Jump to content
bercik alex /liliya

Пчела Карпатка

Recommended Posts

23 минуты назад, kalina сказал:

Христос Воскрес!

Підписуюсь під кожним  Вашим словом!

Мне  сейчас очень трудно понять тех,  кто рассказывает  об  агрессивности карпатки. У меня во дворе  стоит более 300 семей - по мнению тех, кто бывал на нашей пасеке -  большей плотности размещения ульев никто не видел. В полу метре от центральной дорожки размешаются с двух сторон ряды с  пчелами и с утра до вечера десятки раз как взрослые, так и дети ходят  не только по дорожкам...  Ужалить пчелы могут разве, что когда на них натыкаешься  "с лёту"..:dntknw: 

Правда, перед праздниками сын привез щенка дратхара и он из любопытства стал заглядывать в летки и, естественно,  его волосатая мордочка оказалась под прицелом. За эти два дня он уже стал "ученый" и  теперь,  как только слышит  рядом жужжание  - мигом прячется.

Ищите настоящую карпатку  :ay: и у вас не будет проблем:ole_ole:

Вот так же трудно понять, как может устраивать агрессия, пусть не большая, когда можно обойтись без нее, тем более когда в семье есть алергик

В 06.04.2018 в 20:08, Серж 82 сказав:

Переходіть на заморських, вчора папросили почистити яблуні на пасіці з ф2 бакфаст, - другу яблуню навіть не дочистив, добре що хоч лицьову сітку одягнув. Дістав і через светр і через джинси. Короче втік і сказав що на ту пасіку більше не піду.

то не бакфаст!!!:ah:  то від сусідів прилітали  щоб ВАс пожалити і на бкфастів  усе повісити , злі місцеві аборигенні бджоли  карпатки!

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
1 година тому, zapivan сказав:

Я вже давно казав що карпатку перевести треба на лінійну селекцію. І хай кожен матковод карпатчик назве матку родоначальницю номером і закріпить назву і будемо бачити що матка від Пупківа Карпатка #555 типу Верховинка не годиться ні на що, або супер пупер медова. І подальша робота може опиратися на номер походження матки. Бо з часом ринок заставить силою таке зробити бо клієнта  навчать бакфастчики і карніководи що мають бути родоводи.

В цьому році ,всі члени ОМУ , які продаватимуть маток карпатських та УС  типів ,зобовязані у паспорті на матку,  вказувати  номер матки родоначальниці.

Морфометричні паспорти будуть  викладені на нашому сайті ОМУ. Можна вважати, що з цього року ми можемо відслідковувати родоводи  маток  яких будемо купляти у маткарів ОМУ. Також буде повідомлятися місце парування матки. З 2018 року , на всіх пасіках  членів ОМУ , розпочалася робота по  контрольованому ,мікролінійному розведенню  сестринських груп. 

При купівля маток, вимагайте супровідний документ на матку, і лише тоді пишіть  конкретно в кого, від яких материнки було придбано " кусючих карпатських бджіл". 

Не потрібно ганьбити карпатських  бджіл, не маючи жодного підтвердження що Ви  дійсно купили "карпатку" і вона "кусюча".

• Like 7

Давайте казати правду, карпатка  привезина в центральні або східні регіони дає агресивність.Я тоже був наївний думав що то все брехня .

• Like 2

І це в статуті ГО ОМУ є прописане чи нова вказівка?

В 06.04.2018 в 19:57, Dimitrij сказав:

Сегодня делал ревизию так были злые как собаки! Забил и пошел в хату спать:)

• вуликів:Многокорпусные
  • Порода бджіл:Карпатка
  • В 06.04.2018 в 22:35, ApisDirect сказав:

коты :rofl:, благодаря таким рассказчикам, скоро на калитке можно будет писать "осторожно, сторожевой бакфаст!", :umora: а то ведь не то что соседи, домашняя живность собаки 3 штуки, коты 4 штуки страх совсем потеряли, перед летками бегают, на улики запрыгивают-солнце там видите ли лучше греет, а ведь были времена... эээх, от всего летающего и жужжащего просто испарялись.

