Jump to content
Ракетин

Бакфаст

Recommended Posts

В 01.02.2021 в 13:26, Grygorii сказал:

Якось складно перелаштуватись після аборигенів. Звик що їдять мало, тому що мала сила сім'ї .

Вчора відкрив F1 у B80 (VYP)- всі вгорі, клуб ніби розпався, розлізлись на весь вулик, 9-10 вуличок. На душі не спокійно, що внизу не видно,  поклав на клуб рамку. Правда, якщо весною вийдуть на 9ти рамках, тоді це ідеальна бджола, скільки б вони там не їли.

В 01.02.2021 в 13:45, mixaskm сказал:

Погнали расплод . На выходных тоже смотрел некоторые уже распались и погнали расплод. теперь контроль за кормами.  

Вчера пересмотрел все семьи. Все ещё сидят плотным клубом, только 1 семья кордован с маткой Ф2 ушла с крайних рамок в центр, заняла рамки с низу до верху и от передней стенки до задней. Тепла ещё нет, но либо готовятся, либо уже матка отложила яйцо. Посмотрю, что получится по состоянию на 1 апреля.

В 03.02.2021 в 10:23, Женя Циба сказал:

Якось мені превичніше працювати з сильнішими сім'ями,ніж весною бавити тих 4-5 рамок,і товарний вид кращий на продаж сімей в квітні,тай напротязі сезону бак стабільний по силі ,але розход кормів звісно більший.

Наголошую,від карніки не відмовляюсь. 

Розхід корму це ще можна поспорити де більший, зимою можливо і в сильних, та якщо так як цього сезону, то то можна посперечатись, сильних то не кормили:)  І зимувати сильні сім'ї бажано на дні з сітки.

• Like 6
3 часа назад, teplov сказал:

Розхід корму це ще можна поспорити де більший, зимою

Нечего там спорить - сильные семьи в зимний период употребляют корма меньше в пересчёте на 1 пчелу.

• Like 1
11 часов назад, Гурович сказал:

Нечего там спорить - сильные семьи в зимний период употребляют корма меньше в пересчёте на 1 пчелу.

удельный расход корма ( расход/ на 1 кг пчел) может и меньше, но сильная семья в целом потребляет больше. Есть моя статистика по зимнему расходу кормов которая показывает что расход у семей одной силы может отличаться в два раза от 6.5 кг до 12.5 кг...Так что индивидуальные особенности семей влияют на расход кормов больше чем об этом говорят общие закономерности.

• Like 12
  • Thanks 1
  • Haha 1

Це хорошо видно по розміру клуба протягом зими в одинакових по силі сімей

У вуликах із сіткою є можливість відкрить одним пальцем кришу і побачить , хто де і наскільки має рихліший клуб занімає більшу площу рамки той і меду більше потребить в звязку з активностью 

Породність грає дуже велику роль при одинаковій силі сімей на витрати корму зимою 

На дні з плошною сіткою на повномедних рамках за 4 зиму спостережинь ще ні разу небуло руху клуба назад , меду завжди до кінця холодів вистачало , а от рихлий клуб який занімав більшу площу рамок при потепліні витрачав завжди більше меду у бакфаста одинакової сили завжди мінімум на 5см до задньої стінки меду менше, я неповню випадку щоб клуб карніки даже відпередньої стінки відірвався 

Повторяю рамки повномедні даже на ложе пустого місця буде максимальна площа 4 спічичних коробка і то через рамку, все на склад в ноябрі тільки повномедки 4-5 шт і все ,

так що хто і скільки з*їв я можу вимірять кожен сантиметр :)

в прошлому при ревізії перший раз в житті пришлось забирать рамки з медом і носить маломедки бо маткі небуло де сіять , штук десять поміняв 

Р.С де кришу одним пальцем невідриеш ще з осені не дивився ліньки 

• Like 1
В 03.02.2021 в 08:40, Пасечник1984 сказал:

