Jump to content
Ракетин

Бакфаст

Recommended Posts

11 минуту назад, Виталий 365 сказал:

Два роки пробую бакфаст, лінії різні, але з   медом в порівнянні з місцевою бжолою недобір, миролюбивість трішки краща, але не настільки щоб відказуватись від місцевих. 

Дивно в принципі. Або це такий бакфаст, те що пробував саме і миролюбність відмічається в порівнянні з іншими, я ще дав прозвище "ручна бджола".

Більш прихильний до карніки , мені так можна сказати зручніше, цього року в район через мене була завезена не одна сотня маток, то рекорд серед усіх поставив саме бакфаст ф1 від В21(МАА) купленої у @Богдан1 і підсадженої в травні в повноцінну сім'ю, ще досі пасічник під враженням.

• Like 2
6 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

я ще дав прозвище "ручна бджола".

Ти скільки ліній випробовував? 

34 минуты назад, Sanich сказал:

Ти скільки ліній випробовував? 

У мене було 4, але пробую ті які вже пройшли апробацію на пасіках в Україні і їх миролюбність вища карніки.

Бакфаста  дуже вже багато і він буває дуже і дуже різний, в тому і найбільша складність. Можна знайти, що найбільш підходить і потім знову шукати, щось подібне декілька років, з карнікою таких проблем фактично немає.

• Like 4

Є в 21 вільного спарювання то без димаря не підходь, мед принесли тільки сонях,хоча місцеві бжоли принесли і ріпак і акцію. 

• Like 1
Є в 21 вільного спарювання то без димаря не підходь, мед принесли тільки сонях,хоча місцеві бжоли принесли і ріпак і акцію. 

В моїх умовах з бакфастом теж прольот по акації і ріпаку, на соняшнику посередньо

Надіслано від мого SM-T116, використовуючи Tapatalk

• Like 5
43 минуты назад, Виталий 365 сказал:

У мене вийшли досить миролюбні це факт, напевне тут все залежить від трутня, а от те що з 21 не візьмете при холодній затяжній весні меду з ріпаку і акації те є незаперечний факт, хоча на соняху виходить досить пристойно.

• Like 1
3 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

, хоча на соняху виходить досить пристойно.

Пристойно, але не у лідерах.

19 минут назад, Виталий 365 сказал:

Пристойно, але не у лідерах.

По 21, щоб бути у лідерах їм потрібно вже нормально бджоли у травні, в досить часто вони ослаблені , особливо, якщо зима така як цей рік. В зиму повинні йди досить сильними, відповідні великі витрати корму, але якщо 20 травня мати 17-20 рамок бджоли, то вже в кінці червня таких рамок буде 50, і тоді їх нереально просадити на соняху, тоді і медозбір фантастика.

І відводки , які проходять з карніки 3-5 рамок на початку  травня, вже з бакфастом не пройде їм потрібно однозначно більше.

Така специфіка.

• Like 2
12 минуты назад, Wladimir_K сказал:
По 21, щоб бути у лідерах їм потрібно вже нормально бджоли у травні, в досить часто вони ослаблені , особливо, якщо зима така як цей рік. В зиму повинні йди досить сильними, відповідні великі витрати корму, але якщо 20 травня мати 17-20 рамок бджоли, то вже в кінці  червня таких рамок буде 50, і тоді їх нереально просадити на соняху, тоді і медозбір фантастика.
І відводки , які проходять з карніки 3-5 рамок на початку  травня, вже з бакфастом не пройде їм потрібно однозначно більше.
Така специфіка.

Як на мене забагато мороки

Только что, Sesk сказал:

Як на мене забагато мороки

Є тут і бонус , фактично відсутність роїння, але бджола на пізні взятки і яку потрібно наростити з 20 травня до 15 червня, це у мене, а далі вже отримувати мед.

• Like 3
Є тут і бонус , фактично відсутність роїння, але бджола на пізні взятки і яку потрібно наростити з 20 травня до 15 червня, це у мене, а далі вже отримувати мед.

Цього сезону весною майже вся пасіка була на бакфасті, в зиму йде на карнікі. Роїння мінімальне і миролюбність хороша, але весняний розвиток це просто пічальбєда )

1 минуту назад, Sesk сказал:

Цього сезону весною майже вся пасіка була на бакфасті, в зиму йде на карнікі. Роїння мінімальне і миролюбність хороша, але весняний розвиток це просто пічальбєда )

Погана осінь і весна, відповідно мала сила сімей для ранішого старту, де карніці рамки вистачить весною, бакфаста потрібно 2, це все стосується 21.

2 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Якщо сумарна вага меду менша від сумарної ваги меду місцевих бжіл то навіщо такі породисті?

Погана осінь і весна, відповідно мала сила сімей для ранішого старту, де карніці рамки вистачить весною, бакфаста потрібно 2, це все стосується 21.

Середня сила 8 рамок, сиділи на них до травня.

Только что, Sesk сказал:

Середня сила 8 рамок, сиділи на них до травня.

Той що у знайомого зимував на 20 рамках, думаю десь 15 рамок бджоли точно було, і вже десь 10-15 червня такі дають мед.

В 2016 р.на ці числа отримав 60 кг., цього року 20.

7 минут назад, Виталий 365 сказал:

Якщо сумарна вага меду менша від сумарної ваги меду місцевих бжіл то навіщо такі породисті?

Розумієте мені не цікава сумарна вага меду, мені цікаві затрати праці на отримання цього 1кг.меду, так само і сім'я цікава лише як одиниця на пасіцв, яка принесла більше 100 кг, а у мене такі є, мені потрібна технологічна бджола під мій стиль пасічникування, в принципі я працюю з карнікою, але і інші пробую і тут ділюсь спостереженнями, а за місцеві ну це вже не зовсім серйозна розмова. Два аспекти роїння, нестабільність з появою агресивності і неможливість отримати подібних нащадків в 1 поколінні.

