Перейти к содержанию

Карпатська бджола


bercik alex /liliya

Рекомендуемые сообщения

Цікаdо як Ви zapivan відреагуете на результати які я Вам вислав :hi:
Дкую що приділили для мене час. Спочатку треба розібратися що до чого. Сімя на яку я покладав надії виявилась навіть не карпаткою. Але між карпаткою і карникою дуже близька спорідненість. І яка має бути розбіжність по класам у ідеалі. Результати вимірів сімя №1 :ay: Середній СІ=2,60 Середній клас СІ=19,12 Середній DC=3,9 Негат.DC=0% Позит.DC=100% Середній НІ=0.953 Сімя №2 :at: Середній СІ=2,25 Середній клас СІ=17,29 Середній DC=3,2 Негат.DC=31.6% Позит.DC=68.4% Середній НІ=0.973 А з якої виводити дочок :dntknw:
Розкажіть про1 та2 Звідки вони їх оцінка.?Е велика розбіжність їх походження.Що Ваше а що придбали?Достовірність велика промірювались 70крил
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для аналізу обрав найкращу сімю проба №1 яка представляє 10 сімей з пасіки які в певній мірі родичі(походять від одної). І повна протилежність проба №2 привозна сімя. Проба №1 це бджоли які я тримаю вже 7 років. Придбав у діда роя в селі який живе метрів 500 від моєї пасіки. На другий рік поділив на дві і так паралельно роботі на цей час тримаю 12 сімей на цьому точку. Бджоли похідні від цього роя спокійні аж за надто. Не раз бувало що всі переглядав без укусу. Максимум 5-6 при відкачці. Печатка весняно-літня -біла. Кінець літа мішана. Медозбір невеликий 10-15л. з вулика. Окраска сіра. На зимівлю сильно скорочують гніздо кінець серпня 12-14 рамок а після загодівлі 5-6 рамок. Клуб навіть збирається на пяти рамках а одна з жменькою бджіл лишається. От і ця жменька їхала на аналіз. Відходу за зиму ще не було. Торік успішно зимував відводок на 3 рамки за зиму навіть до половини рамок не дійшов. Весна бурхливий розвиток і тут починається саме цікаве. Сади відцвітають два тижні і повний вулик і ройові маточники. Маточників буває 30-40 шт. Ні велике розширення ні забір печатаної черви не помагає. Лиш відводок з старою маткою рятує від втрати роя. Проба №2 Матка-дочка від сімї привезеного з пасіки в м.Калуш. Ці бджоли значно відрізняються від №1 окрас і сірий і з жовтизною. Підмору було чуть більше ніж в других. Не використовували взяток з червоної конюшини . Сімя заклала ройові маточники ну і я забрав відводок зі старою маткою. Залишив один маточник. Поки матка вийшла облетілась то в сімї хазяйнувала трутівка 3 рамки зачервила на трут. Парадокс. Весною поміняю матку. Взяв пробу для порівняння. Також одна сімя була перевезена до родичів в Городенківський район за 100 км від основного точка заради експерменту. Матка цієї сімї сестра матки першої проби. 1 ТРАВНЯ забрав 5 рамок з відкритим і печатаним розплодом. Качав там 3 рази мед. 1 раз сади-кульбаба- ріпак 6 л., 2 раз липа різнотравя 12 л., 3 раз соняшник 15л. разом з бродячим роєм. Пасічник в якого брав медогонку не міг зрозуміти що я там качаю.В нього не було що :dntknw: .Натяку на роїння навіть не було. Так що бджоли мед носять навіть і не дуже породні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зробив графіки результатів проб двох сімей.post-3347-1355051852_thumb.jpg post-3347-1355051879_thumb.jpg Внизу в таблиці кількість бджіл і клас до якого належать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проба 2--типовий вінігрет на жаль Рекомендую матку ліквідувати Сімю розформірувати бджолам не дати змогу закласти рятункові маточники Забути про місце придбання(проби 2) як про страшний сон.. Проба 1-- ПОДАРУНОК порадувала 100% +ДИСКОЇДАЛЬНЕ ЗМІЩЕНЯ-СУПЕР Кубітальний 12 крил (перепровірив ) не відповідають ознакам.Але тут можливо попалися приблудні бджоли.Необхідно пройти перепромір на молодих бджолах та подивитись на трутнів.Бажано дізнатися також у діда походження його пасіки?Я пропоную Вам ZAPIVAN поберегти (пробу1) Весною маемо наміри проаналізувати її на спорідненність з нашими чистими лініями.Та якщо повезе введемо її в закриту мікропопуляцію .Яку стволюемо 6 рік з метою ЗБЕРЕЖЕННЯ.Також проаналізувавши Вашу№ 1 надамо маток не споріднених для закріплення чистоти .Так покажемо ...... правильний путь для розвитку -. збереженя...селекції. бджіл.в Україні та постійного приросту МЕДОПРОДУКТИВНОСТІ.Унас є бджоли треба проаналізувати-знайти-зберегти-та використовувати собі на благо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проба 1-- ПОДАРУНОК порадувала 100% +ДИСКОЇДАЛЬНЕ ЗМІЩЕНЯ-СУПЕР Кубітальний 12 крил (перепровірив ) не відповідають ознакам.

