Перейти к содержанию

Бакфаст


Ракетин

Рекомендуемые сообщения

Потому здесь только один путь - взять обе породы, поработать несколько лет и сделать вывод в своих конкретных медосборных условиях, и только так.
точно так, обе пчелы хороши, какая будет чуть удачнее в данном конкретном случае зависит от медоносной базы, технологии, условий зимовки (у меня сложилось ощущение что карника на воле зимует стабильнее). Этого кроме нескольких лет практики в своих условиях не выяснишь, остальное бесплодное ломание копий.
Корма-как будто не зимовала.
угу, этой зимой у меня бакфаст так вышел, такое впечатление, что всю зиму святым духом питался, весь мед на месте, и старт только по первой пыльце как у УСП. Правда на крайних рамках таки отметины экскрементов, это минус.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Була можливість оглянути сімю бакфаста. Бджола жовта вся, матка також. Сім'я на 145 рамках 2 корпуси з розплодом над решіткою мед. Печатка я б сказав дуже мокра. Бджола спокійна і що цікаво одна на пасіці жовта то умудряється через димохід каміна залітати до будинку і шукати мед, цукор що підтверджує здатність інтенсивно шукати взяток. Як на рахунок злодійкуватості? Не грабує бакфаст другі сімі. А щодо кросу бакфаст# карніка запитаю бувалих що з цього вийде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як на рахунок злодійкуватості?
В мене руденьки перші злодюжки :) , :IMHO1: та я пробачаю :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене руденьки перші злодюжки , та я пробачаю

Але поціновувачі бакфасту зараз Вам одразу скажуть що це не злодійкуватість а підприємливість і наполегливість у відшуковуванні джерел взятку... і з позитивної сторони навіть злодійкуватість виставлять :umora::IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене руденьки перші злодюжки , та я пробачаю

Але поціновувачі бакфасту зараз Вам одразу скажуть що це не злодійкуватість а підприємливість і наполегливість у відшуковуванні джерел взятку... і з позитивної сторони навіть злодійкуватість виставлять :umora::IMHO1:
так це ж дійсно так, злодійкуватість та підприємливість це зворотні боки одннієї якості бджоли відшукати всі можливі джерела кормів. тому я й пишу що "пробачаю" цю властивість, бо врешті це працює на бджоляра.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бо врешті це працює на бджоляра

Ну тут теж є дві сторони медалі :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бо врешті це працює на бджоляра

Ну тут теж є дві сторони медалі :IMHO1:
А вкого е 300 линия бакфаста хто може розказати щось
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/...00(vdB).13.html мова про цю лінію ? чому вас вона цікавить ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут була мова що бакфаст добре держить гніздо при сильних взятках, нажаль мої ф-ки від В-33 не втримали гнізда позаливались медом ще гірше за карніку... :ah: На ріпаку та липі все було добре та золотарник їх здолав. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут була мова що бакфаст добре держить гніздо при сильних взятках, нажаль мої ф-ки від В-33 не втримали гнізда позаливались медом ще гірше за карніку... :ah: На ріпаку та липі все було добре та золотарник їх здолав. :dntknw:
При наявності вільного місця для розміщення нектару?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На ріпаку та липі все було добре та золотарник їх здолав.

Интересно поведение и сила семей в течении сезона. МОжете описать? Спасибо!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При наявності вільного місця для розміщення нектару?

Місця трохи було- крайні в усіх корпусах майже порожні та у верхніх корпусах рамки ще не на 100% заповнені... :dntknw: При такій самій заповненості медом в сім"ях карніки(всі матки цьогорічні) ще є різновіковий росплід та засів, в бакфасточок незапечатаного росплоду дуже мало(цогорічні матки) або зовсім немає(минулорічні матки). Звісно, потрібно було розширювати на випередження, та в з"язку з посухою(котра досі триває) я не очикував на значний принос, запізнився з розширенням. :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позавчера ко мне в гости на пасеку заезжали братья Славик и Олег из Хмельницка, познакомились, общались несколько часов. Хмельницким ребятам мимоходом показал семьи ф1бакфаста, сверху открывали, смотрели на рыжиков, я обеими руками по боковым стенкам корпусов бабах, реакция - пчела уходила вглубь гнезда смирно, карника та просто остаётся на месте при таком бабахканье, а бакфаст уходит с верха рамок вниз без малейшего проявления беспокойства.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звісно, потрібно було розширювати на випередження
....отож.... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Суровий , лінія від лінії таки відрізняється, наприклад ф від 33 BZF мають в мене печатку мокру як кавказянка, а от вже 350TR печатка біла . Бакфаст різний по хпп......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Суровий , лінія від лінії таки відрізняється, наприклад ф від 33 BZF мають в мене печатку мокру як кавказянка, а от вже 350TR печатка біла . Бакфаст різний по хпп......
А у мене вiд Б-33 BZF бувае i суха i мокра печатка майже в кожнiй сiмьи . свiжевiдбудованi попечатанi бiлим воском, сухою ,чорна рамка (крайня була з пергою )зашпаклювали чорним, як пидошва, мокрою ,ледь ножа не зламав .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смотрю семьи сейчас, Егошинки уже почти перестали червить, дочки от б-33 много расплода и матки еще работают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При наявності вільного місця для розміщення нектару?

