Перейти к содержанию

Почём нынче мёд / ціна на мед / ціна меду


Рекомендуемые сообщения

13 минут назад, artemishe сказал:

Є багато людей, які вважають що найбільша цінність - це здати мед по найвищій ціні. Хоча це не завжди так

Ментальність просто ще тих часів.

І багато вважає, що мед проданий по 60, це менше ніж 65 в кінці весни наступного року. Чи мед 2018 р. не проданий по 42 грн  приніс прибуток весною 2021 р  при продажі по 56.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Ментальність просто ще тих часів.

І багато вважає, що мед проданий по 60, це менше ніж 65 в кінці весни наступного року. Чи мед 2018 р. не проданий по 42 грн  приніс прибуток весною 2021 р  при продажі по 56.

Для цього використовують основні дві функції грошей в часі: теперішня вартість грошей, майбутня вартість грошей. Для прикладу: майбутня вартість 60грн на кінець весни: FV=60*(1+0.7)=64.2грн (0.7 ставка дисконту на 7 місяців, що включає безризикову ставку та компенсацію ризиків, у кожного вона може бути своя, для мене вона така). 65грн це > ніж 64.2грн.

Визначемо ставку для другого варіанту. 56=42*(1+r)^2.5 або r=12% (маловато). Для прикладу при r=14% мало б бути 58.27грн. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, yurasaver сказал:

Для цього використовують основні дві функції грошей в часі: теперішня вартість грошей, майбутня вартість грошей. Для прикладу: майбутня вартість 60грн на кінець весни: FV=60*(1+0.7)=64.2грн (0.7 ставка дисконту на 7 місяців, що включає безризикову ставку та компенсацію ризиків, у кожного вона може бути своя, для мене вона така). 65грн це > ніж 64.2грн.

Визначемо ставку для другого варіанту. 56=42*(1+r)^2.5 або r=12% (маловато). Для прикладу при r=14% мало б бути 58.27грн. 

А Ви включили в 65 ймовірність настання цифри весною 2022 р.?

Плюс курсові ризики, як мінімум.

В 2 варіанті порахуйте скільки років пройшло з 2018 р. до 2021 р.?

Тут звичайна математична економіка, яка орієнтована на оцінку ризиків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

А Ви включили в 65 ймовірність настання цифри весною 2022 р.?

В 2 варіанті порахуйте скільки років пройшло з 2018 р. до 2021 р.?

Тут звичайна математична економіка, яка орієнтована на оцінку ризиків.

При чому ймовірність цифри весною 22р. Мед сьогодні 60грн це 64.2грн в кінці весни. Якщо ціна буде вище, то пасічник фактично виграє, якщо буде нижче, то вигідніше було б зараз здати. А далі це лотерея і кожен обирає сам собі ризик. 

З 2018 року по 2021 рік (згідно до ваших цін) пройшло 2.5років, що і враховано в розрахунку. 

Звичайна математика в якій ризики враховуються через ставку дисконту.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, yurasaver сказал:

При чому ймовірність цифри весною 22р. Мед сьогодні 60грн це 64.2грн в кінці весни. Якщо ціна буде вище, то пасічник фактично виграє, якщо буде нижче, то вигідніше було б зараз здати. А далі це лотерея і кожен обирає сам собі ризик. 

З 2018 року по 2021 рік (згідно до ваших цін) пройшло 2.5років, що і враховано в розрахунку. 

Звичайна математика в якій ризики враховуються через ставку дисконту.... 

Банально продавши по 42 і поклавши гроші на депозит під 14% середня ставка (відсотки в 2018 були вищими) вийде за 2 роки 54+.

І ще по умові, що гроші не працювали фактично. Тому глобально це економіка людей, які жили ще при плановій економіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Банально продавши по 42 і поклавши гроші на депозит під 14% середня ставка (відсотки в 2018 були вищими) вийде за 2 роки 54+.

