Jump to content
Ракетин

Бакфаст

Recommended Posts

4 години тому, ДобровоЛ сказав:

А певні, що ще УС існує, ну хоча б за характеристикою цієї породи до експансії кавказянок та карпатянок?:ah: Я за довоєнний період і не згадую...

Але відповідь дайте у темі УС.:hi:

Вже писав за це і повторю, українська степова довоєнна і післявоєнна була досить сильними сімями, по десять дванадцять рам в зиму йшли...роїлися від середини червня, як не розширяли, або відводки не створювали вчасно. Це схоже на бакфаст в якомусь роді було, тільки сірі темні були і чуть з коричневим світлим бували. Слабі сімї були і їх підгодовували цукром, але з них ні меду ні толку не було. Бакфаст Брата Адама, це альтернавтива приїзжій в Німеччину карніці, яка замінила аналог лісостепової в німців і меліферу меліферу в лісовій частині  Баварії і Саксонії. Хіба Брат Адам про це не знав? Звичайно знав.

• Like 2
  • Thanks 1

Проблема в том что люди которые вешают ярлыки любым породам должны каким то образом понять биологию. Это все медоностные пчелы ВСЕ.А пробле ма марфометрии в том что другая половина коллег верит в то что жилкование крыльев на что влияет. Соберетись за круглым столом и поговорите. Все я пошел из темы а то скоро меня расстреляют.:hi:

• Like 8
  • Thanks 2
  • Haha 1

в ж...жилки:ay:

сами по себе они ничто

• Thanks 1
2 часа назад, Николай S сказал:

І в мене сусідськи дівчата зрозуміли, що можна топлес в садочку загорати:umora:

Біля моєї пасіки сусід коня припинає

IMG_20190823_140302_HDR.thumb.jpg.dac4f1258697a15644e3e9967e3f9d9f.jpg

• Like 5
2 години тому, Николай S сказав:

А фото в Ги..Ги ж , надіюсь , скоро побачимо...:ah::ay::umora:

• Like 2
  • Haha 2
2 години тому, Николай S сказав:

15 хвилин тому, Север сказав:

IMG_20190823_140302_HDR.thumb.jpg.dac4f1258697a15644e3e9967e3f9d9f.jpg

Це мені також треба виставити фото?:umora: діла не буде, ми так не домовлялись:af:

10 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

А фото в Ги..Ги ж , надіюсь , скоро побачимо...:ah::ay::umora:

О", пан Леонід наче з язика зняв:umora:

Edited by Николай S
  • Like 3
  • Haha 3
25 минут назад, Север сказал:

Оті два вулики, що ближче до коника, "СНІД"-ом заражені, як раз, від Вальчука:umora:

• Like 5
  • Haha 2
27 хвилин тому, Николай S сказав:

Це мені також треба виставити фото?:umora: діла не буде, ми так не домовлялись:af:

О", пан Леонід наче з язика зняв:umora:

Ото ж бо. Назвали "один" , називайте й "два". Фото то точно є. По собі знаю...:umora:

А мо" ще й з бакфастом у руці...:ah:

• Like 3
  • Haha 1
16 хвилин тому, Север сказав:

Оті два вулики, що ближче до коника, "СНІД"-ом заражені, як раз, від Вальчука:umora:

В  мене дома в швагра було пару сімей місцевих . То до них я в футболці міг заглянути  тільки під шафе :az:. У 18 році поставив я там десяток сімей  теж  інфіковані снідом з ф1 і пару ф2(вибраних). То  в 19 році лазив до них в любу пору дня в шортах. Деякі могли цапнути після відкачки меду  а так  на рахунок миролюбності все влаштовує. Тримаю одну сімю місцеву на охороні  :umora: (як память типу талісман) що жлтять там те і роблять  з 15 року по сьогодні як були нарвані  так і залишились (приходиться постійно у них різати трутня. Такі гарячі хлопці мені не потрібні )

• Like 3
2 часа назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Проблема в том что люди которые вешают ярлыки любым породам должны каким то образом понять биологию. Это все медоностные пчелы ВСЕ.А пробле ма марфометрии в том что другая половина коллег верит в то что жилкование крыльев на что влияет. Соберетись за круглым столом и поговорите. Все я пошел из темы а то скоро меня расстреляют.:hi:

Патроны пожалеют на "расстрел" - просто затопчут ногами...:umora:

• Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 2
5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Чомусь навіть на липі нічого вони не принесли і це УС  в яких медозбір злипи повинен бути в крові... Я навіть на наступний рік лишив їх 4 з 9 для подальшої перевірки. Картина повторилася. І мої травневі відводки на Ф-1 баках тоді обскакали зимувалі сім"ї УС і дали  меду більш, ніж вдвічі.

