Jump to content
bercik alex /liliya

Пчела Карпатка

Recommended Posts

всетаки карпатські бджоли заслуговують великої уваги. головне не втратити досягнуте, і не зупинитись на досягнутому.
Ну, а хто має Карпатку - 100 ? Хочу знати Вами дані їй характеристики та де брали цих маток? :ah:
всетаки карпатські бджоли заслуговують великої уваги. головне не втратити досягнуте, і не зупинитись на досягнутому.
Ну, а хто має Карпатку - 100 ? Хочу знати Вами дані їй характеристики та де брали цих маток? :ah:
У меня есть парочка, брал у Берцика!
Кузмичу, що,- саме Карпатка - 100 ? І як вона тобі? Цікаво, чи так же бурно розвивається, як і моя? З карпатками добре знайомий,- іще із Буковиною, 77, 66,62(можу вже й помилитися) лініями, а також Вучківською, Рахівською, Синьовір, Говерлою. Всі вони непогані й мають сильний весняний розвиток, спокійні. Але сотка,- то щось як унікум. Цьогоріч вперше натрапив на неї і тепер не знаходжу собі спокою. Абсолютно не рійлива. Жодного маточника не бачив у верхніх корпусах, хоч гніздо відділене було РР лєнточною. Спокійні, навіть вночі перевіряв,- не атакували. Одне погано,- трохи злодійкуваті, але це вже тоді, коли немає взятку. Хочу замовити кілька маток у її матководів, тих, хто крім неї нічого не виводять. Тож, Ігоре, дякую, спробую з ним зв'язатися. :ah: Edited by ДобровоЛ
Хочу замовити кілька маток у її матководів, тих, хто крім неї нічого не виводять. Тож, Ігоре, дякую, спробую з ним зв'язатися. :ah:
В оголошеннях ніколи не зустрічав інформацію про 100 лінію, в основному вучківська :dntknw:
Хочу замовити кілька маток у її матководів, тих, хто крім неї нічого не виводять. Тож, Ігоре, дякую, спробую з ним зв'язатися. :ah:
В оголошеннях ніколи не зустрічав інформацію про 100 лінію, в основному вучківська :dntknw:
"Линия 100" - это рекламный ход от Паращенца Василия Михайловича. Ведь у нее одна знаменитая родоночальница, которая показала 100% результаты. До нас конечно она не дожила. Так как условий 100% изоляции нет, то и линии 100 уже нет. Но всё равно Василий Михайлович условно продает своих маток, как "линия 100". Паращинца ответ на одном из форумов: "Матководством занимаюсь около 15-ти лет,нуклеусный парк 800 маткомест . Семья- рекордистка это то ,что случайно сохранилось с пасеки моего деда .На протяжении многих лет эта семья превышала по продуктивности другие семьи пчел в 2-3 раза . В 2001 году эту матку с горного села Студеное взяли в г.Мукачево для племенной работы .Одновременно были взяты пробы пчел от этой семьи. Результаты превзошли все ожидания . Длина хоботка -6,67 мм ,кубитальный индекс -2,9, дискоидальное смещение положительное - 100 % , количество зацепок на заднем крыле -22 . Условно эту линию карпатских пчел называют -линия 100 ,за их 100% экстерьерный показатель дискоидального смещения.Племенное ядро пасеки размножаем естественным путьом ,за счет тихой смены маток или роения .Искусственно выводим маток только первого поколения.Такой подход ,как показала практика ,дает возможность не только сохранить очень ценный генотип карпатских пчел но и значительно его приумножить ." Edited by Приз
Хочу замовити кілька маток у її матководів, тих, хто крім неї нічого не виводять.

