форуме и обрабатывал в прошлом году, хранил в подвале.

Короче как услышал я дельтаплан а позже подтвердил человек что дельтаплан таки летал, и до декабря не было ни одной недели чтобы не пропало пару семей, одно жалею что, надо было их не докармливать сахаром, а забрать мед и поставить пустую суш  и заменить весь мед на сахар.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Думаю Романыч частично прав что причина клещ + совокупность причин, весной клеща было мало ( дёргал трутовый расплод ) но рядом пасека которая живёт сама по себе в пчеловода нет здоровья ещё и племянник перевез туда свои 15 семей думаю их и разбомбили.

Медосбор длился 10 дней и сразу после откачки обработал мавриком, ещё через 5 дней  обработал тактиком, и через 5дней обработал бипином, клал контрольные листы критичной осыпи клеща не было. Но думаю дельтаплан сыграл не малую роль, вокруг точка было 4 поля подсолнуха и 4 хозяина этих полей, ударила засуха подсолнух почти весь сгорел одно поле было что подсолнух до половины раскрылся, я тогда работал на пасеке слышу звук дельтаплана я не поверил как было около 13,00 дня но через день возле каждой сильной семьи земля была услана пчелами а ещё через пару дней начались слеты даже было пару семей где остались два корпуса меда а пчелы улетели, тактик и маврик покупал на форуме и обрабатывал в прошлом году, хранил в подвале.

Короче как услышал я дельтаплан а позже подтвердил человек что дельтаплан таки летал, и до декабря не было ни одной недели чтобы не пропало пару семей, одно жалею что, надо было их не докармливать сахаром, а забрать мед и поставить пустую суш  и заменить весь мед на сахар.

Вам або зенітку  придбати, або довбаних фермерів в біпіні викупати 4-5 разів з перервою в тиждень часу. Всі інші методи пасічникування при потравах мало ефетивні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 П'ять сторінок вам Юрію вже нарадили, то додам і я ще один допис. Починати вам треба було раніш, в школі з навчання правопису російської мови і "обизательно" української, нашої рідної, державної. Книжок почитати(тут майже всі так навчались), журналів, наживо з пасічниками поспілкуватись, з місцевими Дмухайлівськими та Юрьївськими пасічниками, з тими, що на сонях в ваші краї приперлися. "Підкуватись", вивчити справу теоретично, перевірити себе контрольними запитаннями в кінці кожного розділу. Ну,звичайно, перед монітором посидіти не одну годину, попрацювати помічником на пасіці. І питання на шкалт, - "Що краще мільйон доларами чи фунтами а може біткоїнами  краще, вагоміше?" Не виникло б-певен.

Що помітив, серед читачів-дописувачів немало новачків, чи таких в кого стаж в справі 2-5 років. Наприклад Денис Колосков(теж початківець і мріе заробляти бджільництвом). Чому вони не дали пораду покунути мрію про швидке, легке, надійне заробляння грубих грошей пасічникуванням? Може хто давав не побачив?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Сергій-апі сказал:

Вам або зенітку  придбати, або довбаних фермерів в біпіні викупати 4-5 разів з перервою в тиждень часу. Всі інші методи пасічникування при потравах мало ефетивні.

Та хто його зна, цеж тільки мої здогадки, але вони виникли на тому що сім'ї які злітали ті майже не брали сиропу як меду було вдосталь, в вересні сім'ї таяли на очах це вже після 5ти обробок при тому різними припаратами, а не давно звернув увагу що сім'ї які залишись живі це ті сім'ї які більше всих взяли сиропу.

Підозрюю що мій мед не пройшов би і аналізи але викупив перекуп.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Віталій.В сказав:

Медосбор длился 10 дней и сразу после откачки обработал мавриком, ещё через 5 дней  обработал тактиком, и через 5дней обработал бипином,

прочитайте інструкцію по біпіну і ви побачите свої помилки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, wwlo сказал:

прочитайте інструкцію по біпіну і ви побачите свої помилки

Ви напевно що оробляв через 5 днів ? взагалі чотири роки до цього було все добре, та і не я перший почав так обробляти.

