Перейти к содержанию

Бакфаст


Ракетин

Рекомендуемые сообщения

Только что приехал с выстаки ярарки в харькове имне не кто не смог предложить материал бакфаста от достойных производителей .Либо произведенного бакфаста на просторах Украины имеющий доминантность у родителей .А кругом только идет оно распространение .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, tolik2362 сказал:

Только что приехал с выстаки ярарки в харькове имне не кто не смог предложить материал бакфаста от достойных производителей .Либо произведенного бакфаста на просторах Украины имеющий доминантность у родителей .А кругом только идет оно распространение .:hi:

Анатолій приїзджай поділюся,але не продам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, igorstep сказал:

Мотокосами бригада йде і обкошує ,зараз поки є кому робити ,блисне сонце шукай тих косарів.Навіть в новинах показували...

 

 

Да было я тоже в новостях видел...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Павло Михайлович сказал:

Чому? Я служив в армії (совєтскій) , то зимою по снігу заготовляли сіно.:crazy:

Хтось розповідав, як заставляли зеленою фарбою покривати траву.:rofl:  :frusty:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, tolik2362 сказав:

Только что приехал с выстаки ярарки в харькове имне не кто не смог предложить материал бакфаста от достойных производителей .Либо произведенного бакфаста на просторах Украины имеющий доминантность у родителей .А кругом только идет оно распространение .:hi:

Та зараз то не дифіцит. Читай у личці.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну його цей бакфаст.Для зимівлі треба подвійну кількість корму.Продивився Ф 1 -середину гнізда виїли аж рамки торохтять.Прийшлось кинути медові коржі.Для нашої зони потрібна бджола економна.Правда маю іошку від Вальчука-буду виводити матки в цьому році,але заказав  карніку в Ліпатова з прицілом на 2023 рік.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, tolik2362 сказал:

Только что приехал с выстаки ярарки в харькове имне не кто не смог предложить материал бакфаста от достойных производителей

В Броніславовича питали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, wwlo сказав:

ну його цей бакфаст.Для зимівлі треба подвійну кількість корму.Продивився Ф 1 -середину гнізда виїли аж рамки торохтять.Прийшлось кинути медові коржі.Для нашої зони потрібна бджола економна.Правда маю іошку від Вальчука-буду виводити матки в цьому році,але заказав  карніку в Ліпатова з прицілом на 2023 рік.

Якщо на Миколаївщині на  сонях то можливо Ви праві, а от я для акації кращого ніж баки поки не бачу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

Якщо на Миколаївщині на  сонях то можливо Ви праві, а от я для акації кращого ніж баки поки не бачу

 Только Карника . По максимуму использует первые взятки .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, koste сказав:

 Только Карника . По максимуму использует первые взятки .:hi:

Я б не був такий категоричний,  в кінці таких заяв варто ставити :IMHO:  чи :IMHO1:.............................................:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, koste сказал:
4 часа назад, Николай S сказал:

Якщо на Миколаївщині на  сонях то можливо Ви праві, а от я для акації кращого ніж баки поки не бачу

 Только Карника . По максимуму использует первые взятки .:hi:

Коли була ще карніка , у підрахунку хто найбільше принесе акації , мав срок цвітіння самої акації ,

всьго 10 днів , взяток капець як відлічався , між карнікою і бакфастом , приблизно чи 15 мая , чи 25 мая 

Раніше зацвітає карніка виграє , бо у бакфаста роплод тільки лупится ,

ну якщо на 10 днів пізніше , то той розплод такого жару ( акації :umora:) дасть ,

а карніка маточники починає закладать їй не до акації

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, AVA сказав:

Коли була ще карніка , у підрахунку хто найбільше принесе акації , мав срок цвітіння самої акації ,

всьго 10 днів , взяток капець як відлічався , між карнікою і бакфастом , приблизно чи 15 мая , чи 25 мая 

Раніше зацвітає карніка виграє , бо у бакфаста роплод тільки лупится ,

ну якщо на 10 днів пізніше , то той розплод такого жару ( акації :umora:) дасть ,

а карніка маточники починає закладать їй не до акації

То було в ті часи, коли ми ще не знали що ті баки хочуть і як їх штовхонути на ранній старт....

