Jump to content

Почём нынче мёд / ціна на мед / ціна меду

Recommended Posts

3 минуты назад, Винодел сказал:

Щодо сприяння української дотації збільшенню виробнцтва меду- моя думка протилежна. Начебто "давали" разів чотирі два роки поспіль з десяток років тому(може більше) і двічі напередодні війни, щодо результатів перших двох дотацій- добре пам'ятаю доповідь Юрія Сенчука на "БК"  в Баришівці, він за десять хвилин прочитав висновок Лічильної палати України з чого я зрозумів, що отримані пасічниками "копійки" ніяк не сприяли збільшенню виробництва меду. і на довгі роки держава облишила "допомогати" пасічникам. Другого разу допомогали, здаеться двічі. Дехто з колег отримав до 30-ти т. гривен. Дякуем за гроші, але щоб вони наштовхнули пасічника на виробіток більшої кількості меду- не чув.

Проба "порассуждать". Що особисто мене і оточуючих мене пасічників спонукало б до збільшення видобування меду, отримання більше грошей? Бажання заробляти більше грошей щоб придбати щось, начебто воно е, але ціна, її зменшення, наштовшуе на думку, що таке перевиробництво і якщо збільшувати то ціна ще падатиме і прийдеться робити ще більше і так коло замкнулось. І дай нам держава дотації в розмірі попередніх- єнтузіазму збільшувати виробництво не з'явиться, бо невідомість з ціною на нього. Пропозиція притримати до кращіх часів часто немае сенсу, бо, жити і гроші хочеться сьогодні і якщо отримані гроші покласти на депозит то швидче всього будеш в вигращі, та й знецінення грошей треба мати на увазі. Та й не здатні ми до спільних дій на зразок массового притримання меду. Щось(може статистика продажів за кордон) підказуе мені -єкспортери не мають проблем з закупівлею меду в пасічників.

Закиди що в Німеччині гуртова на мед отака все одно що кивати на більш заможного сусіда в якого все краще і всього більше.

Про роль держави в справах економіки. Слухаючи більш розумних людей дійшов до думки- чим більше держава "допомогае", регулюе, створюе сприятливі умови тим  слабший опікуваний(галюзь, суспільство), прикладів цього кожен може знайти чимало. Наша справа десятки років не відчувала на собі опіки держави і в результаті збільшила виробіток меду в рази, рахуючи з часів "Сов'ецького Союзу". Наші партнери(експортери меду) неодноразово жалілись на допомогу держави, втручання якої погіршувало, ускладнювало ведення бізнесу. Коли колеги привселюдно кажуть щось на зразок "Держава повинна підняти закупівельні ціни на мед, зав'язати стосунки з дружніми державами і продавати їм мед" і таке інше-да хлопці коротку маете пам'ять, забули як воно жилось при соціалізмі, владі "обраних" держслужбовців. Начебто і непогано жилось, але вже не повернеш.

Чому мали наштовхнути. Зазвичай купуються кращі засоби виробництва, які полегшують утримання більшої кількості бджолосімей. Це звичайний ринковий закон. Аналогічно і високі ціни закупівлі меду сприяють збільшенню виробництва.  А зазвичай хтось за мене вирішив мої проблеми, чи якось "поспішати", то банальний прямий совок називається.

5 годин тому, asaltan сказав:

Приведіть, будь ласка, публікації на цю тему.:hi:

Навряд чи Ваші 2-5 вуликів дуже вплинуть на європейський ринок.:IMHO:

Мабуть, все таки, видали.:IMHO:

Дружбан дитинства із етнічних німців Херсонщини. В 90 емігрував. Займається бджолярством, має біля 300 сімей, маткове хазяйство і т.д.

У2011 був унього в гостях.

Так от про здачу меду в Німеччині.  У Німеччині  є 2 фірми по переробці та фасовці меду.

Зі слів товариша, завіз 3,5 т. меду , мед прийняли, зважили,  відразу віддали тару ( відра) взамін . Видали квитанцію про прийомку меду із вказаною ціною 5.1 є/ кг та загальною сумою. 

Жалівся, що загубив 0.8 є/ кг, так, як у серпні за рідкий давали 5.9

Ріпаковий мед не здає, продає на базарчиках, каже, що німці тащаться від ріпакового меду.

Десь так. Обманювати йому немає смислу. Людина живе з пасіки.

