Перейти к содержанию

Весна/Літо 2021


Alazon

Рекомендуемые сообщения

10 годин тому, Медвідь сказав:

Мої сьогодні літали, постояв трохи біля льотків, думав може десь ліщина на осонні вже почала цвісти і почнуть носити пилок, проте у нас природа ще не повністю прокинулась. 

У нас ліщина вже практично відцвіла, бджілки носили з неї пилок пилок 25-27 лютого, решту все цвітіння пішло "мимо каси".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, Серж 82 сказав:

Практикував і я так колись, але проблема в тому що потім липу з різнотравям нема кому збирати. Тому відмовився від такої практики (втрачається хороший мед).

Я описував практику 20 річної і більше давності, зараз (коли кожен другий може вивести маток) достатньо поміняти матку на маточник або не плідну/плідну матку і протиройовий прийом виконано. І ще звичайно потрібно зважати на регіон, терміни, медозбори... у всіх це буде порізному. Он Мико на початку квітня тільки з зимовника виносить, а Закарпаття уже перші закладки маток робить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

Он Мико на початку квітня тільки з зимовника виносить, а Закарпаття уже перші закладки маток робить.

Украина большая и у всех разные климатические условия 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Мико сказав:

Украина большая и у всех разные климатические условия 

Так і я проте... Для китайця смерт, то що для козака в радість.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, Мико сказав:

Украина большая и у всех разные климатические условия 

У меня один знакомый тоже всегда Выносит,после 1 апреля и нормально.:)Был один случай на Пасеке случайно забыли в Зимовнике Семью,думали Заснула,недосмотр-вынесли в мае.Тихо зимовала.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Гурович сказал:

Дістав млинок, розбив обніжжя в муку, перемішав з сухим молоком і мукою, то пішло в вулики гарно:ole_ole:.

Суміш суха? З чого кормили? Куди її клали? Заздалегідь дякую!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Гурович сказал:

А як тут прокинешся, коли вдень ++, а вночі -?  Але сьогодні день був гарний - бджола літала 4 години. Дістав млинок, розбив обніжжя в муку, перемішав з сухим молоком і мукою, то пішло в вулики гарно:ole_ole:. Через ваги не пропускав, але візуально видно, що тарились добре. Слідуючий теплий день обіцяють тільки через тиждень:(

З мого досвіду, нічні невеликі приморозки раннім пилконосам не страшні, ліщина вже от-от зацвіте, буквально через день-два, питання лише в тому чи буде погода для бджіл збирати той пилок, як у нас вдень то хмарно, то вітряно, то просто холодно... Може раніше діди і правильно робили, що виносили бджіл з зимівника аж на Теплого Олексія, але в мене зимівника немає, зимую надворі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Медвідь сказал:

З мого досвіду, нічні невеликі приморозки раннім пилконосам не страшні, ліщина вже от-от зацвіте, буквально через день-два, питання лише в тому чи буде погода для бджіл збирати той пилок, як у нас вдень то хмарно, то вітряно, то просто холодно... Може раніше діди і правильно робили, що виносили бджіл з зимівника аж на Теплого Олексія, але в мене зимівника немає, зимую надворі.

Ліщина може і зацвіте. Вербі козячій до цвітіння у нас ще з днів 10.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Сергій-апі сказал:

У нас ліщина вже практично відцвіла, бджілки носили з неї пилок пилок 25-27 лютого, решту все цвітіння пішло "мимо каси".

Аналогічно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Петрович 49 сказал:

Суміш суха? З чого кормили? Куди її клали? Заздалегідь дякую!:hi:

Суха

З коробок, з перевернутих дашків

Біля поїлки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Wladimir_K сказал:

Ліщина може і зацвіте. Вербі козячій до цвітіння у нас ще з днів 10.

А минулого року в мене вже 10 березня зацвіла 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Сергій-апі сказал:

Я описував практику 20 річної і більше давності, зараз (коли кожен другий може вивести маток) достатньо поміняти матку на маточник або не плідну/плідну матку і протиройовий прийом виконано. І ще звичайно потрібно зважати на регіон, терміни, медозбори... у всіх це буде порізному. Он Мико на початку квітня тільки з зимовника виносить, а Закарпаття уже перші закладки маток робить.