Яка різниця ?якщо на рапсі карніка вже має силу не меншу,ніж бакфаст?плюс набагато економніша бджола зимою.Є різниця,що ставити 8-9 рамок,що 4-5 ?а по якості зимівлі до карніки питань взагалі немає

Почавз кінця читать , непрочитавши предмет спору 

Ниже описав свої спостереження да однозначно карніка економічніше зимує 

От тільки даже якщо взяти одинакову силу сімей карніки і бакфаста , то на рапс карніка сильніша ,

а от на акацію уже ні 

При одинаковій силі сімьї і в силу природних особливостей і моєї технології сжатого гнізда ,

я добиваюсь майже 100% засіву рамки гнізда у бакфаста , як карніка питаєтся туди і мед скласти і пергу а ще при взятку рапса , хотя у мене його ніколди толком не сіяли

Отже виходить при одинаковій кількості рамок у сімьї вихід розплоду КПД у бакфаста на рамку більше , а це мінімум 6000 . а якщо сімья на рамку , виходить бакфаст слабіший зимою на рамку карніки на акацію вийде однаковий

Раніх медоносів типу садів і верб нема , рапс підтнримуючий , матка до рапсу засіва деякі красиві рамки на 100% взятку меду майже нема , мед жруть сонях зз заставной , або з рамок підставлених під гніздо 

Так що все сводится дотого а чи зацвіте цей рік акація , от тоді зимой переросхід окупится в кожному регіоні свої приколи природи ікожен під них приспосаблюєтся , якщо хоче чи може :hi:

• Like 4
4 часа назад, Брониславович сказал:

удельный расход корма ( расход/ на 1 кг пчел) может и меньше, но сильная семья в целом потребляет больше. Есть моя статистика по зимнему расходу кормов которая показывает что расход у семей одной силы может отличаться в два раза от 6.5 кг до 12.5 кг...Так что индивидуальные особенности семей влияют на расход кормов больше чем об этом говорят общие закономерности.

а остальные факторы при зимовке этих семей тоже были одинаковые? Степень заполненности рамок кормом (количество пустых ячеек для размещения клуба), светлые или темные соты, одинаково спокойно зимовали пчелы или одна из них была более активна зимой

1 час назад, seim сказал:

а остальные факторы при зимовке этих семей тоже были одинаковые? Степень заполненности рамок кормом (количество пустых ячеек для размещения клуба), светлые или темные соты, одинаково спокойно зимовали пчелы или одна из них была более активна зимой

Их была не одна. взвешивали около 30 шт. Условия зимовки были одни и те же. расплода при втором взвешивании не было. Каких то закономерностей по расходу корма не обнаружил. Пришел к выводу, что маток в семьях с повышенным расходов надо менять. Все семьи были одной породы. но матки свободного облета. 

• Like 6
  • Thanks 2

Коллеги ищу книгу Комиссара А.Д. Матководство от маточника к плодной матке, и книгу про получение маточного молочка. Хотел купить но не смог найти. Может у кого есть в электронном варианте. Поделитесь пожалуйста.

1 минуту назад, gossen сказал:

Коллеги ищу книгу Комиссара А.Д. Матководство от маточника к плодной матке, и книгу про получение маточного молочка. Хотел купить но не смог найти. Может у кого есть в электронном варианте. Поделитесь пожалуйста.

Позвоните Комисару он вышлет 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

В этом году влага есть,зима тоже есть,поэтому надежда на нормальную весну тоже есть.А у кого берете материал бакфаста,если не секрет ?

• Like 2

• Like 3

Рутнер, Рутнер...

Ось як треба...:)

Це вартує Нобелівської премії...:IMHO::rofl:

Або що там присуджують за відкриття в галузі генетики...

Тримайте  "бахваст туртовки"...:rofl:

Парируйте "бахвасчики":umora: 

Edited by ромео
  • Haha 9
  • Confused 1
  • Sad 1
50 минут назад, ромео сказал:

Рутнер, Рутнер...

Треба йому підказати, що матку з тими трутнями треба буде на ніч у кліточку закрити щоб переспали.

• Haha 15
1 час назад, ромео сказал:

Коменты читали? Там основное открытие...

