Jump to content
Alazon

Весна/Літо 2021

Recommended Posts

1 минуту назад, Николай S сказал:

настойка  перца красного острого? уже с полинью? или добавляли отдельно?

По чётным дням кормил сироп ( 2 части воды + 3 части сахара  ) +  настойка  красного перца 

По нечётным    дням  сахарный сироп 2 к 3   с  КАС -81

• Like 3
  • Thanks 1
1 час назад, Мико сказал:

Сила семей + пыльца свежая  + нектар + нормальная порода + многообъёмный улей с запасом суши 

А пасічнику в цьому ланцюжку якби і нема місця ?

Зайва ланка :umora:

• Like 1
  • Haha 2
В 19.04.2021 в 12:56, Wladimir_K сказал:

Дана погода на сьогодні сприяти буде медозбору в південній частині Україні. Головне в цей період волога.

Не факт. Для всходу соняха це допоможе а якщо в червнi i липнi дощiв не буде то i нектара будуть каплi. А сила сiмей з такою погодою як зараз буде однозначно меншою нiж у минулi роки. Я противник моря меду в Украiнi. Бо тодi пасiчники перетворюються в бурлакiв на Волзi. Тягають тони за копiйки. Хоча в цьому виннi тi хто за копiйки вiддае. З ними боротися неможливо, тiльки слабкий урожай у таких людей врятуе всiх iнших. Як в цьому роцi.

Edited by seim
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
52 хвилини тому, Николай S сказав:

Порзавчора вечером роздав медової сити по 1 літру, вчора глянув вже шматують пакетим на друзки.....добавляти повномедки в таку холодригу нема бажання, знову колотитиму дотацію.....є свіжий полин можна заварювати.....

Зараз якщо згодовувати настоянку з полиню , вона може попасти в товарний мед. :ah::IMHO:

• Like 3
  • Haha 1
2 години тому, Николай S сказав:

перец какой? дозировка?:hi:

Хоч питання було не до мене , та я користуюсь вже роками перевіреною аптечною настійкою  червоного стручкового гіркого перцю - десь ст. ложка на 4 літри сиропу. Запобігає нозематозу і усім кишковим захворюванням бджіл. Але згодовую його на зиму. :IMHO:

• Like 4
43 хвилини тому, Len Don сказав:

Зараз якщо згодовувати настоянку з полиню , вона може попасти в товарний мед. :ah::IMHO:

Про що ви кажете:umora: вони вже скоро будуть самі допомогати мед в бочці колупати,  від обльоту 26 02. по сьгодні точно вже пішло на корм  по 5 -6 повномедок, запас в вулику вже мінімальний......до відкачки на тих рамках точно буде лише розплод.

Edited by Николай S
  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 2
1 година тому, ромео сказав:

А пасічнику в цьому ланцюжку якби і нема місця ?

Зайва ланка :umora:

Значить нехай спостерігає з диванчика....

• Haha 2
  • Sad 1
17 минут назад, Николай S сказал:

Про що ви кажете:umora: вони вже скоро будуть самі допомогати мед в бочці колупати,  від обльоту 26 02. по сьгодні точно вже пішло на корм  по 5 -6 повномедок, запас в вулику вже мінімальний......до відкачки на тих рамках точно буде лише розплод.

Ви запитували продробності розвитку і просідання і самі навели мене на думку , меду то я тільки по 1 рамкі дав , 

Нема розплоду і мед цілий , а були роки коли на 1 мая по 5 рамок вощини в середньому на зимувалу , було відтянуто і половина засіяного

От там і мед ішов , а зараз стоять корпуса на складі заставлені хламом ( полістирол плити) ,  я даже їх нерозкривав ,

на вході ще з осені було декілька корпусів з полномедками ,

і то полномедки поставив,  а маломедки з вулика забрав у 8р пока один корпус приходится тільки мінять , багато ненаставиш , потім коли потепліє ставлю під гніздо корпус і вертаю з пятнами недобраного меду 

