Jump to content
bercik alex /liliya

Пчела Карпатка

Recommended Posts

Все ранее попытки оценки семей сильно субективны усиарели. Мы пробуем так и очень хотим что бы изучилась и внедрилась в Украине Европейская схема.

Edited by Приз

Пишу просто могу по буквам.Пасека сейчас 43 семьи планирую выйти в конце сезона на 70-принцип все делаю один отсюда и поиски технологий пчелы.Сейчас 4 сезона бакафсты 7 сезонов карпатка миговичка-вучково и новые иванофранковки (макар).Система 2 на 300 и магазины 145.Вопрос как мне разорваться со всем этим материалом и на чем остановиться . Использую в зимовке изоляторы хмары.Интересует медосбор акация и подсолничник.Вопрос кто может достоверно дать гарантию и описать линию пчел карпат чтобы я просто мог купить материал и тиражировать у себ на пасеке-смена маток каждый год .

bercik, Вам замечание. Нельзя давать ссылки на чужие форумы\сайты.

В 1998 году была основана изоляция в горах. Плем материал подбирали ранее.

Так вопрос был о том, сколько существует линия "Захар". ПОстоянно слышно, что 6 лет. Я вам хочу обьяснить, что разница в "Зачатии" и "рождении" существенная. Пробовать "Зачать" можно и не один год.

Приз, Чому ніхто не тестує? Мико, знайомі Андрія Сумчанина можуть сказати за Захара що ці бджоли вартують. Є дві матки і у мене. Дочки я не рахую . Взяв би ще але зараз ситуація що пасіка буде без постійного догляду. якраз дочки пройдуть тест на рійливість і виживання . :umora:

знайомі Андрія Сумчанина можуть сказати за Захара що ці бджоли вартують.

Знайомі сказали на рахунок карпатки від Берцика наступне, в темі по карнікі я про це писав
Есть информация от моих трёх друзей, которые держут карпатку от Берцика, и информация не очень так сказать хорошая. Расплода наплодили, пчела серая, мирная, но изроились. В то время как карника у них же работала без намёков на роение. Один уже с матками Берцика распрощался, сказал что продал, говорит в карпатке не видит пока никакого интереса, мол карника на порядок лучше - передаю его слова.

А потім в тій же темі я сказав
Два полных сезона работы с карникой дают мне повод сказать следующее - карника превзошла карпатку по основным хозяйственным признакам, в особенности по медопродуктивности и неройливости, и миролюбивости.Больше на моей пасеке карпатки нет.

Хлопці, зрозумійте, що карпатка - це східна популяція карніки, і з карнікою німці та австрійці ведуть селекцію десятиліттями насправді, а з карпатською бджолою "вели селекцію" щоб писати кандидатські дисертації, і зараз так роблять, особливо це видно по прикладу Паппа і його Синевира, і наразі селекційна робота з карпаткою проходить лише в гаманцях наших науковців. Якщо Берцик зробе свого "Захара" в реальності таким як будь-яка лінія карніки, то звісно що ми це оцінимо і скажемо своє слово. Поки що по відгуку моїх знайомих за минулий рік такі, як я писав. Сам я не тестував маток від Берцика, посилаюсь лише на слова знайомих, хоча мабуть правильніше було б самому подивитись на них. Та наразі мене карпатка не дуже цікавить, перейшов на карніку і з нею працюю. Однак нічого сталого нема, час йде, світ змінюється...
Много пчеловодов разводят.Многие хотят завести.Но есть много вопросов. которые скопом (роем)можно выяснить в этой теме.И так что я знаю наверняка (Обитание ) Закарпатская обл. морфометрия ; Кубитальный индекс По Алпатову(34-43) По Гетце(2.4-2.6) В Классах (18-19)Дискоидальное смещение+(положительное)80% Та же Раса пчел apis melifera carpatica впервые описанная в Румынии имеет Кубитальный индекс более широкий По Гетце (2.12-3.70) У нас .повторюсь(2.4-2.6) тонкий подход селекционеров СССР указывает про громадную ....работу.....и.т.д.Прошу продолжить что кто знает об Карпатке.(свеженькое)Новость Селекцию Карпатки возглавляет теперь Керек В .Василий Антонович Гайдар ушёл на пенсию. :hi: Опять же "роем" можно новому "голове" посоветовать .подсказать.....
Я думаю что без ИО говорить о селекции карпатки не стоит, всё уж поверхностно и не внушительно. Я матковод карники, и могу убидительно сказать что карпатка сильно отстаёт по селекции

Хрестос воскрес! Хочу цим кіно... вказати як карпатка перезимувала...як швидко наростила силу..та її лагідну поведінку.Звісно перші матки ми використаемо для себе Відновимо навики по заплідненню та в плані селекції багато е що подивитись що з тої комбінації вийде.Карпатка -понад усе :hi:

