Перейти к содержанию

Практична підтримка початківця


Газда

Рекомендуемые сообщения

Усім доброго дня.

Весною розпочну своою практичну пасічницьку діяльність, література, інтернет це все дуже добре, але ніщо не замінить практичні поради досвідчених пасічників.

Відгукніться хто з пасічників готовий взяти мене до себе на практику з початком нового сезону, і підтримати порадами при потребі, моя майбутня пасіка буде у с. Чишки Пустомитівського р-ну, важливо щоб не за 100км. від мене, 20-30 км. бо на пальному розорюся.:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Газда сказав:

Відгукніться хто з пасічників готовий взяти мене до себе на практику з початком нового сезону

О Ви вже запізнилися, сезон розпочався два місяці тому назад: робимо рамки, вулики...:umora:

А якщо серйозно, то з почином Вас. Благородною справою будете займатись. Можу запросити до себе в гості, правда далекувато 90+ км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та я також не дармую, вулики придбав, рамки поскладав, дріт натягнув, вощину придбав, місце під вулики облаштував і ще багато іншого.

За запрошення дякую, дійсно далекувато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, Газда сказав:

дріт натягнув, вощину придбав

Зразу по ходу діла дві підказки:

- якщо натягнути дріт і залишити рамки в такому стані на цілу зиму - дріт розтягнеться. Потрібно натягати перед навощуванням, а якщо вже натягнули і вищину придбали, то понавощуйте і так зберігайте. І наступне - вощину (навощені рамки (вертикально)) потрібно зберігати при плюсовій температурі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за підказки, вощину купив від Дубовика, жовта-жовта, то таку можна навощувати чи чекати поки підсіріє?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Газда сказал:

Відгукніться хто з пасічників готовий взяти мене до себе на практику з початком нового сезону, і підтримати порадами при потребі, моя майбутня пасіка буде у с. Чишки Пустомитівського р-ну, важливо щоб не за 100км. від мене, 20-30 км. бо на пальному розорюся.:umora:

Пошуки в інтернеті це добре, але в реалі - то є краще. Поряд із вашою пасікою мають бути пасічники. Пошукайте - познайомтесь. Можливо, хто і буде Вам допомагати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Газда сказав:

Та я також не дармую, вулики придбав, рамки поскладав, дріт натягнув, вощину придбав, місце під вулики облаштував і ще багато іншого.

За запрошення дякую, дійсно далекувато.

Хотів також написати запрошення до себе,але гугл вказав 100 км між нами.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Газда сказав:

Усім доброго дня.

 

 

10 хвилин тому, ромео сказав:

Пошуки в інтернеті це добре, але в реалі - то є краще. Поряд із вашою пасікою мають бути пасічники. Пошукайте - познайомтесь. Можливо, хто і буде Вам допомагати...

Дуже слушна порада, багато пасічників не користуються інтернетом, шукайте на місці, і впевніться, що той хто погодився  дійсно має корисну для молодого інформацію. Як варіант запасіться камерою і все сюди, тут порадники завжди знайдуться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Николай S сказал:

 і впевніться, що той хто погодився  дійсно має корисну для молодого інформацію

А як молодий відрізнить без досвіду?

Тут головне знайти, пройти під його наглядом сезон, а вже потім самому аналізувати і виробляти свій стиль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ромео сказав:

А як молодий відрізнить без досвіду?

 

Варіант "Б" завжди потрібний:umora:

 

5 хвилин тому, Николай S сказав:

 

... запасіться камерою і все сюди, тут порадники завжди знайдуться

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знаю двох людей що проживають недалеко від мене і які мають вулики на подвір'ї, але поспілкувавшись з одним і другим зрозумів що порад багато не отримаю, навпаки, якісь нотки недовольста бриніли коли розказав їм про свої плани...

Так що не усе добре що підбоком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Газда сказав:

Знаю двох людей що проживають недалеко від мене і які мають вулики на подвір'ї, але поспілкувавшись з одним і другим зрозумів що порад багато не отримаю, навпаки, якісь нотки недовольста бриніли коли розказав їм про свої плани...

Так що не усе добре що підбоком.

Я таки бджолярів не розумію,що маю,те показую і розказую,сам вчився колись.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, Газда сказав:

Знаю двох людей що проживають недалеко від мене і які мають вулики на подвір'ї, але поспілкувавшись з одним і другим зрозумів що порад багато не отримаю, навпаки, якісь нотки недовольста бриніли коли розказав їм про свої плани...

Так що не усе добре що підбоком.

Перше враження може бути оманливе, дайте людям усвідомити, що не тільки їм медку хочеться:umora:

 

В мене один знайомий піймав пару роїв і тримав та розводив пчіл по партизанськи так що б і сусіди не знали, читав книжки,  коли через 3-4 роки поняв, що справа йому під силу і пора розсекречуватись то почав питати порад в пасічників-односельців, за місяць розібрася та визначився одні слабуваті в знаннях  і підказують мало але правильно інші в курсі справи, мають добротні пасіки але їхні  підказки частіше принесуть вред чим користь але були і такі пасічники які мали глибокі знання та  щиро радили  як краще, саме з ними він і продовжив співпрацю.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Газда сказал:

Знаю двох людей що проживають недалеко від мене і які мають вулики на подвір'ї, але поспілкувавшись з одним і другим зрозумів що порад багато не отримаю, навпаки, якісь нотки недовольста бриніли коли розказав їм про свої плани...

Так що не усе добре що підбоком.

