Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

. Згоден, але то у даній ситуації не критична причина загибелі сім'ї - лід з'явився лиш на крайній рамці

 

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

них не вистачало сил розігріти мед по боках бо порозповзалися при потепліннях,

 

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

А тут бджоли порозповзалися і таке сталося з усією сім'єю.

Ви, взагалі, дивились відео?:blink:

:frusty:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подивився вчора до своїх бджілок, сидять спокійно, кормів ще достатньо. Зимую з повністю відкритим льотком 22х375мм без утеплення, (селекція на зимостійкість), але захищеним від вітру, цікаво те, що підмору майже немає, так як бджоли, що мають відійти при сонячній погоді або в відлигу просто вилітають з вулика через великий льоток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Серж 82 сказав:

А я про що кажу. Пасічник сказав по правді бо ми знайомі (він в мене купляв пакети у 2016).  

Тут на форумі Колосов Денис теж з Одещини якщо пам’ятаєте у грудні чи листопаді відео нам показував що теж нема кому зимувати. 

В мене є земляк-пасічник свіженький переселенець з Одещини, спілкується з ними регулярно, то інфа надходить регулярно, там все до кучі- кліщ, відсутність взятку як меду так і пилку і пусті кишені для підгодівлі. Головне вони як матеріально так і морально не були готові дотувати пасіку для нарощування на зиму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, цыганок сказав:

У меня зимует десять отводков с запасными матками на 2-3 улочках и ничего все норм . Думаю причина не в силе семей . Когда спрашиваешь, в тех в кого загнулись пчелы , как ты обрабатывал от клеща -" полив біпіном коли викачав мед , а шо на бджолах не видно шоб вони сиділи" - то все становится понятно .

 

10 годин тому, цыганок сказав:

Давал клещ в том году дрозда на всех пасеках . 

Та ні не на всіх, хто ставив полоски відводкам при формуванні а робочим сім"ям відразу пісьля викачки меду,по осені  два рази стіляв пушкою то кліщ рідке виключення а не правило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Петрович 49 сказал:

Задихнулися!!! Бо льоток забитий льодом і підмором (з середини):ah: З надвору сніг.

Зимую только с открытым нижним летком, ульи наклонены в перед. Так несколько раз у меня они полностью замерзали льдом, да не только у меня, тут тоже кто-то писал на форуме о замерзании летков. Так этот лед удалить было не возможно, пчелы сидели тихо ни какого беспокойства. Пару недель давили морозы затем оттепель ни одна семья не задохнулась. На четвертой рамки где размещался клуб хорошо видно как клуб постепенно уменьшался в размере в итоге он замерз на меде , такую картину иногда наблюдаю у себя на крайних рамках, жменька пчел застывает.  Погибли три семьи, почему остальные не задохнулись

IMG_20210203_183223.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, ромео сказав:

 

 

Ви, взагалі, дивились відео?:blink:

:frusty:

Вам особисто навіть у Ютюбі є відповідь. Знаючи вашу дотошність, тому й порозписував, як звіт перед парткомісією. А ви повиривали з контексту окремі обірвані фрази й прагнете до необмеженої  влади наших  безапеляційних суддів - бути правим у будь-якій ситуації. Але погляньте у дзеркало - ви ж не бог, хоч взяли й ім'я  одного з льотчиків,- героїв відомої  кіноповісті. Тому , пане Ромео, наперед відчуваючи з вашого боку численні зайві запитання, і у ютубі саме для вас написав про всяк випадок відповідь. Перечитайте,:please:. Там все викладено теж з поясненнями. Бо то , як і тут :IMHO:, що склалася з більш, ніж 50-річної моєї практики пасічника. А ваша справа її й проігнурувати, якщо ви вважаєте себе 'прохвесором' у даній справі. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

лід з'явився лиш на крайній рамці.

І на дні також. Див. кінець ролика:ah:. Плюс шар підмору.

 

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

наявність підвищеної концентрації у гнізді СО-2 лиш уповільнює їх дії, спричиняє сильнішу дію анабіозу.