Бачу скоро капець прийде з цим розмноженням пасік по селі . пилку катострофічно невистачає ,

невеликий збій погоди сказуєтся на розвитку 

Хотя сімьї цей рік зимували і  вийшли із зими сильніші чим прошлі роки , я перестав збільшувать пасіку по кількості 

• Like 4
2 минуты назад, AVA сказал:

зато відводків куча була на осінь  :umora:

Которые нужно кормить ,

а они взяли и отошли за зиму в мир иной 

• Like 2
  • Haha 2
  • Sad 1
3 минуты назад, Мико сказал:

Которые нужно кормить ,

а они взяли и отошли за зиму в мир иной 

Та казали не всі , деякі щас жруть пилок :umora:, якого і так дефіцит з такою погодою , а вобще куча відводків з*їдає все навкруги . а меду неприносить , бо полуголодном состоянії до сімьї невиростає 
От так і живем бжоли все більше , а меду все менше 

Edited by AVA
  • Like 1

Вчора при вибірковому перегляді декількох сімей виявив в одній бджолосім'ї повну відсутність печатного розплоду. Перше, що спало на думку загибель матки. Але поведінка бджіл зовсім не вказувала на те. При більш ретельному огляді на двох рамках всередині гнізда було виявлено відкритий розплід. Тобто лише днів 5-6 як матка почала червити. Хоча дана сім'я так як і всі 26-28 березня зробила повноцінний  обліт. Так як і всі сім'ї на протязі двох неділь носить пилок. Якихось відхилень в роботі бджолосім'ї не помічено. Та і матка  молода, виведена у липні 20 року. 

З таким пізднім початком червління маткою при наявності свіжого пилку зустрічаюсь вперше.

1 година тому, AVA сказав:

Нема розплоду і мед цілий 

• Like 2
  • Confused 2
3 часа назад, Мико сказал:

По чётным дням кормил сироп ( 2 части воды + 3 части сахара  ) +  настойка  красного перца 

По нечётным    дням  сахарный сироп 2 к 3   с  КАС -81

Попередньої зими годував з добавлянням перцю. Перезимували поганенько. Не сподобалось.

Минулого зими добавляв полин - вийшли з зими "на ура".:ay:

• Like 5
13 хвилин тому, ромео сказав:

Попередньої зими годував з добавлянням перцю. Перезимували поганенько. Не сподобалось.

Не факт що то саме "спеції" так вплинули:IMHO: бо ми на минулому тижні з кумом  закусували з хріном  а на днях сало з гірчицею, то хрін  з капустою   виявився більш чудодійним:umora:

Edited by Николай S
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 7
3 часа назад, Николай S сказал:

Не знаю що там у Вас за проглоти у вуликах, але я не тільки не добавляв корму а і прибрав трохи. По 1-2 рамки зайвій після зими. І поки ще не просять добавки. Це у Вас по 10 кіло меду в місяць згризають. Хоча і по книжці в весняний період бджоли їдять по 3-4 кг в місяць. Або бджоли у Вас не такі як в усіх або щось порахували не те. 

Edited by seim
  • Like 1
  • Haha 2
24 минуты назад, seim сказал:

Не знаю що там у Вас за проглоти у вуликах, але я не тільки не добавляв корму а і прибрав трохи. По 1-2 рамки зайвій після зими. І поки ще не просять добавки. Це у Вас по 10 кіло меду в місяць згризають. Хоча і по книжці в весняний період бджоли їдять по 3-4 кг в місяць. Або бджоли у Вас не такі як в усіх або щось порахували не те. 

Можливо ваші на дієті?

Edited by uam_63
  • Haha 1
3 минуты назад, uam_63 сказал:

Можливо ваші на дієті?

Судя по погоді на дієті зараз не тільки мої. А ваші теж уже після обльоту з'їли по 6 повномедних рамок?