А в 2019, 2020, 2021 вона була нижча.... В класичному варіанті ставка дисконту рахується як безризикова ставка (це як правило ставка депозиту в валюті, оскільки в грн має певні ризики, тому вона й вища) + компенсацію ризиків (і тцт кожен оцінює для себе сам). .. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Wladimir_K сказал:

Банально продавши по 42 і поклавши гроші на депозит під 14% середня 

В 2020 точно не было такой ставки по крайней мере в гос. банках..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, yurasaver сказал:

А в 2019, 2020, 2021 вона була нижча.... В класичному варіанті ставка дисконту рахується як безризикова ставка (це як правило ставка депозиту в валюті, оскільки в грн має певні ризики, тому вона й вища) + компенсацію ризиків (і тцт кожен оцінює для себе сам). .. 

У Валюті особисто я граючи банально з курсами, лише по євро одним чи двома  оборотами  міг легко перевершити цифру 56.

Тому це лише пошук виправдання, а не оцінка здорова ситуації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

У Валюті особисто я граючи банально з курсами, лише по євро одним чи двома  оборотами 

Ану, якщо ви такий аналітик, спрогнозуйте пару оборотів на 1.05.2022 року. Бо строїти розрахунки гуру-пророка на тому, що вже було якось не корректно... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, yurasaver сказал:

Ану, якщо ви такий аналітик, спрогнозуйте пару оборотів на 1.05.2022 року. Бо строїти розрахунки гуру-пророка на тому, що вже було якось не корректно... 

На сьогодні бачу лише один оборот 65-70 грн. весною 2022 р., які очікує значна частина. Дочекаємося, лишилося 4 місяці.

Мій оборот це лише мій і мої відповідно ризики, тому і продам весною пакети.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

На сьогодні бачу лише один оборот 65-70 грн. весною 2022 р., які очікує значна частина. Дочекаємося, лишилося 4 місяці.

Мій оборот це лише мій і мої відповідно ризики, тому і продам весною пакети.

 

65-68, окремо 69. 70 очікувана - реальна ніколи не буде = очікуваній, оскільки в очікуваній завжди закладений так названий "інтерес на торг" (і це працює несвідомо).... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

На сьогодні бачу лише один оборот 65-70 грн. весною 2022 р., які очікує значна частина. Дочекаємося, лишилося 4 місяці.

Мій оборот це лише мій і мої відповідно ризики, тому і продам весною пакети.

 

А фактор медозбору в лат америці ви враховуєте? Бо якщо там весна вдала, то я сумніваюсь що в березні ми матимемо хочаб 60. Друге мені здається ви припускаєтеся помилки в важающи що більшість пасічників не здала мед, бо чекає 65-70. Я якараз в важаю, що більшість вже здала і ще за довго до ціни в 60. Я дуже багато знаю бджолярів які від 5т здавали по 47-49.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, liberal2005 сказал:

А фактор медозбору в лат америці ви враховуєте? Бо якщо там весна вдала, то я сумніваюсь що в березні ми матимемо хочаб 60. Друге мені здається ви припускаєтеся помилки в важающи що більшість пасічників не здала мед, бо чекає 65-70. Я якараз в важаю, що більшість вже здала і ще за довго до ціни в 60. Я дуже багато знаю бджолярів які від 5т здавали по 47-49.

У нас і 60 не було, якщо в один момент всім відомий експортер не купив пару 20 по 60+ заготовачу. От кому, пасічникам потрібно було б скинутися на дорогу бутилку французького коньяку. А так даний експортер мед більше не купує і ціна лише динамічно грає біля цифри 60 і нижче, можливо б купив би ще раз і вже було б 65 чи 70.

Об'єми експорту кажуть протилежне і я з ними згідний. Рівень ціни 60 можна підтримати за рахунок курсу валют, а вище виглядає не досить перспективно, так як в першому і другому кварталі у нас відносно малі об'єми експорту і відсутні суттєві перспективи експорту в США. Тому це вже, в основі було, при дуже схожих умовах.

