Перейти к содержанию

Весна/Літо 2021


Alazon

Рекомендуемые сообщения

22 хвилини тому, Cfif сказав:

Цьому лозунгу Прокоповича вже 200 років. 

Не Прокоповича, а Кондратьева.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Yuriy_ сказал:

Васильківський район.

Це на щось впливає?

Ні, не впливає. Просто цікавлюсь і порівнюю з своєю місцевістю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Cfif сказал:

А мені подобається. Таким чином рвачи " временщики" перетворюють бджільництво з рутинної тяжкої праці. на творчю професію з дорогим результатом.

Цьому лозунгу Прокоповича вже 200 років. І шо?? Де їх взяти -ці сильні сім,ї... Вихід є - треба просто перестати показувати слабі..))

Якщо не буде меду з соняха, бджільництво, як галузь с/г однозначно не буде так розвиватися, як зараз, маю на увазі виробництво інвентарю, препаратів, обладнання і т.д., а це ціла низка підприємств з робочими місцями, плюс ще є розвиток дотичних галузей - цукропереробної, деревообробної і т.д. 

З приводу сильних сімей, а чи багато бджолярів можуть втримати сім*ю від роїння не роблячи відводків, щоб не ослаблювати її, а якщо і роблять, то чи з*єднують потім на ГВ, я вже взагалі не кажу про об*єднання в зиму сім*ї з зробленим від неї ж відводком? Чи достатньо пустих сотів стоїть у вулику на ГВ? Чомусь стимулюють бджіл весною, а про пізньо-літнє нарощування забувають? Чи вчасно проводять обробіток від кліща? Чи зношуюють бджіл закормлюванням  ударних порцій сиропа в зиму? Чи достатьо місця матці пізнім літом/початку осені для яйцекладки? Де і як зимуюють бджоли - захист від вітру, хороша вентиляція, якісне утеплення, що не накопичує вологу по типу моху і т.п., якісні корма? Чи присутні у сім*ях молоді якісні матки? А тепер чи вдавалося мені самому дотримуватися всіх цих нюансів - на жаль ні, але до цього треба прагнути, як мінімум хоча б із-за того що ти про них знаєш. Ну і наостанок всі зараз чомусь женуться за кількість сімей і дуже мало женуться за силою сімей, читаючи старі книги і журнали по бджільництву раніше все було навпаки "во главу угла" ставили саме силу сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Медвідь сказал:

Якщо не буде меду з соняха, бджільництво, як галузь с/г однозначно не буде так розвиватися, як зараз, маю на увазі виробництво інвентарю, препаратів, обладнання і т.д., а це ціла низка підприємств з робочими місцями, плюс ще є розвиток дотичних галузей - цукропереробної, деревообробної і т.д. 

З приводу сильних сімей, а чи багато бджолярів можуть втримати сім*ю від роїння не роблячи відводків, щоб не ослаблювати її, а якщо і роблять, то чи з*єднують потім на ГВ, я вже взагалі не кажу про об*єднання в зиму сім*ї з зробленим від неї ж відводком? Чи достатньо пустих сотів стоїть у вулику на ГВ? Чомусь стимулюють бджіл весною, а про пізньо-літнє нарощування забувають? Чи вчасно проводять обробіток від кліща? Чи зношуюють бджіл закормлюванням  ударних порцій сиропа в зиму? Чи достатьо місця матці пізнім літом/початку осені для яйцекладки? Де і як зимуюють бджоли - захист від вітру, хороша вентиляція, якісне утеплення, що не накопичує вологу по типу моху і т.п., якісні корма? Чи присутні у сім*ях молоді якісні матки? А тепер чи вдавалося мені самому дотримуватися всіх цих нюансів - на жаль ні, але до цього треба прагнути, як мінімум хоча б із-за того що ти про них знаєш. Ну і наостанок всі зараз чомусь женуться за кількість сімей і дуже мало женуться за силою сімей, читаючи старі книги і журнали по бджільництву раніше все було навпаки "во главу угла" ставили саме силу сімей.

