Перейти к содержанию

Весна/Літо 2021


Alazon

Рекомендуемые сообщения

7 часов назад, Лавр сказал:

всі обсушені рамки в корпуса, дно- пустий- далі корпуса з рамками.  Виміряєте рукав плівки по висоті свого хмарочосу, зверху зав*язуєте і пробуєте як надівається. Потім на дно в пустому корпусі банку з під кільки з сіркою. Запалюєте  шматочок оргскла і на сірку.Як зайнялось синім полум*ям швиденько збираєте свого хмарочоса і одягаєте рукав плівки. Низи плівки придавлюєте і вистачає на 10 -15 днів. На 8-10 рутів сиплю 2 столові ложки сірки. Під плівкою добре видно цей газ і запах лишається пока і не відкриваю

Я без рукава делаю на улице раз в 14 дней. Пока проблем не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Sanich сказав:

з розривом через пустий магазин для закормки.

а закормку як робите? знімаєте всі до пустого?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олександр Коваль сказал:

зразок 1

E79v64-XMAEAB_a?format=jpg&name=large

у верхньому бруску є проріз під вощину? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, gardener сказал:

а закормку як робите? знімаєте всі до пустого?

Только так... Иначе есть вариант когда одну рамку не ставят и типа с шлангом и лейкой смотанной ходят... Но мне не понравилось поэтому и держу отдельно рамки....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання щодо заливання гнізда у БК, обмеження матки.

Декілька днів тому, коли в мене ще трохи взяточок був, заглянув у парочку гнізд і виявив сильно залиті і запечатані гнізда. Розплоду мало. Найбільше - це менш як пів рамки в нижній частині. 

Що в таких ситуаціях радять робити класично? Єдина відповідь - висмикнути парочку повномедок і в центр дати дві-три рамки суші. Так і зробив. 

Сьогодні, під час викачки магазинів, переглянув ці сім'ї. І результат мене здивував і розчарував. Очікуваного розплоду не побачив. Одна рамка трохи підлита, але не засіяна зовсім. А дві інших мають засів і розплід. Але! їх площа відповідає сусіднім рамкам. Рівно стільки і не вище!.  Тобто лише нижня частина рамки, хоча зверху трішки набризку і повно вільного місця. Матка підійматись в окремих рамках вище загального рівня розплодного гнізда не хоче.

Виходить, що всі ці маніпуляції із заміною рамок для засіву маткою - марна витрата часу. Якщо сім'ї треба, вони місце під знайдуть і без вказівки пасічника...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.08.2021 в 22:10, gardener сказал:

точно. ранок, обід і вечір не проходить без ПК.

 

В 03.08.2021 в 21:57, Бджолопотам сказал:

Та Ви щаслива людина.... Особисто я не памятаю коли я лягав спати без ПК чи без планшета... Вже й не знаю, чи то звичка чи то наркота....

Хлопці, а котики біля вас вночі, коли ви за ПК сидите, дивляться вбік?:hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, ромео сказал:

Виходить, що всі ці маніпуляції із заміною рамок для засіву маткою - марна витрата часу.

Осмотр двух семей - не показатель. В других семьях может быть иначе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ромео сказал:

Хлопці, а котики біля вас вночі, коли ви за ПК сидите, дивляться вбік?

Не знал, что нечисть любит из-за спины в монитор на порнуху подглядывать. (Прекраща) Астанавитесь!

Кстати, когда с ноута я перешел на смартфон - зрение улучшилось!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Сергей Тюркин сказав:

Ромео.. я был немного уставший. немного занят. но всё же по Вашей просьбе что то снял. критикуйте.  

 

 

Здраствуйте. Скажіть, а чому ви використовуєте саме такі кришки (з сіткою) на вуликах. Сім'ї з такою кришею зимують?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, ромео сказав:

у верхньому бруску є проріз під вощину? 

я чомусь думав, що проріз - то для любителів всього пластикового :hmm:

раніше ми заморочувалися - приплескували верхній край вощини до бруска ножем. Наробили зимою своєї і виявилось, що приплескувати вже не вийде, бо ця сильно кришиться. Проте виявилось, що бджоли приклеюють її самі і тримається вона без проблем, це й же номер пройшов з вощиною виробника, якого десь років зо 2-3 том так сильно хвалили тут і не тільки. Відбудовували і кріпили без проблем і ту, що на першому фото. Я собі подумав, що роблю лишню роботу і від процедури приплескування відмовився. Просто після досягнення температури навколишнього середовища +32* і набиранням рамкою ваги під час активного занесення нектару з нею почали відбуватися такі дивні метаморфози

вулики при цьому в тіні дерев стояли, в тих, що були на сонці і в них була вощина натуральна або відбудована в минулі роки - там все ОК, за виключенням вощини саме цього чудового виробника

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

 

Хлопці, а котики біля вас вночі, коли ви за ПК сидите, дивляться вбік?:hmm:

 

Нема біля мене вночі котиків:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ромео сказал:

Хлопці, а котики біля вас вночі, коли ви за ПК сидите, дивляться вбік?:hmm:

У монстра глаза такие добрые... Явно кто-то из почившей родни присматривает за внучком.

