Перейти к содержанию

Весна/Літо 2021


Alazon

Рекомендуемые сообщения

41 минуту назад, Lefty сказал:

Може даремно поспішили...

Сьогодні почистив від підмору частину лежаків, паралельно чуть піджав ну і, оскільки було +12 тихо і більш менш сонячно, то і ревізію в них вирішив заодно зробити. Підмору мізер ( може вже почистили але і під льотками його не видно), корма підїли, а ось розплоду нуль і засіву теж ( таке вперше за стільки років).  Маток бачив.....

Перший день трішки носили пилок.... 

Така ситуація з розплодом,цего року майже масова .

Важковато їм буде розганятися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Lefty сказал:

Може даремно поспішили...

Сьогодні почистив від підмору частину лежаків, паралельно чуть піджав ну і, оскільки було +12 тихо і більш менш сонячно, то і ревізію в них вирішив заодно зробити. Підмору мізер ( може вже почистили але і під льотками його не видно), корма підїли, а ось розплоду нуль і засіву теж ( таке вперше за стільки років).  Маток бачив.....

Перший день трішки носили пилок.... 

Та же история перги нет расплода мизер...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, ромео сказал:

Коли струшував бджіл, то нектар бризкав...

Навряд то нектар,то вони самі щось хімічять ;).

Ось думаю,варто дати рідку підгоділю,простимолювати маток,чи то все до ...и,ніколи не займався такою кухньою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Навряд то нектар,то вони самі щось хімічять ;).

Ось думаю,варто дати рідку підгоділю,простимолювати маток,чи то все до ...и,ніколи не займався такою кухньою.

засів на двох рамках вже, матки простимульовані і вмотивовані достатньо. Утеплити по максимуму і дати щось білкового пожувати, на погоду сподівань  мало

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Олександр Коваль сказал:

і дати щось білкового пожувати, на погоду сподівань  мало

Пішла пильца хай носять. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Така ситуація з розплодом,цего року майже масова .

Важковато їм буде розганятися.

Як тут хтось із "старичків" сказав: "Поживемо -побачимо".:umora::hi:

Все може бути.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Ю.М. сказав:

Ідея правильна! Давно над цим думаю! Вчора знову звернув увагу що вся дорога вкрита попелом - на Дніпрі палять очерет і вітром несе на місто. Таке бл..во продовжується тижнями щороку! А раніше з очерету робили все! Від вулика до хати!.

В мене  виношується дещо інша, все настільки дуже просто, що мабуть буде досить несподівано:umora: але на все свій час:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Женя Циба сказав:

Така ситуація з розплодом,цего року майже масова .

Важковато їм буде розганятися.

без паніки 

 

26.03.2021 в 22:24, Серж 82 сказав:

Не переживай, зараз піде тепло і вони своє доженуть.

тест  на професіоналізм  для пасічників ніхто не відміняв:hmm:

це вам не блогерство де можна с нашего позволения триндіти, тут думать надо:evrika:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Женя Циба сказав:

Пішла пильца хай носять. 

ТО беріть крейду і мітте всіх хто носить, потім методом виключення вичислите можливих проблемних......хоч це не гарантія, що ті хто носить не матимуть проблем але все  таки шанс найти безматнів чи хиленьких маток є:ay:

ПС. своїх сьогодні перевірив за пів години,  поки в чергу на позаплановий огляд нікого не знайшов, тест повторю на слідуючій хвилі пилку, мабуть це буде мати-мачуха

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

...Коли струшував бджіл, то нектар бризкав...

ТО стратегічний запас води був, ..... :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Женя Циба сказав:

Навряд то нектар,то вони самі щось хімічять ;).

Ось думаю,варто дати рідку підгоділю,простимолювати маток,чи то все до ...и,ніколи не займався такою кухньою.

гарна думка, жаль , що сумніваєтесь

3 години тому, Женя Циба сказав:

Пішла пильца хай носять. 

ой варто ще раз подумати, ...їм конче потрібно мати жиденький корм а нектаровіділення може бути не скоро........вставайте з диванчика весна прийшла....:IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Віталій.В сказал:

Романович, зачем почти  в каждом корпусе по два летка ? корпус делится перегородкой или ???

Никаких перегородок

Толчея на ГВ у входа снижает продуктивность семьи 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Len Don сказал:

Як тут хтось із "старичків" сказав: "Поживемо -побачимо".:umora::hi:

Зальётся Украина мёдом по полной.Надежда на неурожайный год тает на глазах .Озимую будут пересеивать .Семена подсолнуха дополнительные закуплены

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Мико сказав:

Зальётся Украина мёдом по полной.Надежда на неурожайный год тает на глазах .Озимую будут пересеивать .Семена подсолнуха дополнительные закуплены

Це у вас, у нас нічого подібного немає, всі посіви перезимували на 5-,сіють ярину. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Ворон сказав:

Це у вас, у нас нічого подібного немає, 

І знову ворон соняшника не клюватиме

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, gardener сказав:

І знову ворон соняшника не клюватиме

І що з того, мені достатньо і того що є, булаб погода сприятлива, і все буде. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26.03.2021 в 20:13, ромео сказав:

Корми у вуликах - то шось з чимось. :blink: Камінь.