У мене акація починає цвісти не раніше 25.05, до цього часу хвіст з карніки вже другого роя відпустить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Николай S сказал:

То було в ті часи, коли ми ще не знали що ті баки хочуть і як їх штовхонути на ранній старт....

У мене акація починає цвісти не раніше 25.05, до цього часу хвіст з карніки вже другого роя відпустить.

Я удосі незнаю як їх штовхать :dntknw:

Я пилку у вуликах на рамкі до кленка небачу зовсім , точніше берестка ,

який зацвітає на 3-5 днів раніше тільки вимерзає із 5 років -4 роки ,

прошлий рік півтора дня носили бересток і все змерз , через сутки жодної комірки з пилком ,

а так несли білий з берестка 9 з 10 , правда один день 

Пилок до кленка я на бджолі бачу різний потроху  , а на рамкі найти неможу ,

розплід як решето і печать і личинка , а 80% яйця 

Несіє ні карніка ні бакфаст до кленка , просто карніка може мобілізуватся меншою силою на акації ,

а бакфасту дуже потрібні ті 10 днів 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Николай S сказал:

То було в ті часи, коли ми ще не знали що ті баки хочуть і як їх штовхонути на ранній старт....

У мене акація починає цвісти не раніше 25.05, до цього часу хвіст з карніки вже другого роя відпустить.

Я пока придумав один спосіб 

У сімьї у зиму через перегородку заганяю дві матки , старі бракую і даю дві молоді 

При приносі кленка не всі матки сразу бистро реагують засівом 

Общім дві спарені по 3 рамки , завжди краще чим 1 на шість 

Коли все засіяне і печатаєтся є такий період матки зупиняються , до виходу розплоду 

Іде перша вибраковка маток , просто давлю маток хто тормозив у засіві і підрівнюю всіх

Перед акацієй ще раз давлю , правда виходить багато розплоду на сімью , но зато вивільняєтся льотна 

І тут опять в пригоді бакфаст став , там маткі просто нема де сіять , но порог роїння не той що в карніки , та і в ройку це не вони зайшли , а я накуралесив :umora:, а тут мед пішов , пішли работать 

На кінець акації срочно рамки забрать на виході 

Номер проходить, бакфаст Вальчука  мед носять , даже з маточниками , карніку ще незустрічав , щоб з маточниками мед носила 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, wwlo сказал:

ну його цей бакфаст.Для зимівлі треба подвійну кількість корму.Продивився Ф 1 -середину гнізда виїли аж рамки торохтять.Прийшлось кинути медові коржі.Для нашої зони потрібна бджола економна.Правда маю іошку від Вальчука-буду виводити матки в цьому році,але заказав  карніку в Ліпатова з прицілом на 2023 рік.

У меня наоборот. Первый год, вся пасека бакфастом зашла зимовать. И первый год, как корма очень мало съели за зиму. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Николай S сказал:

То було в ті часи, коли ми ще не знали що ті баки хочуть і як їх штовхонути на ранній старт....

У мене акація починає цвісти не раніше 25.05, до цього часу хвіст з карніки вже другого роя відпустить.

Ну это зависит какая Карника . Нормальная не роится . И для использывания взятка достаточно корпуса Рута с пчелой .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, koste сказав:

Ну это зависит какая Карника . Нормальная не роится . И для использывания взятка достаточно корпуса Рута с пчелой .:hi:

В першу чергу це залежить від того скільки сімей Ви тримаєте, відповідно скільки часу можете виділити кожній, можна тримати 1 вулик в якому не зароїться сама рійлива бджола, а можна той час розділити до прикладу  на сотню сімей рівними частинами різних порід і тоді порівнювати хто як себе веде коли часу на обслуговування значно менше.:wave:

Я ще не зустрічав карніки яка б не заливала гнізда на гарному взятку, лише один аврал на відкачці соняху з гнізда чого вартий, коли цей аврал на двох десятках сімей то не біда, спробуйте на двух сотнях. Єдиний + карніки,  я це прилюдно визнаю,  це дуже жирнючі та в безмежній кількості маточники, саме на це вона дуже щедра. Зате баки на противагу є такі , що при всіх моїх стараннях не зміг жодну з цілих двох родоводів(40 сімей), без виключення, за весь сезон загнати в ройку, вони ж прививку примуть лише за пару тижнів пісьля повного осиротіння.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.02.2022 в 21:12, Николай S сказал:

тримати 1 вулик в якому не зароїться сама рійлива бджола

И что нужно делать чтобы так получилось?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, seim сказав:

И что нужно делать чтобы так получилось?