Видно зразу,що над пробами працював аматор-зміщення супер,індекс навіть приблизної величини не має.Не відповідає ознакам і все. Яким ознакам все ж таки відповідає ця проба №1.?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проба 1-- ПОДАРУНОК порадувала 100% +ДИСКОЇДАЛЬНЕ ЗМІЩЕНЯ-СУПЕР Кубітальний 12 крил (перепровірив ) не відповідають ознакам.

Видно зразу,що над пробами працював аматор-зміщення супер,індекс навіть приблизної величини не має.Не відповідає ознакам і все. Яким ознакам все ж таки відповідає ця проба №1.?
Видно все в минулих повідомленнях :hi: В цього діда бджоли відколи він пасічникував а йому вже за 70. Казав що колись привіз із сусіднього села Глибоке Богородчанського району але це було давно. Бджоли в ізоляції лісом і кожен розмножує роями. Як сказав що роблю відводки на маточник то мене ще довго перепитували як і що. А другі на відріз відводки це погано а рій це один спосіб розмноження. Тому мене зацікавила пропозиція переміряти бджіл. Весна прийде будем міряти і виводити маток. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цього діда бджоли відколи він пасічникував а йому вже за 70. Казав що колись привіз із сусіднього села Глибоке Богородчанського району але це було давно. Бджоли в ізоляції лісом і кожен розмножує роями. Як сказав що роблю відводки на маточник то мене ще довго перепитували як і що. А другі на відріз відводки це погано а рій це один спосіб розмноження. Тому мене зацікавила пропозиція переміряти бджіл. Весна прийде будем міряти і виводити маток.

Краще від Вас ваші бджоли ніхто не переміряє. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З часом освою і сам. Поки що для мене це тяжко. Читаю Рутнера про селекцію і матководство. Є старий проектор для діафільмів можливо щось з ним попробую для проби. Зима велика а готуватись треба.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я допоможу кожному хто зацікавився методами визначення породи.Тут е грошові затрати на придбання обладнання.Та час.(Шукаючи неспорідненість я виконую для Вас це безкоштовно)Але що далі?Якщо визначились самі??В небі літають МЕССЕРШМІТИ.ДІТИ КАВКАЗУ.ЛЮБИТЕЛІ ПІЦИ та СПАДОК ВІД МОНАХАДля подальшого розведеня в чистоті Необхідно---ПОВНА ІЗОЛЯЦІЯ+ШТУЧНЕ ЗАПЛІДНЕННЯ+НЕ СПОРІДНЕННІ ЧИСТОПОРОДНІ ЛІНІЇ+РОКИ ТЕСТУВАННЯ==== тоді з чистою совістю можна назвати бджіл "карпатка ".І це (чистота)потрібно лише маткарям для виведення УКРАЇНСЬКИХ більш продуктивнх Ф1 гібрідів Це я аматор так думаю .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та Час не стоїть ...(Apis mellifera carnika var.ukrainica carpatica) так В.А Гайдар назвав породу "карпатку" на конференціі 2012p.Lubelska Konferencija pszczelarska Евже відмінність від карніки десь 20% на цей час.Була 100%Моя думка що розбіжність "зітрется" з часом...!? :IMHO1::dntknw: Сворення НЕЗАЛЕЖНИХ закритих мікропопуляцій це НЕОБХІДНІСТЬ :ay: Допоможе зберегти карпатські бджоли. ХТО ЗА ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Час не стоїть ...(Apis mellifera carnika var.ukrainica carpatica) так В.А Гайдар назвав породу "карпатку" на конференціі 2012p. Lubelska Konferencija pszczelarska