• Like 11
11 минуту назад, Wladimir_K сказал:

7 мая этого года пришлось продавать пакеты в Бердянск, развитие семей на тот момент было внизу корпус на 10 рамок дадана, сверху корпус на 230, продавали не по 4, а по пять дадановских рамок с расплодом за 1300грн, вот такое развитие семей бакфаста было на начало мая  в Сумской области. Речь веду о бакфасте той же линии, что и выше обсуждалась, а именно В21(МАА).

10 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Розумієте мені не цікава сумарна вага меду, мені цікаві затрати праці на отримання цього 1кг.меду, так само і сім'я цікава лише як одиниця на пасіцв, яка принесла більше 100 кг, а у мене такі є, мені потрібна технологічна бджола під мій стиль пасічникування, в принципі я працюю з карнікою, але і інші пробую і тут ділюсь спостереженнями, а за місцеві ну це вже не зовсім серйозна розмова. Два аспекти роїння, нестабільність з появою агресивності і неможливість отримати подібних нащадків в 1 поколінні.

Я не рекламую місцеву бжолу, я порівнюю, скажіть чи потрібна нерійлива бжола яка без меду?

6 минут назад, Виталий 365 сказал:

Я не рекламую місцеву бжолу, я порівнюю, скажіть чи потрібна нерійлива бжола яка без меду?

Значить Вам дана бджола не підійшла, або Ви незрозумілим специфіку роботи з нею, буває і таке.

У мене цей рік досить вдалий, вгадав зі специфікою бджоли з якою працює, хоча кожен рік взнаю, щось нове.

3 хвилини тому, военрук сказав:

7 мая этого года пришлось продавать пакеты в Бердянск, развитие семей на тот момент было внизу корпус на 10 рамок дадана, сверху корпус на 230, продавали не по 4, а по пять дадановских рамок с расплодом за 1300грн, вот такое развитие семей бакфаста было на начало мая  в Сумской области. Речь веду о бакфасте той же линии, что и выше обсуждалась, а именно В21(МАА).

Незаперечую матка матці різниця, але багато відгуків за занадто пізній старт.

2 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

У мене цей рік досить вдалий, вгадав зі специфікою бджоли з якою працює, хоча кожен взнаю, щось нове.

Але ж у вас переважно карніка.

Відео в студію

• Like 1
51 минуту назад, Виталий 365 сказал:

Я також можу сказати ,що м1сцева бджола приносить не менше меду за бакфаст, але як згадаю ,що мене по 25 шт кусали за день 1 розпл1д по всенькому гн1зд1, мед начебто 1 е але  скр1зь розпл1д  то !!!! треба ще подумати чи захочу тримати 40 вулик1в коли пост1йно на робот1.Я веду до того що,як-би я так мало часу прид1ляв м1сцевим бджолам як бакфасту то в мене залишились т1льки поройки

• Like 6

Читаю і думаю, якщо бакфаст такий поганий, то чому він так набирає популярності в Європі особливо в промисловиків :hmm: але в принципі "они же тупые" :umora:

Я вже писав минулого року - на ріпаку в 2016 році взяв був з бакфастів по 40-50кг., а з карніки і карпатки 20-30кг. меду. Цього року, в міру об'єктивно-суб'єктивних обставин навіть приблизно таких цифр не було ні в одних ні в других. Нікому нічого доказувати не збираюсь, хто хоче нехай вірить, хто не хоче - його право. Ніяких фото-відео доказів не буде, та і "фількіна грамота" все це, так як зняти можна будь що. 

Доказом може бути хіба що те, що познайомившись з бакфастом в 2013р. на даний час остаточно перевів пасіку на бакфаст, залишивши для порівняння кілька сімей карніки і італійки. 

Особливо мені цікаво що покажуть сім'ї з F1 від прибулої цього року матки з цього господарства https://www.bio-biene.com/bioland-imkerei-bio-biene/unsere-buckfast-bienen-zucht/  від цієї комбінації B97 (DB) bal B106 (IC), як казали заводчики акцент робився на ранні взятки, зокрема ріпак :ah::hi:

• Like 9
3 минуты назад, SASHA.OK сказал:

Читаю і думаю, якщо бакфаст такий поганий, то чому він так набирає популярності в Європі особливо в промисловиків :hmm: але в принципі "они же тупые" :umora:

Я вже писав минулого року - на ріпаку в 2016 році взяв був з бакфастів по 40-50кг., а з карніки і карпатки 20-30кг. меду. Цього року, в міру об'єктивно-суб'єктивних обставин навіть приблизно таких цифр не було ні в одних ні в других. Нікому нічого доказувати не збираюсь, хто хоче нехай вірить, хто не хоче - його право. Ніяких фото-відео доказів не буде, та і "фількіна грамота" все це, так як зняти можна будь що. 

Доказом може бути хіба що те, що познайомившись з бакфастом в 2013р. на даний час остаточно перевів пасіку на бакфаст, залишивши для порівняння кілька сімей карніки і італійки. 

Особливо мені цікаво що покажуть сім'ї з F1 від прибулої цього року матки з цього господарства https://www.bio-biene.com/bioland-imkerei-bio-biene/unsere-buckfast-bienen-zucht/  від цієї комбінації B97 (DB) bal B106 (IC), як казали заводчики акцент робився на ранні взятки, зокрема ріпак :ah::hi:

смысл не втом что они тупые , а смысл в том что у нас нет отработаной технологии ведения бакфаста.