Підкажіть будьласка,  5ть сімей в листопаді вийшли з рамок за заставну почали тягнути  язики на холстику та переносити мед в язики, всі сімї вернув на медові рамки а в середині грудня ці сімї вже густо пропоносили майже чорними пятнами та всерівно відійшли. На початку грудня три сімї зовсім затихли в клубі на рамках, мед в комірках на 1 - 2 см від клубу,  рідко не великі краплі поносу, бджіл зануриних в комірках не бачив, в чому може бути причина  такої поведінки бджіл?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Віталій.В сказал:

Ви напевно що оробляв через 5 днів ? взагалі чотири роки до цього було все добре, та і не я перший почав так обробляти.

Підкажіть будьласка,  5ть сімей в листопаді вийшли з рамок за заставну почали тягнути  язики на холстику та переносити мед в язики, всі сімї вернув на медові рамки а в середині грудня ці сімї вже густо пропоносили майже чорними пятнами та всерівно відійшли. На початку грудня три сімї зовсім затихли в клубі на рамках, мед в комірках на 1 - 2 см від клубу,  рідко не великі краплі поносу, бджіл зануриних в комірках не бачив, в чому може бути причина  такої поведінки бджіл?

Якісь фантастичні речі розповідаєте , ніколи нічого подібного не бачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Ви напевно що оробляв через 5 днів ? взагалі чотири роки до цього було все добре, та і не я перший почав так обробляти.

Підкажіть будьласка,  5ть сімей в листопаді вийшли з рамок за заставну почали тягнути  язики на холстику та переносити мед в язики, всі сімї вернув на медові рамки а в середині грудня ці сімї вже густо пропоносили майже чорними пятнами та всерівно відійшли. На початку грудня три сімї зовсім затихли в клубі на рамках, мед в комірках на 1 - 2 см від клубу,  рідко не великі краплі поносу, бджіл зануриних в комірках не бачив, в чому може бути причина  такої поведінки бджіл?

Описание: Бипин І - действующее вещество препарата (амитраз) акарицид системного действия, позволяет лечить пчел при температуре окружающего воздуха от +5°С до -5°С, когда в пчелиных семьях отсутствует расплод.В другому випадку винні корма -мабуть падь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, uam_63 сказал:

Якісь фантастичні речі розповідаєте , ніколи нічого подібного не бачив.

Так і я до цього року не бачив, а 75% пасіки втратив до листопада, працював як завжди але три роки було все добре і пасіка розвивалась а 2020р показав що я взагалі ні чого не знаю, але не розумію в чому причини таких втрат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, wwlo сказал:

В другому випадку винні корма -мабуть падь

Падь може бути, вересень був дуже жаркий і пішли дожді пасіка гуділа як на медозборі. Я вже почав грішити або на вощину або на карніку, до 2018р була тільки карпатка і вощиною користувався місцевою  на пасікі все було добре, роїлися але зимівка була майже 100% і пасіка росла, в 2019р замінив 5% маток на карніку пернер і купив пачку модної вощини, в жаркий вересень 2019р були сильні напади якщо карпатка захищалась то карніка майже ні а 2ві сімї карніки було хрен поймеш , сімї  що 7р розплоду а в літках через одну то оса то бджола виходить, сімї взвгалі не захищаюця і літок відкритий на одну бджолу, пізніше таки розтаяли 3ри сімї включаючи ці дві сімї а до грудня благополучно 3ри сімї закінчились, я в описував цю ситуацію  в тім році, хтось із колег сказав що це скоріш за все якийсь вірус тому смімї і розтаяли.  В 2020р замінив 80% маток на карніку пернер і використав 6 пачок модної вощини, вересень був жахливий 50 відсотків пасіки в літки ходили бджоли на премішку з осами, ловушки для ос стояли але  толку мало, в вересні сімї продовжували злітати і таяли ( сила сімей зменьшувалась ) на очах, на початку листопада обєднав 50% пасіки як сила сімей дуже просіла, от і виходить або вощина підробка як номера вальців не має та з якимось вірусом, в 2019 використав 5кг розтаяло 3ри сімї, в 2020р використав 30кг розтаяло 30 сімей, або все таки винна порода бджіл карніка перенер як вони взагалі не захищаюця і можливо цей вірус розносить саме оса, в 2019р було 5% маток розтаяло 3 сімї, в 2020р було 80% пасіки карніка і розтало 30 сімей + до цього кліщ, + якість кормів.