По прогнозу далі дол. відносно інших валют і далі продовжить ріст, а так як експорт основному в євро перспективи змін тренду досить високі під новий сезон враховуючи настрої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, liberal2005 сказал:

А фактор медозбору в лат америці ви враховуєте? Бо якщо там весна вдала, то я сумніваюсь що в березні ми матимемо хочаб 60. Друге мені здається ви припускаєтеся помилки в важающи що більшість пасічників не здала мед, бо чекає 65-70. Я якараз в важаю, що більшість вже здала і ще за довго до ціни в 60. Я дуже багато знаю бджолярів які від 5т здавали по 47-49.

Ну если вы сдали мёд, то идите готовтесь к след сезону. А остальные подождут пока смогут продать мёд. Думать вы можете что угодно, а вот аргументированно доказать не сможете. Для прогноза мало данных, поведение экспортеров не предсказуемо, люди просто ждут и готовятся к сезону.

Зачем вы пытаетесь надоумить людей сдавать мед вообще не понятно!?

  • Подобається 6
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Wladimir_K сказал:

У нас і 60 не було, якщо в один момент всім відомий експортер не купив пару 20 по 60+ заготовачу. От кому, пасічникам потрібно було б скинутися на дорогу бутилку французького коньяку. А так даний експортер мед більше не купує і ціна лише динамічно грає біля цифри 60 і нижче, можливо б купив би ще раз і вже було б 65 чи 70.

Об'єми експорту кажуть протилежне і я з ними згідний. Рівень ціни 60 можна підтримати за рахунок курсу валют, а вище виглядає не досить перспективно, так як в першому і другому кварталі у нас відносно малі об'єми експорту і відсутні суттєві перспективи експорту в США. Тому це вже, в основі було, при дуже схожих умовах.

По прогнозу далі дол. відносно інших валют і далі продовжить ріст, а так як експорт основному в євро перспективи змін тренду досить високі під новий сезон враховуючи настрої.

На сегодня у нас 60 дают все

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Алексей84 сказал:

На сегодня у нас 60 дают все

Но ведь это мало-нужно им сказать об этом)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

.............

По прогнозу далі дол. відносно інших валют і далі продовжить ріст, а так як експорт основному в євро перспективи змін тренду досить високі під новий сезон враховуючи настрої.

Бажано уточнити  в яку сторону може бути зміна тренду, як на мене для імпортера - експортера в евро ціна буде стабільна, а от курс евро до гривні і відповідно ціна в гривнях для закупки то тут може бути зміна... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Wladimir_K сказал:

У Валюті особисто я граючи банально з курсами

Запропонуйте пограти курсами заготівельникам та експортерам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Konstantin_b сказал:

Запропонуйте пограти курсами заготівельникам та експортерам.

Вони грають постійно. Скажімо на початку року досить непогано зіграли при курсу 35 фактично євро, а цієї осені вже навпаки влетіли при курсі 31.5.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, шаруда сказал:

Это шо - новое "поганяло" у И.И.?:ah:

Геній мало бути. Мабуть телефон вніс поправку 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Алексей84 сказав:

На сегодня у нас 60 дают все

Думаю, що Ви не знаєте, скільки їх, усіх.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, asaltan сказал:

Думаю, що Ви не знаєте, скільки їх, усіх

А навіщо це знати? достатньо того, що всі, з ким спілкувався, дають 60.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Серж 82 сказал:

Геній мало бути. Мабуть телефон вніс поправку 

Видно телефон у Вас  не простой!... С психологическим образованием;). Понимает, чертяка, "где собака зарыта":ay:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, liberal2005 сказал:

Я дуже багато знаю бджолярів які від 5т здавали по 47-49.

Деда с села наверное нахлобучили по 49? Не один с моих знакомых меньше 55 в этом году не сдал, не рассказывайте сказок . Можем сделать опрос на форуме кто по чем сдал или ждёт и посмотрим . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...