• Like 3

22 хвилини тому, tyupik сказав:

Зі слів товариша, завіз 3,5 т. меду , мед прийняли, зважили,  відразу віддали тару ( відра) взамін . Видали квитанцію про прийомку меду із вказаною ціною 5.1 є/ кг та загальною сумою. 

Виникли питання: коли це було? В 2011 році чи пізніше?

Невже ніхто не перевіряє якість меду?

Коли пасічник одержує гроші?:hmm:

17 хвилин тому, asaltan сказав:

Виникли питання: коли це було? В 2011 році чи пізніше?

Невже ніхто не перевіряє якість меду?

Коли пасічник одержує гроші?:hmm:

Жовтень 2011 р.

Помоєму, ціна меду була вказана для певних параметрів аналізів, я вже не пам'ятаю. А от оплата проводилась після проведення аналізів. Які аналізи проводились не знаю.

• Like 2

2 години тому, Винодел сказав:

Щодо сприяння української дотації збільшенню виробнцтва меду- моя думка протилежна. Начебто "давали" разів чотирі два роки поспіль з десяток років тому(може більше) і двічі напередодні війни, щодо результатів перших двох дотацій- добре пам'ятаю доповідь Юрія Сенчука на "БК"  в Баришівці, він за десять хвилин прочитав висновок Лічильної палати України з чого я зрозумів, що отримані пасічниками "копійки" ніяк не сприяли збільшенню виробництва меду. і на довгі роки держава облишила "допомогати" пасічникам. Другого разу допомогали, здаеться двічі. Дехто з колег отримав до 30-ти т. гривен. Дякуем за гроші, але щоб вони наштовхнули пасічника на виробіток більшої кількості меду- не чув.

Проба "порассуждать". Що особисто мене і оточуючих мене пасічників спонукало б до збільшення видобування меду, отримання більше грошей? Бажання заробляти більше грошей щоб придбати щось, начебто воно е, але ціна, її зменшення, наштовшуе на думку, що таке перевиробництво і якщо збільшувати то ціна ще падатиме і прийдеться робити ще більше і так коло замкнулось. І дай нам держава дотації в розмірі попередніх- єнтузіазму збільшувати виробництво не з'явиться, бо невідомість з ціною на нього. Пропозиція притримати до кращіх часів часто немае сенсу, бо, жити і гроші хочеться сьогодні і якщо отримані гроші покласти на депозит то швидче всього будеш в вигращі, та й знецінення грошей треба мати на увазі. Та й не здатні ми до спільних дій на зразок массового притримання меду. Щось(може статистика продажів за кордон) підказуе мені -єкспортери не мають проблем з закупівлею меду в пасічників.

Закиди що в Німеччині гуртова на мед отака все одно що кивати на більш заможного сусіда в якого все краще і всього більше.

Про роль держави в справах економіки. Слухаючи більш розумних людей дійшов до думки- чим більше держава "допомогае", регулюе, створюе сприятливі умови тим  слабший опікуваний(галюзь, суспільство), прикладів цього кожен може знайти чимало. Наша справа десятки років не відчувала на собі опіки держави і в результаті збільшила виробіток меду в рази, рахуючи з часів "Сов'ецького Союзу". Наші партнери(експортери меду) неодноразово жалілись на допомогу держави, втручання якої погіршувало, ускладнювало ведення бізнесу. Коли колеги привселюдно кажуть щось на зразок "Держава повинна підняти закупівельні ціни на мед, зав'язати стосунки з дружніми державами і продавати їм мед" і таке інше-да хлопці коротку маете пам'ять, забули як воно жилось при соціалізмі, владі "обраних" держслужбовців. Начебто і непогано жилось, але вже не повернеш.

Не кажіть гоп ,в теперішній ситуації ніхто не скаже на 100 відсотків яка буде соціально - економічна модель розвитку суспільства.Дотації мали заохочуючий деякий стимул для молоді для збільшення пасік, в частині регіонів України вони були отримані й в поточному році ,було рішення що місцеві ради вирішують щодо виплат