:hi: Была такая линия. Edited by ПодвОх
"Линия 100" - это рекламный ход от Паращенца Василия Михайловича. Ведь у нее одна знаменитая родоночальница, которая показала 100% результаты. До нас конечно она не дожила. Так как условий 100% изоляции нет, то и линии 100 уже нет. Но всё равно Василий Михайлович условно продает своих маток, как "линия 100". Паращинца ответ на одном из форумов: "Матководством занимаюсь около 15-ти лет,нуклеусный парк 800 маткомест . Семья- рекордистка это то ,что случайно сохранилось с пасеки моего деда .На протяжении многих лет эта семья превышала по продуктивности другие семьи пчел в 2-3 раза . В 2001 году эту матку с горного села Студеное взяли в г.Мукачево для племенной работы .Одновременно были взяты пробы пчел от этой семьи. Результаты превзошли все ожидания . Длина хоботка -6,67 мм ,кубитальный индекс -2,9, дискоидальное смещение положительное - 100 % , количество зацепок на заднем крыле -22 . Условно эту линию карпатских пчел называют -линия 100 ,за их 100% экстерьерный показатель дискоидального смещения.Племенное ядро пасеки размножаем естественным путьом ,за счет тихой смены маток или роения .Искусственно выводим маток только первого поколения.Такой подход ,как показала практика ,дает возможность не только сохранить очень ценный генотип карпатских пчел но и значительно его приумножить ."
Денисе, щиро вдячний. Я підготував відповідь, потратив хвилин з тридцять,-ноутбук все "з*їв". Ну, в двох словах,- знайшов я цю інфо. Спробую все ж з Паращинцем зв*язатися. Контакти його вже є. А решту повідомлю вже пізніше з іншого комп. :wave:

Приз благодарю за информацию :az: Один мій знайомий бере маток у Парашинця, що то за бджоли не скажу, у вулики до них не заглядав, а по словам бомба.

Edited by Пасичник2
Приз благодарю за информацию :az: Один мій знайомий бере маток у Парашинця, що то за бджоли не скажу, у вулики до них не заглядав, а по словам бомба.
Розведу, спробую, відпишусь. Але знайомий з ними протягом одного сезону, мені підходять. А пока вважаю, що це не останні із розряду карпаток, як би там вони не називались. " Нас і горшком іменувати можна, тільки у піч не ставте" ,- напис на козацькій парсунці. Edited by ДобровоЛ
Розведу, спробую, відпишусь. Але знайомий з ними протягом одного сезону, мені підходять. А пока вважаю, що це не останні із розряду карпаток, як би там вони не називались. " Нас і горшком іменувати можна, тільки у піч не ставте" ,- напис на козацькій парсунці.
завжди шукаєш краще,а знаходиш те що маєш,головне не загубити. своїми якостями карпатка як і всі інші потребує ретельного вібору.напевне нехтування в цьому приводить до розчарування. Edited by Брониславович
Кузмичу, що,- саме Карпатка - 100 ? І як вона тобі?
Нет не линия 100, а 100% капатка от Берцика.
Нет не линия 100, а 100% капатка от Берцика.

Щиро дякую, Ігоре. Все одно ти хоч і не зримо, а допоміг мені, зокрема, разом з Денисом. За минулу ніч я понаходив усе, чого прагнув стосовно карпатки. :ay::hi: Ну, тепер лишилось лиш дочекатися весни.

ДобровоЛ, Я позаминулого року телефонував до Паращинця, необхідні були карпатки т.як вони карніку краще приймають. Так вислухавши хвалебні оди про, те що лінія 100 - найкраще з матеріалу картатки який взагалі на даний час існує в закарпатті, з солодкуватим присмаком у роті і повними вухами цукрової патоки все ж вирішив придбати у другому місці. Не полюбляю такі маркетингові ходи коли людина стрерджує "та в мене самі бджоли з усіх бджіл".... так що в ділі їх не пробував і на практиці у знайомих не зустрічав :dntknw:

ДобровоЛ, Я позаминулого року телефонував до Паращинця, необхідні були карпатки т.як вони карніку краще приймають. Так вислухавши хвалебні оди про, те що лінія 100 - найкраще з матеріалу картатки який взагалі на даний час існує в закарпатті, з солодкуватим присмаком у роті і повними вухами цукрової патоки все ж вирішив придбати у другому місці. Не полюбляю такі маркетингові ходи коли людина стрерджує
Ви спочатку попробуйте лінію 100 від Паращинця, а потім зробите виводи про "та в мене самі бджоли з усіх бджіл". Перший раз у нього купував маток мій батько у 1998-99 роках. Результати по медозбору були і е гарні навіть від ф-1, ф-2,ф-3. :ay:

Я не написав що вони в нього погані... я лише сказав що не люблю коли свій товар так позіціонують. І говорю не тільки про бджіл і не конкретно про Паращинця.

