Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

39 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А що , хіба ж вона багато  нектару виділяє? Пилок то точно...:ah:

Так якраз і в пилку фішка. Пам’ятаю як в школі на зарубіжній літературі читали оповідання де в Азії бігали по квітуючій коноплі цілий день( або коня ганяли), а потім ножем зішкрібали з тіла пилок з потом і ліпили кульки (пластилін). Пластилін потім під язик іі .........

27 минут назад, Серж 82 сказал:

Так якраз і в пилку фішка. Пам’ятаю як в школі на зарубіжній літературі читали оповідання де в Азії бігали по квітуючій коноплі цілий день( або коня ганяли), а потім ножем зішкрібали з тіла пилок з потом і ліпили кульки (пластилін). Пластилін потім під язик іі .........

Та як бігать цілий день по коноплям, то пластилін вже не потрібен:umora:

30 хвилин тому, ромео сказав:

Хочу поставити Вам лише одне питання:

У Вас бджоли в період зимування, тобто в КЛУБІ ... яку частину рамки займають?:hmm:

Невже вони мають всю рамку покривати? :dntknw:

Так і є . До цього дійшов через роки й роки ... Сучасні умови зими до того призвели. Бо бджоли при потеплінні розповзаються на крайні рамки, а різкий холод їх там і залишає. Тому на крайніх зайвих рамках часто можуть вони у меншості й осипатися, що я й спостерігав на широких гніздах. :IMHO: У мене рути знизу рамок  4- 5  на третину з медом чи  маломедних і зверху стільки ж повністю запечатаних. Відкриті нижній на третину льоток і круглий верхній на 1\4. Тож бджоли змушені потроху ще з осені освоювати й верхній корпус. Утеплення поклав лиш на новий рік . Деякі утеплю лиш днями. Зимують на дворі на кочовому відкритому візку. Дадани-лежаки теж дуже скорочені і лише на повномедних не на білих стільниках, зимують по дві сім'ї через перегородку ДВП.:wave:

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Так і є . До цього дійшов через роки й роки ... Сучасні умови зими до того призвели. Бо бджоли при потеплінні розповзаються на крайні рамки, а різкий холод їх там і залишає. Тому на крайніх зайвих рамках часто можуть вони у меншості й осипатися, що я й спостерігав на широких гніздах. :IMHO: У мене рути знизу рамок  4- 5  на третину з медом чи  маломедних і зверху стільки ж повністю запечатаних. Відкриті нижній на третину льоток і круглий верхній на 1\4. Тож бджоли змушені потроху ще з осені освоювати й верхній корпус. Утеплення поклав лиш на новий рік . Деякі утеплю лиш днями. Зимують на дворі на кочовому відкритому візку. Дадани-лежаки теж дуже скорочені і лише на повномедних не на білих стільниках, зимують по дві сім'ї через перегородку ДВП.:wave:

Ви вже все розказали...

А я ж лише про розмір зимового клубу Вас питав...:ah:

28 минут назад, Серж 82 сказал:

Про пилок не чув, а от у прабабусі коноплі росли за хатою скільки себе пам'ятаю. Прабабуся із рослин використовувала стебла на тканину (потім покривала нею хліб та пиріжки після випічки вже ще куди того не знаю)  і особливо цінилось насіння. Коли бувало зимою набезаєшся в снігу або провалишся на ковзанах, весь мокрий знесилений , або застуда яка. В Парене молоко з  глиняного глечика додавалось товчене насіння конопель  запарювалось в печі.  Стакан цього молока з медом, змажуть перваком і під кожух.  На утро, як огурчик ні нежить, ні втоми. 

За то зараз, як конопля так зразу то наркотик. 

15 хвилин тому, ромео сказав:

Ви вже все розказали...

А я ж лише про розмір зимового клубу Вас питав...:ah:

То вам на вибір.:umora:

19 хвилин тому, слава 1987 сказав:

Про пилок не чув, а от у прабабусі коноплі росли за хатою скільки себе пам'ятаю. Прабабуся із рослин використовувала стебла на тканину (потім покривала нею хліб та пиріжки після випічки вже ще куди того не знаю)  і особливо цінилось насіння. Коли бувало зимою набезаєшся в снігу або провалишся на ковзанах, весь мокрий знесилений , або застуда яка. В Парене молоко з  глиняного глечика додавалось товчене насіння конопель  запарювалось в печі.  Стакан цього молока з медом, змажуть перваком і під кожух.  На утро, як огурчик ні нежить, ні втоми. 

Не у всіх. Була якось  у продажу у нас у Форі навіть конопляна олія,досить смачна й корисна, але ж занадто й дорога ж !  :ae:

47 минут назад, Ivan S сказал:

Та як бігать цілий день по коноплям, то пластилін вже не потрібен:umora:

:rofl:, може і так, я не пробував

32 минуты назад, слава 1987 сказал:

Як я ще ходив до школи то коноплі старі баби сіяли на краю городу рядочком щоб зберегти насіння

Я теж на пасіку взимку майже не заглядую.