Все так, тільки до певної межі. Коли вміст СО2 завищений, більш 4%,  починається збудження, вентиляція клубу. Сім'я гуде.

 

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

У дуплі для бджіл ще гірші умови

Ну не скажіть! Там живе дерево, трухлявий підрамковий простір. А тут "фанера".

 

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Можливо й не виключено, їх розповзання спровокувала й та теплиця , де вони зимують.

Зимували надворі. Див. початок ролика:ah: В теплиці "розбор польотів".

 

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А чи ви , Петровичу, не стикалися з ситуацією за такий солідний пасічний вік, коли гинули бджоли на крайніх рамках, яких було замало для обігріву меду, хоча сім'я і виживала?

Звісно, стикався, коли були морози -35*С. І виживали не всі. Допомагають отвори в рамках, теплі заставні. То інший випадок.

 

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Варто було б згадати й про кліща.

Варто. Як причину поступового ослаблення сім'ї до задухи.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Н. Петрович сказал:

Зимую только с открытым нижним летком, ульи наклонены в перед. Так несколько раз у меня они полностью замерзали льдом, да не только у меня, тут тоже кто-то писал на форуме о замерзании летков.

Вірю, вірю! Та є підозра, що у Ваших був витік відпрацьованого повітря вгору. Чи не Ваше було фото засніженого вулика з проталиною на кришці? Можливо помиляюсь...

 

3 часа назад, Н. Петрович сказал:

На четвертой рамки где размещался клуб хорошо видно как клуб постепенно уменьшался в размере в итоге он замерз на меде

Все так! Тільки не "замерз", а відмирав поступово, бо у бджіл закінчувався життєвий ресурс. Он який шар льоду нагнали! Причина скорочення тривалості життя - надлишок СО2. Міг і кліщ з осені нашкодити:dntknw: 

 

3 часа назад, Н. Петрович сказал:

Погибли три семьи, почему остальные не задохнулись

Можливо щілин більше, можливо кучугури снігу лягли інакше. Мож матка спокійніша. Мож кліща осінню було менше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

ви повиривали з контексту окремі обірвані фрази й прагнете до необмеженої  влади наших  безапеляційних суддів - бути правим у будь-якій ситуації.

Де і в чому Ви побачили моє намагання довести свою правоту?

Якби Ви уважно прочитали всю дискусію по даному відео, то побачили б, що я жодної версії про причину гибелі не висловив, бо зразу сказав, що для мене то загадка. Так що доводити свою "правоту" мені не треба. 

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А ваша справа її й проігнурувати, якщо ви вважаєте себе 'прохвесором' у даній справі. 

:ay:

Може ліпше уважніше ролик передивитесь, окрім як клеїти наклейки? :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

 Головне вони як матеріально так і морально не були готові дотувати пасіку для нарощування на зиму.

Вот и ответ почему у многих пчелы за зиму отошли .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, ромео сказал:

Меду повно, а вони чогось пропали...:crazy:

Замерзли!:rofl:

 

До сих пор хожу и иржу :rofl: . Зачем смотреть всякие кварталы та дизельшоу . Заглянул сюда  с утра  и позитиву на целый день .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, цыганок сказав:

До сих пор хожу и иржу :rofl: . Зачем смотреть всякие кварталы та дизельшоу . Заглянул сюда  с утра  и позитиву на целый день .

Емоцій дійсно вистачає але позитивом назвати складно а на ніч дивитись взагалі не рекомендую:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Н. Петрович сказав:

Зимую только с открытым нижним летком, ульи наклонены в перед. Так несколько раз у меня они полностью замерзали льдом, да не только у меня, тут тоже кто-то писал на форуме о замерзании летков. Так этот лед удалить было не возможно, пчелы сидели тихо ни какого беспокойства. Пару недель давили морозы затем оттепель ни одна семья не задохнулась. На четвертой рамки где размещался клуб хорошо видно как клуб постепенно уменьшался в размере в итоге он замерз на меде , такую картину иногда наблюдаю у себя на крайних рамках, жменька пчел застывает.  Погибли три семьи, почему остальные не задохнулись