Edited by Коновал Антон
Ви спочатку попробуйте лінію 100 від Паращинця, а потім зробите виводи про "та в мене самі бджоли з усіх бджіл". Перший раз у нього купував маток мій батько у 1998-99 роках. Результати по медозбору були і є гарні навіть від ф-1, ф-2,ф-3. ay.gif

kiicko2011, А я спробував. Мені вона чимось нагадала "временно ушедшую" вучківську, ще ту, хто пам'ятає, першу, якщо не помиляюсь, знайдену і відселекціоновану професором Г. Аветисяном. Радий, що Ви підтвердили мої сподівання щодо сотки. А дійсні карпатки, виведені справжніми матководами Закарпаття, взагалі держать лінію аж до Ф-3, це правда. Що свідчить про їх істинну чистопородність, основану на автохтонній породі і міжлінійному виведенні. А ось кавказянки вже у другому поколінні видають "кренделя". Чому,- хай про це думають"кавказяноводи". :IMHO:
Так вислухавши хвалебні оди про, те що лінія 100 - найкраще з матеріалу картатки який взагалі на даний час існує в закарпатті, з солодкуватим присмаком у роті і повними вухами цукрової патоки все ж вирішив придбати у другому місці. Не полюбляю такі маркетингові ходи коли людина стрерджує "та в мене самі бджоли з усіх бджіл".... так що в ділі їх не пробував і на практиці у знайомих не зустрічав opr06K94.gif

Коновал Антон, а дарма. Бо вже з найперших результатів минулого сезону маю думку, що він не дуже то й далекий від істини. Ну не те, що це надлінія з усих ліній (типів) карпатки, але все ж заслуговує ,зокрема, й на мою увагу...Те, що будь-який кулик хвалить своє болото,- то правда життєва. І це теж треба сприймати розумно і оптимістично. Що ж до сотки,- спробую у наступному сезоні аж до Ф-3. Ну і, якщо вдастся, і візьму у самого Паращинця, - бо то у мене були бджоли вже перейдені через руки,- аж тоді розповім про результат. Бо так, одним сезоном, бджоли не перевіряються. :IMHO: І я з тих, котрі добру дівку (у нашому випадку - бджолу) звикли власноруч щупати. :umora: Edited by ДобровоЛ

Хотел-бы обсудить природный ареал обитания Карпатки... Где он расположен??? Ответ-бы хотел услышать у ярых любителей "аборигенок" и районирования пород.

Хотел-бы обсудить природный ареал обитания Карпатки... Где он расположен??? Ответ-бы хотел услышать у ярых любителей "аборигенок" и районирования пород.

Приз, Я не з "ярых любителей "аборигенок" и районирования пород". Але відповім,- сама назва цієї бджоли вже визначає її місце проживання (батьківщину). :IMHO: Вучківський тип був знайдений і далі відселекціонований професором Г. Аветисяном у одноіменному гірському селищі - Вучкове на Закарпатті, де ця бджола утримувалася ще в бортях (по деяким джерелам). Edited by Приз
Приз, Я не з "ярых любителей "аборигенок" и районирования пород" проте сама назва цієї бджоли вже визначає її місце проживання (батьківщину). Вучківський тип був знайдений у одноіменному гірському селищі.

А вы не заметили, что все "типы" карпатских пчел найдены в Закарпатской обл? Почему не с другой стороны гор?
Приз, Я не з "ярых любителей "аборигенок" и районирования пород" проте сама назва цієї бджоли вже визначає її місце проживання (батьківщину). Вучківський тип був знайдений у одноіменному гірському селищі.