Я ні в якому разі не хочу себе вигородить і добре розумію що вина тільки моя, просто був рік не стандартиний а моїх знань  та досвіду не вистачило  тому наробив кучу помилок, хочу зрозуміти що саме вплинуло на такі великі втрати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Віталій.В сказав:

хочу зрозуміти що саме вплинуло на такі великі втрати.

Проблема скоріш за все комплексна, але основне - кліщ. 2 роки підряд була дуже тепла осінь і ранній теплий початок весни - це дало змогу виростити кілька лишніх генерацій кліща... Кількість кліща значно збільшилася, а обробки всі йшли по інерції як і раніше... На додачу до цього в багатьох була посуха в кінці сезону - оскільки були проблеми з пилковим взятком - сім'ї погано наростилися і в зиму пішли ослаблені, багатьох ще задовго до зими довелося об'єднувати. Цієї зими подібна проблема у багатьох, не лише у Вас. А далі стандартний сценарій - оскільки сім'ї в зиму слабенькі, а в багатьох зимівка на соняху - мало бджоли не змогли не змогло розігріти закристалізований корм - в результаті у багатьох опоношення і осипання, цьому посприяли ще й сильні морози...

У багатьох сім'ї позлітали ще задовго до зимівки - в цьому теж в першу чергу бачу роботу кліща - цієї осені на контрольках його осипалося як ніколи багато...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, davolodya сказав:

Проблема скоріш за все комплексна, але основне - кліщ

в ваших краях кліщ, а в наших, судячи зі слів потенціальних клієнтів на пакети - біпін. Не провівши тесту, проливали і пшикали всіх підряд. Можливо, плутали дозу, можливо, неякісний невідомого походження. Причому, постраждали пасічники як повні любителі так і потомствєнні з 20-30 річним стажем

ми також робили кілька контрольок біпіном, але бджола не сипалася і кліща також дуже мало впало, порівняно з минулим роком

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віталій.В сказал:

в 2019 використав 5кг розтаяло 3ри сімї, в 2020р використав 30кг розтаяло 30 сімей, або все таки винна порода бджіл карніка перенер як вони взагалі не захищаюця і можливо цей вірус розносить саме оса, в 2019р було 5% маток розтаяло 3 сімї, в 2020р було 80% пасіки карніка і розтало 30 сімей + до цього кліщ, + якість кормів

Скажіть, постраждали саме сім'ї карніки? чи місцеві так само?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Віталій.В сказав:

Падь може бути, вересень був дуже жаркий і пішли дожді пасіка гуділа як на медозборі. Я вже почав грішити або на вощину або на карніку, до 2018р була тільки карпатка і вощиною користувався місцевою  на пасікі все було добре, роїлися але зимівка була майже 100% і пасіка росла, в 2019р замінив 5% маток на карніку пернер і купив пачку модної вощини, в жаркий вересень 2019р були сильні напади якщо карпатка захищалась то карніка майже ні а 2ві сімї карніки було хрен поймеш , сімї  що 7р розплоду а в літках через одну то оса то бджола виходить, сімї взвгалі не захищаюця і літок відкритий на одну бджолу, пізніше таки розтаяли 3ри сімї включаючи ці дві сімї а до грудня благополучно 3ри сімї закінчились, я в описував цю ситуацію  в тім році, хтось із колег сказав що це скоріш за все якийсь вірус тому смімї і розтаяли.  В 2020р замінив 80% маток на карніку пернер і використав 6 пачок модної вощини, вересень був жахливий 50 відсотків пасіки в літки ходили бджоли на премішку з осами, ловушки для ос стояли але  толку мало, в вересні сімї продовжували злітати і таяли ( сила сімей зменьшувалась ) на очах, на початку листопада обєднав 50% пасіки як сила сімей дуже просіла, от і виходить або вощина підробка як номера вальців не має та з якимось вірусом, в 2019 використав 5кг розтаяло 3ри сімї, в 2020р використав 30кг розтаяло 30 сімей, або все таки винна порода бджіл карніка перенер як вони взагалі не захищаюця і можливо цей вірус розносить саме оса, в 2019р було 5% маток розтаяло 3 сімї, в 2020р було 80% пасіки карніка і розтало 30 сімей + до цього кліщ, + якість кормів.

