Jump to content
Ракетин

Бакфаст

Recommended Posts

1 час назад, Valik740 сказал:

Канада , Онтарио університет Гвелф займається Бакфастом з 1960 р,.

США штат Техас продає Бакфаст маток і пакети також дуже давно.

Європейська система бибрід , також видно скільки країн займається серьозно Бакфастом ,  в Австрії  13 !!! офіційних заводчиків Бакфаст, 

Ви самі чи ваші знайомі маток купляли з Австрії Бакфаст??? Я бакфастом "загорівся" ще 2006 року Шукав  де можливо було купити маток Бакфаст.

Та май-же у кожній Европейській країні є Бакфаст, а ось купити його і вивезти це питання третє.

Бакфаст В Канаді дозволено науковцям тільки у долслідних цілях. Немає промислових пасік на Бакфасті. Почітайте їхні закони, в інтернеті усе є.

Сітуація на зараз У Канаду і Сполучени Штати взагалі заборонено експорт бджіл і маток з Австраліїї та Нової зеландії постійних їхніх постачальників.

Австралія взагалі унікальний континент по бджолах. Там не має кліща а усе по тому що вони коли ввозять бджіл то бджоли підадають під жорсткий каранин на Заході країни -там пустеля (виводять і актують і сертифікують)  накшталт Ветеренарній Служби України тільки тобі бджоляр може отримати свою куплену матку чи пакет оплативши ізоляцію. За ввезеня бджіл контробандою крімінальна відповідальність. 

Про Сполучени Штати взагалі не треба говорити якщо не знаєте. Я з 10 років на пасіці у Сполучених Штатах у Атланті (ш. Джоржія). Ви розумієте що у Сполучених Штатах усі без винятку бджолярі у асоціаціях крім науково-дослідних пасік при Університетах. Ви на свої землі не маєте права поставити вулик без дозвільних документів.  Кожен рік на 01.01 треба реєструвати пасіку (у кожному штату по різном) та контракти на перевезеня бджіл на медозбір чи запилення. 

Про справжній Бакфаст ні коли поганого не казав і не скажу.  Чому на Бакфаст так багато бруду ляють. Та тому що розвелося селікціонерів по Бакфасту, роблять помісі, який до справжнього Бакфаста не має відношення.

Ось виняток з одного Европейсько журналу 

Спочатку самі способи селекції та розведення цієї бджоли викликали багато суперечностей. 
Схрещування і селекція сільськогосподарських тварин, як шлях отримання нової корисної раси, підозр не викликають. 
Однак у випадку з бджолами справа йде трохи інакше.
Ідея брата Адама, яка полягає у створенні штучної раси бджіл шляхом схрещування природних рас і селекції отриманого таким способом матеріалу, зустріла великий опір. Постійно виникали суперечки, чи є бджола Buckfast расою або тільки сумішшю. Точно можна стверджувати, що вона не є природною расою або географічним підвидом, однак, з точки зору зоотехніки і розведення тварин, є штучною расою бджіл, оскільки отримана так само, як і більшість існуючих в даний 
час порід сільськогосподарських тварин. До речі сказати, в бджільництві раса - поняття умовне. Говорячи про природну раси бджіл, ми говоримо про географічне підвиді, або про бджіл, властивих певному регіону, у яких під впливом умов середовища утворилися характерні риси. Думки про бджолу Buckfast вкрай різні. По-моєму, значна частина негативних думок виникло з кількох причин. У суперечках голосніше всіх чутні голоси бджолярів, контакт яких з бджолами Buckfast був випадковим, епізодичним, а також тих, хто за відсутності власного досвіду оперує чужими думками. 
Багато сумнівів викликає також походження цих бджіл. За описами можна припустити, що, швидше за все, мова йде про італійських бджіл або їх помісях. 
Цю впевненість живить і той факт, що досить важко знайти племінний матеріал,  «що гарантує чистоту походження». Тому часто продавалися помісні матки
що дають в наступних поколіннях помісі, хоча з вигляду і по деяким властивостям вони походили на бджіл Buckfast. Це часто відбивало охоту у бджолярів, і було причиною виникнення негативних думок.