Ще забув додати про важливий нюанс підгодівлі бджіл в безвзятковий період, бажано натуральним медом,  щоб матки не зменьшували  яйцекладку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Медвідь сказал:

 А тепер чи вдавалося мені самому дотримуватися всіх цих нюансів - на жаль ні, але до цього треба прагнути, як мінімум хоча б із-за того що ти про них знаєш.

Це нічого недасть. якщо навколо ворожа атмосфера. все оброблено хімією і нема живих квітів по 10 місяців на рік.

8 минут назад, Медвідь сказал:

Якщо не буде меду з соняха, бджільництво, як галузь с/г однозначно не буде так розвиватися, як зараз, маю на увазі виробництво інвентарю,

Та чи це перша , чи найбільша галузь що знищується??

10 минут назад, Медвідь сказал:

читаючи старі книги і журнали по бджільництву раніше все було навпаки

Раніше багато чого було навпаки,але ми ідемо тільтки вперед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Медвідь сказал:

Скоро зацвіте золотарник, в сумі з соняхом можна буде щось трошки  качнути, всеодно в зиму такий мед бджолам ризиковано залишати, бо він дуже сильно кристалізується. Минулого року залив у відро, то потім зимою, коли набирав ложкою у банку, радянська ложка "нерж" зігнулася.

Две зимы подряд пускал семьи зимовать на подсолнухе+ сироп. Семьи зимовали нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Yuriy_ сказав:

та "подяка" грьобаним селекціонерам ..

 

а вони тут при чому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ромео сказал:

Як там ваші магазини? Відтягнули?

Очень мееедленно тянут. Одна семейка вдруг задурковала, маточников натянула та еще каличных каких-то, мелких. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Yuriy_ сказал:

Васильківський район.

Це на щось впливає?

Впливає все, і земелька і погода і сорт соняшника

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Shurik сказал:

Ні, не впливає. Просто цікавлюсь і порівнюю з своєю місцевістю. 

Я вважаю, що на потрапляння у вашу місцевість новітніх гібридів соняшника який не виділяє, бо не потребує запилення, не застрахований ніхто.

Це навіть питання не України, не те що області.

52 минуты назад, gardener сказал:

а вони тут при чому?

За такий сорт.

За два тижні цвітіння декілька раз дивився на той сонях. І бджіл не було, та й інших комах не бачив.

Були сподівання, що може бджоли десь з іншої сторони працюють.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Cfif сказал:

Це нічого недасть. якщо навколо ворожа атмосфера. все оброблено хімією і нема живих квітів по 10 місяців на рік.

Та чи це перша , чи найбільша галузь що знищується??

Раніше багато чого було навпаки,але ми ідемо тільтки вперед.

Про обробіток полів згоден 100 %, деякі фермери в погоні за грошима знищують всю екосистему навколо. Але все ж якщо в сім*ї замінити матку, і зробити відводочок на старій матці, хай навіть на одній рамочці розплоду, то об*єднавши їх в зиму вийде доволі пристойна сім*я, навіть якщо основна сім*я з якихось причин просіла, зроблений з неї відводок її ж і врятує. Не треба забувати ще, що і бджолярі також, використовуючи препарати  від кліща вароа, шкодять своїм бджолам (але без цього вже ніяк не обійтися інакше бджоли загинуть), але можна зменьшити кількість обробок, якщо до прикладу забрати останній розплід, всеодно ті бджоли з пізнього роплоду зазвичай не встигають зробити очисний обліт і тільки турбують клуб.

До речі дивлюся Ваш канал на ютубі по бджільництву, особливо подобаються ролики про медоносні рослини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, AntonUa сказал:

Две зимы подряд пускал семьи зимовать на подсолнухе+ сироп. Семьи зимовали нормально.

Сонях з цукровим сиропом - нормально, а от сонях з золотарником -не впевнений, бо минулого року сонях з золотарником закристалізувався ще похлєще ріпака, мед був як камінь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Медвідь сказал:

Сонях з цукровим сиропом - нормально, а от сонях з золотарником -не впевнений, бо минулого року сонях з золотарником закристалізувався ще похлєще ріпака, мед був як камінь.

Сонях+золотарник+сироп у меня не первый год в зиму все норм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Медвідь сказал:

Сонях з цукровим сиропом - нормально, а от сонях з золотарником -не впевнений, бо минулого року сонях з золотарником закристалізувався ще похлєще ріпака, мед був як камінь.

