Перейти к содержанию

Весна/Літо 2021


Alazon

Рекомендуемые сообщения

Раніше навчив рої на пеньки сідати, щоб не високо знімати було..

a4e3bf279063.jpg

А тепер  взагалі лафа - тільки ящика на землю постав:umora::ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Бджолопотам сказал:

 взагалі лафа - тільки ящика на землю постав

Шикардос! Говорят, надо их мукой обсыпать, посмотреть куда вернутся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Макарыч57 сказав:

надо их мукой обсыпать, посмотреть куда вернутся.

І без борошна добре видно, лишити дві жмені бджіл і відразу видно біля якого льотка крилами махають... Знайшов вулика з якого вийшли без проблем...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Бджолопотам сказав:

І без борошна добре видно, лишити дві жмені бджіл і відразу видно біля якого льотка крилами махають... Знайшов вулика з якого вийшли без проблем...

З борошном надійніше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, asot сказал:

Був сьогодні на кочовому - ось так лише почали печатати ! 

Як думаете ше рано качати??

IMG_20210605_223930.jpg

Якщо вже взяток то качати неварто.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Бджолопотам сказал:

І без борошна добре видно, лишити дві жмені бджіл і відразу видно біля якого льотка крилами махають... Знайшов вулика з якого вийшли без проблем...

А якщо 200 сімей на точку то що робити? Де шукати ?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, medhon сказав:

З борошном надійніше

В мене цього року була фішки яку я раніше не бачив... Правда не на моїй пасіці, а на київській яку я доглядаю...

Виходить рій - і з ходу залітає в зовсім в інший вулик:dntknw: Два рази таке цього року спостерігав....

2 хвилини тому, Valik740 сказав:

А якщо 200 сімей на точку то що робити? Де шукати ?:umora:

Якщо 200 сімей, то і борошно може не допомогти, замахаєшся по точку бігати, шукати:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ціна на мед буде огого.  Багато сімей відійшло у людей ,  багато пороїлось у людей ,   і того.... Маєм... 

Буде весело .   Треба виносити валеріанку із аптек , в осени у еспортерів буде попит на неї 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, Николай S сказал:

Ще один варіант, виходить рій дуже сильний коли матка сідає, десь не далеко, бджола покрутившись майже вся вертається , з маткою залишається до кіла бджоли, таке взагалі можливо коли матка досить стара  але ж тут маткам лише рік.:dntknw: 

Взагалі, різні випадки трапляються. 

От, наприклад, позавчора. Із сім'ї виходить рій. На моїх очах. Побачив вулика. Поки вони збирались на дереві, заліз у вулик.

Бачу, що та сама ситуація. Старої матки нема. І вже кілька днів, бо яєчок нема, лише личинка і печатний. Ходить молодуха - співає. І куча маточників. Струсив бджолу, виламав ВСІ маточники. Знайшов ДВА із відкритими кришечками. Отже, рій вилетів не зі старою, а з молодою маткою. Друга молодка вже гуляє.

Зловив у рійницю роя. Треба сказати, що рійниці у мене не герметичні (нема в тому потреби - рій може і без дверей у погребі посидіти, якщо із маткою). Закрив легеньким тюлем, заніс у погріб. Через пів години дружина ходила туди за якоюсь потребою і каже, що "всі твої бджоли повилазили". Приходжу, точно - сидять всі зверху на рійниці, гудуть як реактивний літак і поступово вилітають на світло в щілину біля дверей, на вулицю. Нема матки - вирішив я.

Виношу назад, висипаю перед вуликом. Бачу купка бджіл, розгорнув - є молода матка! Хотів зловити, але спроба не вдалася - матка знялась і політ. Короче, рій зайшов назад у вулик. Ввечері підійшовши до вулика, почув знову спів молодої матки. Очевидно, матка залетіла із роєм назад у вулик. Ну, думаю, завтра рій вийде знов.

Але вчора і сьогодні рою не було. Провів на пасіці вчора весь день. І сьогодні пів дня. Маса бджіл у вулику не зменшилась. Співу ні вдень ні вночі вже нема. 

Тепер питання: Чому рій не заспокоївся у рійниці, адже матка була? Чому рій не вийшов повторно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Valik740 сказал:

Є два варіанти , або викачати і потім годувати , або лишити на розвиток і чекати  г.в..... Залежить від кормової бази, та погоди

Цікавить саме перший варіант)) гнізда запресували по 2-3 рамки битком ! Розбирав деякі то принос е - з рамки тече нектар! Думаю чи не зарано ??Моя думка,що рано ,але з ріпаком досвіду не маю багато ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, ромео сказав:

Тепер питання: Чому рій не заспокоївся у рійниці, адже матка була? Чому рій не вийшов повторно?

можливо, матка ще недостатньо маточного ферменту виділяє :IMHO:

також сьогодні рої ганяв, навіть одного гарного первачка, транзитного через пасіку, бачив

взагалі, хвости, щоб не роїлися, треба ділити. Тоді гарантовано дома сидять, а тут просто запарка вийшла. Та й не директор я на тій пасіці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Серж 82 сказал:

Якщо вже взяток то качати неварто.

Е Серж принос,з гніздових  рамок текло як струшував ! Почекаю мабудь ще 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Бджолопотам сказал:

Виходить рій - і з ходу залітає в зовсім в інший вулик:dntknw: Два рази таке цього року спостерігав....

Було в мене якогось року. 

Кінець червня. Ось-ось ГВ із соняха. Роїтись ніяк не можна. Та і вільних вуликів нема.

Виходить рій. Сідаю біля льотка і сторожу матку. А вони в мене всі мічені. Одним словом вдалося впіймати. Рій вилетів і привився на дереві. 