Із Пернером кілька років тому мав 100% аналогічну ситуацію. Придбав був дві плідні матки успішно підсадив у відводки, одна сімейка злетіла осінню (це був у мене перший зліт за всю практику) в другій сімї матка загинула зимою. Я не придав цьому значення але коли прочитав Ваше повідомлення - закрадається думка, що в цьому є певна система.... хоча можу і помилятись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Віталій.В сказал:

Падь може бути, вересень був дуже жаркий і пішли дожді пасіка гуділа як на медозборі. Я вже почав грішити або на вощину або на карніку, до 2018р була тільки карпатка і вощиною користувався місцевою  на пасікі все було добре, роїлися але зимівка була майже 100% і пасіка росла, в 2019р замінив 5% маток на карніку пернер і купив пачку модної вощини, в жаркий вересень 2019р були сильні напади якщо карпатка захищалась то карніка майже ні а 2ві сімї карніки було хрен поймеш , сімї  що 7р розплоду а в літках через одну то оса то бджола виходить, сімї взвгалі не захищаюця і літок відкритий на одну бджолу, пізніше таки розтаяли 3ри сімї включаючи ці дві сімї а до грудня благополучно 3ри сімї закінчились, я в описував цю ситуацію  в тім році, хтось із колег сказав що це скоріш за все якийсь вірус тому смімї і розтаяли.  В 2020р замінив 80% маток на карніку пернер і використав 6 пачок модної вощини, вересень був жахливий 50 відсотків пасіки в літки ходили бджоли на премішку з осами, ловушки для ос стояли але  толку мало, в вересні сімї продовжували злітати і таяли ( сила сімей зменьшувалась ) на очах, на початку листопада обєднав 50% пасіки як сила сімей дуже просіла, от і виходить або вощина підробка як номера вальців не має та з якимось вірусом, в 2019 використав 5кг розтаяло 3ри сімї, в 2020р використав 30кг розтаяло 30 сімей, або все таки винна порода бджіл карніка перенер як вони взагалі не захищаюця і можливо цей вірус розносить саме оса, в 2019р було 5% маток розтаяло 3 сімї, в 2020р було 80% пасіки карніка і розтало 30 сімей + до цього кліщ, + якість кормів.

Я ні в якому разі не хочу себе вигородить і добре розумію що вина тільки моя, просто був рік не стандартиний а моїх знань  та досвіду не вистачило  тому наробив кучу помилок, хочу зрозуміти що саме вплинуло на такі великі втрати.

Такая ситуация не только у Вас. Просто большинство про проблему молчит. У меня с осени -3 семьи и это мелочь, но проблема в том что мои пчёлы в этом году подсолнуха не видели и весь сезон на беспрерывном поддерживающем взятке. В августе семьи были очень сильные (у меня таких сильных в осень никогда не было), а потом стали "таять" и в зиму пошли всего на 4 улочки. По нашему региону пропали семьи сотнями. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, siverit сказал:

Такая ситуация не только у Вас. Просто большинство про проблему молчит. У меня с осени -3 семьи и это мелочь, но проблема в том что мои пчёлы в этом году подсолнуха не видели и весь сезон на беспрерывном поддерживающем взятке. В августе семьи были очень сильные (у меня таких сильных в осень никогда не было), а потом стали "таять" и в зиму пошли всего на 4 улочки. По нашему региону пропали семьи сотнями. 

