Jump to content

Почём нынче мёд / ціна на мед / ціна меду

Recommended Posts

52 минуты назад, asaltan сказал:

Хто?:hmm:

Схоже що питання в стилі 90-х.:umora:

• Like 1

30 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Звісно що заготівельники.

Вам показати "купу" грошей?

Це Ви, замість того, щоб дати конкретну інформацію, мене ввічливо послали?:(

Якщо боїтесь давати реальну інформацію, то не треба на неї посилатись.

P.S. Що це за кількість "від 4,2 кг"?

• Like 1

6 хвилин тому, asaltan сказав:

Це Ви, замість того, щоб дати конкретну інформацію, мене ввічливо послали?:(

Якщо боїтесь давати реальну інформацію, то не треба на неї посилатись.

P.S. Що це за кількість "від 4,2 кг"?

Я конкретно сказав відповідь на Ваше питання - ЗАГОТІВЕЛЬНИКИ (а для якого експортера не маю звички питати). Вчора сам продав 500кг на новорічні подарунки. І я завжди кажу тільки те що сам знаю.

P.S. 4,2кг це 3 літри меду в народі бутиль. 

• Like 2

1 час назад, asaltan сказал:

Хто?:hmm:

Некорректно ставите запитання

Треба якось так

• Haha 1

6 минут назад, kroxaru сказал:

Некорректно ставите запитання

Ну шось ви вже геть демонізуєте Асалтана. Незважаючи на наші розбіжності у поглядах на мед, він все таки ввічливий завжди.:IMHO:

• Like 5
  • Haha 1

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Потрібно було написати вислав би точно зекономили б.

Дякую що нагадали. Може ще звернуся.

• Like 1

25 хвилин тому, Ю. Р. А. сказав:

Незважаючи на наші розбіжності у поглядах на мед, він все таки ввічливий завжди.

Це не зовсім так. Ось такі відповіді бувають.

17.06.2023 в 21:52, asaltan сказав:
17.06.2023 в 21:48, Ворон сказав:

прості купи-продай, спекулянти.

Не вороняча справа про це судити, вони повинні в г..ні колупатись.:IMHO:

• Like 3

Обсяги експорту меду продовжують зростати.
З початку 2023 року і по кінець листопада український експорт меду становив майже 50 тис. тон загальною вартістю $110 млн

Тобто, за листопад вивезено приблизно 7 тис. тон. 

image.thumb.png.080ece142fe2f2125f59c721a4ac9133.png

• Like 3

1 час назад, Ю. Р. А. сказал:

Ну шось ви вже геть демонізуєте Асалтана. Незважаючи на наші розбіжності у поглядах на мед, він все таки ввічливий завжди.:IMHO:

Ви хлопці якось определиться куди вам бігти

Чи до багатих чи до гарних

У Великій Британії з’явився у продажу лімітований тираж баночок меду манука за ціною по 1300 фунтів (приблизно 1500 євро) кожна, передає newfood.

https://landlord.ua/news/u-velykii-brytanii-vyvely-na-rynok-sort-medu-shcho-znyshchuie-zbudnykiv-tyfu-ta-zahoiuie-rany/

В 08.12.2023 в 23:10, _kos_ сказал:

Діастаза в меді. Як дурять на здачі меду.

Трошки доповню інформацію до відео:
1) Оксиметилфурфурол (ОМФ) - це продукт окислення цукрів, вимірюється в мг/кг, та його концентрація зростає в меді з часом та прискорюється при піднятті температури. Доступ кисню або висока волога також прискорює утворення ОМФ. На території України в  свіжому тільки скачаному меді не більше 1мг/кг ОМФ.

Чому експортери вимагають малий оксиметилфурфурол(ОМФ).
По перше через вимоги прописані в контрактах покупців(Європейців).
За звичай в контракті концентрація оксиметилфурфуролу(ОМФ) в меді повинна бути менша за 10мг/кг. 
Але іноді покупці прописують
більш жорсткі умови наприклад 8мг/кг.
Ще потрібно врахувати що експортеру потрібно нагріти та гомогенізувати мед, а отже ОМФ буде зростати в цьому процесі, мінімум на 2-3мг/кг. Тому потрібно  враховувати цей фактор.

