Jump to content
Ракетин

Бакфаст

Recommended Posts

5 минут назад, ЮМос сказал:

Думаю, що такий метод визначення якості матки не має права на життя. Для прикладу, (вже описував його в темі про продаж маток Паланочки) отримані дві матки ШО від Паланочки, одна карніка, друга бакфаст, підсаджені в рівноцінні відводки. Розвивались ці відводки приблизно однаково. Та відбідовані під  рамкою язички були різними. У карніки - трутневі комірки, у бакфаста - бджолині.  Згідно Вашого методу, карніку треба було б вибракувати?

Мова йде не про якість матки, а про її вік + виснаженнісь, тобто лише один з факторів, що впливає на схильність її потомства- робочих бджіл до роїння, не обовязково відразу в браковувати цих маток, але коли думаєш кого першого глянути весною перед виїздом на кочівлю то однозначно дивлюсь тих,  що показали ще осінью перші ознаки

5 минут назад, mukola-s сказал:

думаю тут ви неправі  і такий спосіб не є показником сталим так як на ньго  дійть такі фактори як сила та стан сімї  кормова база та спосіб догляду..

саме так це не сталий показник, а лише один з багатьох

• Like 1
6 хвилин тому, Николай S сказав:

Мова йде не про якість матки, а про її вік + виснаженнісь, тобто лише один з факторів, що впливає на схильність її потомства- робочих бджіл до роїння, не обовязково відразу в браковувати цих маток, але коли думаєш кого першого глянути весною перед виїздом на кочівлю то однозначно дивлюсь тих,  що показали ще осінью перші ознаки

Погоджуюсь, що такі сімї будуть потребувати певного додаткового контролю весною. А от вибракувати - то занадто.

1 минуту назад, ЮМос сказал:

.... А от вибракувати - то занадто.

Ваша точка зору може помінятись коли Ви розширите  пасіку до сотні сімей і налагодите вивід маток для заміни половини  кожен рік + резерв на весну 20%:hi:

• Like 1
1 хвилину тому, Николай S сказав:

Ваша точка зору може помінятись коли Ви розширите  пасіку до сотні сімей і налагодите вивід маток для заміни половини  кожен рік + резерв на весну 20%:hi:

Якраз зараз я міняю частину минулорічних маток на молоді. Подивимось.

1 минуту назад, ЮМос сказал:

Якраз зараз я міняю частину минулорічних маток на молоді. Подивимось.

стару шукаєте чи "самі розберуться"

Так. Видаляю стару

Тільки що, Николай S сказав:

стару шукаєте чи "самі розберуться"

Так, видаляю. Благо, шукати легко. Матки мічені і як правило  знаходяться на рамках з розплодом, які я помітив завчасно, і яких тепер 2-3 шт на вулик.

Підсаджую через кліточку з канді зразу ж після видалення старої.

4 минуты назад, ЮМос сказал:

Так. Видаляю стару

Так, видаляю. Благо, шукати легко. Матки мічені і як правило  знаходяться на рамках з розплодом, які я помітив завчасно, і яких тепер 2-3 шт на вулик.

Я ті рамки не мічу, так як саме в центрі гнізда стоїть полоска від кліща, стару матку видаляю і ставлю зверху через газету 1 корпус на 145 з заміною

• Like 4
14 години тому, ЮМос сказав:

Так. Видаляю стару

Сьогдні нетерпоячка погнала перевіряти, як там мої підсаджувані маточки. Вибірково перевірив 2 шт. Одну іще не випустили з кліточки, другу - вже. Ту, що випустили, знайшов на рамці, вільно ходила, шукала комірки для засіву. :ole_ole:

Хочу добавити, для тих, хто бажає скористатися досвідом. В сімях було 2 -3 рамки різновікового розплоду. Перед підсадкою матки попередньо, тимчасово,для певності прийому переніс рамки з відкритим розплодом в інші сімї. Закритий роплід лишив.

Сьогодні поверну розплід назад. Рамки помічені.

• Like 2

image-0-02-04-368a0a78aceb4fae034882b28ebc58f594066eac66da3b1d52d6b2ef35417665-V.jpg

• Like 22

Для тих xто не вірив в кількості рамок, наводжу фотофакт, матку подарував знайомому і мені її те ж подарували. Матка бакфаст ШО В21МАА віком 2 сезони на 26 червня 2017 р. і це ще йде повним ходом розвиток.

Фото внизу, як фотофакт кольору бджіл від даної матки. (прививалися 6 травня 2017 р.).

IMG_20170506_094820_HDR.jpg

• Like 11
В 11.09.2017 в 14:34, ЮМос сказал:

Сьогдні нетерпоячка погнала перевіряти, як там мої підсаджувані маточки. Вибірково перевірив 2 шт. Одну іще не випустили з кліточки, другу - вже. Ту, що випустили, знайшов на рамці, вільно ходила, шукала комірки для засіву. :ole_ole:

Хочу добавити, для тих, хто бажає скористатися досвідом. В сімях було 2 -3 рамки різновікового розплоду. Перед підсадкою матки попередньо, тимчасово,для певності прийому переніс рамки з відкритим розплодом в інші сімї. Закритий роплід лишив.

Сьогодні поверну розплід назад. Рамки помічені.

Я всі переношу...бо десь між закритим розплодом можуть бути 5-9 личинок, яких ми непомітимо і....невдала підсадка.. після початку червління рамки повертаю.

• Like 1
1 година тому, vovchik сказав:

Я всі переношу...бо десь між закритим розплодом можуть бути 5-9 личинок, яких ми непомітимо і....невдала підсадка.. після початку червління рамки повертаю.

