Jump to content
Ракетин

Бакфаст

Recommended Posts

2 минуты назад, BezGmo сказал:

о крім відмінності породи

:IMHO: Та думаю , що саме це ( генетична віддаленість ) і є причиною...

3 хвилини тому, Георгий14 сказав:

:IMHO: Та думаю , що саме це ( генетична віддаленість ) і є причиною...

я не сперечаюся, все ж хочу десь прочитати. але тоді б це було правило і сумніваюся, що у початківців таких як я без проблем би вийшло таку матку підселити. така б підсадка була б вищим пілотажем, до чого я поки не доріс

21 минуту назад, BezGmo сказал:

така б підсадка була б вищим пілотажем

Та не має тут нічого особливо складного - головне по «процедурі» усіх пунктів дотриматись .. На форумі є тема про підсадку «просто» - маток , раджу її перечитати , а якщо з Бакфастом щось , то тоді тут питання задасте . Я і сам з Бакфастом тільки шостий рік...

Только что, BezGmo сказал:

а можна де почитати, про те що бакфаст інша порода не приймає???

На практиці спостерігав

У відводок карпатки був поставлений маточник тихої зміни разом з рамкою від українки ( Егошина)

Відкрив вулик для конролю вихода матки. як раз матка прогризала кришечку було видно хоботок 

Через сутки відкриваю маточнок повністю печатний , піддів кришечку матка хотіла вилізти , але бджола питалась її запхать назад 

Відігнав бджолу матка вискочила її зразу погнали по рамкі 

Таким способом було підставлено в у відводки карпаток ( без відкритого розплоду)    до десятка маточників тихої зміни від українкок ( Егошина ) тільки половину прийняли, ,перебили сразу при виході.

Відводки з сімей карпатки Ф1 облітані у мене від уже принімали маток українки без проблем

Edited by AVA

Маю і я гіркий досвід із підсадкою матки бакфаст на карпатку, матка класна закохався з першого погляду, підсади в безсотовий пакет, бджоли прийняли матка добре сіяла на 21 день  після пісадки знайшов   мертву матку під льотком . Відкрив вулик 3 рамки печатного от бруска до бруска 1 рамка свіжого засіву і по центру рамки мисочка з єйцем. Тобто матку прибрали одразу після відкладення яйця в мисочку шкода - фактично втрачено відводочок - доведеться розформувати.

• Like 1
39 хвилин тому, слава 1987 сказав:

Маю і я гіркий досвід із підсадкою матки бакфаст на карпатку, матка класна закохався з першого погляду, підсади в безсотовий пакет, бджоли прийняли матка добре сіяла на 21 день  після пісадки знайшов   мертву матку під льотком . Відкрив вулик 3 рамки печатного от бруска до бруска 1 рамка свіжого засіву і по центру рамки мисочка з єйцем. Тобто матку прибрали одразу після відкладення яйця в мисочку шкода - фактично втрачено відводочок - доведеться розформувати.

Ну це стовідсотково  - виною стала лінь пасічника!:IMHO: А при чому тут баки і карпатка? Це аж ніяк не є тут основним.:dntknw:

• Like 2
  • Haha 1
5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ну це стовідсотково  - виною стала лінь пасічника!:IMHO:

Цікаво, розкажіть, будь ласка, алгоритм дій при такій підсадці. Буду сам на наступному тижні матку бака на карпатку підсажувати

• Like 1
2 хвилини тому, Oskar сказав:

Цікаво, розкажіть, будь ласка, алгоритм дій при такій підсадці. Буду сам на наступному тижні матку бака на карпатку підсажувати

Будь-яка підсадка на безрозплодний відводок , тим більше на безсотовий, лише з молодими бджолами  - найсприятливіше сприймається будь-якою породою .:IMHO:

• Like 2
11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ну це стовідсотково  - виною стала лінь пасічника!:IMHO: А при чому тут баки і карпатка? Це аж ніяк не є тут основним.:dntknw:

можливо, отримаю на горіхи, але запитаю, які мали бути мої дії щоб не допустити заміни матки. Я розумію, якби я помітив маточник та не прибрав його (коли я відкрив вулик була тільки одна мисочка із стоячим яйцем, тобто суточний засів, а матка вже лежала під прильоткою), своєї провини не відкидаю хочиться зрозуміти де дав маху. Баки сподобались- іздив до товариша на пасіку був вражений працелюбністю та віддачею(хоча яб не сказав що в них немає жала за власну легковажність скуштував медку. ).

• Like 4
13 хвилини тому, слава 1987 сказав:

можливо, отримаю на горіхи, але запитаю, які мали бути мої дії щоб не допустити заміни матки. Я розумію, якби я помітив маточник та не прибрав його (коли я відкрив вулик була тільки одна мисочка із стоячим яйцем, тобто суточний засів, а матка вже лежала під прильоткою), своєї провини не відкидаю хочиться зрозуміти де дав маху. Баки сподобались- іздив до товариша на пасіку був вражений працелюбністю та віддачею(хоча яб не сказав що в них немає жала за власну легковажність скуштував медку. ).

