Jump to content
Alazon

Весна/Літо 2021

Recommended Posts

17 годин тому, Север сказав:

Коли зацвіте - :dntknw:, одне знаю, що скоро:umora:

До масового цвітіння ріпаку не менше 10-ти днів

• Like 5

Вчора під вечір поставив 5 шт. вощини на пробу - по листочку.

• Like 5

роблю огляд сімей з метою роздачі маломедок і повномедок, а також розжирення. То в деяких сім'ях повиїдали запаси начисто, навіть протеїновий кондєй животворящий і той пішов за милу душу :wave:. І це за тиждень

зараз дощ процес перебив, сижу в автівці

• Like 6

Ніколи весною не вирівнював сім'ї. Цього ж року вирішив відібрати рамки з розплодом у сильніших і підставити слабачкам? Чому? Посипалися в квітні мої багаторічні лідери, залишилося по рамці бджоли. От і почав обережно підставляти розплід на виході. Потім думаю, а чому не відібрати по рамці, дві у сім'ях, які зараз мають по 7-8 рамок розплоду і дати тим, хто має по три? Допоможе? Чи замість десятка сімей, які намагатимуться зроїтися до акації, тепер це намагатиметься зробити вся пасіка?

• Thanks 1
50 минут назад, бігунець сказал:

Ніколи весною не вирівнював сім'ї. Цього ж року вирішив відібрати рамки з розплодом у сильніших і підставити слабачкам? Чому? Посипалися в квітні мої багаторічні лідери, залишилося по рамці бджоли. От і почав обережно підставляти розплід на виході. Потім думаю, а чому не відібрати по рамці, дві у сім'ях, які зараз мають по 7-8 рамок розплоду і дати тим, хто має по три? Допоможе? Чи замість десятка сімей, які намагатимуться зроїтися до акації, тепер це намагатиметься зробити вся пасіка?

Я тех кожен рік хочу почати вирівнювати сімї бо ця операція здається корисною, але якось не вдається, може цього року зроблю бо є повно молодих маток на яких можна накинути розплід

щоб вирівнювати сімї треба з досвіду знати якої сили мають бути сімї умовно за 2-3 тижні до акації, щоб не полетіти. Бо може треба і не вирівнювати а робити відводки, як це було в кращі роки

• Like 1
20 годин тому, Wladimir_K сказав:

Не швидко відносно, як мінімум 10 днів.

Такий стан ріпаку. Ще десь 10 днів до старту.

IMG_20210503_140412.jpg

• Like 4
1 час назад, mary@sko сказал:

Такий стан ріпаку. Ще десь 10 днів до старту.

IMG_20210503_140412.jpg

А можливо і всі 15.

• Like 2
  • Thanks 1
3 часа назад, Олександр Коваль сказал:

роблю огляд сімей з метою роздачі маломедок і повномедок, а також розжирення. То в деяких сім'ях повиїдали запаси начисто, навіть протеїновий кондєй животворящий і той пішов за милу душу :wave:. І це за тиждень

зараз дощ процес перебив, сижу в автівці

У нас этот дождь с утра то идет то не идет.... 

4 часа назад, ромео сказал:

Вчора під вечір поставив 5 шт. вощини на пробу - по листочку.

Одна сім'я відбудувала по всій площі, ще дві - половину. Дві не почали.

Але то, напевне, через сьогоднішню погоду - день в мінусі...

• Like 2
3 часа назад, Олександр Коваль сказал:

а також розжирення

А який жир використовуєте? :hmm:

:umora:

• Haha 4
2 години тому, ромео сказав:

А який жир використовуєте? :hmm:

:umora:

крім протеїнових пирогів та минулорічного меду, ніякого жиру не використовую, вжив даний термін, щоб бува не подумали, що я пасіку розширяю. :hi:

• Like 3
2 години тому, ромео сказав:

Одна сім'я відбудувала по всій площі, ще дві - половину. Дві не почали.