• Like 4
  • Thanks 1
2 години тому, Valik740 сказав:

Європейська система бибрід , також видно скільки країн займається серьозно Бакфастом ,  в Австрії  13 !!! офіційних заводчиків Бакфаст, 

IMG-d6ff602c17b31cff677d053ec5155a01-V.jpg

порахуйте скільки з них обновляли родоводи в 2018, 2019, 2020, 2021 і побачите тенденцію

• Like 1
12 минут назад, Виталий Овчарук сказал:

58 минут назад, Incap сказал:

Цю впевненість живить і той факт, що досить важко знайти племінний матеріал,  «що гарантує чистоту походження». Тому часто продавалися помісні матки

Поняття " чистота походження" та " помісь" не мають прямого зв'язку.  Ви сказали бакфаст помісь що відселекціонована? Чи я не вірно зрозумів?  Будь яка помісь для якої основні ознаки- властивості витримані заводчиком може вважатись " чистопородною"? Чим стабільніші ці ознаки у поколіннях тим кращий матеріал даного заводчика. І це стосується будь якої породи чи помісі!

• Like 1
Только что, Маркіян сказал:

Поняття " чистота походження" та " помісь" не мають прямого зв'язку.  Ви сказали бакфаст помісь що відселекціонована? Чи я не вірно зрозумів?  Будь яка помісь для якої основні ознаки- властивості витримані заводчиком може вважатись " чистопородною"? Чим стабільніші ці ознаки у поколіннях тим кращий матеріал даного заводчика. І це стосується будь якої породи чи помісі!

я ні чого не ствержував це з одного Европейского журналу по бджільництву статтю писав науковець. Ви науковець у бджольництві?

12 минут назад, Маркіян сказал:

Кшиштоф Ольшевський  - поляк Друкується у багатьох Европейских виданнях по бджільниству.  Я за 40 років з бджолами накопив багато літератури і наукових видань.

Тому про чистоту походження та помісь  можу багото говорити не від себе особисто. Но не маю бажання дискутувати на цю тему. Після 15 рокві Бакфаста перейшов на Австрійську Карніку. 

• Like 2
  • Thanks 1
12.09.2021 в 20:41, AVA сказав:

Так ми ще наче і неначинали :umora:

І бакфаст ніби мене устраює і В 100 я колись Вашу бачив :hmm:

Взагалі сотка для мене , однозначно, то -  Карпатка 100 !  А якщо пишите про баків, то обов'язково до цифри повинні додавати ініціали заводчика. :IMHO: і не лише моя ... :ah:

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Взагалі сотка для мене , однозначно, то -  Карпатка 100 !  А якщо пишите про баків, то обов'язково до цифри повинні додавати ініціали заводчика. :IMHO: і не лише моя ... :ah:

Я наче написав повідомлення у відповідь конкретній людині і указав ваша сотка , які ще ініціали заводчика , там ціла аватарка з портретом :umora:KAA2.thumb.jpg.236422e152b3e773d2f084a06ea1cdde.jpg

• Like 2
  • Haha 1
4 часа назад, Incap сказал:

Тому про чистоту походження та помісь  можу багото говорити не від себе особисто. Но не маю бажання дискутувати на цю тему. 

Це погано. Адже в дискусії досягається розуміння як термінів ,якими оперуємо, так і суті.

• Like 1
  • Thanks 1
2 часа назад, Маркіян сказал:

Це погано. Адже в дискусії досягається розуміння як термінів ,якими оперуємо, так і суті.

Що вас цікавить? терміни що таке помісь у бджолярстві?  То що в Україні з бджільництвом? Як-що ні хто не дотримується природного районування бджіл про яку чистопорідність йде мова? Якщо у Чехії та Австрії більше ста років Країнка то там можливо і про чистопорідність говорити. Чи у Сполучених Штатах і Австралії італійка. В Україні карпатка-країнка, Українська степова, Поліська, Бакфаст,Кавказянка то вже не помісі то вже метізація. 