Я про себе і свое оточення. Для мене, крайня дотація, принципова не вірю коштам подареним, знайденим, вкраденим, не вплинуть вони на мій матеріальний стан. Переконаний в цьому, так воно для мене і е. Трохи метафорічне порівняння. На Западі (в США з часів Рузвельта, другого) дають "велфор"- грошова допомога бідакам що не спроможні заробити собі на прожиття. Начебто добрий намір і дія  уряду що витрачае на це гроші інших співгромадян, платників податків. В Америці це призвело до того , що вже трете покоління чорношкірих не працюють. В Европейських країнах до "велфорівців" ставляться як до баласту суспільства(і чого це вони на них взїлись?), отримувачі допомоги лузери і невдахи.  Якщо держава підсадить на "велфор" пасічників, ми станемо  лузерами.  Не вірю, що ця допомога сприяла збільшенню виробництва меду. Амбітні, потужні, готові працювати довго і наполегливо знайдуть гроші на розвиток своеї справи. Надійним хлопцям залюбки позичать гроші родичі і близьки. Якби мій син зацікавився якою-небудь справою -дав би можливість проявити себе. Не хоче. Давно був молодим і бідним, гроші на розвиток позичав батько, такий собі вклад в власне майбутне.

• Like 9

1 годину тому, Винодел сказав:

Я про себе і свое оточення. Для мене, крайня дотація, принципова не вірю коштам подареним, знайденим, вкраденим, не вплинуть вони на мій матеріальний стан. Переконаний в цьому, так воно для мене і е. Трохи метафорічне порівняння. На Западі (в США з часів Рузвельта, другого) дають "велфор"- грошова допомога бідакам що не спроможні заробити собі на прожиття. Начебто добрий намір і дія  уряду що витрачае на це гроші інших співгромадян, платників податків. В Америці це призвело до того , що вже трете покоління чорношкірих не працюють. В Европейських країнах до "велфорівців" ставляться як до баласту суспільства(і чого це вони на них взїлись?), отримувачі допомоги лузери і невдахи.  Якщо держава підсадить на "велфор" пасічників, ми станемо  лузерами.  Не вірю, що ця допомога сприяла збільшенню виробництва меду. Амбітні, потужні, готові працювати довго і наполегливо знайдуть гроші на розвиток своеї справи. Надійним хлопцям залюбки позичать гроші родичі і близьки. Якби мій син зацікавився якою-небудь справою -дав би можливість проявити себе. Не хоче. Давно був молодим і бідним, гроші на розвиток позичав батько, такий собі вклад в власне майбутне.

Людині потрібно допомагати, якщо вона сама хоче змінти своє життя на краще.

В противному випадку , фінансова допомого тільки розкладає людину.

• Like 2

4 години тому, Винодел сказав:

Ніби й правильно говорите, але суто з точки зору інтересу індивідуума.
А в держави не тільки  інтереси окремого індивідуума, а і  інтереси загальнодержавні.
Як от, бджільництво стало збитковим і значна частина пасічників покинула це заняття, якась менша частина пристосувалась,
Але ж в загальному кількість бджіл зменшилась, що призвело до зниження врожайності с.г. опилювальних культур і проблем з безробіттям.
На подолання цих наслідків може знадобитись більше коштів, ніж на дотації бджолярам.
І така логіка в діях держави більш ймовірна при виділенні дотацій - щоб мати менше проблем.

• Like 2

4 часа назад, Троян сказал:

А в держави не тільки  інтереси окремого індивідуума, а і  інтереси загальнодержавні.
Як от, бджільництво стало збитковим і значна частина пасічників покинула це заняття, якась менша частина пристосувалась,
Але ж в загальному кількість бджіл зменшилась, що призвело до зниження врожайності с.г. опилювальних культур і проблем з безробіттям.
На подолання цих наслідків може знадобитись більше коштів, ніж на дотації бджолярам.
І така логіка в діях держави більш ймовірна при виділенні дотацій - щоб мати менше проблем.

Логiка держави в iншому-викупити за  грн.  долари в експортерiв меду,стягнути Податки i т.п.Держава має iнтерес до грошей ,а не до запилення  Зараз солiдарна  пенсiя складає 40% вiд зарплати,а з введенням 10%накопичувальноĩ пенсiï вона складатиме 30% Ось таке пiклування про  "iндивiдуумiв"якi перестали для держави     заробляти грошi

• Like 1

7 годин тому, Троян сказав:

Відносно опалення с/х культур.

Агрофірми, а недержава, повинні заключати договора із пасічниками на вивіз пасіки на запилення, оплачувати цю послугу, враховувати всі ризики загибелі бджіл.

Але, цього в найближчий час не буде. Всі агрофірми тимчасово користуються землею і їхня першочергова задача як можна більше заробити.

В землю сунули стільки нітратів, що переорюють її на глибину 1 м., 

:)

agroportal.ua/news/ukraina/ukrajina-eksportuvala-mayzhe-50-tis-tonn-medu

На розвиток бджільництва в Україні впливали як зовнішній попит, так і внутрішні фактори.