Мой вам совет прежде чем у вас появятся пчелы выучите биологию пчелиной семи. И когда ее освоите могу дать любой совет по телефону что нужно сделать с этой семей .И главное не спешите не чего делать в улье ,а присмотритесь к семе и она сама вам подскажет ч то нужно ей.Но это может понять человек любящий пчел и готов сначала давать а не брать .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, tolik2362 сказал:

главное не спешите не чего делать в улье ,а присмотритесь к семе и она сама вам подскажет ч то нужно ей

Ну, пане Анатолію, це вже рівень не початківця... тут досвід потрібен

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Газда сказал:

Знаю двох людей що проживають недалеко від мене і які мають вулики на подвір'ї, але поспілкувавшись з одним і другим зрозумів що порад багато не отримаю, навпаки, якісь нотки недовольста бриніли коли розказав їм про свої плани...

Так що не усе добре що підбоком.

 Я когда начинал было два деда пасечника с которыми пересекался косвенно по работе... Думал у них если что подспрошу ... Один успел после первого вопроса пропасть второй продержался до второго вопроса и тоже пропал... Причем второй из-за того что перестал с нами сотрудничать в последствии нарвался на аферистов они его жестко кинули ... Теперь второй мне предлагает его пчел купить весной.... Такая она жизнь... К чему пишу земля она круглая не берите в голову.... Если что пишите что смогу подскажу... Все когда-то начинали... ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ромео сказал:

Ну, пане Анатолію, це вже рівень не початківця... тут досвід потрібен

Человеку знающему Биологию пчелиной семи на память это будит не так сложно понять что нужно этой семье .А у нас за частую сначала делают а потом думают по этому весь ютуб забит поучитильными видио как не надо делать .:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, tolik2362 сказав:

Человеку знающему Биологию пчелиной семи на память это будит не так сложно понять что нужно этой семье

Без відкриття вулика? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Sanich сказав:

Без відкриття вулика? 

З часом так, цілком достатньо перекурити спостерігаючи за поведінкою біля льотка але не лише дивитись а і слухати потрібно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Николай S сказав:

З часом так, цілком достатньо перекурити спостерігаючи за поведінкою біля льотка але не лише дивитись а і слухати потрібно...

Ми ж говоримо про людину, яка бджіл ніколи не тримала, а не про досвідченного пасічника. 

Я згадую перші свої дні з бджолами - сидів цілими днями біля льотків і лупився на них, як вони пилок таскають, але це мені нічого не говорило. :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Sanich сказал:

Ми ж говоримо про людину, яка бджіл ніколи не тримала, а не про досвідченного пасічника. 

Я згадую перші свої дні з бджолами - сидів цілими днями біля льотків і лупився на них, як вони пилок таскають, але це мені нічого не говорило. :) 

Когда человек который начинает заводить пчел будит знать по максимуму о жизни пчел. И наблюдая за их поведением у летка и сопоставлять с знаниями только тогда поймет что происходит в семье . А после открытия крышки пчелы сами скажут чем мы сможем им помочь .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, tolik2362 сказал:

Человеку знающему Биологию пчелиной семи на память это будит не так сложно понять что нужно этой семье .А у нас за частую сначала делают а потом думают по этому весь ютуб забит поучитильными видио как не надо делать .:IMHO1:

А вобще ваша фразу про біологію бджоли,  звучить устрашающи для новачка :umora: :IMHO:

Головне понімать для початку що бджола має свій вік , ну типу як курча і курка , ну неможе курча нести яйця ( носить мед) , це сама розповсюджина помилка начинающих . підвести велику кількість бжоли правильного віку під медозбір 

За вивод маток писать небуду . для початківців це другий єтап , спочатку меду накачать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, tolik2362 сказав:

Когда человек который начинает заводить пчел будит знать по максимуму о жизни пчел. И наблюдая за их поведением у летка и сопоставлять с знаниями только тогда поймет что происходит в семье . А после открытия крышки пчелы сами скажут чем мы сможем им помочь .:hi:

Те, що знати теорії потрібно максимум - це я підтримую. Але те, що людина, яка знає лише теорію, по поведінці на льотку щось може зрозуміти - це фантазії. Я себе згадую - та я перший масовий обліт сприйняв за роїння, так як процес роїння докладно описаний у всіх книгах, а де описаний обліт, як він виглядає і чим відрізняється від виходу рою? Щоб зрозуміти, як живуть бджоли на перший порах потрібно щотижня лізти у вулика - моя думка тут незмінна. Та ще й краще почати із лежака і мінімум трьох сімей, щоб можна було порівнювати між собою. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Sanich сказал:

Те, що знати теорії потрібно максимум - це я підтримую. Але те, що людина, яка знає лише теорію, по поведінці на льотку щось може зрозуміти - це фантазії. Я себе згадую - та я перший масовий обліт сприйняв за роїння, так як процес роїння докладно описаний у всіх книгах, а де описаний обліт, як він виглядає і чим відрізняється від виходу рою? Щоб зрозуміти, як живуть бджоли на перший порах потрібно щотижня лізти у вулика - моя думка тут незмінна. Та ще й краще почати із лежака і мінімум трьох сімей, щоб можна було порівнювати між собою. :IMHO:

Було таке , особливо обліт після непогоди , він кардинально відрізяєтся від обичного, це ще в школі було :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, AVA сказав:

Було таке , особливо обліт після непогоди , він кардинально відрізяєтся від обичного, це ще в школі було :umora:

Так отож... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Практична підтримка початківця

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...