9 часов назад, Виталий Овчарук сказал:

порахуйте скільки з них обновляли родоводи в 2018, 2019, 2020, 2021 і побачите тенденцію

Натякаєте що ці люди що не оновлюють родоводи більше не займаються бакфастом ?

• Like 1
1 час назад, Incap сказал:

Якщо у Чехії та Австрії більше ста років Країнка то там можливо і про чистопорідність говорити.

Про що з вами  говорити шановний ,  я вам показав родоводи бакфаста в Австрії , і продаж бакфаста в штатах ,а ви і надалі повторюєте свою мантру ,  так і остальна ваша писанина пустозвонство , не пишіть дурниць 

1 час назад, Valik740 сказал:

Про що з вами  говорити шановний ,  я вам показав родоводи бакфаста в Австрії , і продаж бакфаста в штатах ,а ви і надалі повторюєте свою мантру ,  так і остальна ваша писанина пустозвонство , не пишіть дурниць 

Та подивіться на той Педигри по бакфасту. Скільки вже не оновлюється. Тренд Бакфаст вже проходить. 

ось якщо розуміете Англійську відео про закони бджольництва Техаса.

Ніякого Бакфаста у Техасі немає : тільки італійка і македоніка та їх помесі. 

плодна матка -50$

Безсотовий пакет три фунтовий (10000 бджіл) - 140$

Сотовий пакет 5 рамок - 200-250$

https://txbeeinspection.tamu.edu/regulations/ а це можете поперкладати особливо там де про інспекцію пасік. 

Закон про бджільництво у Сполучених Штатах діє з 1922 року з доповненнями про штрафи  єдиний для усіх штатів 

16 минут назад, Incap сказал:

Та подивіться на той Педигри по бакфасту. Скільки вже не оновлюється. Тренд Бакфаст вже проходить. 

плодна матка -50$

https://txbeeinspection.tamu.edu/regulations/ а це можете поперкладати особливо там де про інспекцію пасік. 

Закон про бджільництво у Сполучених Штатах діє з 1922 року з доповненнями про штрафи  єдиний для усіх штатів 

И работают они в скафандрах,и рои им не зачем они их не успевают ловить.

• Like 1
  • Haha 1
8 годин тому, Valik740 сказав:

Натякаєте що ці люди що не оновлюють родоводи більше не займаються бакфастом ?

Так, також зверніть увагу скільки зареєстрованих  людей в країні де було створено бакфаст. 

39 минут назад, Виталий Овчарук сказал:

Так, також зверніть увагу скільки зареєстрованих  людей в країні де було створено бакфаст. 

Значить or, kb, vdb, st, ітд ітп,  також завязали з бакфастом ?:umora::wave:,  скажіть правду ,в клубі кку гриньков всіх зомбує і методички видає по бакфасту?

IMG-c0b39201a6873d0efeb6d88cb215131f-V.jpg

IMG-2ffb2f441c850537dd505560d29eca96-V.jpg

IMG-101c810f7e6d8d89217eecf0346ecf10-V.jpg

IMG-1a8021813878c313fc395dcf021a2466-V.jpg

7 часов назад, Incap сказал:

плодна матка -50$

В штатах тримають і розврходять різні породи навіть кавказяну , і ще - карніола це не суміш італійки і македоніки як ви вище писали а країнка ( зі словеніі і герм)  амер селекціі . Розвінчую ще 2 ваших пустозвонства.

23 минуты назад, Valik740 сказал:

Значить or, kb, vdb, st, ітд ітп,  також завязали з бакфастом ?:umora::wave:,  скажіть правду ,в клубі кку гриньков всіх зомбує і методички видає по бакфасту?

Для чого переходити на особистості???  Які методички? Хто кого зомбує?

Ви робете медвежу послугу тим хто дійсно хоче щось зробити для Бакфаста. За таких як ви и починаються нападки на Бакфаст. 