Я колись пробував так робити, але там теж є свої недоліки. Колись писав про них тут на форумі. Якщо маточник ставити зразу або через кілька годин після забору старої матки, то часто бджоли гризуть маточник, треба вичікувати кілька днів і тоді ставити маточник в сім*ю, так прийом кращий, а це знову втрата кількох днів, плюс бджоли звісно тянуть свищі які треба ретельно пробирати. Пробував ставити маточник одразу, тільки в броні, щоб бджоли його не гризли, то коли матка виходить бджоли її знищують. Загалом виходить при такому методі, що плідної матки в сім*ї не має більше 10 днів і на липі сім*я вже не показує тих результатів, що звичайні сім*ї. Хоча слід відмітити, що деякі сім*ї, яким маточник був даний одразу, приймали його добре і навіть взагалі не тягнули свищів, але таких було небагато. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Wladimir_K сказал:

Ліщина може і зацвіте. Вербі козячій до цвітіння у нас ще з днів 10.

У нас ще є проліски білі та сині в грабовому лісі. Цей рік ще неходив не дивився, але думаю теж вже або на підході, або цвітуть. У нас на козячу вербу чомусь кажуть "котики". То вона і справді ще не думає цвісти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Медвідь сказал:

У нас ще є проліски білі та сині в грабовому лісі. Цей рік ще неходив не дивився, але думаю теж вже або на підході, або цвітуть. У нас на козячу вербу чомусь кажуть "котики". То вона і справді ще не думає цвісти. 

У нас те ж так кажуть. Ще рано немає тепла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Серж 82 сказал:

В мого сусіда пасіка дворняг теж в кожну зиму заходила на 9-11 рам, такої ж сили і виходили. Пасіка 100 сімей, в сприятливі по погоді роки качав по 7+ тон на стаціонарі, але роіння його вже замучило, тож місцевих вже майже скасував. І агресія теж висока.

Утримати сильних дворняг від роїння без ділення, відбору бджіл, розплоду це дуже складна задача, але я знаю одного чоловіка який вміє їх приборкувати. Щоправда в нього метод, який суперечить знанням про біологію бджолиної сім*ї і навіть здоровому глузду. Якщо коротко, то він завжди дуже сильно і дуже зарано розширює гніздо, коли цього по логіці і по класичних методах описаних в літературі не слід робити, бо ще немає достатньо бджіл/печатного розплоду, плюс нестабільна температура, перед акацією знову сильно рве гніздо сушшю і вощиною. Як не дивно, бджоли в нього не тільки ніколи  не рояться, а й не хворіють і мед носять справно, цього методу його навчив один дід, який ще юнаком працював на панській пасіці у одного поляка і так той його навчив. Я особисто не люблю рвати гніздо, тому ніколи так не пробував робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Медвідь сказал:

нас на козячу вербу чомусь кажуть "котики". То вона і справді ще не думає цвісти. 

Годину назад глянув то почали зацвітати, ті що на 8 березня приніс додому (стоять на кухні у вазі).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Медвідь сказал:

Утримати сильних дворняг від роїння без ділення, відбору бджіл, розплоду це дуже складна задача, але я знаю одного чоловіка який вміє їх приборкувати. Щоправда в нього метод, який суперечить знанням про біологію бджолиної сім*ї і навіть здоровому глузду. Якщо коротко, то він завжди дуже сильно і дуже зарано розширює гніздо, коли цього по логіці і по класичних методах описаних в літературі не слід робити, бо ще немає достатньо бджіл/печатного розплоду, плюс нестабільна температура, перед акацією знову сильно рве гніздо сушшю і вощиною. Як не дивно, бджоли в нього не тільки ніколи  не рояться, а й не хворіють і мед носять справно, цього методу його навчив один дід, який ще юнаком працював на панській пасіці у одного поляка і так той його навчив. Я особисто не люблю рвати гніздо, тому ніколи так не пробував робити.

Цікаво що то за вулики були на панській пасіці? Бо ті що бачив я тут у нас (ще за Румунії напевно), то там місця якраз щоб роїв побільше було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

Цікаво що то за вулики були на панській пасіці? Бо ті що бачив я тут у нас (ще за Румунії напевно), то там місця якраз щоб роїв побільше було.

Той чоловік родом з Верховини, і дід мабуть працював у пана ще за Польщі, а може взагалі ще за цісаря. Що за вулики нажаль не знаю, та скоріш за все лежаки на вузьковисоку рамку, бо в нього зараз саме такі, здається на 22 рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Wladimir_K сказав:

У нас те ж так кажуть. Ще рано немає тепла.