Про вдалу зимівлю потрібно дбати ще з серпня та осінню.:IMHO:

Меду повно, а вони чогось пропали...:crazy:

Замерзли!:rofl:

9 минут назад, ромео сказал:

Наслухались про супер економну карніку, думали на 200 гр. меду  перезимує.

34 минуты назад, ромео сказал:

Мандець 

меду ще на три зими 

а вони померзли ,хоч синичок погодують 

Сьогодні мав розмову з пасічником з Одещини. Каже що проблема з зимівлею є і досить серйозна. Каже що ще в липні було зрозуміло що будуть проблеми. У одного знайомого з тридцяти залишилось 4 сім`ї, в другого з 60 ти -5.  Ще хтось раніше в темі меду писав що у людей - тим що зараз зимує у вуликах меду на слідуючий сезон не збереш.

Так що проблема дійсно є, і найменший просак з боку пасічника ставить крапку.

1 година тому, ромео сказав:

Як почув "меду повно"  хотів виключити але все  таки перейшов на ютуб  і стало зрозуміліше по назвах роликів----- коли сіяти перець помідори баклажани, як утворуються бурульки.....ні не  можна на ніч таке дивитись, людині невтямки , що у вулику сухо бо бджола пропало до морозів, виключаю....

15 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Сьогодні мав розмову з пасічником з Одещини. Каже що проблема з зимівлею є і досить серйозна. Каже що ще в липні було зрозуміло що будуть проблеми. У одного знайомого з тридцяти залишилось 4 сім`ї, в другого з 60 ти -5.  Ще хтось раніше в темі меду писав що у людей - тим що зараз зимує у вуликах меду на слідуючий сезон не збереш.

Так що проблема дійсно є, і найменший просак з боку пасічника ставить крапку.

Так а яка основна причина?

10 минут назад, Николай S сказал:

Напевно 

10 минут назад, Николай S сказал:

"меду повно" 

))))

2 хвилини тому, asot сказав:

Напевно 

))))

то було питання не до ролика а по ситуації на Одещині

6 минут назад, Николай S сказал:

Наскільки розумію - комплексна (списують на «важкий» сезон для бджіл (вплив природніх факторів через які бджола не взмозі нормально зимувати (слабкі сім`ї)).

1 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Наскільки розумію - комплексна (списують на «важкий» сезон для бджіл (вплив природніх факторів через які бджола не взмозі нормально зимувати (слабкі сім`ї)).

Виходить не змогли наростити на зиму:ak: подібна інфа проскакувала і нас від пасічника їхнього нашим місцевим, виходит це не поодинокий випадок а система....

3 минуты назад, Николай S сказал:

виходит це не поодинокий випадок а система....

А я про що кажу. Пасічник сказав по правді бо ми знайомі (він в мене купляв пакети у 2016).  

Тут на форумі Колосов Денис теж з Одещини якщо пам’ятаєте у грудні чи листопаді відео нам показував що теж нема кому зимувати. 

6 минут назад, Николай S сказал:

Виходить не змогли наростити на зиму:ak: подібна інфа проскакувала і нас від пасічника їхнього нашим місцевим, виходит це не поодинокий випадок а система....

У меня зимует десять отводков с запасными матками на 2-3 улочках и ничего все норм . Думаю причина не в силе семей . Когда спрашиваешь, в тех в кого загнулись пчелы , как ты обрабатывал от клеща -" полив біпіном коли викачав мед , а шо на бджолах не видно шоб вони сиділи" - то все становится понятно .

6 минут назад, Серж 82 сказал:

А я про що кажу. Пасічник сказав по правді бо ми знайомі (він в мене купляв пакети у 2016).  

Тут на форумі Колосов Денис теж з Одещини якщо пам’ятаєте у грудні чи листопаді відео нам показував що теж нема кому зимувати. 

Давал клещ в том году дрозда на всех пасеках . 

6 часов назад, Н. Петрович сказал:

задохнуться они не могли, открыт нижний леток.

Задихнулися!!! Бо льоток забитий льодом і підмором (з середини):ah: З надвору сніг.

Ну а как же зимовка под снегом, когда ульи полностью засыпают снегом?

А до льотків приставляють нахилену дошку, або шиферину. І вентиляція через потолок і  вулики більш досконалі, не так як у автора відео.

если была бы плохая вентиляция, то рамки были бы сырые и черные , а у него рамки чистые и сухие.

Вентиляції не було зовсім. (Щоб  змінити колір рамок потрібен час.) Була нестача кисню, надлишок СО2, бджоли активно взялися провітрювати житло,  тепло і волога пішли на дно та крайні рамки. Тому "у него рамки чистые и сухие", крім крайньої, що вмерзла в стінку.