Місця трохи було- крайні в усіх корпусах майже порожні та у верхніх корпусах рамки ще не на 100% заповнені... :dntknw: При такій самій заповненості медом в сім"ях карніки(всі матки цьогорічні) ще є різновіковий росплід та засів, в бакфасточок незапечатаного росплоду дуже мало(цогорічні матки) або зовсім немає(минулорічні матки). Звісно, потрібно було розширювати на випередження, та в з"язку з посухою(котра досі триває) я не очикував на значний принос, запізнився з розширенням. :(
У меня есть семьи у которых осталось немного открытого расплода , засева нет. Это нормально...в том году большая часть маток в начале сентября перестали сеять. Может золотарник и не причем. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...в том году большая часть маток в начале сентября перестали сеять. Может золотарник и не причем. :IMHO1:
Брониславович а что у Вас уже сентяберь,или это опечатка и Вы имели в виду август.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересно поведение и сила семей в течении сезона. МОжете описать? Спасибо!

Неагресивні, звісно тест з вовняною тканиною не проходять :) але працювати зовсім не заважають. При відкриванні вулика дав пару клубів диму провсяк випадок та й забув про димар. З весни вийшли на 7-9 даданівських рамках(2 корпуса на 145), весняний розвиток поганий(несприятлива погода), + ще минулорічна пандемія кліща відгукнулась. На озимому ріпаку в 4 145-тих корпусах. Потім ослабив формуванням відводків. На липу знов 4 корпуса. На соняшник дав 5-ті корпуса. На золотарник дав половині 6-ті. Рік складний, бідний на вологу, з несприятливою весною та посушливою другою половиною літа, тож хвалитись нічим. :(
наприклад ф від 33 BZF мають в мене печатку мокру як кавказянка,

Мої печатають білою... :dntknw: Можливо по батьківських генах це передалось.
У меня есть семьи у которых осталось немного открытого расплода , засева нет. Это нормально...в том году большая часть маток в начале сентября перестали сеять. Может золотарник и не причем.

В мене щороку в цей період відбувається сильне обмеження маток, в кавказянок ситуація бувала значно гірша. Але дивно було спостерігати що карніка обігнала бакфаст по росплоду, зовсім не очикувано... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут була мова що бакфаст добре держить гніздо при сильних взятках, нажаль мої ф-ки від В-33 не втримали гнізда позаливались медом ще гірше за карніку... :ah: На ріпаку та липі все було добре та золотарник їх здолав. :dntknw:
теж помітив що декотрі сім`ї бакфасту ллють гніздо більше за карніку, але навіть боявся по це написати, бо бакфаст визнана бджола що тримає гніздо...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бо бакфаст визнана бджола що тримає гніздо...

Большинство матководов-бакфастчиков начинают сразу-же выводить маток от полученных маток с Европы, ожидаю чудо ХПП. Но ведь все отдают себе отчет, что все матки - это новые кроссы, которые нужно тестировать. Но не все хотят на это тратить время и средства... Очередной раз повторяю, что найти хороший племенной материал Бакфаста тяжелее, чем Карники. Бакфаст - это схема селекции и ХПП могут кардинально отличаться у разных линий. В этом году получил специально ТЕМНЫЙ бакфаст. Будем тестировать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут була мова що бакфаст добре держить гніздо при сильних взятках, нажаль мої ф-ки від В-33 не втримали гнізда позаливались медом ще гірше за карніку... :ah: На ріпаку та липі все було добре та золотарник їх здолав. :dntknw:
теж помітив що декотрі сім`ї бакфасту ллють гніздо більше за карніку, але навіть боявся по це написати, бо бакфаст визнана бджола що тримає гніздо...
Шановні ,Ви підскажіть мені будь ласка таку річ: чи повинні всі ХПП передаватись по лінії матері? Трутні тут вже і ні до чого? Тут я розумію ,що всі описують поведінку Єф1 бакфаста ,а не бакфаст .То я так думаю ,що вони і повинні відрізнятися за своїми ознаками.А що до того " навіть боявся про це написати"то ми ж не на парт.зборах ?Якби всі писали те що є то мабуть ми б більше уяви мали яка є бджола єф1 Бакфаст чи єф1 Карніка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

теж помітив що декотрі сім`ї бакфасту ллють гніздо більше за карніку, але навіть боявся по це написати, бо бакфаст визнана бджола що тримає гніздо...
Тут все ж таки треба визначитися із термінологією. Що значить тримають гніздо і що значить ллють у гнізда. Якщо при наявності вільних комірок у нерозплідній чпстині вулика розплід компактно розміщується там де треба, то на мою думку це і є те що можна назвати “тримають гніздо“. Якщо ж вільних комірок для розміщення нектару вже нема, то це називається медова сім‘я або зловив гаву.... :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут була мова що бакфаст добре держить гніздо при сильних взятках, нажаль мої ф-ки від В-33 не втримали гнізда позаливались медом ще гірше за карніку... :ah: На ріпаку та липі все було добре та золотарник їх здолав. :dntknw:
теж помітив що декотрі сім`ї бакфасту ллють гніздо більше за карніку, але навіть боявся по це написати, бо бакфаст визнана бджола що тримає гніздо...
Прочитав данные сообщения ,посмотрел как обстоят у меня дела с расплодом на 25 августа Расплодное гнездо бакфаста расположено на 12 рамках .виходить що таки тримають бакфасти гнiздо .Но мне кажется и это сугубо моё мнение ,в большей мере это зависит от пчеловода . Вторую семью попытался затолкать на 20 рамок ,только ничего у меня не вышло .Оставил пока на 30 рамках . Это в коей мере говорит о том ,что проседание семьи после подсолнуха ,тоже зависит от пчеловода ..Видеоматериал отснят и будет скоро доступен для всеобщего просмотра
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)
  • Sanich locked this тема
  • Sanich unlocked this тема

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...