Цитата

А если предположить, что при ИО ( искусственном оплодотворении ) все яйца сразу оплодотворяются, поэтому нет трутней и нет роения. Тогда и порода не причем. И если мы хотим , чтобы наши пчелы не роились надо осваивать технологию ИО , а не маток ( Бахваст ) покупать. Вот о чем я думаю.

• Haha 7
1 година тому, Алексей Кременчуг сказав:

Геніально,особливо про яйця,які одразу всі разом заплідняться:rofl:

Edited by Роман Кременчук
*
  • Like 2
13 минут назад, Алексей Кременчуг сказал:

Больше комменты читаю ,чем смотрю 

иногда по 300 комментов и видос давно кончился а я всё читаю 

вот и М Гращенко блеснул последним видосом 

готов опутать село колючей проволокой и сжечь мародёров ,

две рамки мёда крысы -мародёры украли 

14 минут назад, Алексей Кременчуг сказал:

все яйца сразу оплодотворяются, поэтому нет трутней и нет роения.

• Like 1
  • Haha 1
26 минут назад, Алексей Кременчуг сказал:

Да... нас ждут большие перемены -росте нове покоління бджолярів

• Like 4
3 часа назад, ромео сказал:

Рутнер, Рутнер...

Ну шо бакфастчики , принимайте в свои ряды :rofl: . А  :rofl: 

• Haha 2
3 часа назад, ромео сказал:

Рутнер, Рутнер...

Может это где то в дурдоме  в подсобном хозяйстве пчел розводят . А :umora: 

• Haha 4

Хто тримав елгон? Хотілося б почути відгуки за цю бджолу. Чи справді на ній менше кліща ніж на інших лініях? Як вони по медопродуктивності? 

• Haha 1
20 хвилин тому, chajka2005 сказав:

Хто тримав елгон? Хотілося б почути відгуки за цю бджолу. Чи справді на ній менше кліща ніж на інших лініях? Як вони по медопродуктивності? 

Забудьте про закліщеність, як характеристику породи бджіл. Для рядових пасічників це не грає ніякої ролі і, на даний момент, являється чистим маркетингом. На цьому сходяться багато шановних матководів, хто випробовував кліщостійкі лінії та породи. Це є вузька тема науковців та дослідників без практичної користі для пасічників. Тому якщо цікавитеся породою лише через цю характеристику - хтось просто робить гарну рекламу своїм маткам завдяки віртуальним характеристикам. 

• Like 8
8 часов назад, Sanich сказал:

Забудьте про закліщеність, як характеристику породи бджіл. Для рядових пасічників це не грає ніякої ролі і, на даний момент, являється чистим маркетингом. На цьому сходяться багато шановних матководів, хто випробовував кліщостійкі лінії та породи. Це є вузька тема науковців та дослідників без практичної користі для пасічників. Тому якщо цікавитеся породою лише через цю характеристику - хтось просто робить гарну рекламу своїм маткам завдяки віртуальним характеристикам. 

Дякую. Це все зрозуміло. Але хотілося б почути реальні відгуки від пасічників, які тримали елгон особисто. 

В 09.02.2021 в 11:06, AVA сказал:

При одинаковій силі сімьї і в силу природних особливостей і моєї технології сжатого гнізда ,

я добиваюсь майже 100% засіву рамки гнізда у бакфаста , як карніка питаєтся туди і мед скласти і пергу а ще при взятку рапса , хотя у мене його ніколди толком не сіяли

Отже виходить при одинаковій кількості рамок у сімьї вихід розплоду КПД у бакфаста на рамку більше , а це мінімум 6000 . 

При расширении гнезда там нужно учитывать особенности разных пород

• Like 1

Дания. Бакфаст. Вывод маток. Селекция...   видео я правда ещё не смотрел.   Это этот Алексей что неделю назад снял на свой телефон на моей пасеке зимовку пчёлосемьи без крыши (видео на моём Ютуб канале)...  так что Мы так же смогли показать мастер класс... 

Edited by Сергей Тюркин
  • Like 5