Jump to content
Газда

Практична підтримка початківця.

Recommended Posts

7 минут назад, AVA сказал:

А вобще ваша фразу про біологію бджоли,  звучить устрашающи для новачка :umora: :IMHO:

Головне понімать для початку що бджола має свій вік , ну типу як курча і курка , ну неможе курча нести яйця ( носить мед) , це сама розповсюджина помилка начинающих . підвести велику кількість бжоли правильного віку під медозбір 

За вивод маток писать небуду . для початківців це другий єтап , спочатку меду накачать

Прежде всего начинающему нужно наусится водить пчел ,это зимовать ,вовремя роширять ,и главное давать пчелам а уж после этого думать о меде .А вывод хороших маток без знания биологии пчелиной семи невозможен .:hi:

• Like 1
2 минуты назад, Sanich сказал:

Так отож... 

Я чомусь заповнив цей перший фіктивний вихід рою , даже де вулики стояли у дворі 3 шт

Був перший рік мого майже самостійного пасічникування , думав що я прошляпив , найшов батька він тоже непоняв , позвонов знайомуму пасічнику авторітету , аж той успокоїв , що в нього вся пасіки так роїтся після непогоди, за 300м від нас :umora:

Ну гул там стояв конкретний і кіпіш я устроїв також кокретний " лови рій" :umora:

• Like 1
5 минут назад, tolik2362 сказал:

Прежде всего начинающему нужно наусится водить пчел ,это зимовать ,вовремя роширять ,и главное давать пчелам а уж после этого думать о меде .А вывод хороших маток без знания биологии пчелиной семи невозможен .:hi:

Не були Ви начинающим , перше це меду накачать :umora:

Хотя я починав своє перше пасічкування якраз із зимовки 
Батько приміняв зимові обльоти в приміщенні і переформірровки рамок у гнізді в кінці лютого , том що рамок було багато з медом , але повних небуло , от я собирав бджіл по гардінах столі і носив їх до льотка щоб назад залазили ,назад  так 2 роки підряд , потім весною уже і вулик поліз

Хороший урок був . без книжки , я більше ніколи непустив у зиму бджіл щоб на рамкі небуло меду мінімум 80%

Я поняв що краще викачать більше маломедок .а залишить 3-4  100% залиті медом , кількість меду в зиму і викачаного неміняєтся , чи 3 повні чи 10 маломедок , а мороки менше 

• Like 2
25 минут назад, AVA сказал:

Було таке , особливо обліт після непогоди , він кардинально відрізяєтся від обичного, це ще в школі було :umora:

Роение и массовый облет отличаются звуком издающим пчелами и в литиратуре сказано об этом авы ето пропустили .:IMHO1:

• Like 1
  • Haha 2
6 минут назад, tolik2362 сказал:

Роение и массовый облет отличаются звуком издающим пчелами и в литиратуре сказано об этом авы ето пропустили .:IMHO1:

В літературі це написано , але звук нечуть , а ще мені було років 13-14 і я хорошо прочитав що рій можеть сразу десь полетіть , слуху у мене нема музикального ну зовсім нема , жінка зміни в роботі машини ловить нараз , а я тільки чую як хорошо за стукає :umora:

Я і зараз по звуку невідлічаю вихід рою від масового бльоту :dntknw:, тільки візуально 

Edited by AVA
  • Like 1
1 час назад, tolik2362 сказал:

Человеку знающему Биологию пчелиной семи на память это будит не так сложно понять что нужно этой семье .А у нас за частую сначала делают а потом думают по этому весь ютуб забит поучитильными видио как не надо делать .:IMHO1:

Можна всі книжки по бджільництву вивчити на пам'ять, але без практики вони мало чого варті:IMHO:,а практика у хорошого пасічника в десятки разів прискорить розуміння ведення бджіл .