А ось Вам науковці Австрії та Німетчіни публікації 2014-2018 рік

Доктор Герман Пехакер, президент Австрійської асоціації карники (АСА). Це гібрид з випадковими перетинами. Треба подивитися його родовід При природному спарюванні після другого-третього покоління іноді отримують дуже агресивних бджіл. Тому слід оновлювати сім'ї (колонії) кожен другий рік. У Східній Австрії на деяких пасіках містять бджіл Buckfast, але там іноді стикаються з проблемою злобівості. Продуктивність праці? У Німеччині провели порівняльні тести між Carnica і Buckfast (В.Моl, Р.Büchler). Carnica виявилася кращою. Щоб отримати дохід, австрійські бджолярі містять близько 1 тис. Сімей Buckfast, однак на цих пасіках багато проблем з роением. На пасіках, де розводять Carnica, налічується від 200 до 500 сімей, дохід у господарів той же, але бджоли не рояться. По-моєму, в даний момент в будь-якому випадку порода Carnica краще, ніж Buckfast.

Моріс Баллард, директор Асоціації англійських бджолярів-фермерів, інструктор інструментального запліднення. Відділ селекції бджіл в абатстві Бакфест був закритий три роки тому. В Англії деякі бджолярі досі розводять породу Buckfast, але маток завозять з Данії та Німеччини. Раніше я був ченцем і працював разом з братом Адамом. Селекцією бджіл займався і брат Данило. Він повідомив, що з бджолами Buckfast припинили працювати через те, що даний гібрид вимагає правильного підбору комбінацій схрещування, а це займає багато часу. Зараз я утримую тільки бджіл Carniolan. Бджоли Buckfast після припинення селекційної роботи з ними поступово ставали дуже агресивними, і контролювати їх стало неможливо.

Вільфрід Амон, селекціонер, член АСА. Містив трохи сімей Buckfast в Тіролі. Працювати з ними без костюма було важко, оскільки бджоли виявилися дуже агресивними. Думаю, працювати з Buckfast можна лише в тому випадку, якщо кожен рік міняти маток на оригінальних, але це дуже дорого. Можу відзначити непогані якості бджіл Buckfast першого покоління, проте особини другого покоління в основному агресивні і менш продуктивні. Всі мої знайомі замінили породу Buckfast на Carnica.

В даний час спостерігається масове завезення маток породи Buckfast з Європи в Росію. Згідно селекційної програмою розвитку бджільництва в європейських країнах, поряд з бджолами Carnica там відчувають і інші породи, в тому числі Buckfast. Гібридних маток F1 отримують в ізоляції в спеціальних облетніках, на островах і за допомогою інструментального запліднення. Для перевірки якості потомство передають на пасіки, де оцінюють всі ознаки одержані гібридів. Після випробування вирішується питання про доцільність їх подальшого використання.

Найкращі, що пройшли відбір матки Buckfast не потрапляють на російський ринок, оскільки високопродуктивний вихідний племінний матеріал нечувано доріг. Він ніколи не надходить у продаж, так як використовується для нових варіантів схрещування і для отримання товарних дочірніх маток F1.

• Like 1
4 минуты назад, Valik740 сказал:

В штатах тримають і розврходять різні породи навіть кавказяну , і ще - карніола це не суміш італійки і македоніки як ви вище писали а країнка ( зі словеніі і герм)  амер селекціі . Розвінчую ще 2 ваших пустозвонства.

Ви взагалі то бачили Карніолу? 

24 минуты назад, Incap сказал:

Це гібрид з випадковими перетинами

?? Може контрольованого перетину? Родоводи тому підтвердження .  Гібрид ? У бджіл гібридів не існує , вже навіть кашковському дошло ,

27 минут назад, Incap сказал:

При природному спарюванні після другого-третього покоління іноді отримують дуже агресивних бджіл.

Це стосується любих порід , навіть ваша карніка у 2 -3 поколінні в селі де не має баків чи інших порід , стане агресивною,  трутень ''диких бджіл''зробить свою справу.   Подальшу вашу писанину не маю бажання розжовувати , ви ще гринькова жовті статейки тут опоблікуйте. 