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

От вам і просто ларчик відчинився! Навіть не варто й дивитися попередні публікації. Причина очевидна. Потрібно було б скоротити вдвічі гніздо , а увесь мед бджоли мали б перенести у ці рамки, а не лишити його розкиданим на усі 10 !

Відсутня вентиляція, нестача кисню, бджолам дихати нічим, а Ви піклуєтесь про їжу.  Маю припущення, якби рамок було 5, а не 10, загнулися б ще скоріше, бо менший об'єм, більша концентрація СО2. Звичайно, це для даного конкретного випадку.

бджоли деякі  рамки на краю клуба  займали лише по 1\3 їх обсягу

На НЕстиснених гніздах "правильні бджоли" так і роблять.

Причина загибелі - дуже розширене гніздо і це однозначно. Якось і я був з цим стикнувся. З тих пір скорочую восени до дуже компактного гнізда з повномедними рамкам

Якось занадто категорично і без смайлика "моя думка". Ви ж дипломат (ну майже). Причина загибелі не в широкому гнізді. Погоджуюсь з тим,  що зимівля на розширеному не на користь бджолам.  Привильно Ви робите, як описуєте, коли скорочуєте, ще й  вентиляцію організовуєте і льоду на дні немає. 

5 годин тому, Петрович 49 сказав:

Відсутня вентиляція, нестача кисню, бджолам дихати нічим, а Ви піклуєтесь про їжу.  Маю припущення, якби рамок було 5, а не 10, загнулися б ще скоріше, бо менший об'єм, більша концентрація СО2. Звичайно, це для даного конкретного випадку.

На НЕстиснених гніздах "правильні бджоли" так і роблять.

Якось занадто категорично і без смайлика "моя думка". Ви ж дипломат (ну майже). Причина загибелі не в широкому гнізді. Погоджуюсь з тим,  що зимівля на розширеному не на користь бджолам.  Привильно Ви робите, як описуєте, коли скорочуєте, ще й  вентиляцію організовуєте і льоду на дні немає. 

Пане Петровичу, дякую за дипломата.:wave: А з вентиляцією помилки у нього є. Згоден, але то у даній ситуації не критична причина загибелі сім'ї - лід з'явився лиш на крайній рамці.  Та й наявність підвищеної концентрації у гнізді СО-2 лиш уповільнює їх дії, спричиняє сильнішу дію анабіозу. У дуплі для бджіл ще гірші умови , а вони ж виживають, запитайте про це досвідченого в цьому плані @бігунець. От якби рамки були не запечатані, тоді мед міг би закиснути і бджоли б опоносилися б, що могло  й призвести до їх  вимирання. А в даному випадку цього не сталося. А як рухалися бджоли навіть в центрі клуба? - як по піраміді і так майже на усіх рамках. І саме тому, що у них не вистачало сил розігріти мед по боках бо порозповзалися при потепліннях, а тут і морозець не забарився... Це наслідок отих 'горок' у погоді при розширеному гнізді. Поставлю :IMHO:, якщо це вам так важливо. А чи ви , Петровичу, не стикалися з ситуацією за такий солідний пасічний вік, коли гинули бджоли на крайніх рамках, яких було замало для обігріву меду, хоча сім'я і виживала? :ah:  А чому ж ви не звернули увагу на ті зайві білі рамки?  А тут бджоли порозповзалися і таке сталося з усією сім'єю. Можливо й не виключено, їх розповзання спровокувала й та теплиця , де вони зимують. Але факт є фактом , що причиною того, що вони загинули -є сильно розширене й не зовсім правильно зібране на зиму гніздо при отаких 'горках' в погоді , враховуючи отой 'смертельний графік ', що вони лишили  майже на усіх рамках у вигляді пірамід, як свідчення поступового обезсилення усієї сім'ї.   І це однозначно! :IMHO: Не дарма ж я завжди повторював восени до початківців - скорочуйте сім'ї, пускайте в зиму на повномедних і вже використовуваних для виведення бджіл  стільниках.

Ви , видно не були у ситуації, коли люди стискаються один до одного міцно-міцно, заради того, щоб хоча б трішечки зігрітися й не замерзнути на смерть. А я бував й тому добре  зрозумів їх. І та ситуація тут 'прописана' на рамках, коли бджоли починаючи з самого низу далі все меншу і меншу займали ділянку на стільниках, малюючи піраміду. То графік їх смерті.:dntknw:

Варто було б згадати й про кліща. Тут теж не виключена й можлива ще одна причина, коли помітив я був полоску , що була до цих пір у нього в гнізді...

А пасічник з відео- молодець. :ay: То не кандікок! Йому потрібно лише трохи підказати.:IMHO:

• Create New...