• Like 2
7 минут назад, AVA сказал:

Не були Ви начинающим , перше це меду накачать :umora:

Хотя я починав своє перше пасічкування якраз із зимовки 
Батько приміняв зимові обльоти в приміщенні і переформірровки рамок у гнізді в кінці лютого , том що рамок було багато з медом , але повних небуло , от я собирав бджіл по гардінах столі і носив їх до льотка щоб назад залазили ,назад  так 2 роки підряд , потім весною уже і вулик поліз

Хороший урок був . без книжки , я більше ніколи непустив у зиму бджіл щоб на рамкі небуло меду мінімум 80%

Я поняв що краще викачать більше маломедок .а залишить 3-4  100% залиті медом , кількість меду в зиму і викачаного неміняєтся , чи 3 повні чи 10 маломедок , а мороки менше 

Лично я познакомился с пчелами в пять лет при качке меда у своего дедушки на пассике и это были СР пчелы .И уже тогда я в полной мере понял что такое пчелы лежа на печке с закрытыми глазами. И всегда вспоминаю слова деда у пчел нужно забрать лишнее а в зиму оставить не мение 20 кило меда .:hi:

• Like 1
2 минуты назад, tolik2362 сказал:

Лично я познакомился с пчелами в пять лет при качке меда у своего дедушки на пассике и это были СР пчелы .И уже тогда я в полной мере понял что такое пчелы лежа на печке с закрытыми глазами. И всегда вспоминаю слова деда у пчел нужно забрать лишнее а в зиму оставить не мение 20 кило меда .:hi:

На мене тоже за ж..  жалили ще в пять років , коли я ліз до них і на викачку мене тягали постійно 

Вуликів хоч і було троє , але вони були постійно кочові , десь біля колхозних пасік стояли , для батька це був повід сдому :az:, і неважно чи вони перезимують , весною знайде халявні відводки з тих же колхозних пасік і на кочовку :umora:

А меду дійсно було багато взиму от тільки проблема та що 20 кілограм було на 10 і більше рамок , тому обично їх у лютому міняли місцями 

• Like 1
47 минут назад, Сергей 2014 сказал:

Можна всі книжки по бджільництву вивчити на пам'ять, але без практики вони мало чого варті:IMHO:,а практика у хорошого пасічника в десятки разів прискорить розуміння ведення бджіл .

Человека не знающего теории будит сложно научить практике по одной причине много будит заданных не нужных вопросов .:hi:

• Like 1
16 минут назад, tolik2362 сказал:

Человека не знающего теории будит сложно научить практике по одной причине много будит заданных не нужных вопросов .:hi:

Человека незнающего ничего в 100 раз легче научить ,чем переучить знающего.  Особенно любителей интернета и экспериментаторов.:hi:

• Like 1
2 минуты назад, tolik2362 сказал:

Я вище писав про вік бджіл , я часто зустрічаю в розмові , що пасічники , які вже по десять років тримають бджіл , непонімають що небуде бджола у віку 10 днів носить мед на повну силу , а ще з відстані більше 3км

Якось випадково вийшло , я недумав що він цього не розуміє , щоб бджлда в повній мірі взяло сонях з 5 липня , матка повина на 1 червня увійти у пік яйцекладки і тримати його днів 15 мінімум , це моя думка ,

а мені сказали що достатьно і після  10 червня  масово почать сіятьт маткі , щоб максимально включится з 5 липня на медозбір , типу вона уже на 4 день вилітає 

Почав випитувать про вікову "математику " бджіл виходить багато хто цього нерозуміє ,  тоді прості прорахунки на десять днів у пік медозбору вилазять недоборі меду до 30%

Так само люди не розуміють ще більше , що старт закладки маточників рахуєтся також математочно від першого масового пилку весною , це старт здорової повноціної бджоли , яка готова до виводу трутня і в подальшому маток 

• Like 3
18 минут назад, AVA сказал:

Я вище писав про вік бджіл , я часто зустрічаю в розмові , що пасічники , які вже по десять років тримають бджіл , непонімають що небуде бджола у віку 10 днів носить мед на повну силу , а ще з відстані більше 3км

Якось випадково вийшло , я недумав що він цього не розуміє , щоб бджлда в повній мірі взяло сонях з 5 липня , матка повина на 1 червня увійти у пік яйцекладки і тримати його днів 15 мінімум , це моя думка ,

а мені сказали що достатьно і після  10 червня  масово почать сіятьт маткі , щоб максимально включится з 5 липня на медозбір , типу вона уже на 4 день вилітає 

Почав випитувать про вікову "математику " бджіл виходить багато хто цього нерозуміє ,  тоді прості прорахунки на десять днів у пік медозбору вилазять недоборі меду до 30%