 

І шо тепер з тим каменем робити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, gardener сказав:

І шо тепер з тим каменем робити?

Якщо такий мед в рамках які  пора вибраковувати - то вирізаю і при потребі в теплій воді розмочую і перетворюю на ситу. В іншому випадку - як його не збризкуй водою , більше половини бджоли просто викидають  у вигляді  кристалів... Принаймні в мене так...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, gardener сказал:

І шо тепер з тим каменем робити?

Я розпечатывал ножем и на 30 мин в воду 40 -45 * 

Становился жидким ,как толь что принесённый 

Есть ролик на канале

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 хвилин тому, Мико сказав:

Зальётся Украина мёдом по полной.Надежда на неурожайный год тает на глазах .Озимую будут пересеивать .Семена подсолнуха дополнительные закуплены

Цитата

2021 рік буде значно тепліше попереднього, який побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30℃, – експерти

Екологи прогнозують, що 2021-й рік буде ще спекотніше, ніж попередній. Це призведе до проблеми з урожайністю, пересихання річок, а питання з питною водою будуть загострюватися, як у нашій країні, так і в усьому світі.

Як пише  «Четверта студія» з посиланням на agronews.ua, про цеповідомляє пресслужба Національної екологічної ради України.

«Очікується, що 2021 рік буде значно тепліше попереднього, який побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30℃. Потепління стрімко відбувається в північних регіонах України. При цьому степ атакує посуха», — кажуть експерти.

Як підвищення температури вплине на врожайність

Такі зміни клімату можуть спровокувати передчасне дозрівання ярих культур і одночасно знизити їх врожайність. А от умови вегетації для озимої пшениці стануть більш сприятливими. Також озимий ріпак краще буде рости в північних регіонах і гірше в степу. На Північ перемістяться і зони вирощування сої і соняшнику

А вирощування кукурудзи може стати проблематичним. Також прогнозується поширення різних хвороб рослин, шкідників, активізуються бур’яни.

Кліматичні зміни загрожують стихійними явищами

За прогнозами екологів, у південних областях (Миколаївській, Херсонській, Одеській) стануть частішими посухи і суховії — їх кількість в найближчі роки зросте на 15-30%. У Центрі почастішають град, сильні вітри. А ось на Захід прийдуть часті рясні дощі, тому повеней там не уникнути.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Мико сказав:

 

Есть ролик на канале

шукав, шукав... знайшов тільки як пальником газовим печатку топили

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Мико сказав:

Никаких перегородок

Толчея на ГВ у входа снижает продуктивность семьи 

оце правильно якась світла голова придумала, один льоток на вход інший на виход :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Seos сказав:

 

таке враження, що "прогноз" китайський холдінг по виробництву пестицидів складав

і ні одна медіа-дь не закликає до збереження і висадження зелених насаджень. Всі тільки плачуть як всьо плохо і далі продовжують рубати і хвастатись купами акаційових дров та новими липовими ульямі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можу і я, нарешті, написати в дану тему, так як вчора відбувся повноцінний обліт і зробив повну ревізію сімей.

А от настрій зовсім не весняний після перегляду. Сім"ї просто розтанули. Тієї сили, що восени і близько немає. Більшість "сімей" легко вжав на 3х рамках. :( І причина не в кількості підмору. Його трохи є, але явно не в тій кількості щоб пояснити ослаблення. Але є одна сім"я, що виділяється силою і основна різниця з іншими - що їй таки зробив утеплення і парні умови на початку березня. Тому теорій у мене чому ослабилися сім"ї кілька - або бджоли загинули у березневих вильотах за водою, або зношена бджола відійшла непомітно, або ж це особливості лінії Бака (та, що зберегла силу - інша лінія). Кормів ще дуже багато. В двох сім"їх на крайній рамці помітив сліди "шоколаду". Взагалі, зимівля в цьому році між повноцінними обльотами тримвала, не мало-не багато - 5 місяців і 1-2 тижні. (Точніше не можу порахувати, так як не занотував точно дату останнього обльоту восени). Занадто довга зимівля. Пилку немає, але з"явиться з дня на день при такій температурі. Розплоду - мізер. Утеплив, плівкою вкутав - парникові умови створив. Тепер буде веселіше - так як діло йде до розвитку. Зате роїв, схоже, що не буде. :) 

Що цікаво, ще збереглася "племінна" матка ШО, від якої я вивожу дочок - із червоною міткою. Це у неї буде третій день народження в цьому році і четвертий сезон. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

таке враження, що "прогноз" китайський холдінг по виробництву пестицидів складав

Було б добре, щоб була Ваша правда, та як на мене останні роки все йде по цьому сценарію, кожного року кліматичні зміни закручують нам гайки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...