Вона карнікою і була, східна популяція, що займає ареал Карпат
Евже відмінність від карніки десь 20% на цей час.Була 100% Моя думка що розбіжність "зітрется" з часом...!?

Ті розбіжності - в межах однієї раси, міжтипові, міжлінійні.
Сворення НЕЗАЛЕЖНИХ закритих мікропопуляцій це НЕОБХІДНІСТЬ

Згоден на 100%.
Допоможе зберегти карпатські бджоли. ХТО ЗА ?

Я також. То наші українські бджоли, як і степова. Берегти обидві треба, кожну окремо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Понавозили до нас всяких порід (кавказьких, італійок, всяких бакфастів) і розводять. І збережи тут чисту породу. А потім чого це жовтизна тергітів :dntknw: У пасічкиків мого регіону практикують повне вирізання трутнів бо ніби зїдають мед. А от пасічники які мало дивляться за бджолами є джерелом безпородних трутнів які не чуть не гірше доганяють маток ніж найпородніші. А щоб влити кров у такий вінігрет і більш менш стабілізувати трутневий фон треба на протязі 10 років у кожній сімї виводити лише трутнів.І мати цих сімей хоча б половину від сімей у радіусі 5 км. У мому випадку це більше 100 чистопородних сімей. З розрахунку що матку міняють місцеві раз на три роки. Навіть як замінять матку і облетиться з породним трутнем вона далі продукує безпородних трутнів. Лише у другому поколінні на 50 % в ідеалі буде кращий результат. Крім поодиноких ривків збереження карпатської популяції треба систематизувати і ознайомити пасічників з лініями, типами карпатський бджіл, азами селекції, визначення породної приналежності і способами виведення своїх ліній. В кого є інформація діліться з ближнім. Задумуюсь про свій ізольований точок ЩЕ Б ТУДА Б ДОРОГА БУЛА... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Е робоча група куда входя ть науковці 19 европейских країн назва "Разнообразие и Живучесть"проєкта COLOSS України там НЕМА! :dntknw: Бо заводчик Карпатки який дійсно впроваджуе Европейську схему лише ОДИН :ole_ole: В.А.Гайдар який мае ізолльовану пасіку ВУЧКОВЕ та ще два типа.Вся решта використовують його лініі...Це мало і приведе до ВИМИРАННЯ!!!Наприклад НІМЕЧИНА Ізольованих станцій спарювання 140. В них 50000!Сімей які заслуговують увагу при селекціі.Заводчиків різних ліній "сarnica" :baby: 360 :baby: які акредитовані в німецькій ассоціаціі " Deutscher Imkerbunt" Проводять обовязковий кожний рік контроль!!! метод для них достапний ( молекулярним мітохондриальній аналіз ДНК) Е 20 заводчиків "Бакфасту" які мають свою ассоціацію Але повністю ігнорують виміри додержуючись схеми. Надавати бджолам прилитя генів яке дае Ф1(над продуктивність).Я розумію обидва підхода до селекціі.Україна надае перевагу другій схемі. :angry: Я притримуюсь першої чистопородноі схеми.Та буду напевно з часом 2 заводчиком Карпатки. Та може я про когось не знаю то підскажіть. ТРЕТІМ БУДЕШ? :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо б поїздив по гірських пасіках Закарпаття, Івано-Франківщини, Чернівців то ще б знайшов непоганий матеріал для подальшої селекції. Є багато глухих місць у горах і передгірї де поодинокі пасічники тримають 5-10 сімей в ізоляції де само по собі близькоспоріднене схрещування бджіл і своєрідні фенотипні умови створюють основу для майбутніх ліній. На свої очі бачив пасіку в селі Осмолода Рожнятівського району Івано франківської обл. а там умови сурові. Наприклад липа ще не цвіла 15 липня. А ізоляція прекрасна :ay: Не думав там зустріти бджіл. Пасіка на території монастиря. І зимує там же. За транспорт тільки лісовоз або пішком. Лиш як пояснити людині що я шукаю бджіл з певними ознаками і мені треба 100 штук умертвити щоб поміряти. Та гуцул дістане з штанів шмайсер і почне :hunter: мене міряти. Гайдар теж таким способом вивів ті типи якими користуються зараз селекціонери і пасічники. А цей відбір матеріалу був 50 років тому. Я знаю ТИПИ: Говерла, Вучківський, Синевір, Рахівський... І все??? Хто знає ще якісь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрей Сумчанин дякую :hi: Теж брав у Гайдара(2008р), але матки нічим так і не відзначились. А в минулому році виписав 4шт у Міська, але через мою халатність прийняли лише одну :frusty: В наступному році спробую ще бо з однією маткою ніяких висновків зробити неможна :IMHO1: А от матки від Єгошина(10шт) працюють дуже добре :ay:
Брав не один рік матки у Гайдара і у Єгошина (один рік у одного на інший у другого і т.д.) Чистопородні карпатянки у нашій місцевості женуть тільки один розплод - меду не має, а дочки з них прекрасні і взимку меду з'їдають менше і мед добре носять. А матки Єгошина навіть чистопородні добрі, тільки дуже обмежують медом маток - розплоду мало, а меду багато, а потім сім'ї після сильного медозбору залишаються не досить сильними у порівнянні з дочками карпатянок. Взагалі я ставку роблю не на чистопородні, а на їх дочки (купую чистопородні тільки для розведення). :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот паспорт карники. Видно отличие индексов . Карпатки пострадают если народ "потянется" к карнике.