Так само люди не розуміють ще більше , що старт закладки маточників рахуєтся також математочно від першого масового пилку весною , це старт здорової повноціної бджоли , яка готова до виводу трутня і в подальшому маток 

Прочтите биологию пчелиной семьи ивы найдете после этого ответы на ваши вопросы .:hi:

• Like 1
3 минуты назад, tolik2362 сказал:

Прочтите биологию пчелиной семьи ивы найдете после этого ответы на ваши вопросы .:hi:

Так я ніякі питання не задавав :hmm:

Ну можливо нескладно передав свою розмову з колегою :dntknw:

• Like 2
28 минут назад, AVA сказал:

Інтірєсно. А можна подробніше?

• Like 1
1 годину тому, tolik2362 сказав:

Лично я познакомился с пчелами в пять лет при качке меда у своего дедушки на пассике

В этом большая разница - вы выросли с пчелами и у вас был наставник под рукой. Поэтому вам кажется, что все что нужно - знать теорию. Вы начали с практики и много вещей вам кажутся явными, хотя они для взрослого человека, который первый раз подходит к пчелам будут выглядеть откровением. 

• Like 6
10 минут назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Інтірєсно. А можна подробніше?

Старт масового засіву тільки з масовим приходом пилку у кожному регіоні він свій, маю на увазі постійний . а не 3 підсніжників раз на в 3 дні 

У мене це берест і сразу за ним кленок , це коли бджіл неуспіваєш рахувать з обніжкою на приліткі 

Тоді згідно " біологіі :umora:" . почанають виращувать повноціну бджолу , яка способна уже виростить в замін собі уже 4 а не одну бджолу і також повноціного трутня  , тільки бджола вирощенна на повноціному пилку способна заложить повноціного трута 

Матководи ИОшники це уже перевірили на практиці , більша половина ранього трута негодна і маток ИО раніше червня нема

Тому старт закладки маточників іде з першого пилку в природі , якщо небрать до уваги іскуственні підкормки пилком , незнаю незанімався 

• Like 3
  • Thanks 1
8 минут назад, AVA сказал:

Тому старт закладки маточників іде з першого пилку в природі , якщо небрать до уваги іскуственні підкормки пилком , незнаю незанімався 

У нас тут зустрічав думку, що орієнтуватись треба на цвітіння яблуні.

Реально виходить, шо можна й раніше? Пилок поперли - можна вже робити закладки?

• Like 1
15 минут назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

У нас тут зустрічав думку, що орієнтуватись треба на цвітіння яблуні.

Реально виходить, шо можна й раніше? Пилок поперли - можна вже робити закладки?

Пилок поперли це значить почали кормить повноцінус бджолу , якщо відкинуть стадію яйця то через 17 днів тільки вилупится бжола яка зможе через тиждень кормить повноцінно трута 

От якраз на яблунню цей трут буде на виході і можна робить закладку маток 

Приблизний відлік ;

Пилок масовий -через 25 днів закладка трута 

Ще через 15 . краще 20 днів закладка маточників ,

Якраз 45 днів  є одночасно вихід другого покоління повноціної бджоли , від ммасового пилку , яке вже способне виділить достатьно маточного молочка для маточників 

Я орінтуюсь на 50 днів після масового пилку , на закладку маточників

Закладку можна робить і на початку квітня 

Як писав Юра Вальчук , щоб ваші матки , при обльоті , визбирали всього трута з ройових сімей :umora:

Edited by AVA
  • Like 3
  • Thanks 2
1 минуту назад, AVA сказал:

Пилок поперли це значить...

Всьо. Супер! :ay:

Спасіба!

• Like 2

Шо за люди. Начинающему надо показать бочки с медом, заготовителя, отлистывающего  пачку толщиной "в тонкий конец фургонного дышла", морской отдых зимой под пальмами, жену в норковой шубе... А вы тут - трутни, пылок, маточники. Зачем запугивать?