Но котов из хаты выгнал. На всякий случай.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Олександр Коваль сказав:

я чомусь думав, що проріз - то для любителів всього пластикового :hmm:

раніше ми заморочувалися - приплескували верхній край вощини до бруска ножем. Наробили зимою своєї і виявилось, що приплескувати вже не вийде, бо ця сильно кришиться. Проте виявилось, що бджоли приклеюють її самі і тримається вона без проблем, це й же номер пройшов з вощиною виробника, якого десь років зо 2-3 том так сильно хвалили тут і не тільки. Відбудовували і кріпили без проблем і ту, що на першому фото. Я собі подумав, що роблю лишню роботу і від процедури приплескування відмовився. Просто після досягнення температури навколишнього середовища +32* і набиранням рамкою ваги під час активного занесення нектару з нею почали відбуватися такі дивні метаморфози

вулики при цьому в тіні дерев стояли, в тих, що були на сонці і в них була вощина натуральна або відбудована в минулі роки - там все ОК, за виключенням вощини саме цього чудового виробника

Та ми вам віримо що лайно таки боком випливе. Доводилось напевно всим з цим зустрічатись. Ще зазначу що залежить це і від партій конкретного виробника. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ромео сказал:

 

Виходить, що всі ці маніпуляції із заміною рамок для засіву маткою - марна витрата часу. Якщо сім'ї треба, вони місце під знайдуть і без вказівки пасічника...

:ay:...        

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, anatoliy22s сказал:

Здраствуйте. Скажіть, а чому ви використовуєте саме такі кришки (з сіткою) на вуликах. Сім'ї з такою кришею зимують?

это типа летнего варианта для перевозки и временного изолирования при обработке полей ядохимикатами..   но так и зимуют.  сверху плёнка и изофол..  ещё у меня есть жесть подогнутая под крышу то накрываю но правда не все а в первую очередь те что без сетки а с полностью деревянной крышей..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ромео сказал:

Виходить, що всі ці маніпуляції із заміною рамок для засіву маткою - марна витрата часу. Якщо сім'ї треба, вони місце під знайдуть і без вказівки пасічника.

Чем больше ульев приходится обслуживать, тем сильнее вера в коллективный пчелиный разум :umora:

Если серьезно, перестал играться с подстановкой рамок под засев лет пять назад. Заменил контроль места для матки на контроль места под мед, т. е. не допускаю ситуации, когда магазины забиты - при заполненности последнего магазина на 2/3 ставлю очередной пустой. Автоматически у пчел появляется возможность переместить нектар из гнезда и освободить место для матки. 

Пока тьфу-тьфу 6-7 полноценных расплодных рамок в гнездовом корпусе в конце взятка с подсолнуха удается сохранить без каких-либо манипуляций с ними, ну так процентов 90 пасеки. А к оставшимся 10 у меня скорее вопрос к маткам, если они не держат гнездо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ранок сьогодні , походу вже осінь.

img_20210805_075841_l.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mаксим сказал:

Чем больше ульев приходится обслуживать, тем сильнее вера в коллективный пчелиный разум :umora:

Если серьезно, перестал играться с подстановкой рамок под засев лет пять назад. Заменил контроль места для матки на контроль места под мед, т. е. не допускаю ситуации, когда магазины забиты - при заполненности последнего магазина на 2/3 ставлю очередной пустой. Автоматически у пчел появляется возможность переместить нектар из гнезда и освободить место для матки. 

Пока тьфу-тьфу 6-7 полноценных расплодных рамок в гнездовом корпусе в конце взятка с подсолнуха удается сохранить без каких-либо манипуляций с ними, ну так процентов 90 пасеки. А к оставшимся 10 у меня скорее вопрос к маткам, если они не держат гнездо. 

Это при каких дневных привесах?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, gardener сказав:

а закормку як робите? знімаєте всі до пустого?

Знімав до минулого року, коли просверлив у підкришниках отвори і ємність притуляю до задньої стінки. Тепер роздача йде без контакту із дівчатами. Витягнув затичку, вставив шлангу і заливаю спокійно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, uam_63 сказал:

Ранок сьогодні , походу вже осінь.

img_20210805_075841_l.jpg

Знову якийсь горобець :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Mаксим сказав:

Чем больше ульев приходится обслуживать, тем сильнее вера в коллективный пчелиный разум :umora:

Если серьезно, перестал играться с подстановкой рамок под засев лет пять назад. Заменил контроль места для матки на контроль места под мед, т. е. не допускаю ситуации, когда магазины забиты - при заполненности последнего магазина на 2/3 ставлю очередной пустой. Автоматически у пчел появляется возможность переместить нектар из гнезда и освободить место для матки. 

Пока тьфу-тьфу 6-7 полноценных расплодных рамок в гнездовом корпусе в конце взятка с подсолнуха удается сохранить без каких-либо манипуляций с ними, ну так процентов 90 пасеки. А к оставшимся 10 у меня скорее вопрос к маткам, если они не держат гнездо. 

Так само і в мене , всі які залились там матка під заміну , підстановка пустих рамок в такі сім'ї нічого не дасть , вже навчило. Таких сімей не велика кількість.

Цього року розплоду досить багато на даний час , мабуть тому що соняшник нектарував не сильно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Александр К. сказал:

Это при каких дневных привесах?

Если Вас интересуют дневные привесы на подсолнухе - от 0 до 8,5 кг. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вощину прогріваю на сонці (прокалюю). Розкладаю по 4-5 вощин на двп (необхідно розлеїти листки один від одного) і прогріваю до легкого побіління або просвітління (щоб можна було прочитати газету, але то занадто) , потім в тінь і після охолодження перекладання в одну пачку. Вощина стає значно жорсткіше і потім не пливе. Головне не перетримати на сонці бо склеюються. 

Одна й та сама вощина по різному себе веде до і після прокалювання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напевно від впливу вищої температури отримуємо стабілізацію розмірів та форми листка вощини

Прокалена вощина не біліє в наступну зиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Mаксим сказал:

Если Вас интересуют дневные привесы на подсолнухе - от 0 до 8,5 кг. 

Больше интересно при хорошем взятке от 4 кг и больше тоже гнездо не заливают?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...