В цьому 2019 році ВЗЯТКУ З ЛИПИ - НЕ БУЛО. Тільки о 5..6-ій годині ранку бджола щось трохи смоктала нектару. На жаль такі були погодні умови. За весь час (з 2009 року), що пасічникую - то лише один раз вдалося взяти чистого липового меду (здається в 2011 році). Тоді такі були умови: бджоли місцеві (умовно кажучі УС) та в травні - на початку червня лив постійно грибний дощік. З 2014 році почав закуповувати маток карпатки (перші "Говерла"були з Харкова), тоді і меду добавилось. Зараз вся пасіка на помісних бджолах (основа - італійка), майже "бакфаст". :umora: А продавець казав - карпатка "Синевір". :dntknw::hmm:От вір кому! Вже тепер перевіряю бджіл "за крильцями". :blink:

ТАК ТЕПЕР Я МАЮ МЕДУ БІЛЬШЕ. І ТІЛЬКИ З АКАЦІЇ ТА СОНЯХУ! ТА З БДЖОЛОЮ РОБИТИ НАБАГАТО КРАЩЕ, МЕНШЕ ЖАЛЯТЬ!

Треба пробувати та шукати краще!

Edited by shumila_1982
  • Like 4
8 минут назад, Брониславович сказал:

Патроны пожалеют на "расстрел" - просто затопчут ногами...:umora:

В одному з останніх відео ви згадували, що зараз заповнюєте родоводи своїх маток. Де можна їх подивитися? Цікавить В 99 з комбінації В99*В20.

34 хвилини тому, shumila_1982 сказав:

В цьому 2019 році ВЗЯТКУ З ЛИПИ - НЕ БУЛО. Тільки о 5..6-ій годині ранку бджола щось трохи смоктала нектару. На жаль такі були погодні умови. За весь час (з 2009 року), що пасічникую - то лише один раз вдалося взяти чистого липового меду (здається в 2011 році). Тоді такі були умови: бджоли місцеві (умовно кажучі УС) та в травні - на початку червня лив постійно грибний дощік. З 2014 році почав закуповувати маток карпатки (перші "Говерла"були з Харкова), тоді і меду добавилось. Зараз вся пасіка на помісних бджолах (основа - італійка), майже "бакфаст". :umora: А продавець казав - карпатка "Синевір". :dntknw::hmm:От вір кому! Вже тепер перевіряю бджіл "за крильцями". :blink:

ТАК ТЕПЕР Я МАЮ МЕДУ БІЛЬШЕ. І ТІЛЬКИ З АКАЦІЇ ТА СОНЯХУ! ТА З БДЖОЛОЮ РОБИТИ НАБАГАТО КРАЩЕ, МЕНШЕ ЖАЛЯТЬ!

Треба пробувати та шукати краще!

Синєвір та Говерлу потрібно у Гайдара купувати. 

А про липу я писав - це було років 5 тому. А цього 19 року і мої падь принесли з липи. Раніше липа все давала нормально.

• Like 2
1 час назад, Север сказал:

В одному з останніх відео ви згадували, що зараз заповнюєте родоводи своїх маток. Де можна їх подивитися? Цікавить В 99 з комбінації В99*В20.

Основа уже есть 

Копия 2016 - В42-В100(GBI)-19.jpg

Edited by Брониславович
  • Like 7
17 часов назад, Uran сказал:

Про що це ви? Хіба керівник Спілки пасічників не казав погане за бакфаст,

Яка різниця хто про які бджоли говорить .. я веду мову що ви матководи формуєте уяву у звичайних пасічників, що купив маток і качай мед .. а я пояснюю що так не буде якщо не займатися бджолою на своїй пасіці ... не вибраковувати поганих і не робити відводки від сильних ... не поліпшувати технологію на своїй пасіці ... не обробляти вчасно бджолу від вароа .... не давати синій йод на поїлку .... не пускати в зиму на меду .... не боротись з акарапідозом ... та інше .....

• Like 4
  • Thanks 1

• Like 2
  • Thanks 1
6 часов назад, RAN сказал:

Яка різниця хто про які бджоли говорить .. я веду мову що ви матководи формуєте уяву у звичайних пасічників, що купив маток і качай мед .. а я пояснюю що так не буде якщо не займатися бджолою на своїй пасіці ... не вибраковувати поганих і не робити відводки від сильних ... не поліпшувати технологію на своїй пасіці ... не обробляти вчасно бджолу від вароа .... не давати синій йод на поїлку .... не пускати в зиму на меду .... не боротись з акарапідозом ... та інше .....

я так и поступаю ....кроме бипина или бипина Т + экапол из масел растений

ничего не применяю .....кайф в том ,что вернулся опять в прошлое ,когда пчёлы ничем кроме клеща не болели 

осталось лишь обуздать их не совсем покорный нрав в плане ройки .

Возможные потери решил уменьшить путём разведения крепких витальных пчёл...

Насчёт поилок -пускай летают на водоёмы ...

• Like 2

Ви хоч цікавились моєю пасікою і що роблю, а я про все писав і відео викладаю уже з 2014 року, коли робпочинав роботу з ШЗ матками від Вальчука, від Рудя Євгенія і так далі. Побічно маючи декілька сімей українки.  Свої неплоднідаю на осіменіння після року апробації дочірних сімей. Так що все норм і на острови повезу...