До 2007 року ціна експортованого меду була на рівні 1,5 $/кг.

В 2007 році експорт склав 3517 тон за ціною 1,62 $/кг. Далі попит різко росте - не розумію,чому. Можливо, був глобальний неврожай.

В 2008 році експорт навіть впав до 3263 тон, але ціна зросла до 2,53 $/кг. Далі за попитом росте і пропозиція.

В 2009 році експорт склав 7363 тони за ціною 2,33 $/кг. Причиною різкого росту стало зростання площ соняшника внаслідок зникнення державного регулювання структури посівних площ.

В 2010 році експорт склав 7046 тон за ціною 2,83 $/кг.

В подальшому площа соняшника тільки зростала (кількість вуликів також, але їх ніхто не обліковував) і за 5 років Україна догнала медозбір до 50 тис.тон.

Країни-конкуренти почали звинувачувати Україну в фальсифікації та реекспорті китайського меду. Такого не може бути: кількість вуликів стабільна, а медозбір росте! Крім того в ЄС усі виробники тваринної продукції повинні бути зареєстровані.

Саме для повного обліку пасічників і бджолосімей з метою подальшої європейської інтеграції і були введені дотації. Цю роль дотування виконало: зараз майже усі пасічники зареєстровані (документи потрібні експортерам для підтвердження походження меду).:IMHO:

• Like 4

В цій справі(регістрація пасік) е невелика невідповідність. Кількість сімей власник проставляе на свій розсуд, часто зменшуючи щоб менші гроші за кількість відібраних проб. Пасічники, як і справжні українці, в справі витрат на виробництво дуже заощадливі(мінімум грошей, витрат праці) тому вписують мінімальну цифру на свій(або чужий) розсуд. Мені отримання нового сан-вет паспорту коштувало до тис. гр(точно не пам'ятаю, необтяжливо) це доставка з райцентра на точок(7км) лаборанта і плата за вирізання чотирьох зразків розплоду з сім.(вуликів з бджолами було більше, може вдвічі, відводки, рої, нуклеуси), якби вписав сотню-коштувало б на декілька сот гривен дорожче, подумав, що триматиму десь з півсотні, то не набагато прибрехав, таким чином виправдав себе. Легко переконав себе, що вписана кількість якось схожа на правду, на початок травня було до трьох десятків здебільше "чахликів", на осінь вибракую та самоліквідуеться і стане 50-80 а весною ще менше, то по роздумах записав сорок. Меду(через облік податкової) за цей рік пройде на всю неоподатковану сумму(щось близько 328т. гр.), непогані заробітки якщо комусь прийде в голову співставити по особистостям і це знову не так, бо мед здававсь 21-23 років збору і частина мною добутого продалось в роздріб і дрібним гуртом(скільки-знае довідник "Стеля"). Але, як вчать нас классики -"Статистика знае все", сподіваюсь облік пасічників і кількості сімей комусь, в чомусь допоможе. І таке да, "безпаспортних" серед відомих мені колег одиниці.

Задовільнила мою цікавість статистика надана п. Салтаном. Вважав, що до 12-13 року вона була настільки мізерна, що вивіз через таможню гостинців та зразків нашою делегаціею(десь так в році 10-му) в Південну Корею помітно вплинуло на цифри, це зі слів Юрія Риф'яка на доповіді в одній з аудиторій Київського "габузятника"(... і біоресурсів, придумали політкоректну назву, "сільгосп", "гарбузятник" зрозуміло і закарбовуеться в пам'яті). В своїй промові Юрій поставив мету-проведення чергової Апімондії в Україні мені таке здавалось малоймовірним, як відомо вдалось. Так от, він вважав, що на цьому заході Україна заявить про себе як про крупного виробника дешевого, гарного меду. Продивившись цифри(вірю, що достовірні) побачив, що і до 10-го року експорт був помітний(цифр наведених Риф'яком я не пам'ятаю, тільки порівняння, що підтверджуе важливість образного висловлювання на закарбовування в пам'яті). Цікаво, чи хто з читачів цього допису був також присутній в аудиторії, а може хто і в Корею до колег злітав? Голова нашої обласної спілки ББУ не полетів, характер незалежний, трудило йому за чийсь кошт подорожувати, царство небесне. В неформальних розмовах хлопці розповідали як воно живеться в Кореї-"мало не захляв від їхніх ресторанних харчів" такий щірий українець що вміе і любе поїсти, здаеться голова Миколаївського осередка. Корейські колеги всі якісь недогодовані і працюють як навіжені, тому й діжки для меду у них з нерж, а також фонарні стовпи(як помітив "Дід Василь").