Так, усякі баки теж бувають  - і Ф-0, Ф-1 і Ф-N . Та й є ШО й неконтрольованого .Он у мене 90 відсотків трутнів на точку від В-73(АР) спеціально виведених, але це не гарантія , що стовідсотково матки з ними пов"яжуться. Проте на 6 дачних сотках тримаю близько 40 сімей і від сусідів,дякувати Богу, пока скарг не поступало- баки є баками! :ay:

• Like 4

Підвішується іннет. Не зміг виправити. 

Ото щоб матку не замінили - вона, насамперед,  повинна бути сама класною. А сім"ї потрібно давати обсяг роботи. Тобто турбуватися, щоб у матки завжди було місце для засіву, а в робочих бджіл - постійний взяток.:IMHO:.

• Like 1
7 годин тому, AVA сказав:

На практиці спостерігав

У відводок карпатки був поставлений маточник тихої зміни разом з рамкою від українки ( Егошина)

Відкрив вулик для конролю вихода матки. як раз матка прогризала кришечку було видно хоботок 

Через сутки відкриваю маточнок повністю печатний , піддів кришечку матка хотіла вилізти , але бджола питалась її запхать назад 

Відігнав бджолу матка вискочила її зразу погнали по рамкі 

Таким способом було підставлено в у відводки карпаток ( без відкритого розплоду)    до десятка маточників тихої зміни від українкок ( Егошина ) тільки половину прийняли, ,перебили сразу при виході.

Відводки з сімей карпатки Ф1 облітані у мене від уже принімали маток українки без проблем

я тоже на практиці спостерігав деякі речі, але ж це не факт що правило! На днях рій впіймав, так вийшло, що по 2 ящиках розкидав, коли 1 відчиняв, другий стояв коло них, обидва були сіткою накриті. бджоли  бросили матку, та полетіли за 3 м у відводок, доречі бакфаста, от і скажіть , як же так, що вони кинули свою рідненьку матку??? Я хочу прочитати це в книжці, тому що робилося певна кількість дослідів в експеременті, і все закоментовано. а те що у когось вона прижилась чи не прижилась, ну це ж не може бути правилом, чому у мене в сім'ї й досі бігає бакфаст, з місяць і все наче добре, хоч і на місцеву садив

• Like 1
В 23.07.2018 в 23:46, Василика сказав:

Если матка ужалит, она ласты склеит, или у нее жало осиное?

в цьму році вперше матка вжалила, хоч до цього думав що матки взагалі не жалять. живе поцей день може не глубоко засадила, но пекло легше

• Like 4
Только что, Шурік сказал:

в цьму році вперше матка вжалила, хоч до цього думав що матки взагалі не жалять. живе поцей день може не глубоко засадила, но пекло легше

Невже матка бакфаст  :umora:

• Like 3
Тільки що, AVA сказав:

Невже матка бакфаст  :umora:

Бакфаст відбирав неплодок для ІО. Юрій Петрович запліднював значить жало було

• Sad 1
Только что, Шурік сказал:

Бакфаст відбирав неплодок для ІО. Юрій Петрович запліднював значить жало було

??°?????????? ???? ?·?°??????? ????°???»?????? ??µ????µ?

А то узнають що у бакфаста не тільки бджоли злі , а й матки нападають , капець буде

• Like 1
  • Haha 2
19 хвилин тому, AVA сказав:

??°?????????? ???? ?·?°??????? ????°???»?????? ??µ????µ?

А то узнають що у бакфаста не тільки бджоли злі , а й матки нападають , капець буде

:ay:

• Like 1
9 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Підвішується іннет. Не зміг виправити. 

Ото щоб матку не замінили - вона, насамперед,  повинна бути сама класною. А сім"ї потрібно давати обсяг роботи. Тобто турбуватися, щоб у матки завжди було місце для засіву, а в робочих бджіл - постійний взяток.:IMHO:.

Леонід , - ви ж знаєте різницю між конструктивною критикою і критиканством ? То пишите , що 100 % пасічник лінивий , а то уже , що і матка має бути класною ? Ну давайте - напишіть , що пасічник міг вдіяти , тільки ще раз уважно прочитайте опис його ситуації !

• Like 3
11 часов назад, слава 1987 сказал:

хочиться зрозуміти де дав маху ?