Edited by bercik
https://www.youtube.com/watch?v=1KEFPYPcfywТам якось не вийшло вставити... Edited by bercik
https://www.youtube.com/watch?v=1KEFPYPcfywТам якось не вийшло вставити...
На перших хвилинах відео це бджоли облітуються? Чи в сімях виховательках застосовуєте решітку, між першим та другим корпусом. :dntknw:
Воїстину воскрес! Зі святом Вас! Так, bercik, погода у Вас дуже різниться з нашою біля Києва. Тижнів на два -три, видно, раніше у Вас почався весняний розвиток. Але і у нас теж встановилася гарна льотна погода. Тож невдовзі й наздоженемо Вас. Цікаво взнати саме від Вас за якість таких ранніх маток. Що Ви скажите в цьому плані? :ah: Edited by ДобровоЛ
На перших хвилинах відео це бджоли облітуються? Чи в сімях виховательках застосовуєте решітку, між першим та другим корпусом. :dntknw:
У нас цвітуть сади! Бджоли носять нектар.Якщо погода посприяе буде медок..Так там решітки лесон.Добровол Ранні матки..звісно теж відкладають яйця.Тобто виконують свою функцію.Як в природі е пильца..можна маток виводити.Мої вже вийшли..вага норма 190мгЗалишки м.м.е . А тепер саме складне піде... :hi:Буду знімати Edited by bercik

У нас такі сім*ї будуть днів через двадцять, другий день тільки тепло, після обльоту більше місяця а сім*ї як були так і залишились, але бджола молода вже.

в мене ф.1 захар за прошлий рік показав добрі результати. Бджола варта уваги. Да вони більш мясисті . Так зате тримають силу на протязі сезону. Для взятку з акація липа сонях або гречка підходять

якщо інші типи сіли після акації то захари були найсильніші . З них ще й липи скачав майже так само. Якби липа не виділяла то пішли б вройбу. Ну то вже думаю наша справа як використати зайву бджолу. По миролюбивості уступає іншим типам(в мене дочки 7 і 9)

говорячи за інші типи я мав на увазі вучкове говерла і ще паращинця

в мене ф.1 захар за прошлий рік показав добрі результати. Бджола варта уваги. Да вони більш мясисті . Так зате тримають силу на протязі сезону. Для взятку з акація липа сонях або гречка підходять
А можете коротко написати, коли були сформовані відводки, до скількох рамок доросли перед соняхом,якої силою пішли в зиму? :dntknw:
А можете коротко написати, коли були сформовані відводки, до скількох рамок доросли перед соняхом,якої силою пішли в зиму? :dntknw:
підставляв в сімі маточники перед цвїтінням акації. В зиму пішли в основному на 8та 9
и то что миговичка по развитию на первом месте. жрут правда. бакафста и карпатка макар пока ждут пыльцу

У мене всього одна сім"я карпатки... І також від Л. Мігович матка. Покищо по динаміці розвитку також на першому місці :dntknw:
якщо інші типи сіли після акації

Взяток з Акації садить сім"ї? О_О
якщо інші типи сіли після акації

Взяток з Акації садить сім"ї? О_О
Я тоже хотел задать этот вопрос :) Что же это за семьи и что же это за акация такая?
Я тоже хотел задать этот вопрос Что же это за семьи и что же это за акация такая?

Дика, неймовірна, бурхлива акація, яка тижнями зводить на нівець сім"ї... просто косить живу масу бджоли переганяючи її в акацієвий медок :umora: . Їй Богу не знаю де той дядько таку акацію знаходить, а я мрію про те щоб у мене сім"ї на акації зносилися ))).
а я мрію про те щоб у мене сім"ї на акації зносилися ))).

Після акації вони зазвичай на дерево гуртом лізуть, як прогавив, так і пів вулика сім*ї як не було!
Після акації вони зазвичай на дерево гуртом лізуть, як прогавив, так і пів вулика сім*ї як не було!

Ну хіба-що в такому випадку вони "просідають" :) . Але все ж я, як і бульшість пасічників, інше мають на увазі при просіданні сили сім"ї.
Я тоже хотел задать этот вопрос Что же это за семьи и что же это за акация такая?

Дика, неймовірна, бурхлива акація, яка тижнями зводить на нівець сім"ї... просто косить живу масу бджоли переганяючи її в акацієвий медок :umora: . Їй Богу не знаю де той дядько таку акацію знаходить, а я мрію про те щоб у мене сім"ї на акації зносилися ))).
звози в канівський р-н хороші сім'ї та й взнаєш які вони будуть після хорошого взятку через тиждень після качки