Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

10 годин тому, Петрович 49 сказав:

 

Ну не скажіть! Там живе дерево, трухлявий підрамковий простір. А тут "фанера".

 

 

   Все одно - дерево є деревом. А як зимують бджоли, приміром, у розщелинах гір? Їх там СО-2 не давить? Цікавий випадок у мене був цьогоріч.

У мого господаря, де я кочую на липу, залетів цьогоріч  сильний рій карпатянок у перестінок , збудований на місті вікна. От цікаво буде, як вони там перезимують поза всіма законами... Розбирати перестінок господарі  не дозволили. А бджола класна, медова і спокійна, породиста. Догадуюсь, що то, очевидно, з пасіки О.О.Омельченка, яка була тоді неподалік. Він якраз має близько півтори сотні сімей  бджіл і більшість від В.А. Гайдара.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Николай S сказал:

І я підсів ....вже наче і день наче не звичний без відео в цій темі:dntknw:

Це відео так - для загальної політінформації

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ромео сказал:

Це відео так - для загальної політінформації

 

Фантастика...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11.01.2021 в 00:01, Sanich сказав:

Сожрут, сожрут. Ті лялечки як вилупляться в кількості пару сотень і розлетяться то зжеруть не тільки хату, а й заводчика. :umora:

:rofl:  Чоловік , видно, не в курсі з чим він зв'язався! :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ромео сказав:

 Якби так думали і робили промисловики, то в світі не існувало б промислових пасік. Там ніхто не заморочується із забиранням рамок. Закормили до повних рамок - і все, складання гнізда завершене.

І по чому ж Ви визначили розрихленість?:hmm:

А ви хіба ж не побачили?:ah::dntknw: На рамках, навіть в середині лишилися "пірамідки". У компактній сім"ї (клубі) бджоли сидять внизу рамок на всю ширину і не лізуть на вершину олімпа (створюючи піраміду), де мед тепліше.

А що оті остатки бджіл на кількох  рамках збоку - то компактне розміщення? Та  там і по сто грамів бджіл не видно було.  :ah: :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Len Don сказал:

И Леонид (если не ошибаюсь)тут прав - к неудачной зимовке подтолкнула сильная разобщенность, раздробленность клуба.

 

8 часов назад, Pchelnik 2 сказал:

Але я переконаний, що основна причина саме у розрихленності клубу. Тобто потрібно було б видалити  лишні світлі стільники, значно скоротити гнізда.

 

48 минут назад, luka сказал:

У компактній сім"ї (клубі) бджоли сидять внизу рамок на всю ширину

Певен, що Ваші сім'ї зібрані компактно і правильно.  Якщо Ви не вважаєте закупорку вулика основною причиною загибелі, то проведіть у себе експеримент. Позакривайте всі льотки (без щілин), зверху плівку (без жлдної дірки) і на ввесь вулик. Для експерименту досить 2-3 сім'ї. І зимуйте далі. Потім напишите.:hi:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немного о зиинем клубе пчел.При тех зимах ,что были раньше у семей,которые зимовали на улице лишних рамок не оставляли.Это выглядело как усеченный с боков клуб .Малое число пчел на крайних рамках осыпется и пропадет При зимовке в омшаннике нужно оставлять 2-3 рамки лишние.С такими зимами как сейчас сильные семьи на сжатом гнезде я думаю не очень и хорошо,но и слабым нельзя оставлять лишнего.Сильная на сжатом дольше не будет образовывать клуб,быстрее распадаться клуб  будет.Вот и вопрос какие семьи пускать в зиму в случае зимовки на улице.В зимовнике ,где нет перепадов,все прогнозируемо. Почему то с месяц назад, когда некоторые жаловались на расплод подумалось,что средним по силе семьям комфортнее по таким зимам.Все это для тех мест описано где безоблетный период все равно остается длительным.Вот такие размышления пришли,может и не прав,кто помоложе да наблюдательней поправят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, luka сказал:

У компактній сім"ї (клубі) бджоли сидять внизу рамок на всю ширину

Отут роз'ясніть детальніше. Бо не зовсім розумію. 

Клуб займає ВСЮ ширину рамок?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, ромео сказал:

Отут роз'ясніть детальніше. Бо не зовсім розумію. 