28 минут назад, Incap сказал:

Ви взагалі то бачили Карніолу? 

Ви взагалі бджіл живих бачили? 

• Haha 3
1 час назад, Incap сказал:

Польський промисловий бджоляр про Карнику і Бакфаст

• Like 1
26 минут назад, Incap сказал:

Щось він не те меле про бакфаст , це карнікі потрібно востанавлюватся , я відмовився від карніки тому що вона як раз просідає після взятку з акації , був рік коли вийшло по 30кг на зимувалу у карніки 49 кг через ваги , соняху я від карніки в цьому році толком непобачив , тільки бакфаст сонях носив , карніка тільки в силу війшла на кінець соняху, тому що дві неділі після акації матки карніки несіяли

Правда і на акації у бакфаста був ну дуже сильний рознобій по приносу акації , деякі і мед принесли не хуже карніки і силу непотіряли , деякі середину тримали , а деякі тільки почали розвиватся , тому що пилку рано весною нема до кленка зовсім, а від кленка до акації місяць і хто соплі чухає той акації неносить , 

У мене чітко видно яка лінія бакфаста на що способна весною , разнобій ну дуже великий , даже від одного матковода Юри Вальчука ( його лінія основа пасіки), не кажучи як що це будуть різні матководи , за сонях я мовчу там різниці нема , всі прочухуются і носять

А от стартоноть з кленка і принести вище середнього по пасіці акації не жодна лінія може і це притому що сімьї бакфаста в зиму більше 5-6 рамок у мене нема , пилку знову в нема августі

А зараз карніка зовсім наращуватся нехоче в умовах сотні сімей на точку , точок в селі уже за 1000 маткоміст перевалив , точніше в радіусі льота 3км сотні сімей і карніка незмогла пробить ці кордони і сиділа дві неділі майже зовсім без розплоду, відповідно сонях нема кому носить 

• Like 3
23 минуты назад, Incap сказал:

Давайте ще сюди видео Гайдера '' увага диверсія'' і всі статейки гренькова ,  неадекват чи шо ? 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 4

Бакфаст це система селекції і вона можить не бути привязана до конкретної бджоли породи , лінії і т.д. 

Хтось бере старі лінії і питаєтся тримати рівень , а можна взяти якісь місцеві і прімінивши систему селдекції брата Адама , яку ми всі умовно називаємо бакфаст вивести свою лінію бакфаста 

Суть в тому , як що ти називаєш свою лінію бакфаст , то відповідай за показники ХПП , а не неудачна комбінація :dntknw:

Та мені пофіг комбінації матковода , мені потрібен мед , саме прикольно , що жоден матковод мене не запитав , а які у тебе умови медозбору , може я тобі підберу відповідну лінію 

А підбор бакфаста під особливості розвитку весною під веснянні меди мене дуже напрягає

• Like 1
  • Thanks 2
45 хвилин тому, AVA сказав:

може я тобі підберу відповідну лінію 

дозволю собі продовжити цитату

підберу вулика, підберу рамку, підберу сортовий соняшник, насаджу акації та липи, та сам приїду і буду контролювати щоб лишній мед не забрав після підсніжників, клену, абрикоси, акації і т.д. Ну щоб порода не просідала, коли відсутній взяток і мед у вулику.

а тоді чекаю тільки похвалу, що ось такий матковод МОЛОДЕЦЬ.:umora:

• Haha 2
2 години тому, Valik740 сказав:

Значить or, kb, vdb, st, ітд ітп,  також завязали з бакфастом ?:umora::wave:

не слідкую хто з чим завязав, просто звернув увагу що родоводи з кожним роком ведуть меньше людей, скажіть тоді причину (версію), чому людина справно веде родоводи, а потім забиває на них? можливо є якийсь інший ресурс?

3 години тому, Valik740 сказав:

скажіть правду ,в клубі кку гриньков всіх зомбує і методички видає по бакфасту?

я не знаю, спитайте напряму особисто у нього або у учасників клубу.