IMG_20210203_183223.jpg

Ваши мысли совпадают и с постом @ДобровоЛ. Я также в этом убежден и сторонник вашей концепсии. Именно картина "написана" погибшими пчелами на сотах с печатным мёдом по бокам  подтолкнула меня к этому. И Леонид (если не ошибаюсь)тут прав - к неудачной зимовке подтолкнула сильная разобщенность, раздробленность клуба. И, видать, без последствий действия клеща тут также не обошлось... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Медвідь сказав:

Подивився вчора до своїх бджілок, сидять спокійно, кормів ще достатньо. Зимую з повністю відкритим льотком 22х375мм без утеплення, (селекція на зимостійкість), але захищеним від вітру, цікаво те, що підмору майже немає, так як бджоли, що мають відійти при сонячній погоді або в відлигу просто вилітають з вулика через великий льоток.

Правильно. Так и должно быть. Тогда пчелы спокойно зимуют. А при закрытых летках они шумят.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, цыганок сказал:

До сих пор хожу и иржу :rofl: . Зачем смотреть всякие кварталы та дизельшоу . Заглянул сюда  с утра  и позитиву на целый день .

А позитив від чого, що як у тій байці -  "у сусіда корова здохла"?..:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Pchelnik 2 сказал:

А позитив від чого, що як у тій байці -  "у сусіда корова здохла"?..:dntknw:

Да нет , не от того .  От того шо меда в рамках валом :rofl: . Чаю еще попить можно . Мочат коней пчеловоды . Чего только стоят ихние - " Огооо ".   Смех - всегда  позитив .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Петрович 49 сказал:

І на дні також. Див. кінець ролика:ah:. Плюс шар підмору.

 

Все так, тільки до певної межі. Коли вміст СО2 завищений, більш 4%,  починається збудження, вентиляція клубу. Сім'я гуде.

 

Ну не скажіть! Там живе дерево, трухлявий підрамковий простір. А тут "фанера".

 

Зимували надворі. Див. початок ролика:ah: В теплиці "розбор польотів".

 

Звісно, стикався, коли були морози -35*С. І виживали не всі. Допомагають отвори в рамках, теплі заставні. То інший випадок.

 

Варто. Як причину поступового ослаблення сім'ї до задухи.:IMHO:

  Щодо задухи - не зовсім згоден. Деякий вплив на загибель все ж забиті льотки дали. Але я переконаний, що основна причина саме у розрихленності клубу. Тобто потрібно було б видалити  лишні світлі стільники, значно скоротити гнізда. Я прибічник укорочених гнізд з тих пір, як почалися оці гірки в погоді, як хтось тут це так вдало охарактеризував.Не виключено,що й кліщ теж залишив свій слід.  Оскільки ота полоска взимку у гнізді - є вже очевидним  свідченням неправильної обробки від цього паразита.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ДобровоЛ сказал:

       Пане Петровичу, дякую за дипломата.:wave: А з вентиляцією помилки у нього є. Згоден, але то у даній ситуації не критична причина загибелі сім'ї - лід з'явився лиш на крайній рамці.  Та й наявність підвищеної концентрації у гнізді СО-2 лиш уповільнює їх дії, спричиняє сильнішу дію анабіозу. У дуплі для бджіл ще гірші умови , а вони ж виживають, запитайте про це досвідченого в цьому плані @бігунець. От якби рамки були не запечатані, тоді мед міг би закиснути і бджоли б опоносилися б, що могло  й призвести до їх  вимирання. А в даному випадку цього не сталося. А як рухалися бджоли навіть в центрі клуба? - як по піраміді і так майже на усіх рамках. І саме тому, що у них не вистачало сил розігріти мед по боках бо порозповзалися при потепліннях, а тут і морозець не забарився... Це наслідок отих 'горок' у погоді при розширеному гнізді. Поставлю :IMHO:, якщо це вам так важливо. А чи ви , Петровичу, не стикалися з ситуацією за такий солідний пасічний вік, коли гинули бджоли на крайніх рамках, яких було замало для обігріву меду, хоча сім'я і виживала? :ah:  А чому ж ви не звернули увагу на ті зайві білі рамки?  А тут бджоли порозповзалися і таке сталося з усією сім'єю. Можливо й не виключено, їх розповзання спровокувала й та теплиця , де вони зимують. Але факт є фактом , що причиною того, що вони загинули -є сильно розширене й не зовсім правильно зібране на зиму гніздо при отаких 'горках' в погоді , враховуючи отой 'смертельний графік ', що вони лишили  майже на усіх рамках у вигляді пірамід, як свідчення поступового обезсилення усієї сім'ї.   І це однозначно! :IMHO: Не дарма ж я завжди повторював восени до початківців - скорочуйте сім'ї, пускайте в зиму на повномедних і вже використовуваних для виведення бджіл  стільниках.