Клуб займає ВСЮ ширину рамок?:hmm:

От передней боковушки , до задней 

может так 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, К. А. Е. сказал:

Немного о зиинем клубе пчел.При тех зимах ,что были раньше у семей,которые зимовали на улице лишних рамок не оставляли.Это выглядело как усеченный с боков клуб .Малое число пчел на крайних рамках осыпется и пропадет При зимовке в омшаннике нужно оставлять 2-3 рамки лишние.С такими зимами как сейчас сильные семьи на сжатом гнезде я думаю не очень и хорошо,но и слабым нельзя оставлять лишнего.Сильная на сжатом дольше не будет образовывать клуб,быстрее распадаться клуб  будет.Вот и вопрос какие семьи пускать в зиму в случае зимовки на улице.В зимовнике ,где нет перепадов,все прогнозируемо. Почему то с месяц назад, когда некоторые жаловались на расплод подумалось,что средним по силе семьям комфортнее по таким зимам.Все это для тех мест описано где безоблетный период все равно остается длительным.Вот такие размышления пришли,может и не прав,кто помоложе да наблюдательней поправят.

Клуб просто будет и с низу и по бокам и с верху ,будет цепочка везде ,крайние улочки не оставят и не осыпятся,они по верху тоже смогут перемещаться с улочки в улочку ....это на сильно сжатом гнезде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Владимир@ сказал:

Клуб просто будет и с низу и по бокам и с верху ,будет цепочка везде ,они по верху тоже смогут перемещаться с улочки в улочку ....это на сильно сжатом гнезде.

   При таеой насыщенностью пчелой и по таеим теплым зимам клуб не будет плотным ,он будет рыхлым .Не будет оптимальной зимовки И при первом потеплении погонят расплод,а желание есть такое этот момент по срокам как можно дальше отодвинуть (во всяком случае я бы так хотел) .Ну а клуб можно любым сделать и на всю ширину  рамки (а оно надо ?) и на меньше  (только бы пчел хватило ).Кстати у разных пород по плотности клуб может быть разным. Ну е есть разные состояния клуба.Плотный,рыхлый,распавшийся.Это все не одно и тоже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, К. А. Е. сказал:

И при первом потеплении погонят расплод,а желание есть такое этот момент по срокам как можно дальше отодвинуть (во всяком случае я бы так хотел) .Ну а клуб можно любым сделать и на всю ширину  рамки (а оно надо ?) и на меньше  (только бы пчел хватило ).Кстати у разных пород по плотности клуб может быть разным. Ну е есть разные состояния клуба.Плотный,рыхлый,распавшийся.Это все не одно и тоже.

Это тема на диссертацию и пусть её пишут те кому это надо, я за сжатое гнездо, вентиляцию хорошую во второй половине зимовки и на месяц оттянуть расплод можно . Экспериментировал в своё время , у меня так лучше зимуют.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, ромео сказав:

Це відео так - для загальної політінформації

Каша добра. Реклама самого себе добра. І все.

Карпатських бджіл гарно присадив.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Владимир@ сказал:

Это тема на диссертацию и пусть её пишут те кому это надо, я за сжатое гнездо, вентиляцию хорошую во второй половине зимовки и на месяц оттянуть расплод можно .

Успехов.Такие семьи как описали нужно еще иметь или хотя бы видеть у кого то для начала.Все таки нашлись те что и научат и подскажут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, К. А. Е. сказал:

   При таеой насыщенностью пчелой и по таеим теплым зимам клуб не будет плотным ,он будет рыхлым .Не будет оптимальной зимовки И при первом потеплении погонят расплод,а желание есть такое этот момент по срокам как можно дальше отодвинуть (во всяком случае я бы так хотел) .Ну а клуб можно любым сделать и на всю ширину  рамки (а оно надо ?) и на меньше  (только бы пчел хватило ).Кстати у разных пород по плотности клуб может быть разным. Ну е есть разные состояния клуба.Плотный,рыхлый,распавшийся.Это все не одно и тоже.

Это осенью уже видно ,когда большинство оставляет на 6-7 рамках я оставляю на 4-5.  Всё отлично . Когда делал как большинство было хуже зимовка. Может пчела может климат по местности  ещё играет роль. Вам тоже хороших начинаний ).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, К. А. Е. сказав:

Немного о зиинем клубе пчел.При тех зимах ,что были раньше у семей,которые зимовали на улице лишних рамок не оставляли.Это выглядело как усеченный с боков клуб .Малое число пчел на крайних рамках осыпется и пропадет При зимовке в омшаннике нужно оставлять 2-3 рамки лишние.С такими зимами как сейчас сильные семьи на сжатом гнезде я думаю не очень и хорошо,но и слабым нельзя оставлять лишнего.Сильная на сжатом дольше не будет образовывать клуб,быстрее распадаться клуб  будет.Вот и вопрос какие семьи пускать в зиму в случае зимовки на улице.В зимовнике ,где нет перепадов,все прогнозируемо. Почему то с месяц назад, когда некоторые жаловались на расплод подумалось,что средним по силе семьям комфортнее по таким зимам.Все это для тех мест описано где безоблетный период все равно остается длительным.Вот такие размышления пришли,может и не прав,кто помоложе да наблюдательней поправят.