А до чого ж тут баки?..:ah:Я ж писав - у мене 40 сімей баків на 6 сотках на дачі з чотирма сусідами! Вулики під самим забором. Хто бував у мене може підтвердити!:dntknw: До "жартівників": Не займайтесь тим , у чому Геббельс досяг вершин. :ah:
  • Haha 1
1 хвилину тому, Женя Циба сказав:

Давайте казати правду, карпатка  привезина в центральні або східні регіони дає агресивність.Я тоже був наївний думав що то все брехня .

а на місці Ви ту карпатку бачили? може вона така сама і на місці, і можливо помісь, тобто не від матеріалу та бджола, а від сподівання,що то все що в Карпатах є карпатка, хибна логіка, ( Стефко теж думав, що то всі його діти, а як по фейсу частина на Олексу змахували :umora:)

• Like 5
  • Haha 1
17 хвилин тому, Женя Циба сказав:

бо то таки брехня! 

Уже зараз, по Західній Україні ,   десятки покупців шукають пакети бджіл, хоч яких, і ніхто не  цікавиться походження тих маток що будуть в пакетах, кусючі чи лагідні, головне що є ЖИВІ бджоли в Закарпатті, а у тих що шукають пакети, чомусь бджіл не стало :hmm:і так щороку!

Купивши , які вдаєтьсчя  пакети ,  будуть голосити,  на всю Укранїу!!!! купили "карпатку" а вона не така, і зовсім не карпатка.   

Edited by Іван Михайлович
  • Like 7

Наезды на Карпатку  НЕОБОСНОВАНЫ! Не такая уж она агрессивная, как ее представляют некоторые. Бывает, но это бывает со всеми породами.  

• Like 2
25 минут назад, kontroler сказал:

Наезды на Карпатку  НЕОБОСНОВАНЫ! Не такая уж она агрессивная, как ее представляют некоторые. Бывает, но это бывает со всеми породами.  

В начале приобрёл две семьи карпатки(100 процентов) у знакомого. Так одна была злая к улику подойдёшь и получи, а во второй залазь с голыми руками попугает и всё.  К слову бакфаст ф-2 не лучше. Итальянка воришка, хоть и не кусючая. У меня стационарная оставил карпатка и поместную

• Like 2
1 година тому, Женя Циба сказав:

Женя не може такого бути, я також купував карпатку, пару років шукав ту карпатку що нахвалювали і в нас на форумі. бджола сіра, а все інше обіцяне відсутнє, матководи теж відомі, а не Петро чи Микола з .... . з третього разу знайшов таку про яку чув але час втрачено.

так що, як кажуть не там шукаєш.;):umora: в Гайдара я не купував, не знаю.

• Like 4

В чистопородних карпатських бджіл ніякої агресії(як то лякають всі... рійлива та кусюча) не проявляється, і чим чистіша карпатка(підібрана пара... і ми знаємо материнську сторону і батьківську) тим все ОК в неї по ГКО:)

• Like 4
  • Thanks 1
6 минут назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

В чистопородних карпатських бджіл ніякої агресії(як то лякають всі... рійлива та кусюча) не проявляється, і чим чистіша карпатка(підібрана пара... і ми знаємо материнську сторону і батьківську) тим все ОК в неї по ГКО:)

а чистопородна карпатка ще існує в Україні? Бо Кашковський каже що та карпатка що була раніше на Закарпатті у Гайдара це зовсім інша карпатка яку Гайдар продає зараз.

12 хвилини тому, seim сказав:

а чистопородна карпатка ще існує в Україні? Бо Кашковський каже що та карпатка що була раніше на Закарпатті у Гайдара це зовсім інша карпатка яку Гайдар продає зараз.

Існує і не тільки в Україні(Молдова, Румунія,Польща, Чехія, Казахстан, Узбекистан, Росія, ) там теж в деяких регіонах тримають карпатську бджолу і працюють з нею:)

• Like 1
7 минут назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

Існує і не тільки в Україні(Молдова, Румунія,Польща, Чехія, Казахстан, Узбекистан, Росія, ) там теж в деяких регіонах тримають карпатську бджолу і працюють з нею:)

а де в Україні її продають?