Тепер що до необхідних умов зберігання меду. Якщо ви бажаєте щоб ОМФ був мінімальним
потрібно: Міцно закрита суха тара, температура зберігання у приміщенні бажано не більше 15 градусів впродовж літнього періоду, і ще менша в інші пори року. Мед не боїться морозу, але боїться приміщень з опаленням. Тому як що мед буде зберігатися цілий рік при температурі 20 градусів то ви отримаєте ОМФ приблизно 5-8, а можливо і 10 мг/кг. Це по факту. Але нас всіх рятує зима та морози, тому маємо не більше 3-5мг/кг. Ще більше мед боїться приміщень в яких температура приблизно 30 градусів в літній період, тому минулорічний соняшник в таких умовах може набрати 10-12мг/кг. А якщо у вас металевий гараж в якому приблизно 50 градусів то всі 20-40мг/кг. Були випадки нам привозили і 200-400мг/кг.

Висновок такий,  якщо у вас є гарний повноцінний
склад, то ви дійсно можете зберігати мед два три роки без ризику. А якщо нема, то потім не дивуйтесь що вам щось там говорять про високий ОМФ. Гарні склади є приблизно у 10-15% пасічників.  Ще у 50% непогані, але не придатні для зберігання більше двох років.

2) Діастазне Число (ДЧ) – Це умовна активність ферменту (діастази) що вимірюється у одиницях Шаде.
Чому експортери вимагають високу діастазу(ДЧ)
Історія та сама що і з ОМФ, але тільки Діастаза падає з часом та при температурі. Її рівень також прописаний у контрактах, а нагрів та гомогенізація зменшують показник на 1-2 одиниці.
Зазвичай норма за контрактами не менше 10-12 Одиниць Шаде, але буває і 15. Це що до соняшника. На акацію інші норми.
Умови зберігання ті самі.

Але з ДЧ все трішки складніше тому що у свіжо-викачаного  соняшнику може бути від 7 до 22 одиниць Шаде. І Якщо так склалося що експортер виконує контракт з показником не менше 12-15 одиниць, а у вас було одразу 7-9. Тому ваш мед щоб експортувати потрібно буде змішати з тим в якому наприклад 16-20 одиниць, а його ще потрібно знайти.
А якщо ви його ще рік будете зберігати то ваш показник діастази ще більше впаде. При зберіганні при  15 градусах і нижче, діастаза біль менш тримається на одному рівні.

Для тих у кого ДЧ низька одразу. Нажаль так буває, хтось каже що це залежить від регіону, зрілості меду, породи бджоли, або навіть нектару. Але я не зустрічав наукових робіт на цю тему.

ОМФ та ДЧ є показниками що контролюються в європейському законодавстві, і як би хто не казав що реально вони не такі важливі для меду, але їх перевіряють та контролюють. Тому експортери вимушені відмовляти пасічнику якщо мед не відповідає, і дійсно має право зменшувати ціну для такого меду. Але я згоден що аналізи повинні робитися ще до купівлі меду, і пасічник повинен чесно розказувати де у нього мед якого року, щоб потім не було питань.

• Like 3
  • Thanks 1

1 годину тому, Mihail-ves сказав:

Я конкретно сказав відповідь на Ваше питання - ЗАГОТІВЕЛЬНИКИ

А я хотів, щоб Ви конкретно сказали, які ЗАГОТІВЕЛЬНИКИ приймають партіями 4,2 кг. З таким заготівельником я працювати не хочу.

Справа в тому, що експортери (ми, наприклад) не хочуть, щоб в якомусь "бутильку" була прихована "хімічна бомба". Зазвичай, дуже низький медозбір корелюється із хворими сім'ями, експортери не хочуть брати партії менше 200-300 кг, для акації - 100 кг. Значить, заготівельник об'єднує маленькі партії в одну велику і розраховує обдурити експортера, одержавши надбавку за розмір партії.