При зимівлі,як минулого року(в нас морозило,може з днів 10 до -10,а один день -18.А так,то -3+3,тумани,снігу,майже,не було),то сильні,втиснуті сім'ї мали розплід вже на початку лютого,але спокійно дозимовували до обльоту.Середнячки мали розплід під кінець лютого.Але ж зими,по суті,не було.Цей рік,видно,що з великими гойдалками.Теплий листопад,грудень,перша декада січня,опади дощів(волога),далі різко в пике до -24-25,далі назад.Всі ці гойдалки,моя думка,гарно відсікають бджіл,які,при потепліннях розповзаються по зайвих рамках,якщо такі є.Тут і перетиснеш погано,і широко не взимуєш.Таке відчуття,що гніздо складати потрібно у листопаді-грудні.А по суті,то краще,все-таки,на стиснутому гнізді,бо не вгадаєш з року в рік,яка буде зима.Витягував контрольки,з дна,то в 2-х з 6-ти є розплід у маток,які йдуть 3 зиму(карніка);до баків,може доберусь на днях.Порівняю.Але в карніки вже давно є розплід,а в монашок не було.І має роль,моя думка,підрамковий простір.Чим глибше дно,тим краще,для любої сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Роман Кременчук сказал:

При зимівлі,як минулого року(в нас морозило,може з днів 10 до -10,а один день -18.А так,то -3+3,тумани,снігу,майже,не було),то сильні,втиснуті сім'ї мали розплід вже на початку лютого,але спокійно дозимовували до обльоту.Середнячки мали розплід під кінець лютого.Але ж зими,по суті,не було.Цей рік,видно,що з великими гойдалками.Теплий листопад,грудень,перша декада січня,опади дощів(волога),далі різко в пике до -24-25,далі назад.Всі ці гойдалки,моя думка,гарно відсікають бджіл,які,при потепліннях розповзаються по зайвих рамках,якщо такі є.Тут і перетиснеш погано,і широко не взимуєш.Таке відчуття,що гніздо складати потрібно у листопаді-грудні.А по суті,то краще,все-таки,на стиснутому гнізді,бо не вгадаєш з року в рік,яка буде зима.Витягував контрольки,з дна,то в 2-х з 6-ти є розплід у маток,які йдуть 3 зиму(карніка);до баків,може доберусь на днях.Порівняю.Але в карніки вже давно є розплід,а в монашок не було.І має роль,моя думка,підрамковий простір.Чим глибше дно,тим краще,для любої сім'ї.

Это в идеале как по мне ,сжатое гнездо и магазин пустой с низу .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Владимир@ сказав:

Это в идеале как по мне ,сжатое гнездо и магазин пустой с низу .

В БК так і є,в лежаках:де 70мм,де 100мм підрамочне.Інші всі повикидав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

От передней боковушки , до задней 

может так 

Може...:dntknw:

А чи буває таке?

Хотілося б побачити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

Хотілося б побачити...

Летом запросто 

зимой проблематично :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, ромео сказав:

Може...:dntknw:

А чи буває таке?

Хотілося б побачити...

Це Ви провокуєте щоб люди пішли робити відео. 

Такі сім'ї є, але я їх точно не буду показувати, "щоб не зглазили" :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Такі сім'ї є, але я їх точно не буду показувати

 Не вірю :hmm:

Просто тут висловлюється думка, що тільки такі сім'ї визимовують... 

Інші, які не покривають всю ширину рамок, нібито не мають шансів :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, ромео сказав:

 Не вірю :hmm:

Просто тут висловлюється думка, що тільки такі сім'ї визимовують... 

Інші, які не покривають всю ширину рамок, нібито не мають шансів :dntknw:

Розміщення клуба кубиком також є проблемною зимівлею і про це я вже пару років пишу. Так що, в кого більше шансів гарно перезимувати ще те спірне питання. На мою думку саме краще коли сімя сидить клубом на 8-9 рамках. За таких я зовсім не переживаю, а ті що сидять на 10-13 рамка мене сильно напрягают.

Показувати такі сімї точно не буду. Навіщо доводити людей до сказу.:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, ромео сказал:

 Не вірю :hmm:

Просто тут висловлюється думка, що тільки такі сім'ї визимовують... 

Інші, які не покривають всю ширину рамок, нібито не мають шансів :dntknw:

Предыдущие тёплые зимы притупили бдительность большую часть пчеловодов. Вот и имеем результат, придёт весна, будет ещё "интереснее". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...