Edited by seim
1 час назад, СЄРЖ сказал:

Женя не може такого бути, я також купував карпатку, пару років шукав ту карпатку що нахвалювали і в нас на форумі. бджола сіра, а все інше обіцяне відсутнє, матководи теж відомі, а не Петро чи Микола з .... . з третього разу знайшов таку про яку чув але час втрачено.

так що, як кажуть не там шукаєш.;):umora: в Гайдара я не купував, не знаю.

Можливо мені таке попалось,але у інших вже шукати не буду,время-денги. 

• Like 1
1 хвилину тому, Женя Циба сказав:

Женя так і є:) ти ж написав: Порода бджіл:шо попало:umora: слова матеріалізуються як і текст:rofl:

2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

бо то таки брехня! 

Уже зараз, по Західній Україні ,   десятки покупців шукають пакети бджіл, хоч яких, і ніхто не  цікавиться походження тих маток що будуть в пакетах, кусючі чи лагідні, головне що є ЖИВІ бджоли в Закарпатті, а у тих що шукають пакети, чомусь бджіл не стало :hmm:і так щороку!

Купивши , які вдаєтьсчя  пакети ,  будуть голосити,  на всю Укранїу!!!! купили "карпатку" а вона не така, і зовсім не карпатка.   

Понятно що шукають,багато хто розширює пасіки,багато у кого пропали пасіки тому і шукають.

21 хвилину тому, Женя Циба сказав:

так і є, я теж шукав, а поки шукав одне знайшов інше і не одне, виникає питання тра мені та карпатка? хоча вірю, що є гарний матеріал і я його спробую. а порівняти в мене є з чим.:IMHO:

• Like 2
22 минуты назад, СЄРЖ сказал:

так і є, я теж шукав, а поки шукав одне знайшов інше і не одне, виникає питання тра мені та карпатка? хоча вірю, що є гарний матеріал і я його спробую. а порівняти в мене є з чим.:IMHO:

Це правда. :ay:

3 години тому, Іван Михайлович сказав:

бо то таки брехня! 

Підтверджую, цього місяця до мене дзвонили два пасічники, один з Дніпропетровської обл., другий з Запоріжзької. Хотіли купити пакети. Хоча об'яву про продаж пакетів я подавав тільки в журнал «Бджоляр», приблизно чотири роки тому, для моніторингу. І ніколи жодного пакета не продавав. Питали тільки ціну, породність їх не цікавила.

4 часа назад, Іван Михайлович сказал:

У нас в прошлом году массово посеяли подсолнух и теперь я понял зачем и почему покупаются пакеты.

• Like 3

А я , напевно, незрозумів, то може напишите?

7 годин тому, ApisDirect сказав:

Вот так же трудно понять, как может устраивать агрессия, пусть не большая, когда можно обойтись без нее, тем более когда в семье есть алергик

я навіть знаю, що в альтернативу Ви скажете, але ця "альтернатива" загнала односельчанина в лікарню ,в реанімацію, і цю "альтернативу" продуктує любитель УС, но я немаю наувазі , що це була УС, бо даний наш спільний товариш продуктує гібрид , що завдає шкоди будь якій місцевій популяції бджіл, що зробиш коли любиш одне, а продуктуєш інше, не стиковка:hmm:

• Like 2
2 минуты назад, miro сказал:

я навіть знаю, що в альтернативу Ви скажете, але ця "альтернатива" загнала односельчанина в лікарню ,в реанімацію, і цю "альтернативу" продуктує любитель УС, но я немаю наувазі , що це була УС, бо даний наш спільний товариш продуктує гібрид , що завдає шкоди будь якій місцевій популяції бджіл, що зробиш коли любиш одне, а продуктуєш інше, не стиковка:hmm:

сусідових трутнів каструвати:az:

• Haha 5