А ніде !! Ваша ситуація не така вже і рідкість для тих , хто починав займатись Бакфастом з нуля - тобто підсаджували маток Бакфасту у відводки Карпатки чи УС . І приймуть матку і дадуть їй до місяця посіяти ,- а потім грохнуть її і на її ж яйцях позакладають маточникі ... І в мене таке було ... Можу тільки щиро побажати вам стійкості для того , щоб іти далі ,- потім буде набагато легше і повірте - воно того варте ! :az:

• Like 4
9 часов назад, Георгий14 сказал:

А ніде !! Ваша ситуація не така вже і рідкість для тих , хто починав займатись Бакфастом з нуля - тобто підсаджували маток Бакфасту у відводки Карпатки чи УС . І приймуть матку і дадуть їй до місяця посіяти ,- а потім грохнуть її і на її ж яйцях позакладають маточникі ... І в мене таке було ...

І у мене було - матку міняли 4 рази, в зиму пішла сімя без жодної жовтої бджоли, а матка чорна , як антрацит.

По поводу "дав маху". Якщо  у відводку  оставити тільки тих бджіл з яких робився відводок, то на момент виходу молодої бджоли бакфаста всі бджоли відводку практично старі. А стара бджола чужу кров не дуже любить. Картина може кардинально змінитися, якщо відводок 1 раз на тиждень підсилювати рамкою печатки на виході. У  відношенні до маток сімї бувають дуже різні - від тих, що приймають всіх маток, до тих , що виводять тільки свою, а всіх інших бють або міняють через деякий час.

Edited by Гурович
  • Like 4
  • Thanks 1
В 26.07.2018 в 12:55, слава 1987 сказав:

У мене така сама ситуація тільки з карнікою. Правда підсаджувалися у сім'ї. Так  от, засів і печатка від бруска до бруска чотири рамки. І коли починає лупитися молода бджола карніки, матку знищують. А вже потім тягнуть свищеві маточники. Таких сімей у мене 15%.  Так що я помилки у Ваших діях не бачу. Як казали вище це потрібно пережити. І ще. Шукайте у кого можно взяти личинку для прививки. І виводьте самі. Навіть якщо у Вас уже буде Ф2. 

• Like 1
  • Thanks 1
12 минут назад, Руслан К. сказал:

У мене така сама ситуація тільки з карнікою. Правда підсаджувалися у сім'ї. Так  от, засів і печатка від бруска до бруска чотири рамки. І коли починає лупитися молода бджола карніки, матку знищують. А вже потім тягнуть свищеві маточники. Таких сімей у мене 15%.  Так що я помилки у Ваших діях не бачу. Як казали вище це потрібно пережити. І ще. Шукайте у кого можно взяти личинку для прививки. І виводьте самі. Навіть якщо у Вас уже буде Ф2. 

Спробуйте  після початку яйцекладки підсилити сімю рамкою печатного розплоду.Я так роблю з безрозплідними відводками.

Edited by Stol
  • Like 1
  • Thanks 1
52 минуты назад, Руслан К. сказал:

І коли починає лупитися молода бджола карніки, матку знищують. А вже потім тягнуть свищеві маточники. Таких сімей у мене 15%.

Чим це можна пояснити, нестачею молодої бджоли, яка потрібна за доглядом матки?

2 години тому, Konstantin_b сказав:

Чим це можна пояснити, нестачею молодої бджоли, яка потрібна за доглядом матки?

Чим пояснити? Не знаю. Але таке сталося тільки у сім'ях, і тільки у тих де підсаджував неплідок. У відводочках і у сім'ях де давав маточник нічого подібного не було. Сім'ї місцеві, ройові. Знайомий казав що минулого року таке саме у нього було з бакфастом. Цього року у нього всі під садки ідеальні.Можливо стара бджола відчуває що молода бджола від карніки якась не така, іншої породи. :dntknw: Тоді виникає питання чому тих що підсаджував у маточниках не трогають? Можливо це дійсно нехватка мододої бджоли, і ще до цього інша порода.

Edited by Руслан К.
  • Like 1
В 26.07.2018 в 14:27, ДобровоЛ сказал:

Так, усякі баки теж бувають  - і Ф-0, Ф-1 і Ф-N . Та й є ШО й неконтрольованого .Он у мене 90 відсотків трутнів на точку від В-73(АР) спеціально виведених, але це не гарантія , що стовідсотково матки з ними пов"яжуться. Проте на 6 дачних сотках тримаю близько 40 сімей і від сусідів,дякувати Богу, пока скарг не поступало- баки є баками! :ay:

Брат Адам не советует кросит бак/карнику, а только карнику/бак (мама/папа). Я пришел к выводу, что от бака делать отводки не фонтан - злобливость ,  не идут с магазин, слабое развитие. Делаю отводки от карники (трутневой фон аналогичный) просто не нарадуешся. Для бакфаста нужно маток покупать постоянно, а для карники я могу делать отводки и свещевые будут работать на том же уровне. Мое мнение из собственного опыта.

Edited by RAN
  • Like 8
  • Thanks 2