І тут же виходить другий з іншого вулика. Роблю так само. Тут, правда, матку по необережності задушив. Рій не прививався на дереві, а покружлявши над точком, став повертатись у вулик.

І тут стається найцікавіше. Перший рій, не дочекавшись матки, здіймається в повітря і летить не у свій вулик, а сюди, в другий! Уявіть, яке перенаселення тепер сталось у ньому!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Valik740 сказал:

Ціна на мед буде огого.  Багато сімей відійшло у людей ,  багато пороїлось у людей ,   і того.... Маєм... 

А ще зпродались люди пакетами під завязку ,а хвости дадуть на сахар в зиму 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, asot сказал:

Цікавить саме перший варіант)) гнізда запресували по 2-3 рамки битком ! Розбирав деякі то принос е - з рамки тече нектар! Думаю чи не зарано ??Моя думка,що рано ,але з ріпаком досвіду не маю багато ...

То до тих хто Вам маток продав,  я  не качаю гніздові рамки,  там все розплід в мене , від бруска до бруска

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ремарка. Шоб вирізати ВСІ маточники, процедура струшування бджіл обов'язкова. Я до цього року якось цим не користувався. Напевне, через самовпевненість або через те, шо такої сраки з роями ше за 20 років не мав...

Аж тут із двох , напередодні почищених мною вуликів, вийшли рої із молодухами. Як же це, думаю, я ж вирізав маточники. 

На другий день роблю тест. Гніздо 10 рамок, вирізаю ретельно маточники. Спочатку не струшуючи, бджіл. 

Потім те ж саме гніздо повторно із струшуванням. І шо ви думаєте? Перевіряв на трьох сім'ях. В одному - один непомічений лишився, в другому - ДВА!!! Третій вулик всі побачив. Але там сім'я послабше, бджіл мало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Valik740 сказав:

Є два варіанти , або викачати і потім годувати , або лишити на розвиток і чекати  г.в..... Залежить від кормової бази, та погоди

Зав'яуйте з роями

Я  б радий:umora: та от побачим що дівки скажуть:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, ромео сказав:

....Напевне, через самовпевненість або через те, шо такої сраки з роями ше за 20 років не мав...

 

Вона завжди має дві половинки:umora:, перше, що роїв було більше чим за десяток років разом, а друга це те що  акація мабуть пролетить :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Взагалі, різні випадки трапляються. 

............. 

Тепер питання: Чому рій не заспокоївся у рійниці, адже матка була? Чому рій не вийшов повторно?

Там велика сила інерції, заспокоїтись в процесі розмноження, на самому піку :umora:не так вже і легко:umora: повторно не вийшов бо за ніч хтось когось міг грохнути або    слабіша  вдрала з мінімумом власної  свити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, ромео сказал:

Ремарка. Шоб вирізати ВСІ маточники, процедура струшування бджіл обов'язкова. Я до цього року якось цим не користувався. Напевне, через самовпевненість або через те, шо такої сраки з роями ше за 20 років не мав...

Аж тут із двох , напередодні почищених мною вуликів, вийшли рої із молодухами. Як же це, думаю, я ж вирізав маточники. 

На другий день роблю тест. Гніздо 10 рамок, вирізаю ретельно маточники. Спочатку не струшуючи, бджіл. 

Потім те ж саме гніздо повторно із струшуванням. І шо ви думаєте? Перевіряв на трьох сім'ях. В одному - один непомічений лишився, в другому - ДВА!!! Третій вулик всі побачив. Але там сім'я послабше, бджіл мало.

Якщо сім'я увійшла у глибокий ройовий стан , то любі маніпуляції до лампочки.. Просто злелить лишня бджола , і приєднається до чужого роя . Виламування маточників , або відводок зі старою маткою  до лампочки.  Ця весна .......ть,  за.....ла. Якщо коротко.

Міняйте породу , так процес муторний , але мудохатись з роїнням займає ще більше часу , + втрачений сезон.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Valik740 сказав:

. Просто злелить лишня бджола , і приєднається до чужого роя .

Три дні назад запримітив таких, відпускають бджолу потроху з кожним роєм на пасіці, бо в самих вже молода мамка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Valik740 сказал:

Якщо сім'я увійшла у глибокий ройовий стан , то любі маніпуляції до лампочки..

Це да...

Ніякі методи не катять... Ні відводки, ні відбирання розплоду, ні розширення, ні вощина, ні той самий метод Демарі і т.д. 

Тому і давлю всім підряд старушок, де самі ше не вгрохали. Лишаю одну молодуху.

До соняшника часу ше трохи є. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Николай S сказал:

Три дні назад запримітив таких, відпускають бджолу потроху з кожним роєм на пасіці, бо в самих вже молода мамка.

Замітили що то вже третя весна така Г...? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ромео сказал:

Це да...

Ніякі методи не катять... Ні відводки, ні відбирання розплоду, ні розширення, ні вощина, ні той самий метод Демарі і т.д. 

Тому і давлю всім підряд старушок, де самі ше не вгрохали. Лишаю одну молодуху.

До соняшника часу ше трохи є. 

В  свое время япользовался методом создания исскуственного роя. Действует .Там ставится досточка наклонная на расстоянии см 10  от летка.Пчелы ползут по досточке вверх образуя рой.Там же и старая матка струшенная со всеми пчел амиПчела вся из улья струшивается перед досточкой на хвостик   .Почитайте в литературе или в инете.Старая матка попадает в той .В улей слетает пчела что не в роевом .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Mihail-ves сказал:

то вона його відшиває.

Этому дала ,этому дала ,а этому не дала :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...