post-2380-1356076091_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На свої очі бачив пасіку в селі Осмолода Рожнятівського району Івано франківської обл. а там умови сурові

А цей відбір матеріалу був 50 років тому.

Отут ви трохи помиляєтесь. У мене в будинку живе сусід - не пасічник, але його тато був пасічником з діда прадіда - учитель з Рожнятова. За розповідями його сина ще десять років тому його тато кожної весни вивозив свою пасіку саме до Осмолоди і казав, що весняний мед був майже регулярно. Останнє мене сильно дивує. Та я там ніколи не був і природніх умов не знаю. Так що відносно ізоляції - питання спірне. А от минулого року був в селі Хітар на Сколівщині. Дороги туди практично немає. Як їхали то машину побили нафік. Можна сказати глухомань. І розказали мені дивну історію, що в десь у 70-х роках місцевий колгосп завів пасіку і привіз з Жовкви бджоли біля 100 сімей, з тих пір і пішло там пасічникування. Подивився - дійсно всі бджоли жовті. От вам і карпатка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я був у Осмолоді, точніше 10 км вище села вздовж хребта Аршиця то з низу до верху де зрубаний ліс всюди чорниця. От чи там сурові умови я переконався на власній шкурі ночуючи просто неба 2 тижні збираючи ту саму чорницю. А Осмолоду я назвав для прикладу. Карпати великі і мені не віриться що не знайшлося місць де збереглась карпатська бджола. І в Яремче відпочивав бачив пасіку де бджоли на льотках абсолютно сірі. Навіть ще мохнатіші і сіріші ніж мої. От їх би обміряти. Як люди потянуться за карникою то будем мати ще один складник нашого чудового вінігрету.