Ви , видно не були у ситуації, коли люди стискаються один до одного міцно-міцно, заради того, щоб хоча б трішечки зігрітися й не замерзнути на смерть. А я бував й тому добре  зрозумів їх. І та ситуація тут 'прописана' на рамках, коли бджоли починаючи з самого низу далі все меншу і меншу займали ділянку на стільниках, малюючи піраміду. То графік їх смерті.:dntknw:

    Варто було б згадати й про кліща. Тут теж не виключена й можлива ще одна причина, коли помітив я був полоску , що була до цих пір у нього в гнізді...

 А пасічник з відео- молодець. :ay: То не кандікок! Йому потрібно лише трохи підказати.:IMHO:

 

 А я повністю згоден з даною думкою. Не розумію, що кому тут не так чи не про відео  сказано? Особливо сподобалось оце наглядне , як на мене, порівняння: 

" Ви , видно не були у ситуації, коли люди стискаються один до одного міцно-міцно, заради того, щоб хоча б трішечки зігрітися й не замерзнути на смерть. А я бував й тому добре  зрозумів їх. І та ситуація тут 'прописана' на рамках, коли бджоли починаючи з самого низу далі все меншу і меншу займали ділянку на стільниках, малюючи піраміду. То графік їх смерті.:dntknw: "

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Pchelnik 2 сказал:

А позитив від чого, що як у тій байці -  "у сусіда корова здохла"?..:dntknw:

-Куме! Ходіть допоможите мені корову з хліва винести, бо здохла зараза! Дасть Бог у вас здохне , то і я вам допоможу!:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Pchelnik 2 сказал:

Деякий вплив на загибель все ж забиті льотки дали. Але я переконаний, що основна причина саме у розрихленності клубу. Тобто потрібно було б видалити  лишні світлі стільники, значно скоротити гнізда.

 Якби так думали і робили промисловики, то в світі не існувало б промислових пасік. Там ніхто не заморочується із забиранням рамок. Закормили до повних рамок - і все, складання гнізда завершене.

І по чому ж Ви визначили розрихленість?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

 Якби так думали і робили промисловики, то в світі не існувало б промислових пасік. Там ніхто не заморочується із забиранням рамок. Закормили до повних рамок - і все, складання гнізда завершене.

У промышленников по осени пчёл в улье столько, что иголку некуда воткнуть, отсюда и результат зимовки. А здесь на 10 рам в улье пчелы клуб образовали аж на 4 рамки. Обработку от клеща провели, лишь бы считалось, летки закрыл. Такое впечатление, что работал не на себя, а на дядю. Как работает - так и зарабатывает. И вообще, сколько можно об одном и том же? Пора уже что нибудь другое показать.:rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Гурович сказав:

И вообще, сколько можно об одном и том же? Пора уже что нибудь другое показать.

Підтримую, навіть не так @ромео Вимагаю щось новеньке. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Підтримую, навіть не так @ромео Вимагаю щось новеньке. ;)

Розбалував я вас... :umora:

Ладно, кинем камінь в город блатних...:crazy:

(звук слабкий - робим голосніше)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Mihail-ves сказав:

Підтримую, навіть не так @ромео Вимагаю щось новеньке. ;)

І я підсів ....вже  і день наче не звичний без відео в цій темі:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трохи гумору,давно забуте відео. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...