• Like 3
19 хвилин тому, Uran сказав:

.  Свої неплоднідаю на осіменіння після року апробації дочірних сімей. Так що все норм і на острови повезу...

Хто  Тернопільщині поблизу робить ІО? Спасибі.

• Like 1
В 16.01.2020 в 14:03, AVA сказал:

Основна селекція медових пасік , це відібрать кращі сімьї на слідующий рік для трута 

Селекция в пчеловодстве, это как дыхание организма, где вдохом  является инбридинг , концентрирующий передачу нужных ХПП потомству, но приводящий к потере жизнеспособности, а выдох, это кроссбридинг, усиливающий жизнестойкость пчелосемей, но приводящий к потере гарантированной передачи ХПП все больше с каждым последующим поколением с неконтролируемым спариванием. Пока есть это дыхание- отрасль живет и процветает.

Закон селекции ( НР) 2.JPG

• Like 3
  • Haha 1
В 16.01.2020 в 13:39, ДобровоЛ сказав:

Так тиж песіонерів всього три від нашої "науки" - Комісар, Гадар і, якщо не помиляюся, нинішній очільник кінобджолярської кафедри... Про менш значущих я й не говорю.:ah:

А , ще забув нашого ярого опонента Овдієнка з смт. Рокитне Київської області - він донедавна був членном якоїсь крутої "рівізійної комісії".:umora::wave:

• Like 1
В 17.01.2020 в 17:47, bosik2017 сказав:

Хто  Тернопільщині поблизу робить ІО? Спасибі.

А Ви ще не здогадалися

В 16.01.2020 в 11:24, слава 1987 сказал:

Де результати їх діяльності?  Пасічники України мають бути вдячні конкурентам вітчизняних порід - оскільки завдяки цьому з'явились масово Іо, острівні вітчизняних порід, що є шляхом до поліпшення цих порід, чому спали 20 років,( Бо і таке купують, альтернатив то нема), а тепер винен " бджолиний снід"

Згадується історія ЗАЗ( вітчизняний виробник легкового ТЗ) - чим вона закінчилась думаю розповідати не потрібно. 

Щоб знайти і придбати матеріал чистої, відселекціонованої УС треба ще постаратись. Звернувся до шанованого мною матковода УС з проханням продати матку острівну. Як виявилось  остріна УС більший дефіцит ніж острівна Бакфаст. Як результат - на моїй пасіці нема матеріалу УС з якої я зміг би для себе вивести. Так як я починаючий я визначаюсь з бджолою шляхом порівняння в своїх умовах. Те чого ти не спробував точно не стане основою твоєї пасіки. Залишиться краща. Планую на одному точку тримати 1 породу.

Це виключно моя думка без претензій на істину

я вот наблюдаю за Паланочкой. Человек начал с экзотических пород кордован ,бакфаст, карника,карпатка, итальянка, УС. Прошло 5-6 лет теперь смотрю у него пару бакфаст ,пару карник , всё остальное УС. Т.е. он заработал на экзотике денег и вкинул в селекцию УСП, став при этом одним из немногих селекционеров этой пчелы. 

А теперь оказывается этот человек нарушает закон, как то это всё странно смотрится со стороны. Человек вкладывает столько всего в селекцию УСп ,а его обвиняют. С другой стороны селекция УСП рано или поздно зайдёт в тупик ,как это бывает при линейной селекции , т.е. все будут друг другу родственники и догда вспомнят про македонику.

Под видео Леонида Ратмировича , я немного описал свою пасеку , что буду тестировать УС и его матки у меня уже есть(купил за свои деньги) . Предложил им стать тестером и что бы они выслали ульевую карту - буду заполнять и при возможности могу короткие виде снимать. Сравнивать буду с бакфастом и карникой. Короче , они так усердно ищут тестеров ,но с бакфастчиками не хотят иметь дело. Ведать они уже заранее знают или подозревают результат...

Edited by Женя К
  • Like 3
В 16.01.2020 в 11:51, RAN сказал:

Навіщо людей дурити .... від маток продуктивність пасіки не залежить .... які б матки не були пасічник має постійно працювати  .... робити відводки від кращих сімей а слабачків та середнячків вибраковувати ... тим більше, що привезені матки дадуть результат у іншому сезоні ... водять людей за носа ... не має різниці бакфаст чи українська степова, якщо ви не займаєтесь на пасіці селекцією своїх бджіл то і не буде толку .. моя думка ...  

Почему же? Матки и порода играют чуть ли не основную роль! А селекцией пусть занимаются селекционеры и матководы. Хотя если качать по 50 кг с улья то можно и селекцией заниматься , времени вагон, а вот если больше 80 или больше 100, селекция уходит далеко на задний план. 

Да и логически подумать если качаешь 80 -100 кг со стационарного выездного  точка, куда ещё дальше селекционировать? 

Основную роль играет порода , медоносная база , и погода, пчеловод как вспомогательное звено (корпус лишний поставить под мёд , с мёдом забрать - всё, клеща потравить, всё остальное сделает пчела)

• Like 4