В Нас бiльше синi пролiски.В сприятливий Час,як Килим в лiсi з Них.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Медвідь сказал:

Той чоловік родом з Верховини, і дід мабуть працював у пана ще за Польщі, а може взагалі ще за цісаря. Що за вулики нажаль не знаю, та скоріш за все лежаки на вузьковисоку рамку, бо в нього зараз саме такі, здається на 22 рамки.

В моєму селі кажуть була велика пасіка ще за Австрії, але ті вулики до цього часу б не дожили, хоч би і хотів. Є ще декілька в селі антикварних то може при нагоді зніму на відео.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В лiсi Зазвичай Весняний Розвиток Вибуховий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Медвідь сказав:

Утримати сильних дворняг від роїння без ділення, відбору бджіл, розплоду це дуже складна задача, але я знаю одного чоловіка який вміє їх приборкувати. Щоправда в нього метод, який суперечить знанням про біологію бджолиної сім*ї і навіть здоровому глузду. Якщо коротко, то він завжди дуже сильно і дуже зарано розширює гніздо, коли цього по логіці і по класичних методах описаних в літературі не слід робити, бо ще немає достатньо бджіл/печатного розплоду, плюс нестабільна температура, перед акацією знову сильно рве гніздо сушшю і вощиною. Як не дивно, бджоли в нього не тільки ніколи  не рояться, а й не хворіють і мед носять справно, цього методу його навчив один дід, який ще юнаком працював на панській пасіці у одного поляка і так той його навчив. Я особисто не люблю рвати гніздо, тому ніколи так не пробував робити.

Ви щойно описали Кемеровський метод Кашковського, чи не так? Є ціла книга про це, що весною не скорочують гніздо, а розширяють. Тільки ж там сім'ї сильні мають бути

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Медвідь сказал:

З мого досвіду, нічні невеликі приморозки раннім пилконосам не страшні, ліщина вже от-от зацвіте, буквально через день-два, питання лише в тому чи буде погода для бджіл збирати той пилок, як у нас вдень то хмарно, то вітряно, то просто холодно... Може раніше діди і правильно робили, що виносили бджіл з зимівника аж на Теплого Олексія, але в мене зимівника немає, зимую надворі.

Они и на улице до хорошего тепла раньше не сильно то и облетывались.Так,частично,кому нужно.Но самое главное старались держать сильные семьи. Такие лучше зимовали и при окнах небольших пригодной погоды могли собрать себе запас на развитие,когда слабые только норм высунут ,а там и в улей пора обратно. Раньше сильные семьи весной просыпались,больше использовали световой день или небольшие окна хорошей погоды Подставляли пчелам   весной  медовые и перговые рамки,которые заготавливали с прошлого года. Я наблюдал как один пожилой пчеловод в прежние времена подставлял рамки в которых мед был жидким весной.Из первых медов,с акацией.Мы же зимует и переживаем как закристализуется ,смогут взять или нет.И друг друга успокаиваем ,что на подсолнухе могут зимовать .Зимуют, но как?Каково качество той зимовки?Насколько крепка вырастит  пчела весной на сахаре да без достатка в белковом корме? И возникает вопрос  любим  мы пчел или делаем только вид.Способны ли мы на жертвы или только переживаем чтобы перезимовали ,чтобы иметь удовольствие опять смотреть на весы?Дорогой шпатель ,дорогой улей-это еще не все что нужно пчелам. Дурни наверное были деды.Мы ж их так любим критиковать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, staminik сказал:

Ви щойно описали Кемеровський метод Кашковського, чи не так? Є ціла книга про це, що весною не скорочують гніздо, а розширяють. Тільки ж там сім'ї сильні мають бути

Я не чув про Кемеровський метод. На своїй пасіці ранньою весною стараюсь гнізда тримати зжатими і розширюю поступово, по мірі росту сім*ї, можна сказати класично. Читав в книгах про разове розширення в лежаках, коли гніздо здвигається в бік від льотка, а частину перед льотком заповнюють сушшю, але не пробував так робити, та й лежаків вже давно не має на пасіці, хоча вважаю їх теж хорошими вуликами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Медвідь сказав:

Я не чув про Кемеровський метод. На своїй пасіці ранньою весною стараюсь гнізда тримати зжатими і розширюю поступово, по мірі росту сім*ї, можна сказати класично. Читав в книгах про разове розширення в лежаках, коли гніздо здвигається в бік від льотка, а частину перед льотком заповнюють сушшю, але не пробував так робити, та й лежаків вже давно не має на пасіці, хоча вважаю їх теж хорошими вуликами.

І це правильно, поганих вуликів немає в природі. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...