• Like 1

В 16.12.2023 в 11:47, asaltan сказал:

Саме для повного обліку пасічників і бджолосімей з метою подальшої європейської інтеграції і були введені дотації. Цю роль дотування виконало: зараз майже усі пасічники зареєстровані (документи потрібні експортерам для підтвердження походження меду).:IMHO:

Зареєстровані навіть ті в кого ніяких бджіл немає і ніколи не було і налічують такі пасіки по 600 -1800 сімей. Проте приблизно 30% реальних пасік залишаються без реєстрації. Якщо комусь потрібна була фікція з реєстрацією то вони її отримали.

• Like 7

Картопля подорожчала, в деяких магазинах 22-24грн/кг.

Причин небагато, ось одна з них:

„Деякі великі сільгоспвиробники відкладають продаж високоякісної картоплі в очікуванні подальшого зростання ціни".

Як би бджолярі вміли так чекати...

• Like 3
  • Haha 1

30 минут назад, I dream of having honey сказал:

Картопля подорожчала, в деяких магазинах 22-24грн/кг.

Причин небагато, ось одна з них:

„Деякі великі сільгоспвиробники відкладають продаж високоякісної картоплі в очікуванні подальшого зростання ціни".

Як би бджолярі вміли так чекати...

Причина одна. Картопля банально не вродила і її мало посадили через низьку ціну в 2022 р. І не потрібно тут спихати, на те, що хтось не хоче продати. Банально картоплі на ринку не вистачає.

18 минут назад, Троян сказал:

2104350210_1-14_12_2023.thumb.PNG.9b161e93de46eec40bd6e7e00d0b2331.PNG

Ну і ще з 1-1.5 тис. до кінця року. Відповідно вийдемо на 52+ тис. т.

• Like 1

6 годин тому, asaltan сказав:

зараз майже усі пасічники зареєстровані (документи потрібні експортерам для підтвердження походження меду)

Я не зареєстрований. З документів потрібно було копію паспорта і коду.

20 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Причина одна. Картопля банально не вродила і її мало посадили через низьку ціну в 2022 р. І не потрібно тут спихати, на те, що хтось не хоче продати. Банально картоплі на ринку не вистачає.

Картопля цього року, на диво, вродила краще ніж минулого.

20 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Ну і ще з 1-1.5 тис. до кінця року. Відповідно вийдемо на 52+ тис. т.

Якщо піднімуть ціну, буде більше.

• Like 2

8 минут назад, _kos_ сказал:

Картопля цього року, на диво, вродила, краще ніж минулого.

Якщо піднімуть ціну, буде більше.

То заробіть. У мене на базарі сьогодні лише один продавець був картоплі, в попередній день взагалі не було. Зато продавців меду було напевне з 10 тих хто бачив поблизу. Спеціально не ходив дивитися. Доречі мед продають вже по 100 грн. за л.

Торік картоплю тестя продавав де міг по 3.5 грн. за кг.

• Like 1

14 минут назад, _kos_ сказал:

Картопля цього року, на диво, вродила, краще ніж минулого.

Да. Картопля вродила добре.

Ну а мед 160грн за л. (з банкою мабуть)

• Like 2

7 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

То заробіть. У мене на базарі сьогодні лише один продавець був картоплі, в попередній день взагалі не було. Зато продавців меду було напевне з 10 тих хто бачив поблизу. Спеціально не ходив дивитис

Ніколи нічого на базарі не продавав. Щоб продавати на базарі, треба мати до цього хист.

Зараз дуже багато здають мед. Кінець року і треба гроші. (Сумська обл., Шосткинський р-н). Ще й багато снігу , доїзд не дуже, але все рівно здають. Ми здавали перекупу з Ромнів, в сусідньому селі з Сум, в третьому селі з Кривого рогу приїзжали. Це за останні пару тижнів. ціна 45. 

• Sad 2

1 час назад, ecodeath сказал:

Зараз дуже багато здають мед. Кінець року і треба гроші. (Сумська обл., Шосткинський р-н). Ще й багато снігу , доїзд не дуже, але все рівно здають. Ми здавали перекупу з Ромнів, в сусідньому селі з Сум, в третьому селі з Кривого рогу приїзжали. Це за останні пару тижнів. ціна 45. 

А здають все що є чи по 300-500 кг?