Але то, напевне, через сьогоднішню погоду - день в мінусі...

чому відразу в мінусі? кульбаба цвіте, вся бджола на ній. На дерева не сідають, бо сильно від вітру  хитаються :IMHO: 

• Like 3
51 минуту назад, Олександр Коваль сказал:

чому відразу в мінусі? кульбаба цвіте, вся бджола на ній.

Мої всі по хатах сиділи.

• Like 3
18 минут назад, ромео сказал:

Мої всі по хатах сиділи.

Ну то зрозуміло,другий день свята :).

• Haha 9
7 часов назад, бігунець сказал:

Не повредит,точно.На выходных этим и занимался.

• Like 2

Сегодня при осмотре в двух семьях нашел мисочки с яйцами 

• Like 2

При огляді однієї сім'ї виявив маточник з відкритою кришечкою. ТЗ.  Молода матка вже бігає. На другій рамці ходить стара. 

Ото питання: Як по такій погоді і з дефіцитом трутнів вона заплідниться?

13 хвилин тому, ромео сказав:

При огляді однієї сім'ї

Блін, а я ше ні однієї нормально не оглянув (тільки рамки підставляв з медом):frusty: Хіба аж після @ДобровоЛової середи в п'ятницю

• Like 1
  • Haha 2
23 минуты назад, ромео сказал:

Так погода вроде несколько дней была летняя у нас и трутней полные улья. Наааглые такие. Не успел рамку дгстать, так они прямо на рамку падают где больше меда. ЖЫрные, в леток не пролазят. А я думаю, куда мед делся...

• Like 1
  • Haha 2
2 минуты назад, Макарыч57 сказал:

Так погода вроде несколько дней была летняя у нас и трутней полные улья. Наааглые такие. Не успел рамку дгстать, так они прямо на рамку падают где больше меда. ЖЫрные, в леток не пролазят. А я думаю, куда мед делся...

То у ваших краях, а в нас одиниці... 

• Confused 1
2 хвилини тому, ромео сказав:

То у ваших краях, а в нас одиниці... 

скоро вони від @Макарыч57 до Вас прилетять. В нього ж в льотки не влазять.

• Haha 6
32 минуты назад, ромео сказал:

При огляді однієї сім'ї виявив маточник з відкритою кришечкою. ТЗ.  Молода матка вже бігає. На другій рамці ходить стара. 

Минулої весни деякі по три неділі неплідками бігали. Теж думав що толку з них не буде. Зараз сіють плотнячком ( наче норм).

• Like 5
  • Haha 1

Виспавсь я в часа 3 дня ,вийшов надвір,та яка там вощина ....ше 2 дні таких ,тай знову буду колотити ситу ! Перед Пасхою давав медові рамки ,щоб точно не думати у свято чи е у них шось їсти! Цвіте вишня,черешня,алича ,кульбаба,але бджоли літали тільки поїлки ! Ше пару днів перецвіте,обсипеться,а потім буде погода))

• Like 2
  • Sad 1
2 минуты назад, asot сказал:

Виспавсь я в часа 3 дня ,вийшов надвір,та яка там вощина ....ше 2 дні таких ,тай знову буду колотити ситу ! Перед Пасхою давав медові рамки ,щоб точно не думати у свято чи е у них шось їсти! Цвіте вишня,черешня,алича ,кульбаба,але бджоли літали тільки поїлки ! Ше пару днів перецвіте,обсипеться,а потім буде погода))

Два дні на поїлках бджоли не було взагалі ( навіть вночі сушили нектар), а сьогодні на поїлках ( але ж то вливаний понеділок, тож долив відро свіженької).

• Like 3
10 минут назад, Серж 82 сказал:

Минулої весни деякі по три неділі неплідками бігали. Теж думав що толку з них не буде. Зараз сіють плотнячком ( наче норм).

Незрозумів чого смієтесь. Глянув в дзеркало - наче на дурного не виглядаю :dntknw:

• Like 1
  • Haha 1