 

Много в кого осенью  слетело  по пол пасек . За зимовку вообще молчу . Не один пчеловод которого знаю не сказал  что семьи зашли в зиму  сильными . На опыт пчеловодов тоже грешить не буду так как большинство пчелами занимаются не один десяток год . И это не только в нашем районе . В соседних районах тоже самое . У меня тоже две семьи  с одного точка куда то  драпанули . Но я грешу на клеща . Дохрена  его было на этом точке . В зиму тоже ушли в среднем на две улочки меньше обычного . Правда у меня  все были на подсолнухе .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вряд ли только Клещ в комплексе все вышло как-то так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мне грех жаловаться на 50 семей осыпалась одна и то не нашел причины... Видел знакомых пчеловодов местных говорят что зимовка норм а как там на самом деле :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, цыганок сказал:

Много в кого осенью  слетело  по пол пасек . За зимовку вообще молчу . Не один пчеловод которого знаю не сказал  что семьи зашли в зиму  сильными . На опыт пчеловодов тоже грешить не буду так как большинство пчелами занимаются не один десяток год . И это не только в нашем районе . В соседних районах тоже самое . У меня тоже две семьи  с одного точка куда то  драпанули . Но я грешу на клеща . Дохрена  его было на этом точке . В зиму тоже ушли в среднем на две улочки меньше обычного . Правда у меня  все были на подсолнухе .

Правда у меня безпрерывный  взяток был почти три месяца , может от этого семьи и просели . И касается это не только карники . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сильные семьи зимовка нормальная  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Александр К. сказал:

Мне грех жаловаться на 50 семей осыпалась одна и то не нашел причины... Видел знакомых пчеловодов местных говорят что зимовка норм а как там на самом деле :dntknw:

Наверное нужно и самому проведать пасеку 

лепёшек брать не буду ,да и нет их у меня

,а подгорок можно и взять или обойтись

 Азия микс XXL

 

 

  • Подобається 2
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

РОМАНОВИЧ ПОРЕШАЙ СВОИ ДЕЛА СПОРТОМ И С ПАСЕКОЙ А ПОДГОРОК С ЛИТРОЙ ХОРОШЕГО ВИСКАРЯ Я ДУМАЮ МИ СОВМЕСТИМ :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Олександр Коваль сказал:

в ваших краях кліщ, а в наших, судячи зі слів потенціальних клієнтів на пакети - біпін. Не провівши тесту, проливали і пшикали всіх підряд. Можливо, плутали дозу, можливо, неякісний невідомого походження. Причому, постраждали пасічники як повні любителі так і потомствєнні з 20-30 річним стажем

ми також робили кілька контрольок біпіном, але бджола не сипалася і кліща також дуже мало впало, порівняно з минулим роком

За біпін точно дозу не плутав, маврік та тактик купував в тому році у форумчанина в тім році ними обробляв і в липні і в вересні втрат не було, було все добре, температурний рижим при обробці  теж білш меньш притримувався пасіка на кочовці стояла в повному тіньку обробляв рано з ранку, та і с коріш за все це більш міф як правда що передозировка така страшна, попередня роки обробляв 3 - 4 рази в липні при тому були випадки що пасіка стояла на відкритій території  але оброляв рано в ранці і з пушки і проливом все було добре, також навмисно в сімю заливав по 0,5л рощину біпіну всі живі і обсипання не було, а переший рік свого бджолярства в тричі збільшив дозу і обробив 10 сімей всі живі, на мою думку наврядчи такі втрати із за збільшеної дозировки або температурного режиму. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

Наверное нужно и самому проведать пасеку 

лепёшек брать не буду ,да и нет их у меня

,а подгорок можно и взять или обойтись

 Азия микс XXL

 

 

Подгорок все таки лучше будет.:) :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...