• Thanks 1
  • Haha 5

Якщо бджіл ще не купили, порада від вчорашнього початківця: - Ніяких аборигенів! 
Тільки селекційну бджолу, якщо в окрузі карпатка - беріть карніку, якщо довкола літають жовтенькі бджоли, є соняшник і пізні медозбори - бакфаст. Власне авто, великий плюс, можна подивитись як вони себе поводять у продавця.  Мої перші абригени зажалили всіх, а потім зроїлись. Хочете нормально жити, беріть миролюбних. А ще краще, обгородити вулики, щоб ніхто нічого не міг побачити і підозри не було, що у вас бджоли. У мене шалашик з рубероїду, внизу отвори під льотки.  Ніхто навіть не здогадується. А так було б, в другому кінці села, когось оса вжалить, ви будете винні. У нас такий народ, що одне одного в ложці води втопили б. 

• Like 2
  • Sad 1
5 часов назад, Sanich сказал:

В этом большая разница - вы выросли с пчелами и у вас был наставник под рукой. Поэтому вам кажется, что все что нужно - знать теорию. Вы начали с практики и много вещей вам кажутся явными, хотя они для взрослого человека, который первый раз подходит к пчелам будут выглядеть откровением. 

Наставник был но он был за 500 кеме от меня 1983 году я от него привес своих первых пчел .И уже взрослым начял водить пчел самостоятельно и первое что я вспомнил это слова деда присмотрись к пчелам внимательно и они тебе скажут что им надо .Но перед тем я прочел не одну книгу и набил  не одну шышку  потому как в то время тебе могли дать только один совет от которого у тебя пчел не стало бы .:hi:

5 часов назад, Grygorii сказал:

Якщо бджіл ще не купили, порада від вчорашнього початківця: - Ніяких аборигенів! 
Тільки селекційну бджолу, якщо в окрузі карпатка - беріть карніку, якщо довкола літають жовтенькі бджоли, є соняшник і пізні медозбори - бакфаст. Власне авто, великий плюс, можна подивитись як вони себе поводять у продавця.  Мої перші абригени зажалили всіх, а потім зроїлись. Хочете нормально жити, беріть миролюбних. А ще краще, обгородити вулики, щоб ніхто нічого не міг побачити і підозри не було, що у вас бджоли. У мене шалашик з рубероїду, внизу отвори під льотки.  Ніхто навіть не здогадується. А так було б, в другому кінці села, когось оса вжалить, ви будете винні. У нас такий народ, що одне одного в ложці води втопили б. 

Сволочной, однако, у вас народ. Тяжело Вам, наверное, с ними живётся.:blink:

• Like 2
19 годин тому, Grygorii сказав:

Не зовсім згідний і зараз попробую пояснити чому. Раніше (принаймі у моїй місцевості) практично всі тримали аборигенів і зараз велика частина також. І успішними були ті, які відселекціонували (підібрали) для себе бджіл з котрими було комфортно працювати (не агресивних) і вони нормально зимували. Особисто у мене 80% відсодків дворових бджіл, але: агресія відсутня, зимовка 100%, може щось просісти, але не пропасти. Я звичайно погоджуюсь, що мої бджоли можуть поступатись в медозборі бакфасту, але соняшника у мене як правило немає, зате можу похвалитись вербовим медом, який має шалений попит і на відміну від соняшникового коштує 200+ грн.

А те, що у вес негативний досвід з першими агресивними бджолами - напевно підсунули "доброжелателі", заміною матки така хвороба лікується.

• Like 1
2 години тому, Сергій-апі сказав:

Не зовсім згідний і зараз попробую пояснити чому. Раніше (принаймі у моїй місцевості) практично всі тримали аборигенів і зараз велика частина також. І успішними були ті, які відселекціонували (підібрали) для себе бджіл з котрими було комфортно працювати (не агресивних) і вони нормально зимували. Особисто у мене 80% відсодків дворових бджіл, але: агресія відсутня, зимовка 100%, може щось просісти, але не пропасти. Я звичайно погоджуюсь, що мої бджоли можуть поступатись в медозборі бакфасту, але соняшника у мене як правило немає, зате можу похвалитись вербовим медом, який має шалений попит і на відміну від соняшникового коштує 200+ грн.

А те, що у вес негативний досвід з першими агресивними бджолами - напевно підсунули "доброжелателі", заміною матки така хвороба лікується.

Ваші місцеві, напевно умовна карпатка. Як відомо, найкраща карпатка, це карніка ) Можна звичайно початківця вкинути у воду і нехай пливе. А можна на чужому досвіді і селекції виїхати, коли бджола вибачить перші неминучі помилки.