А вы не заметили, что все "типы" карпатских пчел найдены в Закарпатской обл? Почему не с другой стороны гор?
Ні, Денисе, здається колись знаменита і порівняно стійка лінія Буковина (років з 25 тому вона була відселекціонована) знайдена на Буковині, тобто трохи поодаль. Ну і ще було ряд ліній відселекціонованих Тимірязівкою, але усіх не упомнити, та й вони вже й зникли з горизонту. Через гірський хребет бджолам не так то просто перекочувати. Тому ж і утворився цей тип, що виник у замкненому колі. Саме це і дало поштовх до природного винекнення цих бджіл. Так, і Рахівський тип (хоч я й недуже сильний у знанні географії Карпат) здається з цього боку . Edited by ДобровоЛ

Ні, Денисе, здається колись знаменита і порівняно стійка лінія Буковина (років з 25 тому вона була відселекціонована) знайдена на Буковині, тобто трохи поодаль. Ну і ще було ряд ліній відселекціонованих Тимірязівкою, але усіх не упомнити, та й вони вже й зникли з горизонту. Через гірський хребет бджолам не так то просто перекочувати. Тому ж і утворився цей тип, що виник у замкненому колі. Саме це і дало поштовх до природного винекнення цих бджіл. Так, і Рахівський тип (хоч я й недуже сильний у знанні географії Карпат) здається з цього боку .
На Закарпатті діють племінні пасіки ННЦ « Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича» Рахівський район - це гірський район, знаходиться в Закарпатській області, межує з Івано-Франківською областю і Румунією.

Наскільки мені відомо, вперше професійно звернули увагу на карпатські бджоли на початку ХХ століття. Потім, для вивчення цих бджіл взяті, зразки з пасік віддалених гірських сіл Рахівського району Закарпатської області.
На Закарпатті діють племінні пасіки ННЦ « Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича»

evgenij M, Щось я, як звичайний любитель, якось ні разу на племінні пасіки ННЦ та їх продукцію ніде "не наривався",- а ні в Карпатах, а ні на численних ярмарках-виставках у столиці. Ніде щось не бачив представленного достойно цього закладу. Хіба що як науковців, що вивчають трутнів-водоносів. :umora: До уваги особисті контакти з В.Гайдарем, В.Поліщуком, Хмарою і т.п. знаменитостями українського бджільництва (на жаль дехто з них вже не з нами) не беру,- то були чисто особисті контакти, а не як з працівниками інституту. А за весь рік (можу в роках і помилитись), здається 2012-й,- весь інститут продав аж (!) 200 бджолопакетів! А Ви... "племінні пасіки"... та на дітька вони тоді здалися,- щоб добувати медок на взятки для міністра сільського господарства?! А де ж їх основна продукція? :dntknw: Edited by ДобровоЛ
На Закарпатті діють племінні пасіки ННЦ « Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича»

evgenij M, Щось я, як звичайний любитель, якось ні разу на племінні пасіки ННЦ та їх продукцію ніде "не наривався",- а ні в Карпатах, а ні на численних ярмарках-виставках у столиці. Ніде щось не бачив представленного достойно цього закладу. Хіба що як науковців, що вивчають трутнів-водоносів. :umora: До уваги особисті контакти з В.Гайдарем, В.Поліщуком, Хмарою і т.п. знаменитостями українського бджільництва (на жаль дехто з них вже не з нами) не беру,- то були чисто особисті контакти, а не як з працівниками інституту. А за весь рік (можу в роках і помилитись), здається 2012-й,- весь інститут продав аж (!) 200 бджолопакетів! А Ви... "племінні пасіки"... та на дітька вони тоді здалися,- щоб добувати медок на взятки для міністра сільського господарства?! А де ж їх основна продукція? :dntknw:
мда правда, але жаль, що така
мда правда, але жаль, що така
Як казав один всім нам відомий політик ,- Маємо те, що маємо. ;)