P.S. Невже є такі експортери, що приймають мед в "бутильках", переробляти скляну тару дуже незручно і небезпечно?:hi:

• Like 2

3 хвилини тому, asaltan сказав:

P.S. Невже є такі експортери, що приймають мед в "бутильках", переробляти скляну тару дуже незручно і небезпечно?:hi:

Вам краще знати, тому що стаж великий, але в цій темі вже не раз було показано в чому і як приймають "перекупи".

А я з самого початку пасічництва закупив бочки та бідони 40літрові, і мені не кортить лишній раз колупати якійсь людині баночку меду. Про 4.2 кг я казав образно тій людині яка пише різну ціну від тони. Ви звернули увагу на "бутиль", а я на ціну з дому, згідно до тої об'яви Віктора, яка проскочила тут в темі. А оскільки її прибрати, тому і пішли "непонятки" в подальшу дискусію.

• Like 1

55 минут назад, kroxaru сказал:

Ви хлопці якось определиться куди вам бігти

Чи до багатих чи до гарних

У всіх в нас бувають загострення а потім легше, легше....

Я вже не хочу не до багатих не до гарних - всі надоїли.  Всіх нас бриють

https://youtube.com/shorts/Vp5kGfT24Ig?si=bBqWZyYcYw8BnfLX

• Like 1

1 час назад, _kos_ сказал:

З початку 2023 року і по кінець листопада український експорт меду становив майже 50 тис. тон загальною вартістю $110 млн

А хтось в нас тут прогнозував що більше трьох не буде. Мій прогноз виграв.

1 час назад, Марк Борисович сказал:

Трошки доповню інформацію до відео:
1) Оксиметилфурфурол (ОМФ) - це продукт окислення цукрів, вимірюється в мг/кг, та його концентрація зростає в меді з часом та прискорюється при піднятті температури. Доступ кисню або висока волога також прискорює утворення ОМФ. На території України в  свіжому тільки скачаному меді не більше 1мг/кг ОМФ.

Чому експортери вимагають малий оксиметилфурфурол(ОМФ).
По перше через вимоги прописані в контрактах покупців(Європейців).
За звичай в контракті концентрація оксиметилфурфуролу(ОМФ) в меді повинна бути менша за 10мг/кг. 
Але іноді покупці прописують
більш жорсткі умови наприклад 8мг/кг.
Ще потрібно врахувати що експортеру потрібно нагріти та гомогенізувати мед, а отже ОМФ буде зростати в цьому процесі, мінімум на 2-3мг/кг. Тому потрібно  враховувати цей фактор.

Тепер що до необхідних умов зберігання меду. Якщо ви бажаєте щоб ОМФ був мінімальним
потрібно: Міцно закрита суха тара, температура зберігання у приміщенні бажано не більше 15 градусів впродовж літнього періоду, і ще менша в інші пори року. Мед не боїться морозу, але боїться приміщень з опаленням. Тому як що мед буде зберігатися цілий рік при температурі 20 градусів то ви отримаєте ОМФ приблизно 5-8, а можливо і 10 мг/кг. Це по факту. Але нас всіх рятує зима та морози, тому маємо не більше 3-5мг/кг. Ще більше мед боїться приміщень в яких температура приблизно 30 градусів в літній період, тому минулорічний соняшник в таких умовах може набрати 10-12мг/кг. А якщо у вас металевий гараж в якому приблизно 50 градусів то всі 20-40мг/кг. Були випадки нам привозили і 200-400мг/кг.

Висновок такий,  якщо у вас є гарний повноцінний
склад, то ви дійсно можете зберігати мед два три роки без ризику. А якщо нема, то потім не дивуйтесь що вам щось там говорять про високий ОМФ. Гарні склади є приблизно у 10-15% пасічників.  Ще у 50% непогані, але не придатні для зберігання більше двох років.