Вот паспорт карники. Видно отличие индексов . Карпатки пострадают если народ "потянется" к карнике.
Чому такі розбіжності у величині індексів :blink: Це все в межах стандарту карники? Індекс 3.31 не завеликий у першому випадку. А другому випадку 13 клас ніби не проходить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Zapivan-щоб визначити що за бджоли водятся не потрібно вмовляти дідів-а тем паче засекречених матковиводників. Бджоли ЛІТАЮТЬ при медозборі їх легко позбирати з медоносів.Якщо "сухо "то використовую цукровий сироп та АПІРОЙ.Щасливі (племінні)коли і не знають що їх міряють :dntknw: В німецькому паспорті мор.дані на матку найкрутішу класса"А" графік робочих бджіл та трутнів. :az: Напомню КАРПАТКА -К.І- 2.4--2.6 Німкеня 3.0-3.6 Деее...Схожість?Спитайте у В.А.Гайдара!!Може плануеться?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер все зрозуміло! По- німецьки ніхт балакати. :az: Це ніби еталон карники. Bercik а які ваші результати селекції? Ви ж відправляли свої зразки на аналіз ДНК.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не відправляв бджіл на аналіз Дорого. ;) Освоїв лише чеську прогу :af: де 18 точок та 30 індексів.Але стандарта на карпатку нема( хіба що сам для себе прописати) :ah: так проводять визначення лише карніка та лігустіка Результати селекції мене рабують. створив ізоляцію.стало легше на душі вже рідко цікавить що в інших літае.(ЛИШЕ ЗИМОЮ) Там був підбір15ліній--відбір 6.. тримаю лише станданрт. і визначив імбрідінг(близьких родичів) створив 6 груп аналогів подаючи неплідних по черзі на фон батьківських 5 і далі тести.... Пізнав як благо штучне запліднення буду надавати послуги коллегам та шукаю генетичний резерв карпатки. Бо все пізнаеться в порівняні.Мені це цікаво .Дивуе що бджолярі чекають від інститутів порід типів-ліній.А визгне забугорний Бельгіець чи Кірхайм то вірять чужому як в кінець світу :at: А не беруть приклад у тваринників(напр. собачники ...кролиководи голубятники...)Там люди обеднуються в клуби асоціаціі створяють породи покращують..показники- признаки.Виставки порівняння успіх скрізь .Інститути не парятся...люд сам рулить.Гіпноз...??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

только кажется мне что от нескольких чистопородных маток(думаю что карпатских не менее 100 ТЫЩ маток в Карпатах ОДНИХ) получить свехпопуляцию не удасться. все пчелы большая ценность. та же желтизна на некоторых тергитах может сочетаться с каким нибудь признаком, который появиться или при очень жаркой или очень холодной погоде. понятно. что нужны миролюбивые, устойчивые к болезням и вароа, и медистые до одрения. Еще нужна порода для получения ММ. Кто-то этим вопросом занимается? :az: И НЕ ТОЛЬКО ПО КРЫЛЫШКАМ оценивается порода, а по тщательным оценкам по медопродуктивности и т.д. Простой пчеловод посчитать такие вещи не сможет. В любом случае на своей пасеке буду выбирать не сколько породу, сколько продуктивность, безопасность и здоровье пчелы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еще нужна порода для получения ММ.

А ще треба породу для вуликотерапії/лежанок, яка лікує рак і все інше :az: ...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еще нужна порода для получения ММ.

А ще треба породу для вуликотерапії/лежанок, яка лікує рак і все інше :az: ...
В китае же есть такая линия, сделанная из итальянской пчелы. :az::az::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто знає ще якісь...

Не знаю точно названия пчелы, но пару лет назад я был в с.Новоселиця Межигірського р-ну. Мне расказывали про черную карпатку (человек врать бы не стал 100%). Тоесть у него была "классическая" серебристая и несколько семей черной, по описанию пчела крупная морозостойкая и не очень мирная (по этой причине он от них и отказался), темная, матки тоже темные как и у обычной карпатки. А улики там тоже не очень обычные используют (вроде как австрийского образца)довольно громоздкие. Фото сделано 12.07

post-1690-1356342398_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ДобровоЛ changed the title to Карпатська бджола
  • rudakov changed the title to Карпатка: типу Синевір

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...