Jump to content
Alazon

Весна/Літо 2021

Recommended Posts

14 часов назад, Seos сказал:

Не будуйте марних надій на акацію цього сезону. Відламав кусок язика сьогодні - вода водою, ледь вловлюється солодкий присмак, специфічного акційового геть не чуть. В мене де сильніші то на 70% таким сиропом забили по два 300тих корпуса, але після дозрівання хоч би там по 5 кг меду вийшло. Рамки не відбудовують геть. Дощі прогнозують на кожен день, вчора дощило теж, сьогодні зривається дощ з грозою. Небо чорне +17

Круто! 2 трьохсотих корпуси акації. Переважній більшості таке навіть не сниться :hi:

• Like 4
  • Thanks 1
8 хвилин тому, chajka2005 сказав:

Круто! 2 трьохсотих корпуси акації. Переважній більшості таке навіть не сниться :hi:

2 трьохсотих дощової води, так буде правильніше - нектар ну дуже розбавлений!

• Like 2
53 минуты назад, Seos сказал:

2 трьохсотих 

Це з гніздовим?

30 хвилин тому, ромео сказав:

Це з гніздовим?

З гніздовим, але там на сьогодні по дві - три не повні рамки розплоду, така ж ситуація і у верхньому корпусі, між ними решітка. Довелось погратись з сильними сім'ями, щоб до акації не впали в ройку. По пару рамок розплоду забрав у слабачки. Раніше насипав нуки, щоб збить ройовий настрій, цього року до акації закладок не робив. Я писав вище, що залиті на 70%. Бджілки дуже активно працюють, але нектар перезволожений і вихлоп з нього буде нуль цілих нуль десятих.

• Like 6
7 годин тому, ромео сказав:

В мене 60% летить до сусіда в садок. :ah:

В сусіда можна різати.

• Like 2
  • Thanks 1
Posted (edited)
14 годин тому, ромео сказав:

Є порада...

:umora:

Нехай краще на мої сідають чим на сусідськи, в себе під кожну гілльяку є приспособа зняти:umora:

Edited by Николай S
  • Like 3
Posted (edited)
14 годин тому, asot сказав:

А коли  ці матки обльотувались? У себе уже виявив 2 трутовки і ше 1 на подході! Маток серпневого обльоту більше не буде на пасіці!!!!

так серпнева   і червень :umora: а яких рекомендуєте:hmm: 

Edited by Николай S
Posted (edited)
3 часа назад, Seos сказал:

З гніздовим, але там на сьогодні по дві - три не повні рамки розплоду, така ж ситуація і у верхньому корпусі, між ними решітка. Довелось погратись з сильними сім'ями, щоб до акації не впали в ройку. По пару рамок розплоду забрав у слабачки. Раніше насипав нуки, щоб збить ройовий настрій, цього року до акації закладок не робив. Я писав вище, що залиті на 70%. Бджілки дуже активно працюють, але нектар перезволожений і вихлоп з нього буде нуль цілих нуль десятих.

Начебто і взяток і акація рясна,але щось не то,навіть побілки рамок немає,поки все принесене складають  в гніздо .

Позавчора пробував міняти старих маток на молодих,сьогодні випустив а вони їх в клуб усіх,і під льотком жменя бджіл дохлих,що за ...тво,:dntknw:завжди все було норм,а тут халепа.

Edited by Женя Циба
  • Like 3
  • Sad 7

По справжньому почали відбудовувати з початком взятку з акації, десь 5‐7 днів тільки, як потепліло, так і почали.

Звичайно, все залежить від кількості бджоли 7‐14 денного віку.

До взятку був сплошний розплід і засів від бруска до бруска на 5-6  доданівських рамках.

3 години тому, Женя Циба сказав:

Начебто і взяток і акація рясна,але щось не то,навіть побілки рамок немає,поки все принесене складають  в гніздо .

Позавчора пробував міняти старих маток на молодих,сьогодні випустив а вони їх в клуб усіх,і під льотком жменя бджіл дохлих,що за ...тво,:dntknw:завжди все було норм,а тут халепа.

А Ви на язик той нектар спробуйте і все стане зрозуміло, в мене та ж х@рня. Тільки сьогодні трішки побелки з'явилось. 

• Like 4

Півтора магазини ріпакового меду вдалося вділити , думав буде меньше з такими погодами, Два дні як зацвіла акація , мо ше з неї вдасться щось відібрати , вологи хватає, а от погоди ні.

IMG-1b6fa98b39aa3079470117f0882b8b54-V.jpg

• Like 12
20 годин тому, Николай S сказав:

За весь свій стаж такого досвіду як цього року я ще не отримував:umora:,  цього сезону зняв роїв більше чим взагалі до цього:dntknw:, сьогодні між дощами бджола таскала акацію,  при перегляді двох хвостів виявив чергову аномалію, причому ці хвости  від різного матеріалу а спільне це те,  що в обох нема ні відкритого розплоду ні маточників, бджола маше крилами як трутовка  вже тоді коли рій ще не сів толком на груші,  бідна груша кора на ній вже блистить від моїх постійних лазаній по ній:ak:.

в кого які версії, ........ причина виходу рою  ??????????

селекція бакфаста помножена на "0".

• Confused 1
1 годину тому, Seos сказав:

А Ви на язик той нектар спробуйте і все стане зрозуміло, в мене та ж х@рня. Тільки сьогодні трішки побелки з'явилось. 