Зараз осінь. Сімї закормлені. Розплід є на декількох рамках і матка може червити тільки на цих рамках. Це не літо, що вона бігає по всьому гнізду відшукуючи вільні чарунки. Восени такого не спостерігається. Отже, прибираю лише ті рамки, на яких явно  є відкритий розплід - личинки. Міра ця не є обов.язкова. Якщо протримати матку в кліточці декілька днів, то прийом  буде досконалим. :IMHO:

пс. Усі підсаджувані маточки прийняті. Вибраковані матки для страховки підсаджував у нуки. Хоча там лишався відкритий розплід, також всі матки прийняті.

• Like 3

ребята что делать сейчас в семьях в среднем по 4-5 рамок расплода , есть открытый есть личинки  -яйца ,есть печатный семьи стоят нижний корпус  расплод , второй мёд , отгорожен плёнкой  , дальше 2 корпуса откачаные - маломёдки . по сути они не утеплены - что делать что бы матки перестали сеять?

Матка червить, бо є ілюзія приносу нектару. Я так розумію, оті 2 відкачаних корпуси поставили на осушку? Меду в них лишилось чимало, тому що був густий і весь не викачався. 

Гадаю, що треба перекрити доступ бджіл до меду над гніздом. Тоді матка і перестане червити. 

• Like 2
1 час назад, ЖекаNL сказал:

ребята что делать сейчас в семьях в среднем по 4-5 рамок расплода , есть открытый есть личинки  -яйца ,есть печатный семьи стоят нижний корпус  расплод , второй мёд , отгорожен плёнкой  , дальше 2 корпуса откачаные - маломёдки . по сути они не утеплены - что делать что бы матки перестали сеять?

В нашем регионе походу тепло у меня тоже самое.

18 минут назад, ЮМос сказал:

Матка червить, бо є ілюзія приносу нектару. Я так розумію, оті 2 відкачаних корпуси поставили на осушку? Меду в них лишилось чимало, тому що був густий і весь не викачався. 

Гадаю, що треба перекрити доступ бджіл до меду над гніздом. Тоді матка і перестане червити. 

Аналогичная ситуация и у меня,где не стояли маломедки на усушку,там матки уже не сеют и корма есть,а вот где стояли,кормов осталось мало но пчелы в корпус не влазят. Прийдеться разово закакармливать.

• Like 2
Тільки що, Юрий В сказав:

кормов осталось мало но пчелы в корпус не влазят. Прийдеться разово закакармливать.

Ну, так це не така вже й біда! Підкормите трохи, зате в зиму піде багато молоді. Вона вам весною віддячить. :)

• Like 3
6 часов назад, ЖекаNL сказал:

- что делать что бы матки перестали сеять?

Ни чего не делать.

• Like 6
4 часа назад, ЖекаNL сказал:

В "СИЗО"- изолятор:ak:

49 минут назад, Дима Бердянск сказал:

В "СИЗО"- изолятор:ak:

тоже об этом думал ещё после последней откачки мёда подсолнуха  когда ещё было 8-9 и больше рамок расплода , а взяток уже оборвался...хотел сделать попробовать но меня сбили с толку теперь ещё год придётся ждать испытывать...:ak:

Для исправления ошибки у пчеловода уходит год:ak::hi:

• Like 3
7 часов назад, Svan сказал:

Ну, так це не така вже й біда! Підкормите трохи, зате в зиму піде багато молоді. Вона вам весною віддячить. :)

Тут питання спорне.... цій бджолі треба від'їстись пергою - щоб нагуляти жирове тіло. Тому більшість цих бджіл буде в підморі ( нажаль).:dntknw:

• Like 1
30 минут назад, vovchik сказал:

цій бджолі треба від'їстись пергою - щоб нагуляти жирове тіло. Тому більшість цих бджіл буде в підморі ( нажаль).:dntknw:

Не хочу спорити , але навряд чи . Невже у Вас небуло випадків , коли сім,я виходила з зими сильніша ніж туди йшла . 

• Like 1
17 минут назад, vovchik v сказал:

Не хочу спорити , але навряд чи . Невже у Вас небуло випадків , коли сім,я виходила з зими сильніша ніж туди йшла . 

так это нормально , уходит к примеру на 8 рамок , с конца января начинает матка сеять  -естественно понемногу ,уже к концу февраля выходит 2-3 рамки расплода ,нормально облётываются  и вуаля полный улей пчёл . но много нюансов при этом... но это никак не связано с осеним расплодом...когда в конце августа 8 рам расплода в сентябре 4-5 , октябрь 2-3 , пчела срабатывается на расплод. конечно же карпатка , местные , в конце августа уже не сеют , даже печатный на выходе ,на 1-2 х рамках . в породах этакие нюансы есть...

• Like 2
11 минуту назад, ЖекаNL сказал:

так это нормально , уходит к примеру на 8 рамок , с конца января начинает матка сеять  -естественно понемногу ,уже к концу февраля выходит 2-3 рамки расплода ,нормально облётываются  и вуаля полный улей пчёл . но много нюансов при этом... но это никак не связано с осеним расплодом...когда в конце августа 8 рам расплода в сентябре 4-5 , октябрь 2-3 , пчела срабатывается на расплод. конечно же карпатка , местные , в конце августа уже не сеют , даже печатный на выходе ,на 1-2 х рамках . в породах этакие нюансы есть...

Правильно . А перга для " жира " причём ? 

13 минуты назад, ЖекаNL сказал:

в конце августа уже не сеют

Могут . Там тоже нюансов полно . Главное , что бы успели облетаться .