• Like 1
  • Sad 1
1 годину тому, ромео сказав:

на рахунок перцю не все однозначно, наче й минулого року всі перезимували, проте кілька сімей все ж опоносились. В цьому році нічого не додавали і % опоношених той самий. Стадають цим тільки слабачки і середнячки. Проте чомусь не всі. На примітку таких і в брак

• Like 3
17 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

на рахунок перцю не все однозначно, наче й минулого року всі перезимували, проте кілька сімей все ж опоносились. В цьому році нічого не додавали і % опоношених той самий. Стадають цим тільки слабачки і середнячки. Проте чомусь не всі. На примітку таких і в брак

Правильно. Не все так однозначно.

Погода й умови та стан сімей на зимівлю впливають набагато більше,ніж будь-які підкормки. :IMHO:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1
38 минут назад, seim сказал:

Судя по погоді на дієті зараз не тільки мої. А ваші теж уже після обльоту з'їли по 6 повномедних рамок?

Шість ні но 3-4 доїдають , якщо серйозно то я ще пасіку не переглядав крім тих які зєднав погода недозволяє або мене немає на пасіці. Так кришку відкрив бджоли є і всьо.

Все що меньше 5 рамок займає іде на обєднання.

Edited by uam_63
  • Like 1
42 минуты назад, Олександр Коваль сказал:

Стадають цим тільки слабачки і середнячки.

Выход простой 

калеч не зимовать 

• Like 3
1 година тому, seim сказав:

Відразу планував відбирати але не встиг, погода не дала, та де те 26 лютого,  на сьогодні для утримання балансу корму потрібно 0.5 кг  сити на добу, перед виїздом на акацію завжди  800-900грам  на добу.

Edited by Николай S
48 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

...... тільки слабачки і середнячк................ На примітку таких і в брак

В мене такі на акацію їдуть з молодими матками, ставлю в окремий ряд,.........

20 минут назад, uam_63 сказал:

Шість ні но 3-4 доїдають , якщо серйозно то я ще пасіку не переглядав крім тих які зєднав погода недозволяє або мене немає на пасіці. Так кришку відкрив бджоли є і всьо.

Все що меньше 5 рамок займає іде на обєднання.

3-4 рамки це не 5-6. Мої може 2 з'їли за цей час. Ще 1 в загальній кількості по гнізду лишається. 3-4 рамки розплоду, 1 рамка перги. У вас трохи інша кліматична зона тому розвиток завжди трохи раніший. У нас з Миколою однакова кліматична зона тому порівняння можна провести пряме.

• Like 1
2 часа назад, ромео сказал:

Попередньої зими годував з добавлянням перцю. Перезимували поганенько. Не сподобалось

Єфіменко Т.М. з інституту бджільництва проводила досліди з підгодівлі бджіл  в "садках" цукровим сиропом з додаванням перцю, полину,й ще чогось. Так  бджоли, які отримували сироп з перцем жили значно менше, чим ті ,що їли без перцю.

• Like 3
  • Haha 1
2 часа назад, Petrovich 63 сказал:

Вчора при вибірковому перегляді декількох сімей виявив в одній бджолосім'ї повну відсутність печатного розплоду. Перше, що спало на думку загибель матки. Але поведінка бджіл зовсім не вказувала на те. При більш ретельному огляді на двох рамках всередині гнізда було виявлено відкритий розплід. Тобто лише днів 5-6 як матка почала червити. Хоча дана сім'я так як і всі 26-28 березня зробила повноцінний  обліт. Так як і всі сім'ї на протязі двох неділь носить пилок. Якихось відхилень в роботі бджолосім'ї не помічено. Та і матка  молода, виведена у липні 20 року. 

З таким пізднім початком червління маткою при наявності свіжого пилку зустрічаюсь вперше.

Так як розплід поки відкритий, то є ймовірність того що він трутовий. 

• Like 1