можливо, смакові рецептори після перенесеної корони до кінця відновились

хвости в батькових альпійцях вже печатати почали, десь до половини альпійського корпусу запечатані. 300-ті язики масово потянули і скупчуватись для справ нехороших, довелось вощину роздавати в екстреному порядку

• Like 4

молода матка вийшла на сонечко подивитись чи не пора в обліт?

E3dW8vuWUAEV2YB?format=jpg&name=small

• Like 14

Потрібна порада.

Вчора (вівторок, о 11 год) вийшов рій. 

Хочу подарувати його молодому початківцю з іншого села. Обіцяв ще з весни. Але він може приїхати за ним лише завтра (четвер, вночі). А заселяти у вулик в п'ятницю вранці. Оскільки пішов принос з акації, то скоріш за все роїв найближчим часом не буде.

Отож, чи витримає рій в ловушці три доби? Бо я зазвичай висипаю через дві ...

• Like 1
1 хвилину тому, ромео сказав:

, чи витримає рій в ловушці три доби?

І 5 днів витримає, головне в прохолодному місці тримати.

• Like 2
  • Thanks 2

Всьо, акації кінець, сьогодні літали слідом, лізли скрізь де пахне медом. Нормальних днів взятку з неї було 5-6, а так квітла майже два тижні. Нектаром позаливали гнізда, дійсно як вода, вологість висока. Почав перевіряти молодих маток на засів, обетілись відсотків 70 у відводках над основними сім'ями, решта загубились, в основних сі'мях ще не дивився. Майже всіх старих маток перед акацїєю прибрав, дав маточники. Там де маток не чіпав залили значно скромніше, перегнали в розплід.

• Like 8
15 минут назад, ромео сказал:

1.Оскільки пішов принос з акації, то скоріш за все роїв найближчим часом не буде.

2.Отож, чи витримає рій в ловушці три доби? Бо я зазвичай висипаю через дві ...

1. Шо б там не цвело, а пороится найдется кому. :crazy:

2. А зачем их вобще выдерживать? Я сразу в улик высыпаю и они счастливы. А если хотите увидеть бомбическую бомбу, поставьте рамку с расплодом. Они на эту рамку в шесть слоев сядут, начнут вокруг языки тянуть, медом заливать. С ума сходят на расплоде.  

Откройте, пусть летают, мед и пыльцу носят. А вечером перед отдачей подарка закройте леток на сеточку.

• Like 7
30 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

І 5 днів витримає, головне в прохолодному місці тримати.

і рамку  з кормом не пожаліти

• Like 7
54 хвилини тому, whale сказав:

Я б не був такий категоричний:umora:, в любій породі є гірші та кращі.......

• Like 7
34 минуты назад, ромео сказал:

Потрібна порада.

Вчора (вівторок, о 11 год) вийшов рій. 

Хочу подарувати його молодому початківцю з іншого села. Обіцяв ще з весни. Але він може приїхати за ним лише завтра (четвер, вночі). А заселяти у вулик в п'ятницю вранці. Оскільки пішов принос з акації, то скоріш за все роїв найближчим часом не буде.

Отож, чи витримає рій в ловушці три доби? Бо я зазвичай висипаю через дві ...

Когда то забыл про небольшой рой который поместил в погреб . Просидел четыре дня там , и все нормально . Зато потом когда вытрусил их в дуплянку - никакого слета .

• Like 5
  • Thanks 1
59 минут назад, whale сказал:

Есть у меня на точку семьи бакфаста , маток которых покупал в том году у одного с наших форумчан , и ни в одной нету намека на ройку . Карника , карпатка и местная ушли в ройку , а эти нет . Вот вам и селекция . Притом что  матки облетаны на моем роевом труте .

• Like 5
40 хвилин тому, ромео сказав:

Оскільки пішов принос з акації, то скоріш за все роїв найближчим часом не буде.

Ваші слова би та Богові в вуха. Сьогодні тільки поїхав додому, звонять - рій вийшов.

А я, тим часом. йду дивитися чи черешні не достигли, чую шось гудить в яблуні, сидить. красава на самому стовбурі в кроні. десь з годину згортав в ящик.

А той теж зловили, маю вже помічника на пасіці (до цих пір тільки медогонку крутив):ay:

47 хвилин тому, ромео сказав:

Бо я зазвичай висипаю через дві ...

Я цього року зразу ставлю ящик на постійне місце, і коли є вільна хвилина - пересаджую.

Вчора в пастку на горіхові залетів, сьогодні активно весь день літав. Мабуть прийдеться відвозити з дому. бо будуть всі на горіхові сидіти, якшо пересаджу.

41 хвилину тому, Ivan S сказав:

сьогодні літали слідом, лізли скрізь де пахне медом. 

Жінка сьогодні на вулиці відра мила від меду. хоч би одна бджола біля неї була.

• Like 8
  • Haha 3
4 хвилини тому, gardener сказав:

Ваші слова би та Богові в вуха. Сьогодні тільки поїхав додому, звонять - рій вийшов.

Я цього року зразу ставлю ящик на постійне місце, і коли є вільна хвилина - пересаджую.

А ящиків скільки на пасіці:umora:

• Haha 2
7 часов назад, Николай S сказал:

а яких рекомендуєте:hmm:

Мене влаштовують повністю  червень - середина липня !!

• Like 1