Если он был в холоде то да. А тот что был в тепле даже при кристаллизации оставался мягким и не имел крупных кристаллов сахара. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Cfif сказал:

Цьому лозунгу Прокоповича вже 200 років.

«В СИЛЬНЫХ СЕМЬЯХ ВСЕ СПАСЕНЬЕ»


Многим поколениям пчеловодов известна эта крылатая фраза Геннадия Петровича Кандратьева, 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Утренние фото 

навощенные рамки привёз 

начинай с  начала 639800803_001(640x480)(2).jpg.a698acf31d15b4a728c6919932273fc3.jpg

008 (640x480) (2).jpg

007 (640x480).jpg

Цветущий 

На одном фото ранний средний и познего посева 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Молодой , а на заднем плане отцвёвший 

010 (640x480).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Мико сказав:

Молодой , а на заднем плане отцвёвший 

010 (640x480).jpg

Мико ви вже купили своєю медовухою всіх агрономів округи,бо сіють рядом соняшник у 2=3 строки. я наприклад пізній соняшник не знайшов -прийдеться ставати на софору ,яка почала цвісти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, wwlo сказал:

Мико ви вже купили своєю медовухою всіх агрономів округи,бо сіють рядом соняшник у 2=3 строки

От цікаво, чи це вони вимушено сіють так, бо не встигають з обробітком площ чи це сплановано?

В мене за 21 рік таке було лише двічі. І то вимушено, бо пересівали озимий ячмінь. А так стабільно відсіваються щороку всі протягом тижня. Тому і відцвітає все за 10 днів. Скільки б площ не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ромео сказал:

От цікаво, чи це вони вимушено сіють так, бо не встигають з обробітком площ чи це сплановано?

Все зло от крупных агрохолдингов. Там сеют день и ночь, на оборудованных компьютерами и ЖПС тракторами , только операторы меняются и горючка и посевмат подвозится. Я ездил на таком Самый мощный гусеничный трактор для сельского хозяйства Fendt 1100 Vario MT.  На замену Challenger | В мире сельского хозяйства | Яндекс Дзен

Два компа на трактор, один комп на севалку и еще один с програмой ЖПС. Короче в нем ЧЕТЫРЕ монитора. Я молчу за климатконтроль, кресло на пневмоподушке с электрорегулировками и подогревом, ключ-карту и т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Рус сказал:

. Там сеют день и ночь,

 У моего  фермера 10000 га пахотной и техники полно ,трактористов не хватает 

И дожди не дают сеять , вот и растянулась посевная 

Джоны  с чернозёме грузнут 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Рус сказал:

Все зло от крупных агрохолдингов. Там сеют день и ночь, на оборудованных компьютерами и ЖПС тракторами , только операторы меняются и горючка и посевмат подвозится. Я ездил на таком Самый мощный гусеничный трактор для сельского хозяйства Fendt 1100 Vario MT.  На замену Challenger | В мире сельского хозяйства | Яндекс Дзен

Два компа на трактор, один комп на севалку и еще один с програмой ЖПС. Короче в нем ЧЕТЫРЕ монитора. Я молчу за климатконтроль, кресло на пневмоподушке с электрорегулировками и подогревом, ключ-карту и т.д.

Я таких не то что в поле даже по области не встречал... :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Cfif сказав:

 

Цьому лозунгу Прокоповича вже 200 років. І шо?? Де їх взяти -ці сильні сім,ї... Вихід є - треба просто перестати показувати слабі..))

Дуже просто, бракувати і об*єднувати. Треба не жаліти, а ретельно відбирати кращих.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Александр К. сказал:

Я таких не то что в поле даже по области не встречал... :blink:

У нас такі вже років 5 точно є. А може і довше...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, wwlo сказав:

Мико ви вже купили своєю медовухою всіх агрономів округи,бо сіють рядом соняшник у 2=3 строки. я наприклад пізній соняшник не знайшов -прийдеться ставати на софору ,яка почала цвісти

сухо, виділяти не буде. Можливо під морем з ночі яка волога потягнеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...