Перейти к содержанию

Весна/Літо 2021


Alazon

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, gardener сказав:

Cьогодні пакував пару сімей, перевезти на другий точок - то на рамках тільки розплід, трохи перги і все. Підбирають все під чисту, меду практично нема. Працюють з коліс(з крил).

А я сьогодні переглянув 20 сімей у більшості так як Ви описуєте запасів максимум на 2 дні. Але 4 сім' мене відверто здивували - вони почали печатати цьогорічний мед. Де взяли з чого і в таку погоду?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переглянув трошки сім'ї - бджоли конкретно добавилося, декому дав рамку суші, декому і по дві, частину не розширяв - ще ранувато... Вже є багато печатного трутня, є і молоденький - ще трошки- і можна робити прививки... Бджола весь день в роботі, незважаючи на вітер - в рамках збільшуються запаси пилку і нектару, з рамок тече... Кілька днів тому роздавав трутневу вощину - на сьогодні відбудована і засіяна...IMG_20210504_184339_resized.thumb.jpg.03502038fcf88b6bc1e37d49b65e62b4.jpg

IMG_20210504_180251_resized.thumb.jpg.2a8bd23cba923c8354b78d0fd0e56eaf.jpg

IMG_20210504_163551_resized.thumb.jpg.7ca81b280bcb1f0be37310a5d677cc8d.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, ромео сказал:

Хоч би за завтрашній день трохи принесли, бо до понеділка нічого не вкипить з такою погодою.

Я то помагаю потроху, але такі апетити мені не вдасться задовольнити...

Аналогічно!!!Сьогодні давав по рамці вощини - то шт з 20 ше давав полумедових! Короче полумедок більше нема(( оставив НЗ 12 шт на форс мажор .Дальнійші дотації уже підуть з кармана ( цукор).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня пока еще с кормами норм.. Еще не все полномедки закончились... :) С рамок течет раздал сегодня вощинки всем желающим.. А так сегодня отвратительная погода была хочется шапку назад одеть.... Правда с завтрашнего дня потепление обещают...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

в рамках збільшуються запаси пилку і нектару, з рамок тече

У нас наоборот з такою ж швидкістю зменшуються !!! Навіть не представляю,що робиться у тих хто надіеться на те що зараз цвіте і нічого не робить ! Напевно розплід їдять 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однією із робіт раніше при ревізії сімей під час цвітіння садків було розпечатування (будь-яким способом) ділянок в гнізді із торішнім медом - щоб бджоли переробили. І це неймовірно дратувало, бо завжди лишалось їх багато. 

А вже два роки така потреба відпала. Якщо десь і залишилось, то острівки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

https://drive.google.com/file/d/18t5ZNd-HwlZvJm7K4q0h_PCsbSrtf-M1/view?usp=drivesdk сегодня потрудился 

Как думаете,когда можно качественно маток выводить?

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Уставший пчеловод сказал:

https://drive.google.com/file/d/18t5ZNd-HwlZvJm7K4q0h_PCsbSrtf-M1/view?usp=drivesdk сегодня потрудился 

Как думаете,когда можно качественно маток выводить?

 

 

 

Я ,сегодня привился.

 

34 минуты назад, ромео сказал:

Однією із робіт раніше при ревізії сімей під час цвітіння садків було розпечатування (будь-яким способом) ділянок в гнізді із торішнім медом - щоб бджоли переробили. І це неймовірно дратувало, бо завжди лишалось їх багато. 

А вже два роки така потреба відпала. Якщо десь і залишилось, то острівки...

Таких участков, у меня тоже нет. Есть перга, росплод, немного жидкого мёда и толпы голодных глаз. Всё, что кормил, всё исчезло. Вроде и летают, неплохо и цветёт много чего, но это всё пыльца, мёда там мало. Ждём акацию. Она у меня, где то 1см соцветия выбросила. Очень рясно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, asot сказав:

Аналогічно!!!Сьогодні давав по рамці вощини - то шт з 20 ше давав полумедових! Короче полумедок більше нема(( оставив НЗ 12 шт на форс мажор .Дальнійші дотації уже підуть з кармана ( цукор).

За три дні маже всі сім"ї відбудували по рамці, гнізда вкомплектовані, на завтра готую медові корпуси з маломедками, залишки гніздових рамок  будуть чекати відводків, за три чотири дні має піти рапс  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Николай S сказал:

за три чотири дні має піти рапс  

Якось дивно, Ви значно північніше, а в нас до ріпаку не менше 10 днів

51 минуту назад, mits сказал:

Ждем акацию. Она у меня, где то 1см соцветия выбросила. Очень рясно.

І акація в нас тормозе. Лише полопали бруньки і трішечки проклюнулись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, mits сказав:

 Ждём акацию. Она у меня, где то 1см соцветия выбросила. Очень рясно.

Нічосє! :blink:У нас на деяких деревах треба придивлятися, щоб побачити бруньки:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Николай S сказал:

за три чотири дні має піти рапс

У мене днів 10-12 точно ще е! А яка зараз такса ,щоб поставити шт з 20 вуликів у когось ? Як домовляетесь і що зараз предлагають господарю ?хочу йти питати у когось,щоб поставити,а що предложити не знаю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Макарыч57 сказал:

Может пора переходить в тему про вагу вулыка? Или процесс пошел "не туда"?