2) Діастазне Число (ДЧ) – Це умовна активність ферменту (діастази) що вимірюється у одиницях Шаде.
Чому експортери вимагають високу діастазу(ДЧ)
Історія та сама що і з ОМФ, але тільки Діастаза падає з часом та при температурі. Її рівень також прописаний у контрактах, а нагрів та гомогенізація зменшують показник на 1-2 одиниці.
Зазвичай норма за контрактами не менше 10-12 Одиниць Шаде, але буває і 15. Це що до соняшника. На акацію інші норми.
Умови зберігання ті самі.

Але з ДЧ все трішки складніше тому що у свіжо-викачаного  соняшнику може бути від 7 до 22 одиниць Шаде. І Якщо так склалося що експортер виконує контракт з показником не менше 12-15 одиниць, а у вас було одразу 7-9. Тому ваш мед щоб експортувати потрібно буде змішати з тим в якому наприклад 16-20 одиниць, а його ще потрібно знайти.
А якщо ви його ще рік будете зберігати то ваш показник діастази ще більше впаде. При зберіганні при  15 градусах і нижче, діастаза біль менш тримається на одному рівні.

Для тих у кого ДЧ низька одразу. Нажаль так буває, хтось каже що це залежить від регіону, зрілості меду, породи бджоли, або навіть нектару. Але я не зустрічав наукових робіт на цю тему.

ОМФ та ДЧ є показниками що контролюються в європейському законодавстві, і як би хто не казав що реально вони не такі важливі для меду, але їх перевіряють та контролюють. Тому експортери вимушені відмовляти пасічнику якщо мед не відповідає, і дійсно має право зменшувати ціну для такого меду. Але я згоден що аналізи повинні робитися ще до купівлі меду, і пасічник повинен чесно розказувати де у нього мед якого року, щоб потім не було питань.

Які тоді показники ОМФ і ДЧ в китайського сиропу , який успішно попадає в ЄС ? 

• Like 2

1 час назад, Ю. Р. А. сказал:

У всіх в нас бувають загострення а потім легше, легше....

Я вже не хочу не до багатих не до гарних - всі надоїли.  Всіх нас бриють

https://youtube.com/shorts/Vp5kGfT24Ig?si=bBqWZyYcYw8BnfLX

Біполярний розлад по факту

Бреют Заморскую свинку а пишут шо хомяк

2 часа назад, _kos_ сказал:

І приснився мені сон і взяв і намалював 7 тис. т.? Іншого на думку не спадає.

• Like 2

В 01.12.2023 в 21:49, Троян сказал:

Експорт меду за листопад 2023

1794189855_2023.thumb.PNG.40c10f00dbca1071274d517bf2e63acc.PNG

13 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Іншого на думку не спадає.

Як реально обліковується експорт: по митному оформленню на внутрішній митниці чи по реальному вивезенні за кордон:hmm:?

16 минут назад, asaltan сказал:

Як реально обліковується експорт: по митному оформленню на внутрішній митниці чи по реальному вивезенні за кордон:hmm:?

Інших даних ніж перша позиція оперативно неможливо отримати. Технічно ці дані весною можна буде звірити з статистикою в ЄС. В більшості дані співпадають відносно.

• Confused 1

50 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

І приснився мені сон і взяв і намалював 7 тис. т.?

І читаємо уважно:

3 години тому, _kos_ сказав:

image.thumb.png.67c48b7f90cc6f9b8232090904d1b7cc.png

image.png.2fdbecd70177dff66bfbcf31f2e2a41d.png

http://shareuapotential.com/

За даними митної статистики за 11 місяців 2023 експортовано 49527 т. меду на $110073 тис. Зокрема за листопад - 6369 т. на $12602 тис. Отже середня ціна експорту в листопаді - $2/кг. 

Схоже, блокади кордону експорту меду не завадили. Подивимось, чи залишився мед, і що буде далі.  

• Like 6
  • Thanks 1

02.12.2023 в 11:50, Wladimir_K сказав:

отримаємо 51-53 тис. підсумок 

Скільки отримаємо в підсумку за рік?

11 минут назад, _kos_ сказал:

Скільки отримаємо в підсумку за рік?

Стільки і отримаємо. В межах 51-53 тис. т.