Як що:umora: від обльоту до Покрови танцювати біля того вулика з бубном:umora::az:, кожен день  виколупувати мисочки, маточники....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Николай S сказав:

Якщо на Миколаївщині на  сонях то можливо Ви праві, а от я для акації кращого ніж баки поки не бачу

Теж на раніх взятках бакфаст мені підходить більше .

В 2020 році під час час цвітіння ріпаку карніка 80% роїлись , бакфаст 20% , звісно погода посприяла , день сонце і тепло а 3-4 дні дощ і холод , тоді лише  бакфаст дав невелику кількість меду. В 2021 карніки вже не було, роїня на ріпаку було  в межах 5% в більшості в сім'ях з старими матками . Вірю що за сприятливих умов карніка дійсно може принести більше меду , але на великій пасіці вона більш трудозатратна .:IMHO:Можливо колись я знайду Карніку чи іншу породу яка підійде мені краще , але поки що Баки.:ay::ay::ay::UA::UA::UA:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.02.2022 в 21:27, Николай S сказал:

Як що:umora: від обльоту до Покрови танцювати біля того вулика з бубном:umora::az:, кожен день  виколупувати мисочки, маточники....

Так это называется зароилась семья. Работы от нее не будет пока кто-то будет срывать маточники. Это попытка не упустить рой но нет гарантии что все маточники до единого будут найдены, а семья в это время практически не работает. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Конструктор сказав:

Теж на раніх взятках бакфаст мені підходить більше .

В 2020 році під час час цвітіння ріпаку карніка 80% роїлись , бакфаст 20% , звісно погода посприяла , день сонце і тепло а 3-4 дні дощ і холод , тоді лише  бакфаст дав невелику кількість меду. В 2021 карніки вже не було, роїня на ріпаку було  в межах 5% в більшості в сім'ях з старими матками . Вірю що за сприятливих умов карніка дійсно може принести більше меду , але на великій пасіці вона більш трудозатратна .:IMHO:Можливо колись я знайду Карніку чи іншу породу яка підійде мені краще , але поки що Баки.:ay::ay::ay::UA::UA::UA:

Саме про все це і писав вище, можливо не всі зрозуміли гумор, але його там мало. Карніка дійсно більш трудозатратна хоч і може стартувати з 4 рамок,  баки  потребують старта бажано з  6 рамок з зими + гарно утеплене гніздо:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, seim сказав:

Так это называется зароилась семья. Работы от нее не будет пока кто-то будет срывать маточники. Это попытка не упустить рой но нет гарантии что все маточники до единого будут найдены, а семья в это время практически не работает. 

В  цьому теж правда, якщо теля родилось з лисиною то таким воно і буде, хоч так танцюй хоч з бубном не поможе а каблуки за літо зносите:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Николай S сказал:

Саме про все це і писав вище, можливо не всі зрозуміли гумор, але його там мало. Карніка дійсно більш трудозатратна і може стартувати з 4 рамок,  баки  потребують старта бажано з  6 рамок з зими + гарно утеплене гніздо:IMHO:

Даже якщо узять однакову кількість рамок у карніки і бакфаста , вихід розплоду у бакфаста більший

Карніка нелюбить квадратне гніздо , питаєтся по вуглах , як не пилок так мед пристроїть і криющі їй потрібні 

У бакфаста є випадки знаружі рамки 95% засіва , в ітогі вискакує краще , бо КПД рамки використовує краще ,

мед під гніздом , або за заставной і пергу там складає , а не в гніздо тащить 
Да на медозбір карніка піде і відводком , а бакфаст , почне гнать другу волну розплоду . поки силу ненабере ,

італійка і на третю волну піде 

Це так в загальному  , правда це все варіант зжатого гнізда у мене , я уже писав старт одночасний з кленка ,

укого є верби , ліси , це незамітить 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, seim сказав:

Так это называется зароилась семья. Работы от нее не будет пока кто-то будет срывать маточники. Это попытка не упустить рой но нет гарантии что все маточники до единого будут найдены, а семья в это время практически не работает. 

Отож, переходьте на істинних баків і забудете що то є таке рій взагалі, не говорячи вже про ройову пору. :ay::please:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...