Вчора було 0,7 кг, але у випадку з ріпаком там більше пилку. Тож почекаємо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отцвел абрикос и сразу резко зацвели сады (все сразу) и почему-то одновременно с садами зацвел боярышник. Раньше цветение боярышника начиналось когда отцветала  поздняя яблоня. Вчера был вынужден в относительно развитые семьи (половина пасеки) поставить магазины, может боярышника успеют схватить. Если сейчас зацветет и черноклен, то вторая половина семей не успеет набрать силу и майского меда я с них не получу. Надежда на акацию слабая так как ее в основном вырезали да и нектар она дает не каждый год. Сейчас особенно заметно что у годичных маток развитие семей в полтора раза лучше чем у двухгодичных, потому постараюсь не упустить вопрос связанный с заменой маток в части семей.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, asot сказал:

У мене днів 10-12 точно ще е! А яка зараз такса ,щоб поставити шт з 20 вуликів у когось ? Як домовляетесь і що зараз предлагають господарю ?хочу йти питати у когось,щоб поставити,а що предложити не знаю

Такса за что чтоб в поле поставить или у кого-то во дворе?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, asot сказав:

У мене днів 10-12 точно ще е! А яка зараз такса ,щоб поставити шт з 20 вуликів у когось ? Як домовляетесь і що зараз предлагають господарю ?хочу йти питати у когось,щоб поставити,а що предложити не знаю

Кажуть такса завжди була одна, півлітра меду з вулика, хоть на недільку ставиш, хоч на все літо....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Александр К. сказал:

кого-то во дворе?

Саме це !! До кінця тижня вирішу ці 2 питання - місце і обробка поля у агронома і напевно буду пробувати .Сахар купляти ,коли за 10 км е поле( хоч для розвитку) е не розумно! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звернув увагу що вчора кавказянка вилітала вечером кудись мов дурна, подумав невже роїться? але глянути не було коли... Сьогодні по обіді добрався заглянути - то деякі вулики мають вже по 3-4 цільнопечатних рам меду, від бруска до бруска, деякі попечатали по половині рамки, але залили повні, крайові рамки в лежаку... Неясно і з чого вони той мед наносили.

Росплоду не багато, але компактно розміщений, на декількох рамках весь, з верху і до низу сплошняком.

Не зустрічав ще такого... Особливо ще нічого і не цвіло тут,  тільки верби козячі та ще ряст у лісі та і все. Мед темний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Шульц сказав:

А я сьогодні переглянув 20 сімей у більшості так як Ви описуєте запасів максимум на 2 дні. Але 4 сім' мене відверто здивували - вони почали печатати цьогорічний мед. Де взяли з чого і в таку погоду?

кульбаба. В обід на кожній квітці, в середньому, по бджолі. На вишню і черешню бджола сісти не може, абрикоса вимерзла

язики потянули і засіяти встигли, в діло пішли крихти з кришечок із раніше розпечатаного соняха

E0oBSdEWYAADZUB?format=jpg&name=large

перші трутні почали "по воду літати", запустили сьогодні матку в нІкот

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Олександр Коваль сказал:

кульбаба. В обід на кожній квітці, в середньому, по бджолі. На вишню і черешню бджола сісти не може, абрикоса вимерзла

язики потянули і засіяти встигли, в діло пішли крихти з кришечок із раніше розпечатаного соняха

E0oBSdEWYAADZUB?format=jpg&name=large

перші трутні почали "по воду літати", запустили сьогодні матку в нІкот

Такие же языки нашел. Дело пошло.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, asot сказал:

Саме це !! До кінця тижня вирішу ці 2 питання - місце і обробка поля у агронома і напевно буду пробувати .Сахар купляти ,коли за 10 км е поле( хоч для розвитку) е не розумно! 

Я пока умудряюсь бартером типа сколько ульев столько и литров меда ( кочую на подсолнух) Ну или деньгами по продажной стоимости меда... Но место найти чтоб во дворе поставить обычно веселое занятие....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Олександр Коваль сказал:

язики потянули і засіяти встигли, 

В семьях стоит по 8 рам  в корпусе + во втором заставные

Почти  у всех языки отстроенные и засеянные ,

фото не делал , помял почти все 

В спешном порядке расширяю до 20 рам 

Сеять негде ,корм + пыльца свежая + напрыски 

Хорошо хоть не поддался на дурную работу по Блинову :umora:

Расширяю маломёдками осенью отобранными 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки прийшов додому з роботи,глянув на пасіку- ше невеличкий літ е ,деякі пилок несуть ,бджола на прильотці крутиться .Завтра подивлюсь чи вощину потягнули 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо мій підхід трохи інший, можливо бджоли сильніша йшла в зиму 2021 р., але поки суттєво різниці не помітив в розвитку з попереднім роком. На одному точно слабша бджола, як торік, а на іншому навпаки сильніша ніж торік на цю пору. Хоча сама природа відстає десь на 2+ тижні в розвитку, а в порівняння з 2020 р. на цілих 3. Сонях у мене вже зійшов, до цвітіння ріпаку десь з днів 10.

Цвіте алича, черешня лише почала і терен, до цвітіння вишні днів 5 напевне.

Єдине погано немає тепла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Развитие идёт ,

а пчеловод  из-за непогоды  не успевает расширять 

6 мая 2021 (1) (640x480).jpg

6 мая 2021 (3) (640x480).jpg

6 мая 2021 (5) (640x480).jpg

6 мая 2021 (6) (640x480).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...